ПЪЗЕЛИ- 2

  • 95 970
  • 1 058
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 659
veroniki, пъзелът е страхотен. Grinning А какъв му е размера,когато се сглоби?
Размерите са 90/60см. и е с 24 парчета цена - 26,50лв.. Имаше и още един с динозаври, но аз предпочетох този, защото Ники сега покрай посещенията в Зоопарка е пощурял по животните.
 То аз отидох на този щанд да купувам подарък на племенницата, но и синчето намаза - нали ми е слаб ангела. На нея също и взех пъзел, че и тя е голяма маниачка. Исках да е 3D, но имаше само 2-3 с Мечо Пух и Мики Маус и в крайна сметка и взех светещ - голям кеф беше.
 Да ви споделя какво мернах онзи ден в Booktrading на Графа - картички с Български забележителности направени на пъзел. За съжаление не можах да видя нито от колко части са, нито колко струват, че бях сама с дребния. Следващия път като отида непременно ще им обърна повечко внимание.

# 16
  • Мнения: 963
Здравейте, момичета!  Hug

И запис!  Mr. Green

При мен е абсолютно мъртвило... нямам време за редене, а и в близкия месец не се очертава... Само хвърлям по едно оче тук и се радвам на придобивките ви.  Heart Eyes

И за да не е съвсем без нищо - малко допълнение за списъка: Рикорди се намират в Буктрейдинг и книжарницата в Мола на Стамболийски, в детския магазин до нея пък се откриват Равенсбургерски пъзели. В Джъмбо също има някакви пъзели, но не помня марка - по-големите като размери бяха с пейзажи, котки, кучета и т.н.

Надявам се все някога и аз да се похваля по темата...

Поздрави!   bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 659
 Ето го и светещия пъзел, който подарих на племенницата
 Аз се сетих за още една книжарница, в която има пъзели - АБВ Писмена. Няма много голям избор, но все пак е нещо. Последно като ходих имаше на Clementoni и Trefl главно от сериите на Disney. Може да има и за възрастни, но не съм разглеждала. Мернах само тези в детския отдел.

# 18
  • Мнения: 293
Покрай децата се сетих за любимите пъзели и наскоро ми подариха един от 2000 части на CLEMENTONI- от серията картина от Ватикана.
http://www.fancymarket.net/component/page,shop.product_details/f … tuemart/Itemid,3/
 Магазина, от който го купихме имаше голямо разнообразие - Fancy market

# 19
  • UK
  • Мнения: 3 959
Ето ги моите три наредени пъзела

- Момиченцето в чашката
- Венеция
- Есенния пейзаж

Последния най много го харесвам. Simple Smile Сега трябва евентуално да си завърша гадната миниатюра, после пиратите.

# 20
  • Мнения: 1 008
Ето ги моите три наредени пъзела

- Момиченцето в чашката
- Венеция
- Есенния пейзаж

Последния най много го харесвам. Simple Smile Сега трябва евентуално да си завърша гадната миниатюра, после пиратите.
Всичките са супер-много ми хареса и момиченцето.Аз още няма с какво да се похваля Sad

# 21
  • София
  • Мнения: 659
 Малката Госпожица Мърморана браво на теб и трите пъзела са много готини. Намен много ми се редят подправките, но съм си казала, че първо ще наредя прословутата карта и тогава ще отварям нов пъзел. Та по този повод понеже много ми се редеше си взех един много малък пъзел от 99 парчета на Ravensburger. Ето го
 Аз и предния път като ходих в Комсед ги загледах, но имаше само изгледи, а сега този много го харесах. Продавачката каза, че са имали и още с бебоци, но бяха свършили, та някой ден пак ще отскоча да проверя - току виж пак докарат.

# 22
  • Мнения: 212
И аз съм голяма фенка на пъзелите още от дете - навсякъде се търкаляха парченца едно време.
Сега съм започнала една стара карта на света да редя, мисля, че е 90 на 60, но идея нямам на какво да я редя, хем да не пречи и да не  я започвам отначало всеки път.

# 23
  • Мнения: 1 679
Фреш, погледни в първата тема, там има идеи къде да редиш, така че да не ти пречи недовършения пъзел. Simple Smile

Ето един съвет от мене:
За редене на по-голям пъзел е много удобно да си намериш кутия от плаки - аз си я взех от една печатница - тя се отваря и затваря като папка и от нея не могат да изпаднат поставените парченца. В още една кутия пък си нареждам неподредените парченца. Някои кутии дори имат вътрешни дървени рамки - в такава си съхранявам подредените пъзели. Когато не редя - слагам я под леглото.

# 24
  • София
  • Мнения: 659
 Открих това http://www.prodavalnik.com/ppc/showproduct.php?product=238175&cat=8 в Продавалника, ако някой се интересува
 И още два http://www.prodavalnik.com/ppc/showproduct.php?product=185895&cat=8
 http://www.prodavalnik.com/ppc/showproduct.php?product=185507&cat=8

Последна редакция: вт, 10 юни 2008, 01:47 от veroniki

# 25
  • Мнения: 2 425
На мен ми хареса този с цветята, може и да ми излезне късмета  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 963
Момичета, само да вметна  Grinning : в Буктрейдинг има доста пъзели с бебета (помня, че в предната тема имаха много почитателки) - не само на Anne Geddes, а и от някакви други серии. В Ориндж пък има някакви детски (в розови кутии), ама не ги разгледах подробно  Rolling Eyes . А в книжарницата на Славейков (в бившето кино) се намират и някой и друг на Клементони.

В Ориндж засякох една мацка, която упорито снимаше пъзелите... ако е била някоя от вас - да си признава!  Mr. Green

И малко off  Blush : Шехина, разчисти си кутията!

# 27
  • Мнения: 1 216
Ето това е класическа лудница http://www.educaborras.com/eng/products/product/photo.php?id=-4& … p;id_categoria=90

Аз сега се боря с този: http://images26.snimka.bg/006099369.jpg  на едука е
Ту събирам, ту редя, че беб пипа без да пита  Mr. Green

# 28
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Да се похваля, че си купих пъзела на Едука за Мтел с лодките.

# 29
  • Мнения: 2 697
Завършихме го!!! Ура-а-а!

Милички, направо не мога да повярвам, че моите сезони на Муха най-после са готови! То било голям кеф да останат малко части и сякаш да ти лягат сами в ръцете правилните парченца Mr. Green (това след като майка ми отнесе най-противните, скучни и труднонаредяеми части от пъзела, де Wink) Вчера беше големият маратон - чак и гости се включиха да помагат на финала, но главното е, че пъзелът е завършен и е прекрасен така Grinning Всъщност не е съвсем завършен по простата причина, че една част липсва, но това си е направо постижение, все пак 4000 части как ли не ги въртяхме в кутии и найлонови пликова, а и котката ми има отвратителния навик да дъвче и плюе частите Crazy Та сега ще пада ровене у нас под дивани дали няма все пак да намерим заветната частичка...Аз за всеки случай поръчах в Lost pieces на Едука да ми пратят липсващото парче - ако до месец (както обещават) ми го пратят, равни няма да имат Grinning

Усещането е неописуемо...Сега остава да го закачим у нас...и да си търся евентуално склад или галерия където да си разположа настоящите (малко на брой, но обемни) и бъдещи (повече на брой вероятно) пъзели Party Joy Mr. Green

Да не забравя, честити новонаредени пъзели (МГМ, твоите са прекрасни, особено момиченцето  bouquet) и новозакупени пъзелови изкушения - много да им се радвате  bouquet

Ще пусна снимки тия дни на това голямото чудовище и на малкото ми "парижанче", обещавам Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт