Въпрос за Утрогестана

  • 646
  • 11
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 2 477
Здравейте майчета,
имам един такъв въпрос. Отново си имам две чертички и днес видях и сакче Simple Smile
Миналата година по това време някъде бях бременна,но за съжаление всичко завърши с миссед в 10 седмица Sad
Днес моята лекарка превантивно ми изписа Утрогестан - 2 пъти по 2. Каза ми да го взимам както искам - орално или вагинално, но сега прочетох в листовката, че в първия триместър трябва да се взима само вагинално. Много ми се искаше да го взимам орално, тъй като имам и контракции и не ми се ще да травмирам допълнително матката. Някоя от вас сблъсквала ли се е с такава дилема? Моля ви, ако има такива, пишете ми, до утре сутрин трябва да се реша как да го взимам.
Много ви блаодаря предварително!  Hug

# 1
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Вагинално се усвоява по-добре.
Не мога да разбера защо смяташ, че ще си травмираш матката.
Аз ги слагах 3х2 вагинално до 16 г.с. Не съм имала проблем.
Лека бременност!

# 2
  • Мнения: X
Честно казано не знам как е по-добре, с втората ми бременност заради изчезващ близнак, вземах 2х1, като сутрин едното взимах орално, вечер второто слагах вагинално.

# 3
  • Мнения: 7 201
Не мога да разбера защо смяташ, че ще си травмираш матката.
И аз това се чудя... Rolling Eyes
Приемала съм го и по двата начина.Проблеми съм нямала. Peace
Лека бременност и споко! Hug

# 4
  • Мнения: 6 713
Вагинално се усвоява по-добре.
Не мога да разбера защо смяташ, че ще си травмираш матката.
Аз ги слагах 3х2 вагинално до 16 г.с. Не съм имала проблем.
Лека бременност!

И аз ги взимах до 16 г.с. някъде (не помня точно Blush) Наистина се усвоява по-добре вагинално. Успех! Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 431
Аз също съм позлвала Утрогестан. Лекарката ми каза да го взимам както предпочитам - орално или вагинално, нямало значение, но след като прочетох листовката, реших вагинално.

# 6
  • Мнения: 14 486
и на мен така ми беше предписан - орално, пък в листовката наистина пише за вагинална употреба. виждам, че и на много са го предписвали да го пият до 16-та г.с. както и на мен, а в упътванено изрично пише да се приема до края на първия триместър, т .е. до 12-та г.с.  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 1 428
Честито   bouquet и лека бременост  Hug

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 2 477
Благодаря ви много! Hug

# 9
  • Мнения: 391
Аз само ги пиех, опитах вагинално и много ми ставаше лошо. Обадих се на гинеколога ми и той ми каза че вагинално е по-добре но шом не мога да ги взимам орално. Нямах проблеми, всичко мина добре.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 78
На мен докторката ми го изписа за орален прием - така и го вземах! Peace

# 11
  • Мнения: 279
Аз първо ги слагах вагинално и след месец почнах и орално!
Според мен слушай какво ти казва лекарката ти  Peace и един съвет от мен-  почивай си повече и да лежиш възможно най-много щом имаш контракции от сега.Аз бях като теб, дори и кръвоизлив имах, ама много лежах- дори и ядях в леглото Wink
Но определено ще си заслужава всичко това!

Общи условия

Активация на акаунт