Козметика, тествана върху животни

  • 20 611
  • 93
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
  bouquetблагодаря за информацията, Ykk! За някои неща не се бях сетила.

Последна редакция: пт, 06 юни 2008, 17:37 от Анонимен

# 46
  • Мнения: 2 388
Мразя ги тея жестоки и безчувствени "хора"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Обожавам зайчета и не мога да понеса ,това което прочетох   Sob
И на мен ми е мъчно за зайчетата. Sad Виж яка от лисица или подплата от вълк е друго нещо. Simple Smile

# 47
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Мразя ги тея жестоки и безчувствени "хора"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Обожавам зайчета и не мога да понеса ,това което прочетох   Sob
И на мен ми е мъчно за зайчетата. Sad Виж яка от лисица или подплата от вълк е друго нещо. Simple Smile
А......не Naughty,това си е чиста дискриминация..... Simple Smile

# 48
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Ето малко повече информация за тези, на които им пука  http://www.peta.org/mc/factsheet_display.asp?ID=91
http://www.caringconsumer.com/resources_companies.asp
http://www.stopanimaltests.com/

Ето и нещо интересно,
Директива 76/768/ЕИО
. Без да се засягат общите задължения, произтичащи от член 2, държавите-членки забраняват:
а) търговията с козметични продукти, чийто краен състав, за да бъдат изпълнени изискванията на настоящата директива, е бил обект на тестване с използване на животни по метод, който не е алтернативен метод, след като такъв метод е бил утвърден и приет на ниво на Общността, като надлежно се следи развитието на валидирането в рамките на ОИСР;

б) търговията с козметични продукти, съдържащи съставки или комбинация от съставки които, за да бъдат изпълнени изискванията на настоящата директива, са били обект на тестване върху животни с използване на метод, който не е алтернативен метод, след като такъв метод е бил утвърден и приет на ниво на Общността, като надлежно се следи развитието на валидирането в рамките на ОИСР;

в) осъществяването на тяхната територия на тестване върху животни на готови козметични продукти, за да бъдат изпълнени изискванията на настоящата директива;

г) осъществяването на тяхната територия на тестване върху животни на съставки или на комбинации от съставки, за да бъдат изпълнени изискванията на настоящата директива, не по-късно от датата, на която се изисква такива тестове да бъдат заменени от един или повече алтернативни методи, изброени в приложение V към Директива 67/548/ЕИО на Съвета от 27 юни 1967 г. относно сближаването на законовите, подзаконови и административни разпоредби, свързани класифицирането, пакетирането и етикетирането на опасни вещества [] или в приложение IХ към настоящата директива.


http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32003L0015:BG:HTML

Последна редакция: пт, 06 юни 2008, 19:25 от yourDesire

# 49
  • Мнения: 451
Както вече казах, лекарствата се тестват върху животни.Химикалите за домашни потреби и тютюнът също...Айде спирайте да ползвате веро и отказвайте цигарите в името на животинките Laughing
Истината е, че на думи всички сте майки Терези, обаче реалността е друга.Ако толкова ви интересуваше, да бяхте се информирали сами.Тия списъци и дебати не са от вчера.Ама друго си е да се направим на загрижени у форума и после кой откъдето е.
Бтв животните за тестване са предимно плъхове и мишоци.И за тях ли ви е мъчничко или само за зайчетата?
 Whistling

А и някак си не си представям следния диалог във форума:

''Кажете някоя хубава спирала''
''Ми Макс фактор бе муцка''
''Аааа не те тестват върху животни''

 Laughing Все пак Макс фактор, Biotherm и т.н. са едни от най-дискутираните марки във форума.Според мненията в тази тема в близко бъдеще би трябвало да се забележи драстичен спад.Дали? Joy

Бтв да добавя, че оцветителите за храна и т.н. също се тестват върху животни, както и самите храни за домашни любимци.Суплементите и т.н. също, тоест дават им, а после ги режат, за да видят как въздейства на органите.Тва не е ли жестоко?Ама няма да спрете добавките за фитнеса и хапчетата за отслабване, въпреки, че не са жизненоважни, нали hahaha

Последна редакция: пт, 06 юни 2008, 19:57 от EMPRЕSS

# 50
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Фрош вече има и в България. Екологични продукти на битовата химия, които не замърсяват околната среда и не са тествани върху животни.
Добри спирали има в белия списък. От най-различен ценови диапазон.
И да, и за плъховете и морските свинчета ми е жал.

Хапчетата за отслабване и добавките за фитнес ....Моето мнение е, че трябва съвсем да не се обичаш, за да прибягваш за тях. Ползата е никаква, а вредата... дори след всички жестоки тестове върху животни, страничните ефекти върху човешкия организъм са повече от предполагаемата "полза"

Последна редакция: пт, 06 юни 2008, 20:12 от yourDesire

# 51
  • Мнения: 630
Не можах да открия Лореал и Д-р Рено в нито един от двата списъка. Ако някой ги е мярнал, моля, пишете. Декоративната ми козметика е основно на Буржоа. Радвам се, че е в белия списък. Не видях май и Ести Лаудър.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Лореал в черния списък. Собственост е на Проктър и Гембъл #Cussing out
Есте Лаудер е в белия.

# 53
  • Мнения: 630
Лореал в черния списък. Собственост е на Проктър и Гембъл #Cussing out
Есте Лаудер е в белия.
Май ще трябва сами да почнем да си правим мазила от разни растения и билки. А съдовете ще си мием с пясък, като в не толкова далечното минало. Така е. Прогресът взима много жертви.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Желанието търси възможности, нежеланието - причини.

# 55
  • Мнения: 451
Хапчетата за отслабване и добавките за фитнес ....Моето мнение е, че трябва съвсем да не се обичаш, за да прибягваш за тях. Ползата е никаква, а вредата... дори след всички жестоки тестове върху животни, страничните ефекти върху човешкия организъм са повече от предполагаемата "полза"
Tук не става въпрос кое е добро и кое не е, то и антицелулитните гелове са гола вода, но продължават масово да се купуват.
Зеленият чай, шоколадът и т.н. също се тестват върху животни.Ariel и Tide  и прочие също са собственост на Procter & Gamble,тоест нещата им се тестват.
Мисълта ми е, че ако някой е толкова загрижен за тестването върху животни, козметиката далеч не е единственото поле, където да се действа.Ако тръгне да се мисли, много други неща освен козметиката могат да се ограничат.Просто в момента е модерно да се акцентира там, защото надписът върху етикета вдига продажбите.А и както вече казах - това, че някоя компания слага , че продуктите не са тествани върху животни, нищо не значи.
Просто 90 % процента от коментарите в темата са лицемерие - през останалото време и в други контексти никой не се сеща за тестването върху животни...Ама някой написал нещо и айде всички да се изредим да ревем.Щото трябва да сме куул, пък дори и да сме неинформирани Whistling

# 56
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Пак подчертавам, че темата ми не е поза, а жизнена позиция. Тайд, Ариел и други подобни не купувам. Използвам продуктите на Фрош. И съм изключително доволна.
Козметиката ми е само от белия списък.
Лекарства почти не употребявам. Лекувам се с хомеопатия. Надявам се, че няма да ми се налага да прибягвам до нещо по-сериозно. Поне засега.
Храна се старая да купувам само с надпис Био. Би ли ми обяснила как се тества зеленият чай върху животни?
Достатъчно изчерпателна ли съм?

# 57
  • Мнения: 451
http://www.timesonline.co.uk/tol/news/uk/science/article3108147.ece

Не искам вече да се повтарям, че тестване върху животни има почти навсякъде, където има химия... Whistling
Що тръгна да се защитаваш, нали  ти си пуснала темата, уж следва да си от загрижените 10 %  WhistlingАз говоря за мнозинството с претенциите Wink

# 58
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Това, което си дала като линк е наистина ужасно. И тъпо като тестове бих казала. Безсмислено убийство #Cussing out

# 59
  • Мнения: 3 830
Но защо трябва да се измъчват животните?
Да ги убиват, добре, но защо трябва да ги измъчват? Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт