Отговори
# 15
  • Мнения: 2 401
Страхотна тема, отдавна не бях чела такава. Поздравления.
Моя син много мрънка, че за него никога няма писмо в кутията, писмото на хартия е несравнимо с имейла.
Предлагам тук да представим децата и интересите им и да започваме. Току-що го попитах и идеята много му хареса. Та, моя младеж е на 7 г., интереси: комп. игри, лего, кораби, самолети, моделиране (глина и пластелин). Добре са ни дошли и момиченца и момченца на всякаква възраст.
Блажка, би могла да пуснеш идеята  и във форума на родителите в чужбина. 

# 16
  • Мнения: 189
Здравей, моя хубавец още е на 7, но след 2 месеца ще направим 8. И той завърши първи клас, но с изразяването на мислите си е доста назад newsm78. А за правописа и краснописа да не говорим  Joy. Хич не му се упражнява в писане и ми е интересно, дали тази идея ще го запали. Ако ни приемете в отбора, аз ще положа услилия в мотивацията Laughing. Но честно казано искрено се притеснявам как ще се справи евентуалния получател на писмо с разкривените ни ръкописни букви.

# 17
  • Карлово
  • Мнения: 4 572
искрено се притеснявам как ще се справи евентуалния получател на писмо с разкривените ни ръкописни букви.
Освен да се придружава с разпечатка от мама за сверяване Joy

# 18
  • Мнения: 121
Здравейте и от мен!
Темата ми припомни доста приятни спомени от моите ученически години.
Говорих с моите момчета, те са на 8 и 11 години и двамата след кратки разяснения я приеха с много интусиазъм. Сега спорят, кой от двамата да пише на твоето момченце, защото искат и двамата.
Моята идея е нашите деца от различни градове в България също да си пишат писма. Всяка мама може да обяви интересите на детето си и така всеки ще си избере приятелче със сходни интереси с което да си пише.

# 19
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Моето момиченце наскоро за първи път получи писмо.
 Детето беше супер ентусиазирано ,така че идеята ще и допадне.
 Ех спомени,спомени...,колко писма пишехме и получавахме едно време. Laughing

# 20
  • Мнения: 7 091
Ние с удоволствие бихме се включили, след няколко години, малкият много обича традиционните писма, ама за съжаление още не сме стигнали до там да пише цели изречения .Peace

# 21
  • Мнения: 11 306
Блажка, страхотна идея!
Искам и аз да се включа в тази "програма" и най-вече дъщеря ми. На 8 г. Знае да чете на български, но с писането я няма никаква още. Мисля, че така ще се мотивира много, а е много любопитна и обича да пише.
Който има желание, да ми пише тук или на ЛС.

Офф, Анмари, честита рожба!  bouquet

# 22
  • Мнения: 3 491
Вечернице, добре, че се включи, защото аз обмених с някои майки адреси, и усетих нужда от сътрудник Laughing. На моя син съм му приготвила три деца, с които той да започне кореспонденцията (нищо лично спрямо останалите, в никакъв случай), и не мога да изисквам повече от търпението му. Така че ако някой иска да започне да си пише с нас, моля, нека бъде пръв и си поиска адреса ни, според мене "от много глава не боли" - аз си пишех с доста русначета, но времето, активността и интересите сортират, малко от тях останаха трайни кореспонденти, и за мене това би било естествен развой. Дори бих счела за постижение да се стигне дотам.  Peace
Тандури, всичко с времето си.  Simple Smile
Честито детенце на Анмари!

# 23
  • Мнения: 11 306
Блажке, ако сина ти няма нищо против да си пише с момиче - можем да разменим адресите.

# 24
  • Мнения: 4 458
Идеята ми харесва но за съжеление моите деца си нямат понятие от българския. Смятам тази година да започна с азбуката и се надявам скоро да се включим към кореспонденцията.

Относно писмата мога да предложа нещо. Ако не искате да чакате дълго може да снимате писмото и да го изпратите на @. Така детето ще е писало самО на хартия, но писмото ще е изпратено по @ за по-удобно и бързо. Разбира се може и да се сканира който има такава възможност.

# 25
  • Мнения: 486
Чудесна идея!  bouquet
Записвам се и аз с момиченце на 7 от САЩ. Знае да чете и пише горе-долу правилно на български.

Ако има желаещи, да пишат тук или на лични.
(Реално ще можем да се включим от средата на юли, защото през следващите 4 седмици ще сме в България.)

Последна редакция: пт, 13 юни 2008, 09:50 от Little My

# 26
  • Мнения: 9 052
А по малките може ли да си пишат писма в "картинки" . Моя син е на 2 г и 7 м . и много обича да "пише" писма и да получава поща  Wink

# 27
  • Мнения: 52
Едно голямо БРАВО на блажка за страхотната идея   

Включваме се и ние. Дъщеря ми е на 8 год. и е много ентусиазирана да
намери нови приятели. Ако някой проявява интерес пращам адреса на
лични.     

# 28
  • Мнения: 2 401
Добре, де споделете интересите на децата си, аз как да преценя коя дама е "подходяща" за моя син например?  smile3534

# 29
  • Мнения: 11 306
Мизи, мноу си лоша Mr. Green
Синът ти дали ще иска да си пише с една малка художничка, луда на тема феи, принцеси, всичко де що е розово, лилаво и цялата гама? Обича да лудува, да се катери (ходи на спортно катерене в зала), да плува, а от скоро и да лека атлетика.

Общи условия

Активация на акаунт