Сребърни или пластмасови прибори за бебето?

  • 40 433
  • 89
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 417
И аз се изумих, че има майки, които е изказаха присмехулно по темата. Всички знаем лековитите свойства на благородните метали и сребърната вода.
Как не съм се сетила да купя за децата си такива, пък и толкова подаръци съм направила за бебета  ooooh!

Моля, кажете, от къде да купя сребърна лъжица - пък може да не е толкова малка, че децата не са вече толкова малки?

# 76
  • Мнения: 847
аз лично за моите даца си я поръчах при бижутерката ни. Даже са надписани с техните имена Simple Smile
Предполагам обаче,че готови биха излезли по-евтино и може да са по-лекички.

# 77
  • Мнения: 0
"Среброто – мощно антимикробно средство
Силата на среброто е известна на хората от хиляди години. В древните цивилизации като Египет, Китай, Индия среброто се е използвало за медицински цели. Едва ли е случайност фактът, че в дворовете на знатни особи домакините и гостите се хранели със сребърни прибори, пиели от сребърни чаши, а храната се съхранявали в сребърни съдове. И до днес в православните храмове свещениците  благославят със сребърни кръстове.
Съвременните учени доказват способността на среброто да унищожава патогенни микроорганизми в много ниски концентрации.  Според нобеловия лауреат и специалист в областта на колоидната химия проф. Зейнер, оптимизирането на сребърното съдържание в организма може да се сравнява с включването на втора имунна система." 


Аз закупих такава лъжичка за моята дъщеря от тук : [url]https:// [url]http://gourmethouse.bg/catalog/shop/gifts/1216894196-2

Доволна съм много !

# 78
  • Мнения: 6
Здравейте,
Убедена съм в качествата на сребърните прибори. В началото съпруга ми много държеше на това, но след като се порових в Нет-а и аз се образовах Simple Smile. Оказва се, че много преди да открият антибиотиците среброто е било единствената възможност за защита на организма от инфекции и за разлика от антибиотиците които убиват по 5-6 до 20 различни микроорганизми и имат много вредни странични ефекти за хората, среброто убива над 700 микроорганизми и болестотворни бактерии, без да има отрицателно влияние върху организма. "Това е единственият метал, от който не може да стане предозиране в организма". Но това е "умишлено забравено" естествено средство за защита - защото фармацефтичните компании трябва да продават продукцията си. Започнало е лансиране на антибиотиците и производството на най-различни такива и съответно трябва да се промени мисленето на хората, за да има на кого да се продават. Сега, когато на всички започна да ни писва от тях, започваме да се връщаме към отдавна забравени средства за защита от болести. Вижте една статия за ползата от среброто:
http://www.antiquesilver-bg.com/Site/?p=72
Аз купих сребърна лъжичка от http://www.antiquesilver-bg.com/Shop    Всички лъжички са много  красиви. В магазина има различни като големина и цени лъжички. Започват от 50 лв до 150лв. Успех на всички!

# 79
  • Мнения: 534
И аз се изумих, че има майки, които е изказаха присмехулно по темата. Всички знаем лековитите свойства на благородните метали и сребърната вода.
Как не съм се сетила да купя за децата си такива, пък и толкова подаръци съм направила за бебета  ooooh!

Моля, кажете, от къде да купя сребърна лъжица - пък може да не е толкова малка, че децата не са вече толкова малки?

Никой не отрича среброто ,но присмеха идва от там ,че с една сребърна лъжица и вилица,няма да го предпазиш от бактерии!А ако го предпазиш в един момент в следващия ще е по-зле за детето.Защо ползваме тогава пластмасови шишета за млякото?Прекалената дезинфекция ги предразполага към болести и алергии.Колкото повече ги пазим,толкова по-зле за тях.

# 80
  • Мнения: 6
Съгласна съм, че с една лъжичка и виличка няма да го предпазиш от бактерии, но по-добре с тях, отколкото без тях Simple Smile . Ако човек може да си позволи и сребърна чаша и чинийка или купичка още по-добре. Аз в този магазин видях и чашка от чисто сребро, но в момента не мога да си я позволя. Изглежда много удобна и "вечна"  - на 101 години е Simple Smile
http://www.antiquesilver-bg.com/Shop/Сребърни-и-посребрени/Купи-и-чаши
Аз се замислям за едни посребрени купички, които ако останат по-нататък бих си ги купила. 
А защо храним бебетата с пластмасови шишета - не знам. Според мен е много вредно. Всички сме чували за свободните радикали, които се отделят от пластмасата и до какво водят те. Когато аз съм била малка, майка ми е използвала стъклени. Пластмасата обаче си има и предимства - не се чупи като стъклото, по-лека е ... и дотам Simple Smile Много сериозно съм се замисляла за изваряването на шишетата - когато се нагрее би трябвало да отделя още повече свободни радикали - което е нормално. Даже и производителите да гарантират, че няма такива - изследванията не се правят в нагрято състояние, а при нормална тампература. Според мен не прекалената дезинфекция - а средата в която ги отглеждаме и съдовете които използваме водят до алергии. Знаете ли, че по време на чумната епидемия в Европа, на децата в благородническите семейства са давали по една сребърна лъжичка вместо залъгалка  да си чешат венците.

# 81
  • Мнения: 0
Я не се излагайте бе хора  ooooh!  Каква антибактериалност, какво предпазване ?! За храната от лъжицата може да го докараш, но я помислете когато бебто почне да си пъха всичко в устата, почне да пълзи, почне да играе навън  Tired Тогава какво правим ? Или ще му миете играчките и ръцете със сребърна вода  Joy
А тази лъжица за хранене на бебето само, някой си го е измислил просто ей така  Laughing
Здравейте и от мен,
Използването на сребро като съдове за бита води до увеличаване на имунитета на децата и хората които го използват. Както скоро прочетох сравняват използването на сребърни прибори с включване на втора имунна система на организма. Благородниците са имали непрекъснат контакт със метала - хранели са се в сребърни съдове със сребърни прибори, пиели са от сребърни чаши и са живеели по-дълго от бедните. Среброто убива над 730 вида  микроорганизми и вируси. В древността се е използвало за пречистване на кладенци с вода, която не е била годна за пиене, в медицината на древните цивилизации като Египет, Китай и Индия са слагали сребърни плочки върху рани, за по-бързо заздравяване и за да не се развива инфекция. По време на чумната епидемия в Европа, на децата от богатите семейства са се давали сребърни лъжички вместо залъгалки. Предолагам всички знаете, че светената вода в църквите се държи в сребърни съдове и лъжичката за причастие също е сребърна - тя минава от уста на уста, но досега няма случай на заболяване от това. От 1986 год. повече от 16 международни университета се занимават с изучаването на свойствата на среброто върху човешкия организъм. Среброто е единствения метал, който не може да се предозира и да предизвика заболяване. Тук спокойно можем да използваме израза на Мечо Пух - "колкото повече, толкова повече". Повече използване на сребро - по здрави. Може би при нас малко е известно за свойствата на среброто, за разлика от Англия, Германия, Русия, Франция, Холандия, Финландия и т.н. Например във Великобритания се произвеждат повече от 700 години сребърни и посребрени прибори, чаши и съдове там почти няма семейство което да не притежавало такива прибори. Англичаните посребрават приборите си за хранене с 40 микронно покритие и им дават 25 години гаранция, но лъжичките, за захранване на бебета и малки деца са задължително сребърни. Забележете, че съдовете които откриват при разкопки в гробове на велможи са повече сребърни отколкото златни. Да, вярно е, че златото е по-скъпо и това е една от причините, но и в древността когато не е имало антибиотици - среброто е бил единственият начин за предпазване от заболявания. Скоро видях в антиквариат "Antique Silver" лъжичка за хранене на бебе на 215години. Замислете се върху пластмасата и свободните радикали които се отделят от нея, пък колкото и да е пречистена, и каквато и марка да е. Аз като химик - не бих хранил детето си с тях. Имайте в предвид, че мелхиора (което у нас се продава като руско сребро ниска проба) няма изобщо сребро в състава си - сплавта е от мед, никел, и цинк. Трябва да се купува сребро което е проба 800, 840, 875, 900, 925 - това се води чисто сребро - в тези изделия количеството сребро е достатъчно, за да има полезно действие. Различните страни са решили да произвеждат изделията си от тези проби - които да имат здравословен ефект върху организма. Скоро бях попаднал на обява в "Продавалник" в която пишеше, че се продава сребърна лъжичка от чисто сребро 999 - там със сигурност има някаква измама. Никой в света не произвежда прибори за хранене или съдове от сребро 999. То е меко, не може да се обработва и даже и да се произведе от някой любител - не е използваема. Представете си как огъвате медна жица, пък даже и дебела - е същото ще стане и със сребро 999. То се използва само за посребряване при електролиза или за изливане в кюлчета, който да стоят в някой сейф. Точно затова среброто се свързва във сплави - за да може да се обработва. И тъй като много съм се интересувал, изчел и слушал по конференции реших да го споделя с вас. Надявам се че съм ви бил полезен. Ако имате някакви въпроси ще се опитам да помогна.

# 82
  • Мнения: 2

Аз купих сребърна лъжичка от http://www.antiquesilver-bg.com/Shop    Всички лъжички са много  красиви. В магазина има различни като големина и цени лъжички. Започват от 50 лв до 150лв. Успех на всички!



Здравейте Ariiv,

В София ли е този магазин? Трябва ми лъжичка за подарък в Харманли. Не мога да си позволя много скъпа, но до 60-70лв мога да отделя. Тези от 50лв стават ли за бебе? да не са много малки? Имат ли кутийки или някаква опаковка? Изпращат ли по някакъв начин  в страната?













# 83
  • Мнения: 6

Аз купих сребърна лъжичка от http://www.antiquesilver-bg.com/Shop    Всички лъжички са много  красиви. В магазина има различни като големина и цени лъжички. Започват от 50 лв до 150лв. Успех на всички!



Здравейте Ariiv,

В София ли е този магазин? Трябва ми лъжичка за подарък в Харманли. Не мога да си позволя много скъпа, но до 60-70лв мога да отделя. Тези от 50лв стават ли за бебе? да не са много малки? Имат ли кутийки или някаква опаковка? Изпращат ли по някакъв начин  в страната?



Здравейте,

да магазина е в София, това се вижда като отидете на "връзка с нас" - има точен адрес и телефон. Докато бях там и си избирах лъжичката приготвяха пратки за страната - така че изпращат. Колко струва и по какъв начин става - не знам, най-добре попитайте по телефона. Нашата лъжичка е 55лв - съвсем нормална за бебе. Знам за какво ме питате - има едни сребърни лъжички, които в последствие разбрах са за сол или подправки - те са много малки и не стават за бебе. В този магазин, тези които си спомням че ставаха бяха от 50лв нагоре - колкото по-голяма и тежка, толкова по-скъпа, но има много голям избор. Кутийки имат, защото аз си я купих с кутийка - моята беше с цена 2 лв. Издават и сертификат за лъжичките.  Успех!

http://www.antiquesilver-bg.com/Shop/index.php?route=information/contact








# 84
  • Мнения: 847
Искам да ви споделя,че нашата бижутерка ни направи медна спирала /много тънка и дълга,за да е възможно най-голям повърхността й/ и от повече от 2 години си я държим в каната с водата за пиене. Мога да кажа,че наистина цялото семейство боледуваме по-малко,а дори и да боледуваме,го изкраваме много по-леко.

Мисля,че и лъжияките,които ни направи за децата са проба по-висока от 925,защото са доста меки и дръжките все се огъват  Blush

# 85
  • Мнения: 639
Интересни неща споделяте тук, провокираха ме да извадя сребърната лъжичка на сина ми (а той пък започна само нея да си търси Mr. Green). Дори намерих в интернет снимка на съвсем идентична лъжичка, със споделена история (че са били комплект от 2 лъжички, руска изработка). Grinning

Io_io, дали да не опитате да закалите лъжичките?

# 86
  • Мнения: 847
Какво представлява това закаляване?  Blush

# 87
  • София
  • Мнения: 253
Искам да ви споделя,че нашата бижутерка ни направи медна спирала /много тънка и дълга,за да е възможно най-голям повърхността й/ и от повече от 2 години си я държим в каната с водата за пиене. Мога да кажа,че наистина цялото семейство боледуваме по-малко,а дори и да боледуваме,го изкраваме много по-леко.

Мисля,че и лъжияките,които ни направи за децата са проба по-висока от 925,защото са доста меки и дръжките все се огъват  Blush
Здравей!
Би ли споделила координатите на тази бижутерка която е изработила сребърните лъжички за децата ти?

# 88
  • Мнения: 847
Искам да ви споделя,че нашата бижутерка ни направи медна спирала /много тънка и дълга,за да е възможно най-голям повърхността й/ и от повече от 2 години си я държим в каната с водата за пиене. Мога да кажа,че наистина цялото семейство боледуваме по-малко,а дори и да боледуваме,го изкраваме много по-леко.

Мисля,че и лъжияките,които ни направи за децата са проба по-висока от 925,защото са доста меки и дръжките все се огъват  Blush
Здравей!
Би ли споделила координатите на тази бижутерка която е изработила сребърните лъжички за децата ти?


Чак сега видях поста ти, искаш ли го още?

# 89
  • Мнения: 0
До сега не се бях замисляла за лечебните свойства на среброто.
Когато мога ще си взема сребърни прибори, явно има за какво.

Общи условия

Активация на акаунт