Сребърни или пластмасови прибори за бебето?

  • 40 506
  • 89
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 376
Здравейте мили мами,   bouquet
Искам да купя за малката сребърни прибори, но трудно откривам такива и обикновено не са това, което търся... Моля ако знаете къде се продават... да споделите.
А ако искате да дадете и доводи "ЗА" пластмасови, съм готова да слушам.  Hug

Последна редакция: пт, 13 юни 2008, 10:32 от irchick

# 1
  • Мнения: 4 428
Ама ти сериозно ли искаш да храниш бебето със сребърни прибори  Sunglasses Защо не вземеш направо златни със скъпоценен камък на зодията й да издокараш  Laughing

Тези лъжици с какво ли не се омазват, къде ли не падат и се ръфат от бебето. Не се излагай да се занимаваш с подобни изсхвърляния. Ако искаш да й вземеш нещо за спомен, като сувенир за. Или дори да й ги вземеш и само да я захраниш с първата лъжичка с тях, ОК. Щом искаш. Но да ги ползваш ежедневно...Вярно, че щерките ни са, като малки принцески, ама чак пък толкова приказки  Laughing

# 2
  • Мнения: 454
Захраних дъщеря си със сребърна лъжица, но сега яде с пластмасова, защото сребърната дойде къса за големите бурканчета. Аз лично съм за сребърните прибори, още повече, че среброто има свойството да се самопочиства и е удобно, когато нямаш възможност да стерилизираш. Друг въпрос е, че хубави сребърни прибори трудно се намират, а и цените са доста солидни.

# 3
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Сребърни разбира се, как може дори да си помислиш за пластмасови  ooooh!

# 4
Сребърни лъжички за хранене има в Петра. Имаше и с по-дълга дръжка за да са удобни за буркана - само че бяха от някаква сплав която има същите свойства като среброто от антибактериална гледна точка  Wink Аз взех такава за малката + че имаше в компекта малка пластмасова лъжица с която тя да се учи сама да се храни която е със специален дизайн - не потъва някак си в ядене и е закривена / абе не мога точно да обясня/. Много съм доволна - около 45-50 лв. струваше удоволствието. А иначе сребърните лъжички бяха около 100 мисля. Колкото и да е смешно - е по-здравословно да се храни човек със сребърни прибори. Пък и винаги е готино да казваш че си роден със сребърна лъжица в устата  Mr. Green Joy

# 5
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Я не се излагайте бе хора  ooooh!  Каква антибактериалност, какво предпазване ?! За храната от лъжицата може да го докараш, но я помислете когато бебто почне да си пъха всичко в устата, почне да пълзи, почне да играе навън  Tired Тогава какво правим ? Или ще му миете играчките и ръцете със сребърна вода  Joy
А тази лъжица за хранене на бебето само, някой си го е измислил просто ей така  Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 790
Я не се излагайте бе хора  ooooh!  Каква антибактериалност, какво предпазване ?! За храната от лъжицата може да го докараш, но я помислете когато бебто почне да си пъха всичко в устата, почне да пълзи, почне да играе навън  Tired Тогава какво правим ? Или ще му миете играчките и ръцете със сребърна вода  Joy
А тази лъжица за хранене на бебето само, някой си го е измислил просто ей така  Laughing

Напълно подкрепям  Peace По темата - дъщеря ми ядеше с пластмасови лъжички за деца. Сега вече яде с нашите прибори, само че малък размер.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 011
Не виждам чак такова голямо значение с какви прибори яде детето. Важното е на теб да ти е удобна и достатъчно дълга дръжката и като големина да са подходящи за бебешката уста.
Моят син си го храня с лъжици от нашият комплект, и на двамата ни е много удобно така.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 425
друо си мисля аз... какви ли метални примеси има в сплавта за лъжицата.... а пластмасовите прибори, направени специално за бебето от фирмите, които са специализирани са минали през няколко комисии за одобрение... Иначе няма нищо лошо човек да се стреми към определени стандарти, това го движи напред - това го казвам, защото виждам, че някои са възмутени от показността на сребърните прибори)))) Важното е да е щастлив и доволен човек и да не пречи на другите, пък ако ще и със златна сламка да си пие сока))))

# 9
  • Мнения: 1 376
друо си мисля аз... какви ли метални примеси има в сплавта за лъжицата.... а пластмасовите прибори, направени специално за бебето от фирмите, които са специализирани са минали през няколко комисии за одобрение... Иначе няма нищо лошо човек да се стреми към определени стандарти, това го движи напред - това го казвам, защото виждам, че някои са възмутени от показността на сребърните прибори)))) Важното е да е щастлив и доволен човек и да не пречи на другите, пък ако ще и със златна сламка да си пие сока))))
А шишетата, за които се заговори от известно време??? Нали и те са от реномирани фирми за бебета...  newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 2 734
Честни казано,никога и не съм си помисляла да купувам сребърна лъжица на дъщеря ми.Според мен е безсмислено и безполезно,хвърлят се празни пари на вятъра.Пластмасовите бебешки лъжици са супер удобни и добре измислени,плюс това като се захабят хвърляш и вземаш нови.Това за антибактериалността на среброто е ненужно,защото бебе винаги се храни с чист прибор.От загребването на храната до слагането в устата на бебето има няколко секунди и никакви страшни и опасни микроби немогат да я полазят Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 148
Моето дете от началото на захранването е със пластмасови лъжички,вършат ми идеална работа,виличките му и те са от пластмаса,поне няма опасност да се убоде без да иска,палстмасата е безобидна от тази гледна точка PeaceНо пък всеки си решава със златна ли,сребърна ли,диамантена ли лъжица ще си захрани детето.Ако можеш да си го позволиш,защо не?

# 12
  • Мнения: 502
аз започнах с пластмасови лъжички, но ни подариха по повод кръщенето сребърна лъжица и сега само с нея я храня.

# 13
  • Мнения: 4 784
Само със сребърна /и от сребро нагоре/ не съм пробвала да го храня. Сега като се замисля, може би това да е била причината, поради която отказваше да яде с лъжица до скоро.
Пфууу, ма че съм недосетлива!

# 14
  • София
  • Мнения: 44 088
Аз го захраних с термо на нуби - пласмаса и гума. Спокойно си ги дъвчеше...щото малките обичат да си захапват и дъвчат и лъжиците.
После го пранипх и с метални.
Сега както дойде. Имам едни пласмасови, дълбоки и среден р-р, супер удобни за бързо хранене...

Има подарени и сребърни лъжички...ама си седят в шкафа....нищо лошо - като порасне да си ги ползва, аз имах навремето една сребърна мн любима, всички десерти и сладоледи и т.н. до пубертета все с нея ги ядях...ама някъде я забутах....леше ми мн любима - лъжичката като мидичка, а на края на дръжката кехлибарче Wink

Та ако държиш - купи й, но й я давай като пораснат зъбките, че да не чеше венци със сребро...все пак си е метал..

# 15
  • Мнения: 672
И двете си деца съм хранила с пластмасови лъжици. По принцип бебетата не харесват твърдостта и студенината на метала. Пък и сега има толкова голям избор. Ако на някого му харесва и има възможност, нека си храни детето със сребърна. Само че вземете му сипете яденето в чинийка, пък макар и не сребърна. Някак не върви да бъркаш в буркан със сребърната лъжица #Crazy

# 16
  • Мнения: 178
Силиконова лъжичка. Мека и удобна е, направена е специално за захранване на бебе, защото материалът е като на силиконовия биберон. Като почнат по - късно зъбките, детето си чеше венците с нея, като залъгалка. Не винаги това, което е красиво и стилно за нас е практично и удобно за бебето.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 626
И ние сме с термо лъжичките на Нуби. Много готино я дъвче като й я подавам. Чеше си венците явно.
И честно да си призная за пръв път чувам, че някои мами ползват сребърни прибори. И през ум не ми е минало  Embarassed

# 18
  • Мнения: 2 231
Силиконова лъжичка. Мека и удобна е, направена е специално за захранване на бебе, защото материалът е като на силиконовия биберон. Като почнат по - късно зъбките, детето си чеше венците с нея, като залъгалка. Не винаги това, което е красиво и стилно за нас е практично и удобно за бебето.
И аз захраних и все още давам със силиконова лъжичка. За мен е супер удобна. Не, че не можем да си купим сребърна hahaha. За първи път чуавам за тази прищявка, но силиконът ми се струва най-безопасен за нежното непце на бебка. Вече е по-голяма и постепенно ще я приучавам към обикновените стоманени (непозлатени) прибори.

# 19
  • Мнения: 1 763
Аз го храня с пластмасови с гума накрая на Нуби. Направени са специално да пазят бебшките венци от нараняване. За сребърните прибори не съм се интересувала, но сребърните бижута почерняват от времето, влагата. В този смисъл мисля, че сребърните лъжички не са подходящи за хранене на бебе.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 088
Аз го храня с пластмасови с гума накрая на Нуби. Направени са специално да пазят бебшките венци от нараняване. За сребърните прибори не съм се интересувала, но сребърните бижута почерняват от времето, влагата. В този смисъл мисля, че сребърните лъжички не са подходящи за хранене на бебе.

е то това все пак се почиства

# 21
  • Мнения: 3 313
само със сребърни прибори я храня  Mr. Green  не съм си помисляла за пластмасови и други  Whistling 

# 22
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз съм много доволна от пластмасовите лъжички. Не съм си и помисляла да храня бебето с други.

# 23
  • Мнения: 1 312
Никога не съм се сещала дори,че мога да го храня със сребърна лъжица Shocked
Явно затова е такъв злояд Mr. Green

# 24
  • Мнения: 3 405
Как не те е срам, сега детето ти не иска да яде заради твоята недосетливост  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 2 653
какъв е този магазин Петра?Някой може ли реално да каже от къде да купя сребъра лъжичка?

# 26
  • Мнения: 1 558
Понеже мъжът ми е захранен със сребърна лъжичка, той поиска от майка си да ни донесе неговата (с някаква сърничка била Flutter), за нашето бебе. Аз пък си мисля, че ще опитам да храня бебчето с нея, но в крайна сметка ще избера най-удобния за мен вариант. Аз като не съм захранвана със сребърна лъжичка, да не би да не съм пораснала Wink! Иначе от гледна точна на противомикробните свойства на среброто може би не случайно са захранвали с такива.

# 27
  • Мнения: 4 784
Никога не съм се сещала дори,че мога да го храня със сребърна лъжица Shocked
Явно затова е такъв злояд Mr. Green
Laughing Ето къде бил ключа към палатката!
Аз се чудя ли мая ли, защо е толкова злоядо това моето дете, а то само със сребърна лъжичка не съм го пробвала да му дам храна! Peace

# 28
  • Мнения: 182
Аз пък гледах в един златарски магазин златен биберон, ако някой се интересува мога да дам координатати.

# 29
  • Мнения: 11 003
Съществува и компромисен вариант. Wink От чужбина ми донесоха лъжички, на които частта, която се лапа, е с гумено покритие, а дръжките са сребърни и много красиви.

# 30
  • Мнения: 14 488
само със сребърни прибори я храня  Mr. Green  не съм си помисляла за пластмасови и други  Whistling 

ама имат ли диамантчета на дръжките? Mr. Green

сега сериозно, вярно е това за самопочистването на среброто, но не мисля, че метална лъжица ще е удобно да се храни бебе. аз ползвам на чико, пишеше нещо и за антибактериалност ама хвърлих опаковката Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 3 313
само със сребърни прибори я храня  Mr. Green  не съм си помисляла за пластмасови и други  Whistling 

ама имат ли диамантчета на дръжките? Mr. Green


       има  Mr. Green 

# 32
какъв е този магазин Петра?Някой може ли реално да каже от къде да купя сребъра лъжичка?
Магазин Петра е срещу НДК / то4но срещу пилоните като пресечеш и влезеш в локалното/ ; срещу чейндж бюро Поли се пада горе долу - та там продават със сигурност сребърни лъжички.Миналата седмица ходих за керамичен сет за хранене на малката - за жалост този на Royal Doulton който аз искам с Мечо Пух ми казаха че могат да ми го доставят по Нова Година  Shocked та се отказах.
Те продават висок клас керамични съдове и посуда - малко са им надути цените според мен -  но имат неща които ги няма другаде  Peace
А колкото до лъжичката с диамант имаше една фирма която предлага декоративни такива  Joy ще пусна линк като я издиря.

# 33
  • Мнения: 2 653
Silvana mamana, благодаря за информацията!

# 34
  • Мнения: 525
Сребърни прибори изработени специално за деца продават и на Витошка.
Магазина се намира до Ив роше...не помня име.

Btw, аз я захраних именно с такава лъжица, на която е гравирано нейното име и час на раждане, но ей така, за идеята. Wink

# 35
# 36
  • Мнения: 4 187
Ами аз захраних с пластмасова, сега се храни с един иноксов, детски комплект от ТСМ ! За второто ще търся сребърна обаче  Grinning!

# 37
Сребърни разбира се.
Още в древна Гърция хората са забелязали, че ако се хранят със сребърни прибори боледуват по-рядко от всякакви инфекциозни заболявания. Не случайно на акушерките в детските отделения им е позволено да носят пръстени и гривни, ако са от благородни метали ...
Изумявам се, че това не е ясно за всички и този въпрос е предизвикал толкова насмешки.

# 38
  • софия
  • Мнения: 1 745
и на мен свеки ми подари,като родих -сребърна виличка,лъжичка ииииииииии ножче!много красиви в спец.кутия.
абе радост,за окото.не съм ги ползвала още. и аз храня с нуби.

# 39
  • софия
  • Мнения: 1 745
http://www.zilverstad.nl/cms/publish/content/showpage.asp?pageid=%20%20349
ето такива,но не с две лъжички ами с нож  Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 847
на мамите,които се подиграват - искам само да им кажа, че са малко смешнички със своята невежест...извинявам се,ако звучи прекалено грубо.

Тук не става дума за някаква снобария, а за качествата на един метал, които са доста всеизвестни....поне на повечето хора....

# 41
  • София
  • Мнения: 606
И аз смятам, че мненията с подигравките не са на мястото си. Сина ми яде с пластмасови прибори, но когато е болен яде само със сребърни. Нашите са подарък за 40-те му дни , един много хубав подарък за бебе. Същите видях, че продават на Витошка в един от магазините с луксозни чинии и чаши. Точно срещу вратата са. Кутията е с нож, вилица, лъжица и са специално за деца.

# 42
  • Мнения: 2
Здравейте мили мами,   bouquet
Искам да купя за малката сребърни прибори, но трудно откривам такива и обикновено не са това, което търся... Моля ако знаете къде се продават... да споделите.
А ако искате да дадете и доводи "ЗА" пластмасови, съм готова да слушам.  Hug

Изумена съм от подигравателността, с която много от майките тук са писали по темата, което никак не е глупава. Първо, ако за някой сребърната лъжица е нещо излишно, нека се информира за свойствата на среброто и защо този метал влиза в групата на "благородните метали". Второ, ако говорим за нещо, което никой не може да си позволи, бих казала, че и това не е вярно, защото една удобна за хранене на бебенце и детенце сребърна лъжичка, която е около 30-на грама струва около 100 лв., което също не е непосилна сума, особено като се има предвид, че това остава завинаги. Сега към irchick:

Виждам, че си писала, че си от Банско, аз съм от Варна, но купих на детето си преди няколко дни сребърна лъжица, проба на среброто 925, масивно, много е хубава и струва точно 104 лв. Поръчах и в същия магазин и сребърна вилиза и сребърен нож, които ще ми костват още 200 лв., но мисля, че си струва, да не говоря, че държа лъжицата и във водата и, за да я йонизира.
Това, което мога да направя за теб е да ти дам координатите на магазина и телефона във Варна, за да се обадиш и ако не си успяла да се снабдиш с лъжичка, да попиташ как би могла там, където си.  Магазинът се казва "Виктория-ММ" сребърна бижутерия е, а адреса му във Варна е ул. "Преслав" 36, тел. 052/613621. Ако желаеш ще ти изпратя и снимка на лъжичката, която ползвам с точните и размери

# 43
  • Мнения: 1 376
Perla_black, благодаря за изчерпателния отговор  Hug но аз намерих преди време лъжичка.... А на майките не се ядосвай, тук ще попадаш и в много по-сериозни теми, където някой има наистина сериозен проблем, но пак ще има такива, които са писали заядливо и присмехулно...  Tired

# 44
  • Мнения: 1
Аз сам за сребърните прибори  и са страхотен подарък за бебе  Grinning

# 45
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
Аз сам за сребърните прибори  и са страхотен подарък за бебе  Grinning


Абсолютно подкрепям-получихме подарък за кръщенето-сребърен комплект ,много красив и мил спомен Peace . Също съм чела,че среброто има противоалергенно свойство -склонна съм да вярвам,дъщеря ми се изприщи от една пластмасова лъжичка,която беше уж подарък към кашата на Милупа . Тогава лекар ни посъветва за сребърните прибори ... Аз самата имам наследство от баба ми-сребърни прибори и свещник. Не виждам какво странно е предизвикало по-долните коментари  Thinking Дори ще съм ви благодарна,ако споделите как в домашни условия се почиства сребро ,че отдавна не съм ползвала свещниците  bouquet

# 46
  • Мнения: 1 376
marianik, има специални пасти за почистване на прибори от благородни метали, с които се чисти много лесно  Peace За съжаление не мога да ти кажа БГ - еквивалент, защото на мен ми носят от Гърция.

# 47
  • Мнения: 66
Сребърни разбира се.
Още в древна Гърция хората са забелязали, че ако се хранят със сребърни прибори боледуват по-рядко от всякакви инфекциозни заболявания. Не случайно на акушерките в детските отделения им е позволено да носят пръстени и гривни, ако са от благородни метали ...
Изумявам се, че това не е ясно за всички и този въпрос е предизвикал толкова насмешки.

Подкрепям това и всички положителни мнения по въпроса Peace
Аз първото нямах възможност да го захраня с такава, но за второто се подготвих Simple Smile Чакам с нетърпение момента Simple Smile))

# 48
  • Мнения: 1 209
Сребърни- не помат миризми, изваряват се, не се оцветяват, унищожават някои микроби, не предизвикват алергии (но все пак нека е проба поне 925 ).

При липса на паста за по4истване, а и с оглед ползване на по-малко химия, същата може да се замени с 2 етапно измиване: първо търкане със сода за хляб и оцет, а после с паста за зъби и сода, след което се изплакват добре и са като нови.

Не вярвам в съвремеността някой да хване аргироза, тъй като среброто се употребява ограничено  Mr. Green , тъй 4е смятам това за прекрасен подарък за бебе.

За уточнение, аз съм хранила и с двете , не съм крайна във вижданията си и не отричам удобството на пластмасите. Но невежеството отявлено ме дразни.

# 49
  • Мнения: 95
Предлагам сребърни лъжички за хранене, ако някой проявява интерес може да ми пише на лични.
 Така изглеждат лъжичките - http://prikachi.com/users/hris1975/5W.jpg

# 50
  • Мнения: 4 187
Сребърни разбира се.
Още в древна Гърция хората са забелязали, че ако се хранят със сребърни прибори боледуват по-рядко от всякакви инфекциозни заболявания. Не случайно на акушерките в детските отделения им е позволено да носят пръстени и гривни, ако са от благородни метали ...
Изумявам се, че това не е ясно за всички и този въпрос е предизвикал толкова насмешки.



Подкрепям това и всички положителни мнения по въпроса Peace
Аз първото нямах възможност да го захраня с такава, но за второто се подготвих Simple Smile Чакам с нетърпение момента Simple Smile))



Я кажи от къде ? Да се подготвя и аз  Blush !

# 51
  • Мнения: 66
Сребърни разбира се.
Още в древна Гърция хората са забелязали, че ако се хранят със сребърни прибори боледуват по-рядко от всякакви инфекциозни заболявания. Не случайно на акушерките в детските отделения им е позволено да носят пръстени и гривни, ако са от благородни метали ...
Изумявам се, че това не е ясно за всички и този въпрос е предизвикал толкова насмешки.


Подкрепям това и всички положителни мнения по въпроса Peace
Аз първото нямах възможност да го захраня с такава, но за второто се подготвих Simple Smile Чакам с нетърпение момента Simple Smile))



Я кажи от къде ? Да се подготвя и аз  Blush !



Ако не се възползваш от предложението по-горе, пиши ми и ще ти дам адрес на едно златарско ателие, където изработват! Иначе и в нета има, пиши в Чичко Гугъл и ще намериш доста магазини:)

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Аз търся ето това много отдавна:
http://silver-bg.com/gift/baby/spoon.php
Преди година имаха някакъв адрес и телефон даден в сайта, но после го махнаха и сега иди че разбери как да ги намериш, още повече да поръчаш.Ако някой е виждал подобни да сподели ако може.Искам да и купя по-скоро за спомен.В началото ядеше със сребърната лъжица, с която са хранели татко и като бебе, но сега минах на пластмасови, защото като ги хвърля по земята вдигат по-малко шум.

# 53
  • Мнения: 5 250
Разгледах тези, които предлагат в Ибей, ама дали наистина са сребърни или посребрени само  Rolling Eyes Имате ли идея?
http://cgi.ebay.co.uk/Baby-gift-Personalized-Silver-Plated-Egg-c … sh=item2a021e6298

Последна редакция: нд, 22 ное 2009, 23:16 от Radina

# 54
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Цоп и аз да ви следя  Mr. Green

# 55
  • Мнения: 66
Разгледах тези, които предлагат в Ибей, ама дали наистина са сребърни или посребрени само  Rolling Eyes Имате ли идея?
http://cgi.ebay.co.uk/Baby-gift-Personalized-Silver-Plated-Egg-c … sh=item2a021e6298

Не, не са! Пише, че са със сребърно покритие, а не от сребро Simple Smile))

# 56
  • Мнения: 5 250
MINOLTICHKA, благодаря  Hug И ние така го преведохме, но за всеки случай реших да попитам запознати Wink

# 57
  • Мнения: 6
И аз съм ЗА захранването със сребърнс лъжичка.остава за спомен за цял живот .ето откъде може да се сдобиеш с уникат на прилична цена  http://mysticbulgaria.com/141,%D1%81%D1%80%D0%B5%D0%B1%D1%8A%D1% … BA%D0%B0-mbg.html

# 58
  • Мнения: 13 512
тези не са сребърни, а с покритие само

# 59
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
И аз съм ЗА захранването със сребърнс лъжичка.остава за спомен за цял живот .ето откъде може да се сдобиеш с уникат на прилична цена  http://mysticbulgaria.com/141,%D1%81%D1%80%D0%B5%D0%B1%D1%8A%D1% … BA%D0%B0-mbg.html

Много ти благодаря за линка!
Трябва да правя подарък на племенника ми и мисля,че няма нищо по-подходящо!

Сега по темата!
Аз също съм хранена със сребърни лъжици,не от снобария,а защото сме ги имали,наследство от баба ми,малката също яде с тях.
Определено "ЗА" сребърната посуда!
Също да вмъкна,че от потропването на сребърната лъжичка,разбрахме,че си имаме зъбче!

Сребърни- не помат миризми, изваряват се, не се оцветяват, унищожават някои микроби, не предизвикват алергии (но все пак нека е проба поне 925 ).

При липса на паста за по4истване, а и с оглед ползване на по-малко химия, същата може да се замени с 2 етапно измиване: първо търкане със сода за хляб и оцет, а после с паста за зъби и сода, след което се изплакват добре и са като нови.

Не вярвам в съвремеността някой да хване аргироза, тъй като среброто се употребява ограничено  Mr. Green , тъй 4е смятам това за прекрасен подарък за бебе.

За уточнение, аз съм хранила и с двете , не съм крайна във вижданията си и не отричам удобството на пластмасите. Но невежеството отявлено ме дразни.

А това е мнението на което свалям шапка!
Наистина много хора искат да се покажат вещи във всяко едно отношение,но в крайна сметка си остават невежи!

# 60
  • Мнения: 4
мили мами искам да ви питам:има ли разлика в сребарните прибори при захранване на бебе защото имам много излишно сребро и ако го претопя за една лажичка дали ще има сащия ефект като да си купя сребърна ?

# 61
  • Мнения: 847
мили мами искам да ви питам:има ли разлика в сребарните прибори при захранване на бебе защото имам много излишно сребро и ако го претопя за една лажичка дали ще има сащия ефект като да си купя сребърна ?

Единствената разлика е, че ще ти излезе по-евтино да купиш нова, от колкото да преработваш твоето сребро и да плащаш на грам за изработка.
Иначе нашата бижутерка ни направи страхотна сребърна лъжичка. Не се колебай  Wink

# 62
  • Мнения: 4
а колко грама ви излезе лъжичката и горе доло каква е цената на грам за да мога да си направя сметка Благодаря ви предварително!

# 63
  • Мнения: 847
а колко грама ви излезе лъжичката и горе доло каква е цената на грам за да мога да си направя сметка Благодаря ви предварително!

Правихме я 2009 и излезе около 80 лева, но не си спомням колко грама е. Цената на грам трябва да провериш там, където ще ти я правят.

# 64
  • Мнения: 4
благодаря много Hug

# 65
  • Мнения: 2 674
Дори ще съм ви благодарна,ако споделите как в домашни условия се почиства сребро ,че отдавна не съм ползвала свещниците  bouquet

Най-просташкият начин е с паста за зъби и памуче. Няма грешка.

Последна редакция: чт, 08 дек 2011, 14:18 от Цонна

# 66
  • Мнения: 1 209
Намокряш с оцет. Наръсваш със сода бикарбонат. Полираш с парцалче и повтаряш с паста за зъби. А най-лесно е с препарат за сребро.

# 67
  • Мнения: 2 674
Содата не прави ли драскотини, или правиш разтвор с оцета?

# 68
  • Мнения: 1 209
Содата е с фини кристали, не дере.

# 69
  • Мнения: 4
Не че сам голям песемист но ,има ли някакв ефект като храните децата сас сребарна лажичка . Аз сащо си взех но невиждам никаква разлика .Ако при някоя мама има някакав ефект нека сподели .Благодаря предварително. Hug

# 70
  • София
  • Мнения: 6 011
А ти какъв ефект очакваш всъщност?

# 71
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
А ти какъв ефект очакваш всъщност?

Да, бе, и аз това се зачудих. Сигурно да започне да се храни повече или пък да расте като гъба...

# 72
  • София
  • Мнения: 6 011
 Laughing Е тя търсеше лъжичка за захранване, аз затова се зачудих какво очаква от едно 6-месечно.  Laughing

# 73
  • Мнения: 4
ами нали като четеш различни фороми пише та антибактериална ,предпазва от алергии и какво ли още не та затова се зачудих Peace

# 74
  • Мнения: 0
Предимството на сребърния прибор е това, че не попадат вредни вещества в организма, освен че е и антибактериален метал. Пластмасата е вредна заради бисфенола и други химически вещества, които са канцерогенни (същото се отнася и за пластмасовите бебешки шишета, особено тези с бисфенол). Обикновените прибори, които ползваме в ежедневието са най-често от инокс (неръждаема стомана, хром - никел 18/10), съдържащи никел, който се натрупва в организма и е предпоставка за заселване на паразити.
В това се състои накратко идеята за използване на сребърна лъжичка. Няма нищо общо с удобство при хранене, желание за хранене или демонстрация на финансово положение и т.н.

# 75
  • Мнения: 417
И аз се изумих, че има майки, които е изказаха присмехулно по темата. Всички знаем лековитите свойства на благородните метали и сребърната вода.
Как не съм се сетила да купя за децата си такива, пък и толкова подаръци съм направила за бебета  ooooh!

Моля, кажете, от къде да купя сребърна лъжица - пък може да не е толкова малка, че децата не са вече толкова малки?

# 76
  • Мнения: 847
аз лично за моите даца си я поръчах при бижутерката ни. Даже са надписани с техните имена Simple Smile
Предполагам обаче,че готови биха излезли по-евтино и може да са по-лекички.

# 77
  • Мнения: 0
"Среброто – мощно антимикробно средство
Силата на среброто е известна на хората от хиляди години. В древните цивилизации като Египет, Китай, Индия среброто се е използвало за медицински цели. Едва ли е случайност фактът, че в дворовете на знатни особи домакините и гостите се хранели със сребърни прибори, пиели от сребърни чаши, а храната се съхранявали в сребърни съдове. И до днес в православните храмове свещениците  благославят със сребърни кръстове.
Съвременните учени доказват способността на среброто да унищожава патогенни микроорганизми в много ниски концентрации.  Според нобеловия лауреат и специалист в областта на колоидната химия проф. Зейнер, оптимизирането на сребърното съдържание в организма може да се сравнява с включването на втора имунна система." 


Аз закупих такава лъжичка за моята дъщеря от тук : [url]https:// [url]http://gourmethouse.bg/catalog/shop/gifts/1216894196-2

Доволна съм много !

# 78
  • Мнения: 6
Здравейте,
Убедена съм в качествата на сребърните прибори. В началото съпруга ми много държеше на това, но след като се порових в Нет-а и аз се образовах Simple Smile. Оказва се, че много преди да открият антибиотиците среброто е било единствената възможност за защита на организма от инфекции и за разлика от антибиотиците които убиват по 5-6 до 20 различни микроорганизми и имат много вредни странични ефекти за хората, среброто убива над 700 микроорганизми и болестотворни бактерии, без да има отрицателно влияние върху организма. "Това е единственият метал, от който не може да стане предозиране в организма". Но това е "умишлено забравено" естествено средство за защита - защото фармацефтичните компании трябва да продават продукцията си. Започнало е лансиране на антибиотиците и производството на най-различни такива и съответно трябва да се промени мисленето на хората, за да има на кого да се продават. Сега, когато на всички започна да ни писва от тях, започваме да се връщаме към отдавна забравени средства за защита от болести. Вижте една статия за ползата от среброто:
http://www.antiquesilver-bg.com/Site/?p=72
Аз купих сребърна лъжичка от http://www.antiquesilver-bg.com/Shop    Всички лъжички са много  красиви. В магазина има различни като големина и цени лъжички. Започват от 50 лв до 150лв. Успех на всички!

# 79
  • Мнения: 534
И аз се изумих, че има майки, които е изказаха присмехулно по темата. Всички знаем лековитите свойства на благородните метали и сребърната вода.
Как не съм се сетила да купя за децата си такива, пък и толкова подаръци съм направила за бебета  ooooh!

Моля, кажете, от къде да купя сребърна лъжица - пък може да не е толкова малка, че децата не са вече толкова малки?

Никой не отрича среброто ,но присмеха идва от там ,че с една сребърна лъжица и вилица,няма да го предпазиш от бактерии!А ако го предпазиш в един момент в следващия ще е по-зле за детето.Защо ползваме тогава пластмасови шишета за млякото?Прекалената дезинфекция ги предразполага към болести и алергии.Колкото повече ги пазим,толкова по-зле за тях.

# 80
  • Мнения: 6
Съгласна съм, че с една лъжичка и виличка няма да го предпазиш от бактерии, но по-добре с тях, отколкото без тях Simple Smile . Ако човек може да си позволи и сребърна чаша и чинийка или купичка още по-добре. Аз в този магазин видях и чашка от чисто сребро, но в момента не мога да си я позволя. Изглежда много удобна и "вечна"  - на 101 години е Simple Smile
http://www.antiquesilver-bg.com/Shop/Сребърни-и-посребрени/Купи-и-чаши
Аз се замислям за едни посребрени купички, които ако останат по-нататък бих си ги купила. 
А защо храним бебетата с пластмасови шишета - не знам. Според мен е много вредно. Всички сме чували за свободните радикали, които се отделят от пластмасата и до какво водят те. Когато аз съм била малка, майка ми е използвала стъклени. Пластмасата обаче си има и предимства - не се чупи като стъклото, по-лека е ... и дотам Simple Smile Много сериозно съм се замисляла за изваряването на шишетата - когато се нагрее би трябвало да отделя още повече свободни радикали - което е нормално. Даже и производителите да гарантират, че няма такива - изследванията не се правят в нагрято състояние, а при нормална тампература. Според мен не прекалената дезинфекция - а средата в която ги отглеждаме и съдовете които използваме водят до алергии. Знаете ли, че по време на чумната епидемия в Европа, на децата в благородническите семейства са давали по една сребърна лъжичка вместо залъгалка  да си чешат венците.

# 81
  • Мнения: 0
Я не се излагайте бе хора  ooooh!  Каква антибактериалност, какво предпазване ?! За храната от лъжицата може да го докараш, но я помислете когато бебто почне да си пъха всичко в устата, почне да пълзи, почне да играе навън  Tired Тогава какво правим ? Или ще му миете играчките и ръцете със сребърна вода  Joy
А тази лъжица за хранене на бебето само, някой си го е измислил просто ей така  Laughing
Здравейте и от мен,
Използването на сребро като съдове за бита води до увеличаване на имунитета на децата и хората които го използват. Както скоро прочетох сравняват използването на сребърни прибори с включване на втора имунна система на организма. Благородниците са имали непрекъснат контакт със метала - хранели са се в сребърни съдове със сребърни прибори, пиели са от сребърни чаши и са живеели по-дълго от бедните. Среброто убива над 730 вида  микроорганизми и вируси. В древността се е използвало за пречистване на кладенци с вода, която не е била годна за пиене, в медицината на древните цивилизации като Египет, Китай и Индия са слагали сребърни плочки върху рани, за по-бързо заздравяване и за да не се развива инфекция. По време на чумната епидемия в Европа, на децата от богатите семейства са се давали сребърни лъжички вместо залъгалки. Предолагам всички знаете, че светената вода в църквите се държи в сребърни съдове и лъжичката за причастие също е сребърна - тя минава от уста на уста, но досега няма случай на заболяване от това. От 1986 год. повече от 16 международни университета се занимават с изучаването на свойствата на среброто върху човешкия организъм. Среброто е единствения метал, който не може да се предозира и да предизвика заболяване. Тук спокойно можем да използваме израза на Мечо Пух - "колкото повече, толкова повече". Повече използване на сребро - по здрави. Може би при нас малко е известно за свойствата на среброто, за разлика от Англия, Германия, Русия, Франция, Холандия, Финландия и т.н. Например във Великобритания се произвеждат повече от 700 години сребърни и посребрени прибори, чаши и съдове там почти няма семейство което да не притежавало такива прибори. Англичаните посребрават приборите си за хранене с 40 микронно покритие и им дават 25 години гаранция, но лъжичките, за захранване на бебета и малки деца са задължително сребърни. Забележете, че съдовете които откриват при разкопки в гробове на велможи са повече сребърни отколкото златни. Да, вярно е, че златото е по-скъпо и това е една от причините, но и в древността когато не е имало антибиотици - среброто е бил единственият начин за предпазване от заболявания. Скоро видях в антиквариат "Antique Silver" лъжичка за хранене на бебе на 215години. Замислете се върху пластмасата и свободните радикали които се отделят от нея, пък колкото и да е пречистена, и каквато и марка да е. Аз като химик - не бих хранил детето си с тях. Имайте в предвид, че мелхиора (което у нас се продава като руско сребро ниска проба) няма изобщо сребро в състава си - сплавта е от мед, никел, и цинк. Трябва да се купува сребро което е проба 800, 840, 875, 900, 925 - това се води чисто сребро - в тези изделия количеството сребро е достатъчно, за да има полезно действие. Различните страни са решили да произвеждат изделията си от тези проби - които да имат здравословен ефект върху организма. Скоро бях попаднал на обява в "Продавалник" в която пишеше, че се продава сребърна лъжичка от чисто сребро 999 - там със сигурност има някаква измама. Никой в света не произвежда прибори за хранене или съдове от сребро 999. То е меко, не може да се обработва и даже и да се произведе от някой любител - не е използваема. Представете си как огъвате медна жица, пък даже и дебела - е същото ще стане и със сребро 999. То се използва само за посребряване при електролиза или за изливане в кюлчета, който да стоят в някой сейф. Точно затова среброто се свързва във сплави - за да може да се обработва. И тъй като много съм се интересувал, изчел и слушал по конференции реших да го споделя с вас. Надявам се че съм ви бил полезен. Ако имате някакви въпроси ще се опитам да помогна.

# 82
  • Мнения: 2

Аз купих сребърна лъжичка от http://www.antiquesilver-bg.com/Shop    Всички лъжички са много  красиви. В магазина има различни като големина и цени лъжички. Започват от 50 лв до 150лв. Успех на всички!



Здравейте Ariiv,

В София ли е този магазин? Трябва ми лъжичка за подарък в Харманли. Не мога да си позволя много скъпа, но до 60-70лв мога да отделя. Тези от 50лв стават ли за бебе? да не са много малки? Имат ли кутийки или някаква опаковка? Изпращат ли по някакъв начин  в страната?













# 83
  • Мнения: 6

Аз купих сребърна лъжичка от http://www.antiquesilver-bg.com/Shop    Всички лъжички са много  красиви. В магазина има различни като големина и цени лъжички. Започват от 50 лв до 150лв. Успех на всички!



Здравейте Ariiv,

В София ли е този магазин? Трябва ми лъжичка за подарък в Харманли. Не мога да си позволя много скъпа, но до 60-70лв мога да отделя. Тези от 50лв стават ли за бебе? да не са много малки? Имат ли кутийки или някаква опаковка? Изпращат ли по някакъв начин  в страната?



Здравейте,

да магазина е в София, това се вижда като отидете на "връзка с нас" - има точен адрес и телефон. Докато бях там и си избирах лъжичката приготвяха пратки за страната - така че изпращат. Колко струва и по какъв начин става - не знам, най-добре попитайте по телефона. Нашата лъжичка е 55лв - съвсем нормална за бебе. Знам за какво ме питате - има едни сребърни лъжички, които в последствие разбрах са за сол или подправки - те са много малки и не стават за бебе. В този магазин, тези които си спомням че ставаха бяха от 50лв нагоре - колкото по-голяма и тежка, толкова по-скъпа, но има много голям избор. Кутийки имат, защото аз си я купих с кутийка - моята беше с цена 2 лв. Издават и сертификат за лъжичките.  Успех!

http://www.antiquesilver-bg.com/Shop/index.php?route=information/contact








# 84
  • Мнения: 847
Искам да ви споделя,че нашата бижутерка ни направи медна спирала /много тънка и дълга,за да е възможно най-голям повърхността й/ и от повече от 2 години си я държим в каната с водата за пиене. Мога да кажа,че наистина цялото семейство боледуваме по-малко,а дори и да боледуваме,го изкраваме много по-леко.

Мисля,че и лъжияките,които ни направи за децата са проба по-висока от 925,защото са доста меки и дръжките все се огъват  Blush

# 85
  • Мнения: 639
Интересни неща споделяте тук, провокираха ме да извадя сребърната лъжичка на сина ми (а той пък започна само нея да си търси Mr. Green). Дори намерих в интернет снимка на съвсем идентична лъжичка, със споделена история (че са били комплект от 2 лъжички, руска изработка). Grinning

Io_io, дали да не опитате да закалите лъжичките?

# 86
  • Мнения: 847
Какво представлява това закаляване?  Blush

# 87
  • София
  • Мнения: 253
Искам да ви споделя,че нашата бижутерка ни направи медна спирала /много тънка и дълга,за да е възможно най-голям повърхността й/ и от повече от 2 години си я държим в каната с водата за пиене. Мога да кажа,че наистина цялото семейство боледуваме по-малко,а дори и да боледуваме,го изкраваме много по-леко.

Мисля,че и лъжияките,които ни направи за децата са проба по-висока от 925,защото са доста меки и дръжките все се огъват  Blush
Здравей!
Би ли споделила координатите на тази бижутерка която е изработила сребърните лъжички за децата ти?

# 88
  • Мнения: 847
Искам да ви споделя,че нашата бижутерка ни направи медна спирала /много тънка и дълга,за да е възможно най-голям повърхността й/ и от повече от 2 години си я държим в каната с водата за пиене. Мога да кажа,че наистина цялото семейство боледуваме по-малко,а дори и да боледуваме,го изкраваме много по-леко.

Мисля,че и лъжияките,които ни направи за децата са проба по-висока от 925,защото са доста меки и дръжките все се огъват  Blush
Здравей!
Би ли споделила координатите на тази бижутерка която е изработила сребърните лъжички за децата ти?


Чак сега видях поста ти, искаш ли го още?

# 89
  • Мнения: 0
До сега не се бях замисляла за лечебните свойства на среброто.
Когато мога ще си взема сребърни прибори, явно има за какво.

Общи условия

Активация на акаунт