Кога да купим колело?

  • 6 767
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 312
Колко голямо трябва да е детето за да му купим колело с помощни колела?
Имаме триколка на Чиполино,но вече му и много малка и краката му се блъскат в дръжките,съответно не може да върти педалите и го бутаме.
Не,че толкова я ползваме де-един,два пъти месечно.
Но ми се иска да му вземем вече колело.
На 3 години и 4 месеца е.
Рано ли е?

# 1
  • Мнения: 6 390
ние купихме колело с помощни колела още мин. лято - 2,5г - караше го без проблеми, вече се прави на каскадьорка даже... но само понякога  ooooh!

# 2
  • Мнения: 132
На 2г.9м. и взехме и го подкара без проблем.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 718
На Дияна й купих  за 4тия РД. Колелото й беше малко тежко, едвам го подкарваше. Едва това лято се научи да го кара, без спомагателните разбира се Simple Smile
Българските колела на Робифир са малко тежки за малчовците. Съдя по Дияна. Но пък са по-качествени от китайските.

# 4
  • Мнения: 4 966
За втория рожден ден му подарихме. Подкара го веднага без проблеми. На три години караше без помощни! Peace

# 5
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Хич не е рано особено за момчетата,
спомням си сина ми ревеше за колело още от две годинки.
Купихме му с помощни и го караше като луд,но в един момент забелязахме ,че не използва помощните.
Както ги свалихме и тръгна без проблем и без тях,та ни спести тичането след колелото  Laughing.
Тогава вече /за третия РД/ купихме по голямо DRAG с шест скорости.
Виж дъщеря ми ...сега е 3 и 5 месеца,хич я няма за колело,въобще не се сеща как се въртят педалите. ooooh!

# 6
  • Мнения: 113
Моята дъщеря е на 2г и 7 мес. и аз си мислих,че е малка още за такова колело, но като ви чета излиза,че и по-малки могат да ги карат.

# 7
  • Мнения: 4 841
Купихме колелото на 2 години и половина, нямаше проблем с карането - нито тогава, нито сега.
Моят съвет е преди да купите колело, да се качи на различни колела (на приятелчета, познати и т.н.), за да прецени какво му е най-удобно - има по-леки, по-тежки, по-маневрени, по-статични... Все пак инвестицията в колело не е малка, добре е хубаво да се прецени модела. Моят син например предпочита по-тежки колела, леките не му харесват - и аз не знам защо.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
 На Мартин подариха колело с помощни гуми за 3-тия му рожден ден - колелото е Лидер /това не го знам марка ли е, производител ли/. Беше му малко тежко тогава, но си го караше, пък то взе, че здраво излезе - в  момента още го кара, вече без помощните колела.

# 9
  • Мнения: 1 479
Не,не ви е рано.Виждах и по-малки деца да си карат "без грешка".И ние ще купим за баткото в скоро време.

# 10
  • Мнения: 9 814
От почти три годишна кара колело с помощни гуми.
Така че, спокойно може да купите, хич не ви е рано. Peace

# 11
  • Мнения: 7 201
На Дияна й купих  за 4тия РД.
И на Дани му подариха колелото тогава.
Но за дете на 3 г. спокойно може да се вземе колело. Peace

# 12
  • Мнения: 24 467
На 3 години- триколка, на около 4- може вече двуколка с помощни колелета. На около 5-6 може да се учи да кара обикновено колело на две колелета.

# 13
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
Не е рано! Моята мома е на 2 и половина и го кара без проблем.

# 14
  • Мнения: 5 255
Колко голямо трябва да е детето за да му купим колело с помощни колела?
Когато е готово детето  Wink
Дъщеря ми подкара такова колело когато беше на 2г 8м

Общи условия

Активация на акаунт