Има ли закон срещу кучешките изпражнения?

  • 19 613
  • 199
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 101
Точно казано. Ако мене ме глобявят 10 пъти по 20 кинта за кучешките лайна вероятно ще се замисля дали да не си ги прибирам.

# 181
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Ама имате ли представа изобщо за какъв ресурс става въпрос за да се събират тези глоби. Нали знаете, че глоби не може да събират от сулю и пулю? Трябват специално назначени инспектори, които имат право да взимат лични данни. Аз лично не бих си дала данните на който и да било просто ей така, без да ми представил документ, че е еди какъв си и в качеството си на такъв има право да ми вземе данните. Ами ако кучето не е мое и само го разхождам по някаква случайност, кой носи последствията? Ами дори да съм стопанин кой и кога ме е уведомил, че има глоба за това, че животното се е изакало или, къде да му го ... има обозначение къде аз мога да си разходя любимеца? Та в тоя ред на мисли мислите ли, че изобщо някой ще бъде глобен?
 А за настроенията на самите кучкари помислихте ли? Защо трябва да ви намразват и бойкотират (щото всички знаем, че насила хубост не става), вместо първо да се опитате да ги приобщите?
 И изобщо защо към всичко се подхожда с лошо?

 Аз за себе си знам, че с лошо никой няма да ме накара да правя каквото и да било, но ако ми се обясни като хората - просто и разбираемо, без обиди, може и да вдяна нещо. Човек в момента в който го нападнат застава в защитна позиция - на контра - инстинкт, нормално е.

 Сериозно, пробвайте първо с нещо добро, позитивно и шеговито (няма да излезе скъпо, пък и ще се вдигне шум, ако успеете да го популяризирате), пък като не става - не става, давайте и с лошо. И м/у другото раздаването на пликчета изобщо не пречи през това време да се задейства системата стига да има кой да бута.

 Облекчения според мен не са нужни, трябва хората да осъзнаят, че събирането на фекалиите на любимеца си е тяхно задължение и е за тяхно добро (не ми се  вярва, че има някой който примира от кеф когато размаже подобаващо нечие изпражнение).

# 182
  • Мнения: 101
Не съм, по-горе в темата говорихме тъкмо затова - аз нямам право да взимам и обработвам лични данни, нямам и право да снимам някого без лазрешението му. Затова трябва да се промени закон. Колко и как да натиснем, и най-вече кого, за да стане това нещо? Не питам от заядливост, просто наистина не знам към кого трябва да се обърнем. Към общината, която не отговаря на писмата? Към медийте, които засега не обръщат внимание на проблема?
И за справка, миналата пролет, мисля, имаше акция за събиране на лайна в парка зад Хилтън. Бях там, събирах, хората се опитваха да популяризират идеята. Ефект - вероятно нулев. Това ме кара да си мисля, че начина е само с глоби, щото от позитивните кампании файда няма.

# 183
  • Мнения: 47 963
Аз лично не съм чула в някоя страна да има някаква друга форма за поощряване на събирането на лайна, освен глоби, вкл и доста солиднички такива. И да, въпреки това в някои страни и на някои места лайна си има, както в посочената Франция. Ама мен какво ме грее че в Париж също има лайна, като детето ми ежедневно гази лайна, при това тук. Аз искам тук да няма. Единственият начин е чрез глоби. Защото знаем, че всички съфорумки чистят след кучетата си. Обаче проблема е че доста хора не го правят. А то и няколко кучета стигат, за да минират цял квартал- всеки ден в продължение на месеци...
Имаме съсед, който си извежда кучето и то се изхожда буквално на стълбите на входа. След 10 мин той минава пак оттам, отивайки на работа! Ми как така не го настъпва, не знам. А може и да го е настъпвал. За мен това е равнозначно на това лично той да се изходи пред входа ! Една друга съседка нарочно учеше малкото си кученце да се изхожда в градинката пред бллока, която поддържаме, прекопаваме, садим цветя, вкл и децата ми!След ежедневни забележки я заплашихме че ще сложим отрова, за да я накараме да престане! Много неприятно, но е факт че някои собственици наистина са ужасни и не мислят с главите си нормално! Ето защо трябва да има глоби!Защото кученцето какво е виновно , за това че една ненормалница нарочно го учи така?! Тя не вижда какъв е проблема, че кучето й се изхожда там където ние ежедневно минаваме, пипаме и т.н.Интвресно, ако кученцето се изходи в хола или кухнята й , дали пак няма да почисти?!

# 184
  • Мнения: 230
..А за настроенията на самите кучкари помислихте ли? Защо трябва да ви намразват и бойкотират (щото всички знаем, че насила хубост не става), вместо първо да се опитате да ги приобщите?
 И изобщо защо към всичко се подхожда с лошо?

 Аз за себе си знам, че с лошо никой няма да ме накара да правя каквото и да било, но ако ми се обясни като хората - просто и разбираемо, без обиди, може и да вдяна нещо. Човек в момента в който го нападнат застава в защитна позиция - на контра - инстинкт, нормално е.

 Сериозно, пробвайте първо с нещо добро, позитивно и шеговито...

Сегаам, има общочовешки норми, които всеки трябва да има предвид, когато е член на общество, на група хора. Не мисля, че тепърва трябва шеговито да разяснявам на когото и да било, че не е хигиенично, не е естетично и пр. да газим години наред в лайна, храчки, дамски превръзки, разложени памперси (извинете за натурализма) и пр. Всеки нормален човек знае това. Въпросът е, дали има съвестта да се съобразява или е самогъзник, който мисли само за себе си и има изчекнато схващане за права и свободи. За такива хора трябват само санкции - това са един вид репресивни мерки, които се предприемат, когато човек не желае да спазва елементарните общочовешки норми, с които започнах.Това се прави в полза на здравия разум. Нямам никакво намерение да участвам в карнавани шествия против срането на обществени места, или да раздавам флаери с хайку за да омилостивя развилнялата се простащина! Писна ми!

# 185
  • Мнения: 27 524
Борите се с вятърни мелници. Българинът като цяло е невъзпитан, мързелив и прост. Като цяло казвам, не конкретно. Ако човек сам няма съвест и възпитание да спазва определени норми и правила на поведение, никакви брошури, надписи и инициативи няма да му окажат влияние. В тези и куп други груби нарушения и недоразумения - само глоби. Но и това скоро не виждам да стане  Rolling Eyes

# 186
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Няма да споря по въпроса и не предлагам да събирате лайна. Дадох идея, с която евентуално да се тръгне нанякъде. А и вие смятате, че българинът по презумция си е тъпо говедо, докато аз все пак си мисля, че е най-обикновен човек.
 В крайна сметка за да се научи човек да прави едно нещо, което до сега не е правил трябва някой да му помогне, да му покаже как се прави. Ние нямаме тези навици, за да ги имаме трябва да ги създадем и поддържаме. Имате мерак да висите и да шпионирате хората, да ги снимате и да им взимате данните за да ги глобят, но нямате и капка желание преди това любезно да им дадете едно пликче с обяснения за какво служи!? И после се възмущавате кой какъв бил, ми вие сте същите.

 Относно това към кой трябва да се обърнете, предполагам към общината и към чистота. Започнете с една жалба например с входящ номер и тн. Снимайте най-гадните места за които се сещате и пращайте яко по медиите придружени с писмо с приложен закона вътре и въпроса кога ще започнат да го спазват. Потърсете лични връзки с журналисти. Свържете се с природозащитните организации, организациите за защита на животните и помолете за помощ. Влезте във форумите на кучкарите и ги попитайте и тях какво мислят по въпроса и как може да се реши проблема, припомнете им, че си има закони. Това като начало, ако успеете да привлечете организациите на своя страна, те могат да натискат по общини, пък и да дават идеи.
 Сега да ви кажа, че надежда въпреки всичко има - в нашия квартал аз знам поне 3ма кучкари освен мен, които си носят пликче и събират изпражненията. (Обаче пък имаме една уличка дето с чисто сърце мога да я нарека кучешки кенеф.)

# 187
  • Мнения: 27 524
И ние с татко ми събирахме на нашата ротвайлерка, както съм виждала и виждам и други хора, които го правят. Но са единици.
А иначе, разбира се, че и ние сме същите, слагам и себе си в бройката българи. Как да събираме кучешки лайна, когато майки сменят памперс или пият кафе и мятат до пейката в градинката памперса, чашката или просто угарката, обвивката на вафлата или пликчето от Зрънчо и т.н. и т.н.??? А кошчето е 50см по-натам...  Rolling Eyes И как искаме децата на тези майки да бъдат съвестни и възпитани  Wink

# 188
  • Мнения: 11 893
И аз съм за глобите.
Все ще се измисли механизъм на събиране.Но глоби за всякакъв вид замърсяване, не само от кучета.И за найлонови торбички, и за чашки от кафе, опаковки от вафли, памперси, дамски превръзки и т.н.А, да, разбире се и за човешки физиологични отпадъци- независимо колко е ценно и скъпо човечето ни/щото имаше една такава тема преди време, как една продавачка направила забележка на една майка и почти всички изядоха продавачката/

Но на първо място трябва да се реши проблемът с бездомните кучета.Тотално.Непонятно защо хората повече се дразнят от собственици на домашни кучета, а не толкова от бездомни/Аз си плащам редовно данъка за животното /откровено казано, малцина от познати и съседи го правят, а сумата е почти символична/, слагам му ваксини, обезпаразитяващи.А когато го водя на ветеринарен лекар се разтрепервам от страх, защого по пътя ни винаги ни среща глутница разярени кучета.Не само замърсяващи, ами и опасни.

Когато се разхождаме с детето, то не разбира още, че уличните кучета не са като нашето и понечва да ги погали- пак ме втриса.
Е, нека да се започне от уличните кучета, предлагам аз.
И друго- с изпражненията ясно, но с изпикаването на кучето нищо не мога да направя, за да не замърсявам.Редно е поне да се определят места за разходки и да се поддържат специално.

# 189
  • София
  • Мнения: 1 508
Влезте във форумите на кучкарите и ги попитайте и тях какво мислят по въпроса и как може да се реши проблема...

Ето какво мислятот форума на dog.bg:

Цитат
"Чист парк за децата и техните кучета"
   
.
.
.
За осъществяването на тази идея не са необходими средства или много усилия. Достатъчно е да определим един подходящ ден, в който, въоръжени с торби и ръкавици, да се явим на уреченото място и да почистим.

и т.н

http://dog.bg/forum/index.php/topic,14668.0.html

Наистина, не са никак малко хората, които не чистят след кучетата си. Обаче другите, тези, които чистят, стават все повече и повече. И разпространяват идеята.

Очаквам, че и тази година ще има такова мероприятие (че и следващата, и по-следващата, и т.н), и ще се радвам, ако и хора без кучета се присъединят към инициативата. А кучкарите чистят и некучешките боклуци, като резултатът от цитираното почистване е 10:4 в полза на отпадъците с чисто човешки произход.

# 190
  • Мнения: 67
до Heltah - точно в НИКМИ,как се сети Grinning явно сме съседи ако това ще помегне и аз ще снимам!много е гнусно! ходя на работа и да следя няма да мога,но ако се се подхване инициатива,там съм!

# 191
  • Мнения: 101
Почти сме съседи - аз съм срещу Никмитата в старите блокове, ама мога да ти махам от балкона, ако гледаш към нас:) При вас има няколко песа, дето много ме дразнят. Стига спам, можем да продължим по съседски на лични:)

# 192
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Борите се с вятърни мелници. Българинът като цяло е невъзпитан, мързелив и прост. Като цяло казвам, не конкретно. Ако човек сам няма съвест и възпитание да спазва определени норми и правила на поведение, никакви брошури, надписи и инициативи няма да му окажат влияние. В тези и куп други груби нарушения и недоразумения - само глоби. Но и това скоро не виждам да стане  Rolling Eyes

 Peace

# 193
  • Мнения: 208
Аз съм определено против 4истенето на ку4е6ки лайна! Представете си ако всяко изпражнение се слага в найлонова торби4ка, какво 6те стане с околната среда. Милиони, да не казвам милиарди торби4ки всяка година. Ку4етата трябва да се разхождат на определени места. И в Америка и в Германия, много малък брой хора 4истят след ку4етата си, но в детските градинки и обществените паркове си има табелки и съответно глоби. Тук в Германия също е пълно с ку4е6ки изпражнения, да не мислите 4е само в България има такъв проблем. Миналата седмица пратих дъщеря ми да играе тенис с 4исто нови маратонки и се върна от тенис кортовете с лайна под маратонките си. Обратно в Америка, по4ти всеки месец ми се лепва6е по едно лайно на обувките. Аз също имам ку4е и го разхождам извън града или на места, където хората не стъпват с обувките си. Срамота е да позволява6 на ку4ето си да се изхожда в детските градинки или по алеите. Срамота!!!

# 194
  • Мнения: 564
Аз съм определено против 4истенето на ку4е6ки лайна! Представете си ако всяко изпражнение се слага в найлонова торби4ка, какво 6те стане с околната среда. ............

Книжните пликове също са вариант  Peace В нашия парк точно такива са наслагали в специални кутии, но ... никой не ги пипва...  Rolling Eyes Close

Що се отнася до Германия, съгласна съм, мръсничко е, но в никакъв случей не може да се сравни с тук  Naughty В САЩ за мен е чисто, дори твърде чисто имайки предвид моите критерии придобити от родната Бг!!!

Както и да е, ние не се съревноваваме с Европа или Америка, ние се борим да не газят децата ни в лайна  Tired Sick

Общи условия

Активация на акаунт