Върнаха подаръка- ами сега?

  • 11 748
  • 168
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Хм, интересна ситуация. Май не сте най-милите приятели на тези домакини. Или съпругата на този човек много, много не ви долюбва. Но това вече няма никакво значение, защото, предполагам, че погърчените ви другари вече са отпаднали от компанията.
Подаръците може да дарите, може да си поделите или може да върнете и да си вземете парите обратно, а с тях да си спретнете един готин купон /с много студена бира и ядене на корем/.
Каквото и да решите - наздраве!

# 16
  • Мнения: 784
Е ясно, проблемът се свежда до това, че не са ви оказали необходимото внимание.
Ама тогава за какво беше този увод - как сте пазарили, че да не натоварвате домакините - подразбира се, че сте очаквали 3-4 дена да им гостувате. Че и нищо не ви почерпили на посрещане - ами като не сте се разбирали за гости, защо се очаква, че хладилникът трябва да е пълен със студени бири. А това, че не сте били център на вниманието на рожденния ден (на който става ясно са присъствали към 20 човека) пък въобще не е сериозно - приятелите затова са приятели, за да ти влязат в положение кога можеш и кога не да им обърнеш внимание.
Ами мойте извинения, ама на такива нацупондрени гости, дето да си тръгнат и сърдити от рожденния ми ден и аз бих върнала подаръците!   

# 17
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Аз доколкото разбрах жена му или хич не ви обича, или не е част от компанията, или и двете. И как точно въпросният ХХХ се е присъединил към вашата компания преди 2-3 години? Явно не сте много близки с него. А и има хора дето си дрънкат ей така за щяло и нещяло, кой знае дали изобщо е очаквал да ви види там  Tired
Колкото до подаръците - поделете си ги, порбвайте да ги върнете или наистина ако имате възможност ги дарете на някой в нужда.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 580
        Аз пък си мисля, че след като си поканил 20 човека на рождения си ден, трябва да обръщаш внимание на всички, а не само на двама трима.
        Явно вашите приятели си мислят, че вече са на по- високо ниво от вас и затова се държат така.
        А с подаръците процедирайте както решите.

# 19
  • Мнения: 214
Абе не ни обича това е факт. Идеята на всички беше да се събираме през деня, а вечер ние да спим някъде наблизо. Това което искам да каже е  че по този начин сме почивали и на нашето Черноморие. Друго семейство от компанията има вила на Балчик и сме почивали по този начин, така че това не е новост.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 952
Щом не сте планирали нито да спите, нито да ядете в хората, които са си купили вила, защо сте им сърдити?
Защото не ви е посрещнал, а е бил на плаж ли? Уверявам, те не е проблем да намериш човек по плажовете на Халкидики  Grinning
Обръщането на внимание за мен е субективно усещане и не искам да съдя по думите ти. Още повече, че никога не бих се обидила на приятел, който контактува повече с хора, с които прави бизнес на рожденния си ден. Нали затова сме приятели  Hug
Без изрична и ясна уговорка не бих очаквала някой да ме чака на прага на къщата си.
Откъде пътувахте, че 700 км ви се събират в едната посока? Питам защото толкова е от нашето море, та до Бяло  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 821
Добре де, нали сте компания? От разказа ти се усеща, че жената на въпросния ваш приятел не се вмества ....

Последна редакция: чт, 19 юни 2008, 16:49 от МамиБлю

# 22
  • Мнения: 34
Аз оставам с впечатлението, че не сте се уточнили за посещението си. Да бяхте звъннали един телефон преди това?! По принцип никога не предприемам пътуване, особено с дете, ако преди това не съм си подсигурила нещата - спане, храна и пр.

# 23
  • Мнения: 214
Всъщност се чухме с домакина когато бяхме в Серес.

# 24
  • Мнения: 331
ем, трябвало е да се досетите, че с купуването на къщата хората вече са станали "византийци" (в онзи смисъл)

# 25
  • София
  • Мнения: 2 952
Всъщност се чухме с домакина когато бяхме в Серес.
И той какво ви каза  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 6 005
Леле каква история само... newsm78 не знам какво да кажа за това..останах смаяна от цялата история. Такова нещо за пръв път чунам. Как може да съществуват такива неблагодарни хора, как? newsm78

# 27
  • Мнения: 784
Има една българска народна поговорка - "Комшията е повече от брат". Много е важно да се познаваш и уважаваш с комшиите и рожденният ден е един добър повод да се сближиш с тях. Сигурно отношението към гърците нямаше да ви направи такова впечатление, ако не бяхте се навивали няколко дена   Wink
Не исках да се заяждам, обаче ми прави впечатление, че когато някой представя нещата за толкова нелепи и нелогични, обикновено не казва всичко или разказва едностранчиво.
Вие като си тръгнахте от рожденния ден какво казахте? От какво е била обидена домакинята? Нещо сте казали или сте показали с отношение!

# 28
  • Мнения: 22 414
Това за мен е пълна простотия и то от големи хора. Явно въпросният господин ХХХ изобщо не е комуникирал със жена си и не и е казал, че ще дойдете, явно знаейки нейното мнение, и че тя няма да е съгласна. но поне е можел да ви го каже.
С връщането на подаръците пък съвсем. Или си ги разделете, или опитайте да ги върнете в магазина, или ги дарете на някой дом.
А въпросният човек просто го отпишете от компанията и толкова.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 640
Много нелепо, ама и на мен да ми се натресат 10 души... Малко не ми се вярва, че с такива дарове ще благодарите само за помоща при настаняването Ви, по-скоро сте очаквали да  сте гости, а на домакинята подаръците най-вероятно и са се сторили в повече и затова ги е върнала. Пък и да се натоварите така и да им се обадите от Серес newsm78

Общи условия

Активация на акаунт