Върнаха подаръка- ами сега?

  • 11 763
  • 168
  •   1
Отговори
  • Мнения: 214
Здравейте на всички. За да разберете за какво точно става въпрос ще обясня по  подробно. Ние сме една голяма компания от около 20-25 човека. Ходим заедно на почивка и лете и зима. На родженни и именни дни сме все заедно. Както и да е. През февруари едно от семействата си купи хубава вила на Халкидики/Гърция/.  3 месеца основната тема беше как ще  ходим там - искам да кажа че собственика , да го наречем ХХХ ни кани всеки път като се видим . И така преди 2 седмици се разбираме да отидем 10 човека за 3-4 дни. Хем ХХХ има рожден ден , хем нова къща , хем морето ни зове. Решаваме да купим и подърък за къщата.С любезното съдействие и на домакина решаваме да вземем телевизор, микровълнова, барбекю и DVD. 3-4 дена тичахме по магазините-голямо избиране падна. Женската част от компанията решихме да купим и храна и напитки да занесем , защото сме си доста хора и не е правилно да натоварваме домакините. Събираме по 100 лева на  семейство и след 3 часа напълнихме 2 багажника.  В уречениячас се натоварваме в три коли и в 6ч. сутринта в събота потегляме. С няколко почивки пристигаме около 16,30 следобяд. Отне  ни малко време да намерим вилата и доволни и щастливи в очакване на кафе и освежителен душ заставаме пред вратата. Да ама не . След 15 минутно звънене и чукане по вратата се показа домакинята сънена и ни обясни че ХХХ е на плаж. Ние останахме като гръмнати. Веднага го набрахме по телефона, но се оказа че и двата мобилни са оставени в къщата. Мъжете се ядосаха, запалиха колите и след 45 минути се върнаха да ни вземат , защото бяха намерили хотел да се настаним. Докато ние ги чакахме ни беше предложена 1 студена бира за 6 човека и 2 топли бири, за да си разредим студената. Като си представите, че с нас пътуваха и малки деца , не е за приказка те как се чувстваха. Ядосани си тръгнахме и отидохме в хотела. Там всичко си беше супер. На третият ден ХХХ  реши да дойде да ни види и да ни попита защо се сърдим. Междувременно най- невъзмутимо ни съобщи , че е дошъл да се наяде при нас , защото у тях нямало нищо за ядене.  Както и да е. На следващият ден  въпреки създалата се ситуация награбваме подаръците  и  отиваме на рожден ден.  На партито присъстваха и няколко гърци, като цялото внимание на домакините беше насочено към тях . Към 12 часа гърците си тръгнаха и ХХХ ни заяви- Ей сега мога да ви обърна и на вас внимание. А ние просто се качихме на колите и се се прибрахме. Седнахме в градината на хотела да изпием по 1 бира и към  1,30 пред нощта ХХХ ни се  обади да ни каже , че домакинята не е доволна от нашето поведение  и ще ни върне подаръците. На сутринта наистина всичко беше оставено в градината на хотела. А ние просто ги натоварихме обратни  и се прибрахме. Сега се чудим какво да ги правим .Изпадал ли е друг в такава ситуация.? Какво да правим.

# 1
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Еми то въпросът е реторичен  Peace
Теглите им една и ако нищо не ви зависи от човека не се занимавате повече с него. За такава наглост отдавна не бях чувала.

Колкото до подаръците - ако можете да се разберете кой какво да вземе е екстра  Simple Smile

Шегата на страна, предполагам че ти е адски неприятно....
А този човек подсказвал ли е с нещо в поведението си че е такъв, или сега се е проявил като супернова?

# 2
  • София
  • Мнения: 15 458
Леле, аз се ядосах, представям си какво ви е на вас.Разделете си подаръците, тоя изобщо не ги заслужава!Много гадно се е държал и е постъпил.Само това липсваше да си прибере подаръка.

# 3
  • Мнения: 3 782
Това, което се е случило е ужасно. Вие то колко време сте приятели? Сега за първи път ли се проявява така. Ей това не е шега, сигурно се чувствате ужасно.
Ами сега - освен да си разделите подаръците помежду си, и да забравите за него. Друго не се сещам. Thinking

# 4
  • Мнения: 3 621
Това, което се е случило е ужасно. Вие то колко време сте приятели? Сега за първи път ли се проявява така. Ей това не е шега, сигурно се чувствате ужасно.
Ами сега - освен да си разделите подаръците помежду си, и да забравите за него. Друго не се сещам. Thinking


чета и не вярвам на очите си  #Crazy  #Crazy #Crazy забравете за този човек, явно само той ще изгуби ... доста приятели

П.П. Обаче според мене темата ти е за ДиС

# 5
  • Мнения: 214
Всъщност той е в тази компания от 2-3 години. Никога не ни кани у тях , защото жена му не готви че миришело на храна.

# 6
  • Мнения: 1 877
Трябва да му го върнете...тъпкано! Та те направо са се изгаврили с вас!!! Ако благородството и достойнството ви надделеят, просто ги игнорирайте поне...

# 7
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 834
 #Crazy #Crazy #Crazy
и дете не би постъпило така както ХХХ! такъв го зачертвам от списъка на приятели от раз!

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Разпределяте си подаръците м/у вас си и си свиркате  Whistling
Аман от тарикатчета  Close

# 9
  • Мнения: 214
Приятелите питат има ли някакво поверие какво се прави с върнат подарък. Да ги дадем н някой дом за сираци ли , какво да направим?

# 10
  • София
  • Мнения: 15 458
Щом можете да си го позволите, това е най-доброто решение!Ще зарадвате децата! Не съм чувала никави поверия за подаръци!

# 11
  • Мнения: 3 621
Приятелите питат има ли някакво поверие какво се прави с върнат подарък. Да ги дадем н някой дом за сираци ли , какво да направим?

Аз лично не съм чула за такова поверие, а и да ти кажа честно изобщо не се впечатлявам от поверия и бабини деветини.Заедно сте купили подаръка и можете да направите с него каквото решите, да ги подарите на друг, да си ги разделите, да ги продадете, да ги дарите...

# 12
  • Мнения: 1 877
Щом можете да си го позволите, това е най-доброто решение!Ще зарадвате децата! Не съм чувала никави поверия за подаръци!
Абсолютно подкрепям

# 13
  • Мнения: 784
А вас като Ви каниха на рожден ден и да видите новата къща, поканиха ли Ви изрично на гости с преспиване? Едното не върви задължително с другото. В такива ситуации нещата се уточняват с домакинята. 10 човека с деца да ти дойдат на гости за 3-4 дена  Shocked това не е като да ходите заедно по почивки ...
Аз лично като ходя в друг град, макар и за една нощ, винаги отсядам на хотел, колкото и да са ми близки роднините или приятелите, които живеят там.
Не че е много любезно това с връщането на подаръците, ама се опитвам да разбера и другата страна....

# 14
  • Мнения: 214
Когато се уточнявахме се разбрахме че домакинът ще ни намери къде да спим близо да него, като ни щяхме да си платим спането. Но когато пристигнахме жена му ни каза че изобщо не знае къде ще спим. Не сме имали  и намерение да спим там, но поне можеше да ни посрещне.Ако знаеш че някой ти идва на гости от чужда държава  и е пътувал близо 700 км , най малкото трябва да го посрещнеш нали така. Да говорим че пътуваме с 3 деца.

# 15
  • Мнения: 8 999
Хм, интересна ситуация. Май не сте най-милите приятели на тези домакини. Или съпругата на този човек много, много не ви долюбва. Но това вече няма никакво значение, защото, предполагам, че погърчените ви другари вече са отпаднали от компанията.
Подаръците може да дарите, може да си поделите или може да върнете и да си вземете парите обратно, а с тях да си спретнете един готин купон /с много студена бира и ядене на корем/.
Каквото и да решите - наздраве!

# 16
  • Мнения: 784
Е ясно, проблемът се свежда до това, че не са ви оказали необходимото внимание.
Ама тогава за какво беше този увод - как сте пазарили, че да не натоварвате домакините - подразбира се, че сте очаквали 3-4 дена да им гостувате. Че и нищо не ви почерпили на посрещане - ами като не сте се разбирали за гости, защо се очаква, че хладилникът трябва да е пълен със студени бири. А това, че не сте били център на вниманието на рожденния ден (на който става ясно са присъствали към 20 човека) пък въобще не е сериозно - приятелите затова са приятели, за да ти влязат в положение кога можеш и кога не да им обърнеш внимание.
Ами мойте извинения, ама на такива нацупондрени гости, дето да си тръгнат и сърдити от рожденния ми ден и аз бих върнала подаръците!   

# 17
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Аз доколкото разбрах жена му или хич не ви обича, или не е част от компанията, или и двете. И как точно въпросният ХХХ се е присъединил към вашата компания преди 2-3 години? Явно не сте много близки с него. А и има хора дето си дрънкат ей така за щяло и нещяло, кой знае дали изобщо е очаквал да ви види там  Tired
Колкото до подаръците - поделете си ги, порбвайте да ги върнете или наистина ако имате възможност ги дарете на някой в нужда.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 580
        Аз пък си мисля, че след като си поканил 20 човека на рождения си ден, трябва да обръщаш внимание на всички, а не само на двама трима.
        Явно вашите приятели си мислят, че вече са на по- високо ниво от вас и затова се държат така.
        А с подаръците процедирайте както решите.

# 19
  • Мнения: 214
Абе не ни обича това е факт. Идеята на всички беше да се събираме през деня, а вечер ние да спим някъде наблизо. Това което искам да каже е  че по този начин сме почивали и на нашето Черноморие. Друго семейство от компанията има вила на Балчик и сме почивали по този начин, така че това не е новост.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 952
Щом не сте планирали нито да спите, нито да ядете в хората, които са си купили вила, защо сте им сърдити?
Защото не ви е посрещнал, а е бил на плаж ли? Уверявам, те не е проблем да намериш човек по плажовете на Халкидики  Grinning
Обръщането на внимание за мен е субективно усещане и не искам да съдя по думите ти. Още повече, че никога не бих се обидила на приятел, който контактува повече с хора, с които прави бизнес на рожденния си ден. Нали затова сме приятели  Hug
Без изрична и ясна уговорка не бих очаквала някой да ме чака на прага на къщата си.
Откъде пътувахте, че 700 км ви се събират в едната посока? Питам защото толкова е от нашето море, та до Бяло  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 821
Добре де, нали сте компания? От разказа ти се усеща, че жената на въпросния ваш приятел не се вмества ....

Последна редакция: чт, 19 юни 2008, 16:49 от МамиБлю

# 22
  • Мнения: 34
Аз оставам с впечатлението, че не сте се уточнили за посещението си. Да бяхте звъннали един телефон преди това?! По принцип никога не предприемам пътуване, особено с дете, ако преди това не съм си подсигурила нещата - спане, храна и пр.

# 23
  • Мнения: 214
Всъщност се чухме с домакина когато бяхме в Серес.

# 24
  • Мнения: 331
ем, трябвало е да се досетите, че с купуването на къщата хората вече са станали "византийци" (в онзи смисъл)

# 25
  • София
  • Мнения: 2 952
Всъщност се чухме с домакина когато бяхме в Серес.
И той какво ви каза  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 6 015
Леле каква история само... newsm78 не знам какво да кажа за това..останах смаяна от цялата история. Такова нещо за пръв път чунам. Как може да съществуват такива неблагодарни хора, как? newsm78

# 27
  • Мнения: 784
Има една българска народна поговорка - "Комшията е повече от брат". Много е важно да се познаваш и уважаваш с комшиите и рожденният ден е един добър повод да се сближиш с тях. Сигурно отношението към гърците нямаше да ви направи такова впечатление, ако не бяхте се навивали няколко дена   Wink
Не исках да се заяждам, обаче ми прави впечатление, че когато някой представя нещата за толкова нелепи и нелогични, обикновено не казва всичко или разказва едностранчиво.
Вие като си тръгнахте от рожденния ден какво казахте? От какво е била обидена домакинята? Нещо сте казали или сте показали с отношение!

# 28
  • Мнения: 22 430
Това за мен е пълна простотия и то от големи хора. Явно въпросният господин ХХХ изобщо не е комуникирал със жена си и не и е казал, че ще дойдете, явно знаейки нейното мнение, и че тя няма да е съгласна. но поне е можел да ви го каже.
С връщането на подаръците пък съвсем. Или си ги разделете, или опитайте да ги върнете в магазина, или ги дарете на някой дом.
А въпросният човек просто го отпишете от компанията и толкова.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 640
Много нелепо, ама и на мен да ми се натресат 10 души... Малко не ми се вярва, че с такива дарове ще благодарите само за помоща при настаняването Ви, по-скоро сте очаквали да  сте гости, а на домакинята подаръците най-вероятно и са се сторили в повече и затова ги е върнала. Пък и да се натоварите така и да им се обадите от Серес newsm78

# 30
  • Мнения: 1 259
 Shocked Shocked Shocked Shocked Неблагодарни и това е, такива хора направо ги режете ...  Sick

# 31
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Вие защо сте купили толкова скъпи армагани? Thinking За ново жилище се носи сервиз или нещо такова.
Така както описваш поведението на домакините е много неадекватно newsm78 Струва ми се, че има някакво недоразумение в цялата история.

# 32
  • Мнения: 5 616
Ами нали са били поканени на рожден ден. Да идат 10 човека с един сервиз ли само?
Към авторката - туряйте му пепел и не се занимавайте повече с тях.

# 33
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ами нали са били поканени на рожден ден. Да идат 10 човека с един сервиз ли само?
Имах предвид, че се носят по-дребни подаръци... нещо не ми се връзва.

# 34
  • Мнения: 604
Еми да ви имам приятелите!

# 35
Много смешена тема  Joy
Ти сега какво, съжаление ли търсиш или искаш да се похвалиш, че сте купили толкова подаръци newsm78

Иначе, не виждам нищо шокиращо.....приятеля си го познавате, реакцията му сигурно не е била голяма изненада, а подаръците ако са ги върнали, по-добре отколкото да ги хвърлят, нали?

# 36
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Eгати и приятелите ooooh! Аз затова не обичам приятелствата с много хора и всички да са заедно,винаги има недоволни и трябва да се съобразяваш с всеки.
Поделете си подаръците или пък ги сменете за други неща,които са по-нужни на вас и семействата ви.

# 37
  • Мнения: 1 447
Имам чувството,че постоянно ви е канил да отидете на гости защото е доста далеч и малко хора биха се навили да отидат до Гърция за едното гости.може би е един от тези които така разсъждават че в този ред на мисли той си ви кани като си мисли ,че няма да отидете,а във вашите очи да е точният,пекъният.И в един момент вие му се изсипвате и той не знае какво да прави.Много кофти ситуация се е получила.За това според мен винаги когато каниш гости мисли дали имаш желание да ги посрещаш и да не изпадаш в кофти ситуация.Като той мъжът ми е на плаж и т.н.
Не мисля,че един приятел би постъпил по този начин,но съм сигурна,че вече сте си направили извода за тях.

# 38
  • Мнения: 5 616
mimoza04, не мисля, че са се изсипали. Момичето пише, че подаръците са били избирани съвместно с домакина. Т.е. той е знаел чудесно, че ще иде.
РЕНИ, щом са 5 семейства и при наличието на няколко повода /рожден ден, ново жилище/ мисля, че е нормално да съберат повече пари и да вземат нещо по-едро. На мен пък ще ми е неудобно за няколко повода накуп да ида с нещо дребно. ХХХ много добре е знаел, че хората ще идват, а в следващия момент "Ми не мога да ви обърна внимание" Crossing Arms Не става така, все пак хората са отишли в чужда страна и да им покажат по тоя грозен начин, че са нежелани.

# 39
  • Мнения: 1 447
Ами тогава още по лошо като е знаел може ли това да е причина,че човекът е на плаж и да не ги посрещне.Все пак не са в България да се обърнат и да си тръгнат.Направо някой път постъпките на хората ме изумяват.Никога не бих постъпила по такъв начин.

# 40
  • София
  • Мнения: 397
 Най-вероятно жената му е набила канчето и е останала да се оправи с вас, а мъжът се е изнесъл към плажа от неудобство. Ако не е била предупредена и си е представила как ще чисти и мие посуда след 10-15 човека/с децата/, макар и без преспиване, това е разбираема реакция.

# 41
  • Монреал
  • Мнения: 1 469


Здравей,
Имам чувството, че ни спестяваш част от историята или преиначаваш нещата от своя гледна точка. Това изречение
Женската част от компанията решихме да купим и храна и напитки да занесем , защото сме си доста хора и не е правилно да натоварваме домакините.
ме кара да вярвам, че вие сте очаквали да сте на гости в това домакинство, а не да сте на хотел. Съжалявам, че се е получила такава ситуация, но може би и вие имате вина, че не сте уточнили подробностите предварително. Иначе и този "приятел" не е бил особено адекватен да не ви посрещне и да не ви обръща внимание. Много объркана ситуация, сигурна съм, че ако чуем историята от другата страна, ще звучи различно.

# 42
  • Мнения: 337
Добре де , но въпроса на темата не беше ли  , какво да прави авторката с подаръците ?
Вие много далече отидохте с разбора на случката , подаръците били големи , домакинята каква била , пък домакина къв приятел може да им е с такава жена...а бе с две думи в голям филм се вкарахте Joy
Че чак пък и не ви е пълна историята  , е вие какво очаквахте драма с елементи на екшън ли? Това го има само по филмите бе сладки, някой май скоро не е ходил на кино  Joy

# 43
  • Мнения: 2 821
Добре де , но въпроса на темата не беше ли  , какво да прави авторката с подаръците ?
Аз предлагам да вземе да ни ги подари на нас Laughing
Или да направи търг с благотворителна цел Wink

# 44
  • София
  • Мнения: 1 735
При така стеклите се обстоятелства, с удоволствие бих организирала групата и бих  дарила  подаръците в някой дом.Мисля,че така всички ще са щастливи. Grinning

# 45
  • Мнения: 1 447
При така стеклите се обстоятелства, с удоволствие бих организирала групата и бих  дарила  подаръците в някой дом.Мисля,че така всички ще са щастливи. Grinning
Е това е много добра идея  Peace

# 46
  • Мнения: 2 131
Теглите им една и ако нищо не ви зависи от човека не се занимавате повече с него. За такава наглост отдавна не бях чувала.
Laughing  Точно така.

# 47
  • Linz
  • Мнения: 11 619
РЕНИ, щом са 5 семейства и при наличието на няколко повода /рожден ден, ново жилище/ мисля, че е нормално да съберат повече пари и да вземат нещо по-едро.
Ок, обаче интересното е, че те си носят и почерпката Laughing Обаче домакините вместо да благодарят, пак са недоволни... Crazy

# 48
  • Мнения: 784
Добре де , но въпроса на темата не беше ли  , какво да прави авторката с подаръците ?

А, не е така - ти вярваш ли, че 10 глави толкова не могат да измислят какво да правят с едни подаръци? Идеята на авторката беше да се пооплаче, а ние дружно да се възмущаваме ...
Ако наистина чакат акъл от форумките - трябва да направят дарение с подаръците, мненията надделяват за това, ама няма да го направят.....

# 49
  • Мнения: 214
решихме - ще ги дарим!!! Благодаря за мненията. Изводите си ги направихме. Пожелавам приятен дин на всички.

# 50
  • Мнения: 4 514
Разпределяте си подаръците м/у вас си и си свиркате  Whistling
Аман от тарикатчета  Close
Peace И така става! Страшни приятели си имате, няма що. Дано повече не ви се случва.  Hug
Дарението също е вариант, много благороден даже.  newsm10

# 51
  • Мнения: 1 753
Леле, компанията ви е уникална  Rolling Eyes

# 52
  • София
  • Мнения: 1 819
Защо се заяждате с момичето??? Дори и да са смятали да погостуват по-сериозно - нормално е. А реакцията на домакинята е гадна...

Браво за решението!

# 53
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Има една тема тук:За драмата на една майка!!!! Дарете на Мая-тъкмо мамите й събираха покъщнина- едно добро дело!!! Peace

# 54
  • Мнения: 4 514
 ooooh! Как не се сетих да предложа, браво dianivo!
Em, моля те, помисли за този вариант!  Praynig

# 55
  • Мнения: 1 554
Има една тема тук: драмата на една майка!!!! Дарете на Мая-тъкмо мамите й събираха покъщнина- едно добро дело!!! Peace

Добра идея Peace

# 56
  • Мнения: 1 447
Има една тема тук:За драмата на една майка!!!! Дарете на Мая-тъкмо мамите й събираха покъщнина- едно добро дело!!! Peace
И аз не се бях сетила,въпреки,че следя темата на Мая.
Сега ще събираме пари за печка,защото момичето няма никъква.
А ако решите да и ги дадете на нея наистина страшно много ще и помогнете.

# 57
  • Мнения: 4 733
Подбирайте си приятелите!
Поведението на тия двамцата ми прилича на " Бяхме приятели преди като нямахме пара да си купим вилата в Гърция "  ooooh!

# 58
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
 Този ваш ,,приятел,, е въздух под налягане.....,от написаното стигам до извода ,че има някакво недоразумение....
Казваш,че не сте имали намерение да ползвате въпросната вила за хотел и въобще да ангажирате къщата с лятната си почивка,тогава за какво натоварване на домакините става въпрос ,че сте напазарували толкова храна...,на рожден ден се ходи с подаръци,а трапезата е от рожденика?
На подобни събития център на вниманието е рожденика и съответно при толкова гости не може да отдели еднакво време на внимание на всички.....
Явно всичко е станало без знанието и съгласието на домакинята.....много неловка ситуация.... Rolling Eyes,за нея буквално сте се,,натресли,,  в дома и....
Станалото станало.....друг път като отивате в нечии дом ще е добре да бъдете поканени и от съпругата.....,в противен случай за мен е признак на не уважение и пренебрежение към домакинята.
Този ваш приятел го отпишете......

# 59
  • Мнения: 19 483
И аз имам такива познати, не ги наричам приятели. Последно един ни покани на рождения си ден в заведение, като уговорката беше, че ще тръгнем заедно от нас, защото ние не знаем къде се намира. Купихме му подарък и познайте - той не ни се обади въобще. След няколко дни изненадано ни попита защо не сме отишли на рождения му ден!?!
А иначе имаме един приятел, който има вила на нашето море - хиляда пъти ни е канил, включително имаше период, в който бяхме доста зле с парите и една безплатна почивка във вилата му нямаше да ни дойде зле, но никога не сме си позволили да нарушим спокойствието му. Посещаваме го за по няколко часа, наехме си стая в съседен хотел и така всеки е самостоятелен. Тези натрисания на големи групи хора в домовете на други хора не ги разбирам. Не че наши познати не се възползваха с пълни шепи от предложението, но....хора разни.

# 60
  • Мнения: 11 747
Не ми се вързва тази история - телевизор, микровълнова, баркбекю, DVD - 1000лв стигнаха ли? Отделно 2 багажника ядене и пиене! Хем обзавеждате половината къща, хем си носите яденето и пиенето да не ги натоварвате, че сте много хора....  newsm78 До тук никаква логика.  Thinking  И биете път 700км с деца, а не знаете къде ще спите...

# 61
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Сигурно са и повече от 1 000 лв. На въпросният сигурно му се е искало само да дойдат, да разтоварят и да изчезват. Нали уж им бил приятел,пък нито се е подготвил къде да си настани гостите (дори и те да си платят),ами и жена му явно не е знаела. Странно приятелство,но пък ще им е за урок.
Не виждам нищо лошо,ако къщата позволява да ги покани за 2-3 дни. Ходил да си избира подаръците няколко дни(явно не е избрал каквото му падне и най-евтиното),а после никакъв го няма. Поне някаква благодарност да покаже. Не бил длъжен да им обръща внимание,да ги кани,а защо тогава толкова е държал да си избира въпросните уреди? От подаръците няма да се откаже,но от приятелите, да Crazy

# 62
  • Мнения: 4 965
Не ми се вързва тази история - телевизор, микровълнова, баркбекю, DVD - 1000лв стигнаха ли? Отделно 2 багажника ядене и пиене! Хем обзавеждате половината къща, хем си носите яденето и пиенето да не ги натоварвате, че сте много хора....  newsm78 До тук никаква логика.  Thinking  И биете път 700км с деца, а не знаете къде ще спите...

Е, защо да не стигнат 1000 лв.?!
ДВД-тата са по 100-200 лв., барбекюта има за по 50-100 лв., микровелетата се намират и за 300, по-малки телевизори - тоже. Може пък домакините да не са харесали, че подаръците са евтини.  newsm78

Но и на мен ми е адски странно как са тръгнали 10 човека и 3 малки деца, без да имат твърда уговорка къде ще спят, какво ще ядат и т.н.
Аз самата не бих тръгнала, без да имам номер на резервация (най-малкото, приятелят е трябвало уж да организира спането и може да е трябвало капаро - не е длъжен да го плати от джоба си, я)...

Аз лично вкъщи оставям за преспиване само страшно близки хора и то след предварителна уговорка - не допускам всеки, а и никога не бих се вдигнала да гостувам с дни на някого (дори и с преспиване другаде), защото тези няколко дни човекът може да си има други планове. Едно е да те канят "ей така" в общи приказки, друго е да имаш конкретно отправена покана. Аз оставам с впечатление, че в случая такава конкретна покана е нямало, а гостите са се натрапили, защото решили да идат на рожден ден...

# 63
  • Мнения: 4 514
Не, тя домакинята върнала подаръците, защото се обидила от отношението на гостите (каквото и да значи това  newsm78), не защото не харесала подаръците. Каквато и да е причината, просташко е да връщаш подаръци. Според мен де.  Grinning

# 64
  • Мнения: X
Моля, да ме извините, но това ми прилича на снобарщина.

# 65
  • Мнения: 4 965
Не, тя домакинята върнала подаръците, защото се обидила от отношението на гостите (каквото и да значи това  newsm78), не защото не харесала подаръците. Каквато и да е причината, просташко е да връщаш подаръци. Според мен де.  Grinning

И аз бих се обидила - изсипват се накуп (след обаждане "по пътя"), а после се връткат и си тръгват; после няколко дни си чакат в хотела и се сърдят; накрая се врътват и си тръгват от рождения ден. А и никъде не пише, че те с нещо са зачели домакинята (занесли си манджа и подаръци за мъжа й), а на нея поне 1 китка да бяха взели...

# 66
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Когато не желаеш да имаш каквито и да било отношения с определени хора ,съответно не им приемаш и подаръците....

# 67
  • Мнения: 2 821
Стига сте си чесали езиците относно гостоприемството на приятелите....

решихме - ще ги дарим!!! Благодаря за мненията. Изводите си ги направихме. Пожелавам приятен дин на всички.

Сега остава, ако Ем реши, да сподели на кого ще ги дарят или да пише дали е приела идеята за майката в безизходица.

# 68
  • Мнения: 19 483
Не разбрах какво толкова има в "отношението на гостите" - намерили са си хотел и са отишли само на рождения ден - само за товада връщаш подаръци.....Но и на мен нещо не ми се връзва, имайки предвид, че ако и в къщи ненадейно се изсипят 10 човека и две деца в очакване на  "кафе и освежителен душ"... Едно е да отидете на рождения ден, а друго цялата компания за няколко дни, очевидно очаквайки да отседнете във въпросната вила. А въпросът с върнатите подаръци мисля че вече няколко души дадоха много удачно предложение. Ще ми е интересно да разбера дали действително сте ги подарили на майката, която е в нужда.

# 69
  • Мнения: 2 577
Моля, да ме извините, но това ми прилича на снобарщина.


И аз се чудех как да го напиша, по-възпитано, ама е точно така. Права си.
Първо толкова скъпи подаръци са твърде задължаващи. Ако аз не съм посрещнала или дарявала някого подобаващо ще ги върна. Понякога много внимателно човек трябва да премисли какво да подари. Понякога когато подаръкът е скъп не ти е приятно, защото е задължаващо, ако ти не си посрещнал госта както трябва или пък не би искал следващия път да се харчиш толкова много.
Напомня ми на циганските сватби и обявяването по микрофона кой колко дал на всеослушание. Там теглят заеми, за да идат на сватба и после цял живот изплащат.
Може би така разбирате приятелството вашата компания, но замисляли ли сте се, че са доста задължаващи подобни жестове?
Когато отиваме някъде с компания винаги нещата уговаряме предварително. Когато ходим на нашата вила и сме поканили приятели - също. Купуваме заедно храната, пиенето, всичко. Ние сме домакини, защото предоставяме вилата - разходите за ток и вода си поемам ние. Останалото се разделя приятелски, за да не се чувстваме ние натоварени, нито пък те задължени другия път.Всички жени и мъже участваме заедно в домакинската работа - чистене, готвене..Защо пък трябва да се чувствма прислужница , при условие, че всички сме отишли на почивка Money
Луда работа newsm78

# 70
  • Мнения: 11 747
бе той домакина ХХХ сам е избирал задължаващия подарък 3 дни, пък после те му се изсипали неочаквано...  Confused  няма такъв филм! На мен лично би ми било адски неудобно да поискам или дори да се съглася да получа толкова голям подарък за РД, освен ако няма да храня и поя хора 3 дни, както и те са очаквали... Ама пък и храна си занесли, да не ги товарят - кой ще товарите бе? Баси рожденния ден - на 700км, носете си манджата и ми купете телевизор, ама от по-големите да е...  Thinking   Нищо не ми е ясно от тази история! Нещо куца, има нещо гнило в Дания

# 71
  • Мнения: 2 577
то за домакина ясно, че е явно някой невъзпитан човечец, пък и алчен. Имах предвид - жена му. Според мен е постъпила правилно.

# 72
  • Мнения: 4 733
 Сещам се и за друг вариант. Така като препрочитам темата и се запитах дали независимо че домакина е избрал подаръците, домакинята е била в течение за цялата история с гостуването....Аз в предишната си връзка съм имала случаи бившия ми мъж да кани гости без дори да ми е казал. Те идват, аз съответно неподготвена, не правя фасони за да им намекна че не ми е приятно, просто се обличам и излизам.  Та ако жената не е знаела и не е била подготвена, след като хората са си тръгнали много ясно че ще настоява нейния да върне подаръците след бутафорното гости.

# 73
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
С любезното съдействие и на домакина решаваме да вземем телевизор, микровълнова, барбекю и DVD. 3-4 дена тичахме по магазините-голямо избиране падна.

Този човечец определено сам е определил какви да са подаръците и сам си ги е избрал. Те какво да му кажат " Избери си по евтини,че да не си ни длъжен". Това е избрал,това са взели хората. Но все пак и нещо от негова страна трябва след това.
Има нещо недоизказано и за двете страни,но пък някой наистина в нужда ще се зарадва на тези придобивки.

pina,точно това си мисля и аз Peace

# 74
  • Мнения: 103
Ако си поканя приятели на гости не бих ги оставила да спят по хотелите и да се спасяват сами. Все пак чужда държава, чужд език не че няма да се оправят  ама е малко нередно. Ако е за екскурзията няма да пълнят багажници с подаръци и ядене,а ще си платят на фирма за пълно обслужване. Поведението на домакина е малко неадекватно, меко казано. Едва ли хората са му се изсипали без предупреждение след като авторката е написала, че са имали уговорка да ги настани някъде наблизо да спят. Не само, че не е спазил уговорката ами не ги е ипосрещнал. Що за поведение. Че и подаръците върнали. Тия хора май нещо звездоманията ги тресе или май по точно казано простащината. Тяхната версия за случилото се сигурно ще е по различна от тази на авторката, но каквато и да е не оправдава неадекватното им поведение. Не мога да си представя да се държа така с приятелите на съпруга ми. Щом ги е поканил в къщи значи са хора които ми идват на гости и аз им осигурявам почивката от ...... до ....... без мрънкане и коментари. Заслужили са си го.

# 75
  • Мнения: 599
Аз го разбрах така: Били са голяма компания,ходили ,са на много места заедно и т.н.
Човека си е купил там вила и е започнал да им подмята да му ходят на гости (нали са били все заедно,приятели са).Тогава те са решили да съчетаят гостуването с рождения му ден и са му се обадили.
Казали са му да си избере подаръци за парите, които са събрали и той така е и направил.
Казал им е да тръгват, той ще им уреди спането.
Предполага се,че по цял ден са щяли да седят у тях и затова са решили да си поемат изхранването (нормално е).
 Дотук нищо ненормално не видях от страна на гостите.
Но затова пък от страна на домакините за по-неадекватно отношение не бях и чувала.
Мисля, че даже и да не е била осведомена домакинята (което ме съмнява) не е това начина, по който трябва да се държи с тези хора, дошли от майната си да ги видят, уважат и т.н., като единствената й работа е щяла да се състои в това просто да бъде гостоприемна.
Другите жени гаранция са щели да й помагат с готвене, слагане и вдигане на маси, миене и т.н.
Едва ли са си мислели, че тя може да се грижи за 10 човека сама.

А имам и други наблюдения относно хората отишли да живеят в друга държава, но това вече е друга тема.

# 76
  • Мнения: 4 514
Сещам се и за друг вариант. Така като препрочитам темата и се запитах дали независимо че домакина е избрал подаръците, домакинята е била в течение за цялата история с гостуването....
Аз въобще оставам с впечатлението, че домакините май не си говорят много - той сам на плаж за няколко дни ( newsm78), тя си седи у дома... Странна работа.  Outta Joint

# 77
  • Мнения: 4 733
Абе каквото ще да е, аз оставам с впечатление че домакина им е бил уж приятел, за жената май нищо не се казва.
 И извинявайте ама ако ви се изсипят десет човека с багажа и вие нищо не знаете предварително, пък и мъжа ви го няма....с отворени обятия ли ще ги приемете? Те хората за нищо не са виновни ама тази жена като не е била явно осведомена може да си е имала и тя някакви лични планове.

# 78
  • Мнения: 4 965
.... Щом ги е поканил в къщи значи са хора които ми идват на гости и аз им осигурявам почивката от ...... до ....... без мрънкане и коментари. Заслужили са си го.

Т.е. няколко дни си зачеркваш всички лични ангажименти, задължения, планове и т.н., за да слугуваш на някого?!
Колкото и да са близки приятели, на мен ми се струва нахално...
Ама това си е мое мнение.


...
Мисля, че даже и да не е била осведомена домакинята (което ме съмнява) не е това начина, по който трябва да се държи с тези хора, дошли от майната си да ги видят, уважат и т.н., като единствената й работа е щяла да се състои в това просто да бъде гостоприемна.
Другите жени гаранция са щели да й помагат с готвене, слагане и вдигане на маси, миене и т.н.
Едва ли са си мислели, че тя може да се грижи за 10 човека сама.

А имам и други наблюдения относно хората отишли да живеят в друга държава, но това вече е друга тема.


Ами ако домакинята си е имала работа? Или дори и да са просто на почивка, може да не е искала точно преди партито за рождения ден да й се изсипят цяла тумба, която да й обърне къщата наопаки (дори и другите жени да помагат). Или просто е искала почивка...
Пък и оставам с 2 основни впечатления: 1. домакинята изобщо не е част от компанията, а и домакинът не е стар приятел, а се е включил в компанията случайно преди 2-3 г. за разни ходения по почивки; 2. питах вече: имало ли е конкретна покана - не ми стана ясно, защото авторката пише: "И така преди 2 седмици се разбираме да отидем 10 човека за 3-4 дни. Хем ХХХ има рожден ден , хем нова къща , хем морето ни зове."...

# 79
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Ах лелеееее. Ама вие ако не направите някоя сапунка няма да ви бъде  #Crazy
 Момичето си споделя проблема а вие ще я изкарате най- лошата  #Crazy
 За мен такива домакини да си стоят сами в къщи... как може такова отношение  #Cussing out И ние сме посрещали голяма компания, намираме къде да спят и те винаги носят нещо за ядене и пиене въпреки, че знаят, че ние всичко подготвяме. Това е някоя супер комплексирана оФца дето не трябва да си покрай нея  Naughty

 
.... Щом ги е поканил в къщи значи са хора които ми идват на гости и аз им осигурявам почивката от ...... до ....... без мрънкане и коментари. Заслужили са си го.

Т.е. няколко дни си зачеркваш всички лични ангажименти, задължения, планове и т.н., за да слугуваш на някого?!
Колкото и да са близки приятели, на мен ми се струва нахално...
Ама това си е мое мнение.

 А тези 10 човека които са си променили планове и отложели може би важни за тях дела за да уважат приятел... Той си е у дома и може спокойно за 1 час да си свърши каквото има ама те... бият сума път и накрая той си имал работа. Айде моля ви се.

# 80
  • Мнения: 4 733
Това е някоя супер комплексирана оФца дето не трябва да си покрай нея  Naughty
Eй, браво бе Twisted Evil. Никой не прави драми. Опитваме се да ДОсглобим как точно са стоели нещата, защото на всички е ясно че нещо не е съвсем както трябва в цялата работа.

 Ти може и да приемеш в дома си десет човек и да ги натръшкаш където има място, обаче аз няма да го направя. Такива сюрпризи не са ми по вкуса и това не ме прави офца. Аз не бих тръгнала да гостувам на хора, за които не съм 100% сигурна че ме желаят в дома си. Такива покани на аба, няма нужда.

# 81
  • Мнения: 11 747
Е, подарък ходиш ли да си избираш 3 дни, ако не си направил конкретна покана?  Thinking

Вярно, че жената може изобщо да не е била в течение на плановете на мъжа си.

# 82
  • UK
  • Мнения: 1 351
Това е някоя супер комплексирана оФца дето не трябва да си покрай нея  Naughty
Eй, браво бе Twisted Evil. Никой не прави драми. Опитваме се да ДОсглобим как точно са стоели нещата, защото на всички е ясно че нещо не е съвсем както трябва в цялата работа.

 Ти може и да приемеш в дома си десет човек и да ги натръшкаш където има място, обаче аз няма да го направя. Такива сюрпризи не са ми по вкуса и това не ме прави офца. Аз не бих тръгнала да гостувам на хора, за които не съм 100% сигурна че ме желаят в дома си. Такива покани на аба, няма нужда.

 Да съм споменала, че ги натръшквам в къщи  Thinking

# 83
  • Мнения: 4 733
Останах с впечатление, че би ги приела. Греша ли?

# 84
  • Мнения: 784
То е ясно, че авторката на темата повече няма да се включи и да дообясни историята, на която ни направи "съпричастни" (въпреки, че по влизанията й се вижда, че следи темата), ама и ще видите, че електроуредите няма да отидат нито при самотната майка, нито по някоя друга дарителска кампания, която се следи от форума ... То нали за това са форумите - всеки да си пише каквото иска и да се представя за какъвто му отърва ...
 gydi

... Ама пък не пречи, да си поразсъждаваме - като се замисля, домакинята може да се е уплашила от изпълненията ви на Балчик - хората отишли да си починат на вилата, пък 20 човека по цял ден им се шляткали из къщата .... Компанията, да не се учудите, ако това лято и "приятелите" в Балчик се направят, че ги няма .....

# 85
  • Мнения: 4 514
Май-май няма да дойде авторката повече да разясни кой крив, кой прав. Grinning
Та, по темата за предположенията защо домакинята има поведение на расла в гората - може да се е уплашила от малките деца. Честно. Особено ако са били 4-5. Тя явно няма деца (поне не се споменава за такива), а аз от опита си преди да имам деца знам, че колкото и да обичаш невинните създания, на моменти може да ти се прииска да се скриеш вдън земя от тях.  Twisted Evil

# 86
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами... Смятам, че следващите 4 рожденика от компанията са се обзавели с хубави подаръци.

# 87
  • Мнения: 11 747
Абе, аз 15 човека гости никога няма да приема, пък камо ли за 3 дни. Но като се кани, човек си прави сметката. Също като си поръчва скъпи подаръци, пак сметка трябва да си прави...

# 88
ама и ще видите, че електроуредите няма да отидат нито при самотната майка, нито по някоя друга дарителска кампания, която се следи от форума ... То нали за това са форумите - всеки да си пише каквото иска и да се представя за какъвто му отърва

Авторката я хвана липсата, а уж се вайкаше какво да прави с "върнатите подаръци"   Thinking

# 89
  • Мнения: 19 483
Да и на мен такива събирания не са ми по вкуса, аз също гледам да не притеснявам приятелите си с подобно нещо, но пък може в тяхната компания това да е нещо нормално. На почти панически зададения въпрос "ами сега какво ще правим с върнатите подаръци?" мисля че дадохме разумен отговор, ама наистина ми е интересно дали ще ги дадат на женицата в нужда или всичко е било "вижте ме колко съм благородна, а така лошо се отнесоха с мен". Авторката любезно даде да се разбере, че за нея темата е приключила, та не ми се вярва дасе изяснят някои странни неща от историята.

# 90
  • Мнения: 1 447
ама и ще видите, че електроуредите няма да отидат нито при самотната майка, нито по някоя друга дарителска кампания, която се следи от форума ... То нали за това са форумите - всеки да си пише каквото иска и да се представя за какъвто му отърва

Авторката я хвана липсата, а уж се вайкаше какво да прави с "върнатите подаръци"  Thinking
Те си решават най-добре какво ще направят с тях,но щеше да е добре ако ги бяха дали на някой който се нуждае от тях.

# 91
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Тези гости имали ли са през годините някакви взаимоотношения със съпругата....и какви са били  е много интересно...?
Когато ни идват гости в къщи ,обикновено е по взаимно съгласие  и от моя страна и отстрана на съпруга ми.....
В къщи допускаме определен кръг от хора ,за преспиване също....
Когато пък сме отишли да си почиваме,последното нещо което ще приема за нормално е да ми се изсипе цяла компания от непознати с които малко или много трябва да се съобразявам .....,достатъчно ми е напрегнато ежедневието ,та и в дните отделени за отдих да съм под напрежение...от чужди хора в собствения ми дом.
Жената пак е проявила разбиране и толерантност и ги е почерпила с каквото намери на първа ръка в къщи....те пък и недоволни....
Нещо се губи връзката в тази ситуация....тръгваш с малки деца  на море в чужбина,носиш си и огромно количество храна,да не товариш домакините Wink и в същото време нямаш представа къде ще спиш....
За мен авторката и компанията са решили да си отидат на почивка(все пак техен колега има вила там Whistling) и в същото време да присъстват на рождения ден на колегата....
Ако са отишли само заради рождения ден,без да очакват вилата да им е на разположение за тяхната лятна почивка ,защо се сърдят....не разбирам....с две думи от където и да го погледнеш сте си тръгнали с нагласата да изкарате една лятна почивка на вилата на колегата....В което няма нищо лошо,стига да не сте проявили нахалство за това гостуване...и все пак от уважение е трябвало да говорите и с жена му за това посещение....
Като те чета вие и предното лято сте били на почивка в нечия къща..... Blush
Няма да е лошо да внесеш малко светлина ,тази съпруга изобщо от вашата компания ли е,защото започнахме да гадаем за какво идва реч....все пак когато приемаш хора в дома си трябва да ги чувстваш близки. Blush

# 92
  • Мнения: 654
ама и ще видите, че електроуредите няма да отидат нито при самотната майка, нито по някоя друга дарителска кампания, която се следи от форума ... То нали за това са форумите - всеки да си пише каквото иска и да се представя за какъвто му отърва

Авторката я хвана липсата, а уж се вайкаше какво да прави с "върнатите подаръци"   Thinking

вие не четете ли :тя написа-вече е решено ще ги дарим.

# 93
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
 hahaha Joy Joy JoyВсеки си пише самостоятелно- предположения,включително и аз....... hahaha,ми така де....трябва да има яснота все пак от авторката.....Всъщност хич не ми е ясна тази история.... Laughing

# 94
  • Мнения: 1 554
Авторката,защо не пишеш? Whistling

интересува ме на кого ще дарите подаръците? Mr. Green

# 95
  • Мнения: 11 908
На мен изобщо не ми е странна тази история, още повече, че съм имала подобна, но с по-комичен привкус и край и резултат  от недоразумение.
Да, има такива хора, дето и "добър ден" да ти кажат, трябва да погледнеш слънцето дали е изгряло, вероятно и домакинът е от тях- кани ги, уговарят се, обещава да намери място за преспиване, ама "под страх от съпружеско неодобрение" се скатава в деня на пристигането и очаква нещата да се развият от самосебе си в стил "и вълкът сит и агнето цяло".

Ами некрасиво поведение, какво друго да кажа.А съпругата на домакина- да, може и да не е знаела или да не е очаквала, но вероятно е разбрала, че между гостите и съпругът и има уговорка някаква, не може 10 човека да са все заблудени и да не са разбрали поканени ли са или не. Хората вероятно са имали идея да преспиват в хотел, но евентуално да се събират и във вилата, затова са взели толкова неща.Никой не говори за преспиване, но домакинята  би могла да им предложи освежаващи напитки/от път идват/,нещо да се подкрепят, за децата-сандвичи...чудо голямо, много щеше да се измори или охарчи...за толкова.И в крайна сметка къде изчезна традиционното българско гостоприемство.Аз в случя дори и да не бях уведомена от съпруга си, ще предложа това, което имам, ще си извиня, ще изляза за момент до най-близкия магазин и поне за децата ще осигуря нещо подкрепително.Друг е въпросът, че моят мъж никога няма да ме постави в такава тъпа ситуация.

За подаръците- ако авторката все още чете- няма никакви суеверия, надявам се че вече са дарени, както беше писала и са намерили най-удачния си собственик-все пак това са само вещи, но могат да донесат радост и утеха на тези, които не могат да си  ги позволят.

По мое мнение- горделивите притежатели на вила следва да бъдат незабавно зачеркнати от списъка на познатите дори, а компанията -да продължава да се забавлява както досега.

И всъщност писах твърде много, но тази тема ми навява идея за друга/ не зная имало ли е такава/"Ценност ли е приятелството за вас".Въпросът може и да е риторичен, но все повече се забелязва, че хора ,които уж мнооооооооого ценят приятелите си, понякога не са готови да преживеят и едно такова затуднение за тях, като да им сварят едно кафе.И изобщо не преувеличавам с последния пример.

Последна редакция: сб, 21 юни 2008, 17:01 от Светкавица

# 96
  • Мнения: 19 483
Светкавица, и аз с радост бих посрещнала приятелите си, но с предварителна уговорка. А и само близки приятели - не просто познати. По едно време в къщи беше станало хан от разхождащи се в почивния ден по Витоша и решили да ни навестят по следобедно до вечерно време - е, не ми беше приятно - признавам си. Всеки си има собствени планове в края на крайщата. Никога АЗ не бих притеснила някого по този начин. Какво означава - поне на децата да осигури нещо за хапване - те да не са просяци, че не могат да си осигурят храна на децата. В края на крайщата отново казвам, че има нещо неясно в цялата история, но за съжаление май няма да ни се изясни до края. А и според мен, щом от две години контактуват с тови човек, би трябвало да им е ясно, че не е от най-сериозните и поканата му нищо не значи.

# 97
  • Мнения: 11 908
Ама аз останах с впечатление, че са поканени от домакина, нали той си е избирал заедно с гостите подарък, пък и кой тръгва на такъв дълъг път без покана, а с такива дарове.

# 98
  • UK
  • Мнения: 1 351
Ама аз останах с впечатление, че са поканени от домакина, нали той си е избирал заедно с гостите подарък, пък и кой тръгва на такъв дълъг път без покана, а с такива дарове.


 Точно така  Peace

# 99
  • Мнения: 4 292
Все тая дали домакинята е знаела за идването или не. Това не е проблем на хората, които са пътували толкова много. Да се оправя със съпруга си, той е виновният, той е този, който е подвел всички.
Аз от елементарно възпитание бих посрещнала хората, независимо дали са ми приятни и дали ги очаквам. Никога не бих се изложила така, защото за мен това е точно излагация. И да съм била уморена, няма да допусна да се разбере. И да ми е била неприятна ситуацията - не бих го показала. Въпрос на мироглед.  Rolling Eyes

# 100
  • Мнения: 592
Подаръците може да дадете на мен, ще Ви пратя адреса си на ЛС като решите. А тоя "приятел" е добре, че сте разбрали че не е приятел. Май трябва да си преосмислите компанията наново!

# 101
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 #Crazy #Crazy #Crazy този приятел трябва да се зачеркне от списъка на голямата компания. Подаръците може да поделите или да дарите.

# 102
  • София
  • Мнения: 3 880
баси цървулите са тези ХХХ...дано прочетат тая тема.  Stop

# 103
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Този ХХХ наистина,като се ръководя от написаното от авторката е  човек,хем му се иска ,хем не му стиска и въобще не е на ясно със себе си... Simple Smile.....,но  от друга страна...,моето семейство не би предприело подобно гостуване(пътуване) ,ако не сме поканени и от домакинята,пък и ако знам,че жената не ни уважава....,не ни възприема.....,въобще няма да си правим илюзии за някаква почивка съвместно с тяхното ,,гостоприемство,,...
Не си представям как при тези условия ще вляза в този дом ,ще се разполагам в него ,няма значение дали е през деня или за преспиване......или да очаквам някакво специално внимание ,защото съм тръгнала и с децата.... Rolling Eyes
Тактично бихме отказали поканата и при добро желание винаги можем да го уважим за рождения ден,ако толкова държим на това,без да създаваме излишно напрежение в неговото семейство......

Последна редакция: нд, 22 юни 2008, 14:39 от k.a.l.i.

# 104
  • Мнения: 4 965
....,но  от друга страна...,моето семейство не би предприело подобно гостуване(пътуване) ,ако не сме поканени и от домакинята,пък и ако знам,че жената не ни уважава....,не ни възприема.....,въобще няма да си правим илюзии за някаква почивка съвместно с тяхното ,,гостоприемство,,...
Не си представям как при тези условия ще вляза в този дом ,ще се разполагам в него ,няма значение дали е през деня или за преспиване......или да очаквам някакво специално внимание ,защото съм тръгнала и с децата.... Rolling Eyes
Тактично бихме отказали поканата и при добро желание винаги можем да го уважим за рождения ден,ако толкова държим на това,без да създаваме излишно напрежение в неговото семейство......

Подписвам се под това. Peace

# 105
  • Мнения: 2 821
Божеее, ама вие още ли си лафите по случая  hahaha

# 106
  • Мнения: 12
леле тия ВАшИ "приятели"много бързо са усвоили грътският манталитет

# 107
  • Мнения: 19 483
Този ХХХ наистина,като се ръководя от написаното от авторката е  човек,хем му се иска ,хем не му стиска и въобще не е на ясно със себе си... Simple Smile.....,но  от друга страна...,моето семейство не би предприело подобно гостуване(пътуване) ,ако не сме поканени и от домакинята,пък и ако знам,че жената не ни уважава....,не ни възприема.....,въобще няма да си правим илюзии за някаква почивка съвместно с тяхното ,,гостоприемство,,...
Не си представям как при тези условия ще вляза в този дом ,ще се разполагам в него ,няма значение дали е през деня или за преспиване......или да очаквам някакво специално внимание ,защото съм тръгнала и с децата.... Rolling Eyes
Тактично бихме отказали поканата и при добро желание винаги можем да го уважим за рождения ден,ако толкова държим на това,без да създаваме излишно напрежение в неговото семейство......
Абсолютно съм съгласна с теб. Или пък ако наистина е имало сериозна покана, и домакинът се ослушва и  е на плаж без телефони, когато гостите му пристигат - ами аз изобщо няма да стъпя в неговия дом, камо ли пък да му ходя на рожден ден. Отивам си в хотел, изкарвам си морето и хайде обратно. Ако пък е нямало твърда уговорка, ами така, подмятания и недомлъвки, то тогава пък самите гости са си виновни. Аз затова няколко пъти писах, че нещо не ми се връзва тая история. Дали пък ако домакинята пишеше тук така би описала случката?

# 108
  • Мнения: 6 015
Божеее, ама вие още ли си лафите по случая  hahaha
Да бе и аз това се питам  Rolling Eyes

# 109
  • Мнения: 19 483
Божеее, ама вие още ли си лафите по случая  hahaha
Да бе и аз това се питам  Rolling Eyes
Ами като всичко ви се е изяснило вече, не четете, много е просто.

# 110
  • Мнения: 4 965
леле тия ВАшИ "приятели"много бързо са усвоили грътският манталитет

Научи се да пишеш правилно, а после преценявай чуждите национални манталитети! Rolling Eyes

# 111
  • Мнения: 2 821
Айдеее..като всяка тема, която е изчерпала същината си поради отсъствие на автора и тука се заформиха заядки Laughing

Божеее, ама вие още ли си лафите по случая  hahaha
Да бе и аз това се питам  Rolling Eyes
Ами като всичко ви се е изяснило вече, не четете, много е просто.
Да ти кажа, освен нас и вас не виждам кой друг ще изясни развоя на събитията Mr. Green

# 112
  • Мнения: 214
Здравейте мами. Отсъствах 2-3 дни и днес седнах да прочета мненията ви. Утре се събираме компанията за да решим какво ще  правим. Както ми предложихте нъкой от нещата сигурно ще отидат във Варна на нуждаещата се мама. Аз не мога да решавам сама. Мисля че не е необходимо да се заяждате. Проблем вече не съществува. Това семейство е вън от моят дом/ и не само от моят/. С това нещата са решени. А кой е прав и кой крив ще покаже времето. Лошо е когато се почувстваш предаден и унизен.  Пожелавам Ви приятен летен ден.

# 113
  • Мнения: 19 483
Благодаря ти, че писа отново. Добре сте решили за подаръците - ще отидат със сигурност при някой, който заслужава повече, а и има нужда от тях.

# 114
Както е казал народът за подобни случаи:"Не се ходи с голяма кошница за прехвалени ягоди!"Освен това на вас не ви ли "прещрака" нещо, че след като приятелят ви тук, в България, не ви е канил никога на гости в дома си, едва ли в Гърция ще започне да прелива от гостоприемство?!
Явно всичките от компанията сте хора с възможности, но според мен  приятелят ти и жена му са "бедни" откъм доста човешки качества "от първа необходимост"... Ако продължават така един ден ще останат без приятели, а парите едва ли ще успеят да ги заменят!
А за подаръците - след като не са успели да ги оценят, явно не ги заслужават!

# 115
  • Мнения: 4 514
Както ми предложихте нъкой от нещата сигурно ще отидат във Варна на нуждаещата се мама. Аз не мога да решавам сама.
Дано и приятелите ти се съгласят. Наистина ще помогнете.  Peace

# 116
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
 newsm10 newsm10 preggoХайде за Майчето нещата във Варна-да Ви споменуват с добро и тя и бебето!!! Поне ще са ви благодарни!!! Peace

# 117
  • Linz
  • Мнения: 11 619
леле тия ВАшИ "приятели"много бързо са усвоили грътският манталитет
От Гърция- "гърцки" Wink

# 118
  • Мнения: 3 621
леле тия ВАшИ "приятели"много бързо са усвоили грътският манталитет
От Гърция- "гърцки" Wink

може би гръцки е по-добре  Joy

# 119
  • Мнения: 4 965
 Joy
Освен да си изям "гърцкия" паспорт и да си потърся манталитета...
 Mr. Green

# 120
  • Мнения: 342
Не за подаръците да те е яд а заради това,че се е провалило едно приятелство на което изглежда си/сте държали. Мн. е тъпо също когато си преценил хората погрешно и са предали доверието ти.Не се мъчи повече,скъсай окончателно с тези дребни душици, а подаръците ги наместете по най добрия за вас начин.Мисля,че една зарадвана детска душа,усмивката струват мн. повече от егоистичният ти и надул се приятел.

# 121
  • Мнения: 214
Може ли някой да ми пусне на лични адреса на нуждаещата се мама от Варна. 

# 122
  • Мнения: 5 681
Ем попитай направо в нейната тема, повече хора я четат и и знаят адреса.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=291724.new;topicseen#new
Междудругото БРАВО за решението   bouquet

# 123
  • Мнения: 4 514
Em, иди наистина в темата на Мая и кажи каквото сте решили.   Peace

# 124
  • Мнения: 506
Може ли някой да ми пусне на лични адреса на нуждаещата се мама от Варна. 
Писах ти на лични! Peace

# 125
  • Мнения: 3 423
Най-нормално е да обещаете подаръците
на жената, която го свали тоя путляк и го
отърве от мърлявото чудовище, дето само
му цоца кинтите, а дори не му готви мусака.
Така хем добро ще му направите на човека,
хем на подаръците. Но определете срок, че
да не остареят като модел. Явно доста го е
закъсал тоя ХХХ, иначе има желание, вижда се.

# 126
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Em smile3508
Лиске, нищо не разбрах от това, което си написала newsm78

# 127
  • Мнения: 2 161
Само на мен ли ми е смешна темата?Като си ги представя помъкнали хладилници и телевизори.И изведнъж...търъръръъъъм!

# 128
  • Мнения: 214
абе чак хладилници не сме помъкнали ама си е малко трагикомедия.

# 129
  • Мнения: 893
абе чак хладилници не сме помъкнали ама си е малко трагикомедия.

Ем, нещата ще отидат ли все пак за Мая или? Rolling Eyes

# 130
  • Мнения: 5 681
И аз това се питам. В темата на Мая изобщо нищо не се споменава за тези работи  newsm78

# 131
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
И аз това се питам. В темата на Мая изобщо нищо не се споменава за тези работи  newsm78
Те да не са само нейни.
Нали все пак 10 човека са давали пари.
Най малко трябва да ги пита.

# 132
  • Мнения: 893
И аз това се питам. В темата на Мая изобщо нищо не се споменава за тези работи  newsm78
Те да не са само нейни.
Нали все пак 10 човека са давали пари.
Най малко трябва да ги пита.

Именно, тя каза, че ще ги пита, та ние очакваме решението...все пак са реили да дарят и се интересуваме на кой обаче...

# 133
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Много са ви смотани "приятелите", но случката доказва, че всяко зло е за добро. Вместо да правите подаръци на тази зле възпитана мързелана, ще помогнете на човек, който има безкрайна нужда от това.

# 134
Аз съм XXX. Въпросната госпожа, авторка на форума, не беше поканена изрично на рожденния ден, а по принцип във времето да ни гостува. Има доста спестени подробности в изповедта й, който подвеждат участниците във форума. Сега още повече се убеждавам, че съм бил прав в решението си да върна подаръците. А защо ги върнахме ли? Защото решихме, че след непрестанните подмятания за лошите прояви на нашето гостоприемство в продължение на 3-4 дни, ако ги приемем, сега щяхте да четете във форума заглавие от същата госпожа Ел. от типа: "Обзаведохме им пововината къща с подаръци, а те дори не ни посрещнаха,. Какво да правим?"

# 135
  • София
  • Мнения: 15 458
Във всички случаи, да каниш някой няколко месеца, да си избираш подаръци и накрая да се държиш, все едно не ги познаваш или да се скриеш на плажа не е никак хубаво!

# 136
  • Мнения: 5 681
Явно имаш впредвид авторка на тема Wink. Както и да е.
Винаги се е знаело, че истината има две страни, а понякога и повече. Мен не ме интересува откъде сте научили Вие за темата, но все пак щом сте се включили значи не ви е все тая. Кажете Вашата истина за нещата. Вие казвате, че не са били поканени, но пък авторката пише, че вие сте участвали в избирането на подаръците.
Верно кофти е ако не си поканен, да се натресеш някъде. И ако е така е правилно да не се приемат подаръци, но аз тука просто си размишлявам....

# 137
  • Мнения: 4 514
Да бе, да. ПОвярвахме ти.  Wink

# 138
аз като ги чета тези писания , ми се струва че сте му се понатресли на ХХХ,така и не разбрах като тръгнахте обадихте ли му се да стяга масата за купона или просто ей така се приземихте пред вилата и чакахте духов оркестър да ви среща.Нали знаете че на имен  ден и сбор на село се ходи без покана.Не винаги приятните за едни изненади са приятни и за други.

# 139
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Аз съм XXX. Въпросната госпожа, авторка на форума, не беше поканена изрично на рожденния ден, а по принцип във времето да ни гостува.
ХХХ,може ли да ни обясниш какво означава "да ни гостува". Просто да се намира някъде в Гърция или да бъде във вашия дом?

# 140
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Сега остава аз да вляза като гост и да напиша, че съм жена му на ХХХ и че той ме бие и не ми позволява да посрещам гости, за да може спокойно да ме връзва за парното без свидетели.  Laughing и че съм настоявала да дойдат защото всъщност съм лесбийка и съм влюбена в авторката.  Joy

# 141
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Оставете човека да се изкаже и той има право на отговор Laughing Laughing Laughing

# 142
Не се е появила във форума следната ми бележка.
Когато разбрали, че имаме намерение да върнем подаръците, всички се запитали какво да правят с тях.
Единият, чийто подарък е в дома ни и не беше върнат, дал предложение да ги дарят в Дом за сираци (бил изгледан като изпаднал от Марс, по неговите думи), а авторката на форума преложила да ги разиграят на томбола. Изводите за вас!

Наистина всяка истина има най-малко две лица и много лесно се манипулира. Нещата бяха тръгнали към нормализиране, бяхме решили да оставим на времето да реши кой къде и в какво е съгрешил, когато разбрахме за форума. Излишно е да ви подчертавам, че в експозицията и по-нататък не са представени всички детайли, или поне са дадени подвеждащо. Сега вече ни е ясно, че госпожата, авторка на форума, стои в основата на интригата, която се случи в Гърция. Беше много любезно от нейна страна да се разобличи, а и от ваша да й помогнете да го стори.

Благодаря на всички! Аз се оттеглям ...

# 143
  • Мнения: 4 514
а авторката на форума преложила да ги разиграят на томбола.
hahaha  hahaha  hahaha
И стига с тази "авторка на форума", моля те.
Хайде кажи как се казваш, за да потвърди "авторката на форума".  Peace

# 144
  • Мнения: 1 447
Нека да ни кажеш историята и от твоята гледна точка да знаем и двете страни на историята.

# 145
Поздравления за ЕДЕЛВАЙС царицата - майка!

Тази жена притежава невероятната способност да разграничава фалша и лъжата от възможната логика на живота. Просто невероятно е усетила къде "се къса нишката" и се загубва логиката.
Сякаш е била там!!! Нещата наистина са точно така! Ако имаше още малко информация, щяхте вече да сте узнали цялата ИСТИНА!

Още веднъж аплодисменти за прозорливостта!


 

# 146
  • София
  • Мнения: 15 458
До ХХХ и жена му:Съмнявам се, че вие сте истинските ХХХ и жена му, защото все си мисля, че аз ако се видя злепоставена в някой форум бих желала да изясня истината, а не да правя само разни намеци!

# 147
Следя темата от началото, но нещо взе да не ми се връзва тази история. Заприличва все повече на водевил. Има много неясни моменти и противоречия, прекалено много са, за да ги подмина.

Първо: Отиват хем на нова къща, хем на море, хем на рожден ден. Хем са били поканени, хем не чак толкова???!!!
Второ: Не очакват да ги поканят да спят в дома им, но са сърдити, че не са поканени.
Трето: Не отиват до плажа, за да му се обадят, че са пристигнали. Или поне да се върнат малко по късно, както бих направила аз например ...
Четвърто: Какви приятели са джанъм, щом за няколко дни не са могли да се коригират???
Пето: Знаят ли останалите от тази компания за форума, и ако да, защо не се вижда позицията им.
Шесто: Онзи хем участвал в избирането на подаръците /значи са му били необходими и ги е харесал??/ и ги бил поръчал, хем ги връща по-късно.
Седмо: Хем ще подаряват подаръците на Мая, хем нещо не са единни, а пък и някаква томбола. Дали наистина ще ги подарят??? Ето това е въпросът?

Аз предлагам да натиснем всички Ем, нека тя се покаже истинска самарянка и подари вече подарените подаръци на нуждаещата се, а после да и поискаме доказателство за това! Така освен голямото дърдорене, т.е писане, ще извършим едно наистина благородно дело.
Какво ще кажете, а?

# 148
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Добре де, ако наистина си ХХХ, кажи каква е истината- дай подробности както го е направила авторката. Естествено, че всяка история има 2 страни, кажи твоята. В момента освен да вкарваш интрига друго не правиш. Освен това ми е малко странно как един 30 годишен мъж ще рови във форум с насоченост майки и бащи, за да опровергае написаното от човек, за който явно не му пука.  newsm78 Супер странно е, какво ти пука какво пишат и мислят напълно непознати за теб хора? Пак казвам, ако въобще си истинският ХХХ, защото това жестоко ме съмнява.

# 149
  • Мнения: 19 483
Поздравления за ЕДЕЛВАЙС царицата - майка!

Тази жена притежава невероятната способност да разграничава фалша и лъжата от възможната логика на живота. Просто невероятно е усетила къде "се къса нишката" и се загубва логиката.
Сякаш е била там!!! Нещата наистина са точно така! Ако имаше още малко информация, щяхте вече да сте узнали цялата ИСТИНА!

Още веднъж аплодисменти за прозорливостта!


 

Нищо не разбрах от това!

# 150
  • Мнения: 4 514
И аз не разбрах. Четох на Еделвайс някои постове (ей, накарахте ме да се ровя из темата пак! hahaha), ама пак не разбрах.  newsm78
Според мен гостът, описал се като ХХХ, е жена.  Wink

# 151
  • Мнения: 5 616

Аз предлагам да натиснем всички Ем, нека тя се покаже истинска самарянка и подари вече подарените подаръци на нуждаещата се, а после да и поискаме доказателство за това! Така освен голямото дърдорене, т.е писане, ще извършим едно наистина благородно дело.
Какво ще кажете, а?
Ще ме извиняваш за директния въпрос, ама - абе ти добре ли си?
Потребителите на виртуален форум ще натискат друг потребител да подарява неща, купени с парите на още 10 човека, че и доказателства ще искат...  Да не сме в съда случайно и да не съм забелязала?  Откъде накъде ще се разпореждаме с чужди вещи, м? Момичето написа, че ще решат общо какво да ги правят. И да, дори да решат да си ги задържат, да ги разиграят на томбола помежду си или да ги върнат/продадат и да си разделят парите, не виждам нищо лошо. Благородните дела трябва да се вършат от сърце не под натиск.

До ХХХ и жена му /ако наистина са те/ - Щом не сте гузни, съвестта ви е чиста и смятате, че фактите са изопачени, пък сте засегнати, разкажете и вашата страна на историята.

ПП - Очаквам следващото включване да е от други членове на компанията. Естествено - също нерегистрирани.

# 152
  • Мнения: 19 483
Тая тема се разтегна като сапунен сериал. И става също толкова безинтересна и недостоверна като въпросните сериали. Ха сега да чуем и другите, участвали в "рождения ден". Ама не забравяйте, може да се включат и гърците, дето са били почетни гости на празненството. И те като гости, разбира се.

# 153
Според мен става въпрос за това какво да правят с подаръците а не какъв е проблема. Кой прав кой крив да си решат  те.

# 154
  • Мнения: 784
Ха така!
Видяхте ли сега, кой е най-големия разбирач!
Отивам сега да си отворя една индивидуална тема като Бърди, Д-р Слънчева и Д-р Мазнейкова и там ще ви го обяснявам живота и ще ви "познавам"  Wink

# 155
  • гр.София
  • Мнения: 4 154
 Очевидно в засегнатата компания не са единни. На единия подаръкът му не бил върнат. Той ли снася информация на ХХХ какво са обсъждали? И какво възмутително има в това,че "авторката на Форума" (hahaha) е предложила томбола -и това е вариант. Естествено дарението е по-добър,но  не всеки е узрял за подобно нещо.

 А по темата-че аз при съседи отивам само след изрична покана (Дори у майка ми не се изтърсвам без да попитам,удобно ли е). Какво остава за чужбина,при не толкова близки хора.

# 156
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
При майка ми, и при най-близките ми приятели мога да "цъфна" по всяко време, без да се чувствам като натрапник или да имам нужда от специална покана (те също могат да дойдат при мен така).
А ако някой приятел настойчиво ме кани на гости в чужбина или дори в друг град, аз няма да си помисля че ме кани да разгледам дома му и после да ходя на хотел.
Странни приятели имате.

# 157
 #Crazy
Мен ако питате, майката, която е в нужда няма да види и на сън "върнатите подаръци".
Всичко друго е чесане на езици и безполезно разтягане на и без това абсурдна случка и безинтересна тема.




# 158
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Някой тука си чеше клавиатурата!! Подаръци няма, пари няма и някой бил обиден!!!Голям праз!! CrazyЕдинствено ми пука за Майчето от Варна, което биха могли да го зарадват!!! Ама то орташките решения кучета ги яли!!На вас пука ли ви за тази компания??? Ами вижте им приятелите и си направете извода!!! Peace

# 159
  • Мнения: 599
Може ли някой да ми каже как мога да си забраня тази тема да не ми излиза в "нови отговори на моите публикации", че ми дразни погледа вече.
Благодаря предварително.

# 160
  • Мнения: 5 616
Ама стига вече де. Хубаво казахте няколко пъти за Майчето от Варна. Ами ако компанията са решили да дарят нещата на Дом за сираци? Пак казвам - оставете ги сами да решат какво да правят. По мое мнение благотворителност та трябва да идва отвътре, не трябва да се прави по задължение.

# 161
Варненската мама в нужда утре си получава подъръка. Сигурно ще пише.

# 162
Истинкият въпрос по темата е не какво да правим с подаръците, а защо са били върнати.
Според мен на хората им е писнало от тези досадници, които май не знаят какво искат и най-вече от тази Ем - ем любопитна, ем агресивна нещо.

# 163
  • Мнения: 603
Аз пък си мисля, че е темата е пързалка  Laughing

# 164
Абе какви са тези простотии дето чета тук. Просто немам думи.
А я ми кажете къде моа си купя за 300-400 лв. телевизор, ДВД, микровеле и барбикю. Отивам веднага. Тия от компанията са открили комунизъма май. Или има нещо нагласено тук или нещо на цигани ми пирличат

# 165
  • Мнения: 4 965
Абе какви са тези простотии дето чета тук. Просто немам думи.
А я ми кажете къде моа си купя за 300-400 лв. телевизор, ДВД, микровеле и барбикю. Отивам веднага. ...

Амиии, да, можеш.
Малък телевизор можеш да си вземеш за 100-200 лв. от Технополис, Техномаркет и т.н. (все пак, не става дума за плазма - пък и плазмите вече са за по 800-900 лв.). ДВД-тата са от 50 до 100 лв. (за 200-300 лв. можеш цяла система за домашно кино да си вземеш). Микровеле - още около 100-150 лв. Барбекю (по-простичко) има в Метро или Мр. Бриколаж на цена между 20 и 80 лв.
Смятай колко излиза. Т.е. за 400-500 лв. спокойно можеш да си вземеш всички неща - стига да не държиш на определено качество и на конкретни марки.  Peace

# 166
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Няма ли да я заключват тази тема вече?????

# 167
  • Мнения: 247
това може да се случи на неканени гости само. 3-4 дена на главата на 1 човек цяла компания не бих могла да си представя, бих полудяла направо!!! Mr. Green  #2gunfire

# 168
  • Мнения: 8 769
Заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт