Рецепти и процедури за билколечение на всякакви болести!

  • 625 587
  • 1 366
  •   1
Отговори
# 1 215
  • Мнения: 11 701
Зависи причината.
Дали е от настинка, постоянно ли е запушен, дали алергичен ринит някакъв?
Инхалации с масло от чаено дърво ми помагат. Завира се вода, маха се от котлона, 2-3 капки от маслото се добавят и покриваш главата и вдишваш изпаренията. Първата минута много люти. После се търпи. Така за около 5 минути. Часове после ми е ок носът.

# 1 216
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 684
Брашно от див кестен. Слагаш малко количество на дланта и вдишваш. На мен ми действа почти веднага.

# 1 217
  • Мнения: 8
Зависи причината.
Дали е от настинка, постоянно ли е запушен, дали алергичен ринит някакъв?
Инхалации с масло от чаено дърво ми помагат. Завира се вода, маха се от котлона, 2-3 капки от маслото се добавят и покриваш главата и вдишваш изпаренията. Първата минута много люти. После се търпи. Така за около 5 минути. Часове после ми е ок носът.
Благодаря ви на отговора.
Аз постоянно имам проблем със запушен нос, мисля че е вече хронично.Вземах спрейове за нос като костикостероиди и морска вода, али нищо не е помогнало(само на кратки срокове,на 4-5 часа, после пак също).
Го има ли по аптеките това масло од чаено дърво?

# 1 218
  • Мнения: 11 701
Има го, да. Не е нужно да е някое скъпо според мен. Има на различни фирми с различни цени. На фирма Катеко ми харесва много маслото, а и е читаво. За около 7 лв. Иначе на Ривана съм взимала за 4-5 лв. На Алтея Органик също е много хубаво, но то е около 10 лв, понеже е био органик.
Широко приложение има маслото. Антиалергично, антибактериално, антисептично, противовъзпалително. Ползва се освен за инхалации, то и за всякакви кожни проблеми, гъбични, алергични и т.н. (включително и гинекологични). Коса, кожа, нокти...

# 1 219
  • Мнения: 8
Има го, да. Не е нужно да е някое скъпо според мен. Има на различни фирми с различни цени. На фирма Катеко ми харесва много маслото, а и е читаво. За около 7 лв. Иначе на Ривана съм взимала за 4-5 лв. На Алтея Органик също е много хубаво, но то е около 10 лв, понеже е био органик.
Широко приложение има маслото. Антиалергично, антибактериално, антисептично, противовъзпалително. Ползва се освен за инхалации, то и за всякакви кожни проблеми, гъбични, алергични и т.н. (включително и гинекологични). Коса, кожа, нокти...
Ясно.Още днес ще одам да си зема едно пакетче.Можеби това масло ще помогне повече от тези спрейове от хемикалии.Благодаря ти на препоръките! Simple Smile

# 1 220
  • Мнения: 10 174
Това масло е в шишенце, не в пакетче. Wink

# 1 221
  • Мнения: 9
За да успокоят хемороидите, добре е  вани с мащерка и тетра . Една малка шепа от мащерката  , не е нужно да е наситнена , 1 с.л наситнена тетра ,се заливат с 3 литра вряща вода.Оставя се да поистине  и се кисне в нея около 15 -20 мин. Хубаво е мащерката да се пие като чай.След като внимателно се подсуши мястото може да се намаже с хомеоплазмин крем.На мен лично много ми помогна ефекта е още при 3 ден .

# 1 222
  • Мнения: 1 851
Здравейте, мисля да приготвя смес от джинджифил, лимон (настъргани) и мед за профилактика и укрепване. Въпроса ми е мога ли с нещо да заменя меда в рецептата заради мъжа ми, който е алергичен към пчелни продукти?

# 1 223
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 684
Здравейте, мисля да приготвя смес от джинджифил, лимон (настъргани) и мед за профилактика и укрепване. Въпроса ми е мога ли с нещо да заменя меда в рецептата заради мъжа ми, който е алергичен към пчелни продукти?
кленов сироп, сироп от агаве. Продават в билковите аптеки. А и в големите супермеркати.

# 1 224
  • Мнения: 10 174
Знаете ли нещо ефективно при ревматоиден артрит?

# 1 225
  • Мнения: 55
Може ли кажете ми някаква рецепта за следните неща:
Сухо гърло/Болки в гърлото
Болки в апендесита (не съм оперирана,но на моменти ме боли)
Рак на дебелото черво(опериран е човека какви чайове е добре да пие)
Псориазис
Ниско кръвно
Болезнен цикъл
Много ви благодаря предварително

# 1 226
  • Мнения: 486
Danilu,ние така си го ядем джинджифила,през целия ден подавам да детето парченца.Много е ефективен срещу вируси,но не трябва да се прекъсва и сутрин и вечер. Само един ден не му дадох и се зарази веднага,но пък бързо се оправи с него,за ден.

# 1 227
  • Мнения: 9
за ниско кръвно ,айрян със сол ,много вода и ш сол №8 4-5 табл.разтворени в 300-500 мл вода за целия ден ,на мен ми помага много

# 1 228
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 684
Danilu,ние така си го ядем джинджифила,през целия ден подавам да детето парченца.Много е ефективен срещу вируси,но не трябва да се прекъсва и сутрин и вечер. Само един ден не му дадох и се зарази веднага,но пък бързо се оправи с него,за ден.
Оговорила съм на А Л И Н А. Аз почти не подслаждам храна. В това число и джинджифил.

# 1 229
  • Мнения: 363
Здравейте , четох една рецепта за Високо кръвно налягане с ферментирали лимони и чесън , някой правил ли я е и има ли ефект , чудя се дали може да е опасно и много ли е гадно на вкус 😁🧐

Общи условия

Активация на акаунт