споделете

  • 1 846
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 103
Здравейте!Бременна съм в 8-ми месец и за щастие всичко минава леко и без проблеми.Чак в 7-ми месец 'усетих' ,че съм бременна и започна леко да ми тежи.Поради този факт съм решила да не ангажирам доктор за раждането.Когато познати ме попитат кой ще 'викам'/вече убедени ,че това ще е така/аз спокойно им казвам,че при който се падне при този!!!Всички  започват да ме гледат с недоверие и започват с техните истории от рода:ако не си викнеш никой няма да ти обърне внимание и ако ще от болка да умираш те подритват като куче.На 21 год. съм и ще ми е първо раждане,но в интерес на истината съм много уверена в себе си.Имам чувството ,че ще мине много бързо и без усложнения и толко пък нетърпима болка!!!Даже мъжа ми се удиви на смелоста ми.Когато ми каже:горката ти,кой знае колко ще те боли!Аз му отговарям с усмивка:НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ ,НЕ Е БОЛКА ЗА УМИРАНЕ!Не мога да кажа ,че не ме е страх,но така реагирам.Даже искам нормално раждане,но като започнат да ти обясняват за кръвоизливи в очите и за спукани ребра започвам да се замислям.Споделете при вас как беше и дали е необходимо да ангажирам доктор?

# 1
  • Мнения: 2 587
Наистина не е болка за умиране!Хубаво е,че си спокойна.Аз също не бях ангажирала доктор и се паднах на много добър специалист.Имах леко,бързо и спокойно раждане(като казвам "спокойно" имам впредвид че си бях само аз в родилното и доктора не притичваше от това магаре на другото,а всички се занимаваха само с мен)
Всичко обаче си е до късмет и организъм.Чувала съм и за много тежки раждания,затова не знам какъв съвет да ти дам.Мога само да ти пожелая успех и леко раждане!

# 2
  • Мнения: 10 982
О, изобщо не ги слушай тези "доброжелатели" с техните историйки. ooooh! Това, че си спокойна и уверена, е страхотно и ще ти е от полза, когато дойде моментът бебчето ти да се роди. Peace
Дори да не ангажираш лекар, никой няма да те изостави без внимание и да те "подритва като куче", но ако имаш уговорка, отношението към теб е друго, доста по-добро. Не че е правилно и го одобрявам, но почти навсякъде е така.
Леко и безпроблемно раждане, и здраво бебе! Hug

# 3
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Желая ти леко раждане, за другото нямам право да коментирам, защото аз съм си шубе и исках да имам сигурност. Но имам две майки познати, които също като теб решиха и родиха без да ангажират лекар и двете са много доволни от екипите на които попаднаха, но все пак това си е въпрос на късмет. Ако това е окончателното ти решение, стискам ти много палци да попаднеш на хора-лекари и акушерки и да сте живи и здрави с бебо  Hug Hug Hug
Успех!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 235
Здрасти. Аз ангажирах лекар по настояване на роднините. Честно да си кажа не видях разлика в отношението му към другите жени. Много си зависи от самия лекар, може да му платиш и да не си доволна, а може да родиш при дежурната смяна и да нямаш оплаквания. Ако решиш да наемеш лекар е хубаво да се видите поне няколко пъти, за да усетиш дали е добър избора. Каквото и да решиш ти пожелавам лека бременност, бързо и безпроблемно раждане и живо и здраво бебче.

# 5
  • Мнения: 429
Поздравявам те, че толкова позитивно мислиш  bouquet. Аз бях отвратителна  Embarassed. В същност от начало нямаше проблеми. Дори на работа успях да крия 5 месеца, после работих още 2,5 месеца, но като си останах в къщи стана пълен ад за мен. Все се оплаквах колко ми тежи, много започнах да мисля какво ме чака. Бях чула прекалено много разкази как други са родили. И съвсем бях  #Crazy. А в крайна сметка родих нормално без упойка и оживях, дори и за друго съм навита Laughing. Но все пак се възползвах от възможността да си избера доктор, но извадих и късмет с екипа, който беше на смяна. Следващия път ще ги искам пак същите и доктора и поне едната акушерка. Нали си чувала погледни ме с едното око, че да те погледна с двете очи. Ще стискам палци и при теб всичко да мине възможно най-добре  Peace

# 6
  • Мнения: 3 804
големите 2 ги родих без уговорка,просто тогава нямаше такава опция
за дребната оба4е се уговорих с лекарката която ми следеше бременноста-имах проблемна брененност,и се о4ертаваше проблемно раждане-слава Богу вси4ко мина добре
Леко раждане и здраво беб4е    bouquet

# 7
  • Мнения: 4 753
Честно да си кажа свестните лекари са си свестни по принцип - без значение дали си ги ангажирал или не... Обаче аз не бих била толкова сигурна, ако разчитах на късмета си, особено с първо раждане... Сега, след като родих, вече знам в нашата болница на кой мога да разчитам и при кой не искам да се падна... Така че си ангажирам задължително... Ако напишеш от къде си и в коя болница ще раждаш, може някои майки да ти кажат мнението си за някои от лекарите там...  Peace

# 8
  • Мнения: 2 660
Браво на теб за положителната нагласа. Всичко ще протече точно толкова лесно, колкото си го мислиш. Както съм писала и друг път, мислите имат страшна сила!

Колкото до това, че не ангажираш лекар - аз бих на твое място, въпреки позитивната нагласа. Реалността в момента е такава, че лекарите по призвание не са много и ако искаш да получиш адекватна помощ, трябва да платиш за нея.
При повод като този не бих поставила късмета си на изпитание. Има достатъчно много житейски ситуации, на които не мога да влияя. Където мога да помогна на съдбата, подавам ръка.

 Grinning

# 9
  • Мнения: 1 763
И аз бях така положително настроена и съм сигурна, че това е една от основните причини да имам леко раждане. Обаче лекар си ангажирах. Не ме беше страх от болка, натъртени ребра или нещо такова, а де не стане нещо с бебето, ако не забележат евентуален проблем и не реагират на време.

# 10
  • София
  • Мнения: 39 715
Всичко ще е наред, даже и без уговорка.
И двете ми деца се родиха по-рано. И при двете нямах уговорка. Мислех поне за 2рото да направя уговорка с лекар, но не остана време. Алекс бързаше. Попаднах на екип, по-точно акушерка, която не ме подритваше като куче Simple Smile А даже ми помогна много.

# 11
  • Мнения: 1 512
Ами разбира се че не е болка за умиране.Аз също раждах без уговорка и не са ме подритвали като куче.Важна е психическата нагласа.Това с уговорките си го направихме сами и после се сърдим на докторите че са корумпирани.

# 12
  • София
  • Мнения: 17 591
За себе си пожелах доктор, който на когото имам пълно доверие, и секцио. Никак не исках да оставям съдбата си - и тази на детето си - на случайността и късмета.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Наистина раждането не е болка за умиране.Аз имах толкова болезнена менструация, че след като родих се замислих колко пъти съм родила преди това  Rolling Eyes А относно екипа - аз имах уговорка с лекарката която ми следеше бременността.Честно казано изпитвах ужас, да не ми се паднат определени лекаря от бургаското родилно отделение и за това се уговорих с моята за да съм сигурна , че и тя ще е там.Но най-важното е ти да си спокойна.
Леко раждане и здраво бебче и мама накрая - това е най-важното   bouquet

# 14
  • Мнения: 9 814
родила съм нормално, без кръвоизливи в очите и спукани ребра.
По-добре чети, а не слушай разни хора.
И леко раждане!

Общи условия

Активация на акаунт