Приготвено АМ може ли да се съхранява в хладилник

  • 3 172
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
Храним се от скоро с фризолак, на кутията пише, че след 1 час ако не се изяде се изхвърля. Така до сега съм изхвърлила доста, защото първо го кърмя и не знам колко ще иска от АМ, та приготвям повечко, да има. Но тази вечер кутията ми свърши,а не го изяде и се чудя в хладилник ще издържи ли до сутринта, до като купя нова.

# 1
  • Мнения: 1 062
Аз не бих предложила престояло мляко на бебето си. За това са сроковете, защото си имат определена годност храните, а за бебето пък още по-стриктно ги спазвам. Съпругът ти да отиде до някоя денонощна аптека примерно, и на мен ми се е случвало да останем без АМ и таткото ходи да купува.

# 2
  • Мнения: 91
аз лично не съм рискувала след час го хвърлям ако не е изядено

# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
Не,не се държи в хладилник повече от час.Според количествата,които изяжда детето ти ежедневно можеш да се ориентираш колко му е нужно и колко да правиш.Недей да правиш много повече и после да хвърляш.Ако не му стигне,най-лесното е да забъркаш още 30 мл. допълнително.

# 4
  • Мнения: 1 477
Не съм държала АМ в хладилник никога.Хвърляла съм дори да е стояло и 30 мин.след приготвяне.

# 5
  • Мнения: 681
Не съм държала АМ в хладилник никога.Хвърляла съм дори да е стояло и 30 мин.след приготвяне.
Подкрепям  Peace

# 6
  • Мнения: 1 367
Не се държи в хладилник,особено в жегите,пък и по принцип.

# 7
  • Мнения: 690
Не,не се държи в хладилник повече от час.Според количествата,които изяжда детето ти ежедневно можеш да се ориентираш колко му е нужно и колко да правиш.Недей да правиш много повече и после да хвърляш.Ако не му стигне,най-лесното е да забъркаш още 30 мл. допълнително.


и аз мисля така  Peace

# 8
  • Мнения: 313
Да , може да се държи, но само ако пише така в инструкциите на кутията. Тук например всичко марки АМ могат да се съхраняват 24 ч в хладилник ( някои могат и 48ч  - ако е от концентрат, а не на прах) - може веднъж на ден да се приготвя цялото дневно количество , да се сипва по бутилки и та се слагат в хладилника . Мляко, от което вече е пито се изхвърля, понеже развива бактерии. Без хладилник приготвеното АМ е годно 1 час.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 734
В БГ на нито една кутия АМ не пише,че приготвено мляко може да се съхранява 24 ч. в хладилник NaughtyНапротив,пише да се приготвя непосредствено преди хранене и да стои максимум час.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 693
Аз лично не съм рискувала след час го хвърлям ако не е изядено Peace

# 11
  • Мнения: 142
айде,стига превземии....нищо му няма на млякото ако престои до 2 часа примерно/стега да не е горещо/...в родилноно като носят 2 направени дози за бебето ......

# 12
  • Мнения: X
айде,стига превземии....нищо му няма на млякото ако престои до 2 часа примерно/стега да не е горещо/...в родилноно като носят 2 направени дози за бебето ......
И кое етова родилно?  Shocked

По-добре го хвърли, с храната на бебе компромис не се прави. Вярно е, че няколко часа в хладилник нищо няма да му стане, но денонощие.....

# 13
  • София
  • Мнения: 2 734
Ти помириши как мирише приготвеното преди 2 часа АМ и ако ти харесва си го давай.Аз предпочитам да се "превземам".
А в родилното където аз раждах носеха по една единствена доза АМ на хранене Rolling Eyes

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 817
......
А в родилното където аз раждах носеха по една единствена доза АМ на хранене Rolling Eyes

 Peace

Срока си е указан на кутията. Ако можеше, щеше да се дава и след по дълго време. И въпреки че ми сля че на млякото нищо му няма, не бих го дала на бебето след като е изтекъл 1 час  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт