Тайната на дългата и здрава коса-38

  • 37 786
  • 413
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 365
 newsm09 Каква коса има мацката на началната страница! Моята в момента е горе-долу такъв цвят, но е далеч по-къса.
chukun4e, много добре ти изглежда косата и този блясък, направо супер!!!  Hug
И на мен ми се искаше да направя пак маска, ама ще имаме гости и.... няма да имам време Sad Всъщност като се замисля - може и да забъркам нещо за 1 час. Whistling

# 16
  • Мнения: 240
аз в момента съм намазана със зехтин в корените и кокосово масло по дъжината!след малко ще влизам в банята! Peace
       а като се мажеш в корените не ти ли си омазнява по-бързо косата  Thinking моята в тези жеги се омъзнява суууупер бързо за това направо не си представям да я мажа в корените  Grinning

# 17
  • Мнения: 5 173
Затова моята я мия на 2 или 3 ден. Иначе в жегите се омАзнява адски бързо.

# 18
  • Мнения: 1 179
Аз да кажа, че повече мас няма да слагам.  Naughty Сега отивам да си мия косата за 4-ти път, просто е ужасно мазна.  Sick

# 19
  • Мнения: 277
Анелия,намерих това по темата за селена.
Иначе и аз смятам в следващата си маска да добавя 1.сл.зехтин и понеже косата ми е по-скоро мазна-и една лъжица мед,за да не се омазни допълнително.А в тези горещини е направо ужас-трябва да я мия всеки ден!А това не стимулира ли още повече мастните жлези?Или е индивидуално?

# 20
  • Мнения: 1 365
Аз да кажа, че повече мас няма да слагам.  Naughty Сега отивам да си мия косата за 4-ти път, просто е ужасно мазна.  Sick

Можеш да си направиш вода от хума /много малко количество хума да го разтвориш в повечко вода/ и да се полееш с нея. На мен така добре ми се отмива мазнотията, когато не мога да я измия. Но с шампоана на Орифлейм с кокос или с детския досега не съм имала проблем с измиването...  Hug А аз почти във всяка маска слагам мас. Peace

# 21
  • Мнения: 446
Аз така и не се наканих да си купя нещо за предпазване на косата от слънцето, та ще видя... Вече всеки ден съм на плажа със сина ми и мисля, че малко ще поизгори. Но пък сега имам такива чупки и къдрици от влагата че ми е кеф даже Grinning

# 22
  • Мнения: 277
Аз да кажа, че повече мас няма да слагам.  Naughty Сега отивам да си мия косата за 4-ти път, просто е ужасно мазна.  Sick

Можеш да си направиш вода от хума /много малко количество хума да го разтвориш в повечко вода/ и да се полееш с нея. На мен така добре ми се отмива мазнотията, когато не мога да я измия. Но с шампоана на Орифлейм с кокос или с детския досега не съм имала проблем с измиването...  Hug А аз почти във всяка маска слагам мас. Peace
Това ме подсеща,че и с оцет може да стане.
А аз такива проблеми с маста не съм имала  Thinking

# 23
  • Мнения: 4 496
МисАрк я да си кажеш бързо за кой масла гласува? Wink



Кокосово, естествено. Само то ми помага за сухите краища. Crazy

Няма да ви кажа каква ми е косата заради меката вода тук... Party.Ще ми завидите направо...Ще гледам да ви покажа снимки като се върна. Mr. Green

Сори за това, че в първия пост линкът към старата тема всъщност не е линк. Вече не мога да го редактирам, но в следващата тема ще го оправя.

Сладурче, ако искаш да ти кача някоя от последните снимки в албумчето- кажи коя.

Последна редакция: ср, 25 юни 2008, 23:09 от мис арк

# 24
  • Мнения: 965
Анелия,намерих това по темата за селена.

Благодаря ти!   bouquet Понеже се вманиачих на тема "коса", веднага се замислих дали да си го купя и съответно прибавя към келпа, и биотина, които пия в момента?! Принципно не би трябвало да има проблем във взаимодействието м/у трите, но като че ли ще изчакам още някоя друга седмица, за да видя как ще подейства биотинът и после ще добавям.

Аз утре ще маскирам, но сега преди да си легна, ще втрия малко кокосово масло в корените на косата, а утре ще гледам маската да е по-лека.  Peace

Между другото, попадна ми днес един каталог на Avon и си харесах някаква интензивна подхранваща терапия (става въпрос за маска с отмиване) за светли коси. Дистрибуторката ми каза, че много дами били доволни от продукта...  Thinking

# 25
  • Мнения: X
аз в момента съм намазана със зехтин в корените и кокосово масло по дъжината!след малко ще влизам в банята! Peace
       а като се мажеш в корените не ти ли си омазнява по-бързо косата  Thinking моята в тези жеги се омъзнява суууупер бързо за това направо не си представям да я мажа в корените  Grinning
Аз като се мажа в корените, не ми се омазнява. Дори придобива по-здрав вид. Всъщност косъма е жив в коренчето, и е нужно да се подхранва оттам, за да расте здрав. Аз вече започнах да я мия всяка сутрин. Едната сутрин първо правя маска с масла. А другата без маска карам, измивам я със съвсем малко шампоан, разреден с вода.
Greeneyes girl, мис аркблазе ви  Hug  bouquet, мразя я понякога тази мръсна и гореща София #Cussing out

# 26
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Някой от вас да е забелязала косата и да е станала по-тъмна от маските? Питам момичетата с естествен цвят.Моята става все по-тъмна като че ли.Дали има нещо общо с маските?

# 27
  • Мнения: X
Потъмняването на цвета на косата се дължи на това, че с възрастта нивото на естрогена намалява. Вероятно се е подобрила структурата на косъма, станал е по-здрав и лъскав и заради това изглежда по тъмен....  Peace

# 28
  • Мнения: 179
Аз използвах преди години зехтин, когато си правех маската с прогестерона. До колкото си спомням имаше много голям ефект и последният път( от когато са снимките) в оригиналната маска с АДЗЕ добавих на око зехтин и жълтък и водка и се надявам да има ефект.

Имам една позната, която казваше, че приятелка на майка и с коса до кръста цял живот си прави маска със зехтин като намазва обилно цялата коса, слага найлон и шапка и спи с нея цяла нощ. Това го прави един път месечно.

Моята приятелка ми каза, че не е виждала толкова хубава коса.

# 29
  • Мнения: 591
Майка ми ми е разказвала, че едно време имала колежка, която си слагала само мас и нищо друго. Косата и била разкошна. Явно и зехтина така. Аз си мислех така някоя нощ да спя, но не съм сигурна дали в жегите ще изтърпя  newsm78
Що се отнася до отмиването на маста аз не съм имала кой знае какъв проблем. Мия два пъти с шампоан и е екстра:)
Мартина, кажи с какво се мажеш, че ти е станала по- тъмна? Искам и аз   Praynig

Общи условия

Активация на акаунт