Някой отглеждал ли си е"тибетска гъба"?

  • 5 659
  • 54
  •   1
Отговори
Един познат си гледа такава гъба и твърди, че е много доволен от ефекта, който има, лекувала всичко. Аз съм малко скептична преди да опитам и затова реших да пусна тази темичка. Сигурно някой от вас си е гледал такава, едно време особено бяха много нашумели. Очаквам вашите отзиви за и против тази "магия " Simple Smile

# 1
  • Мнения: 677
Естествено, че лекува всичко. Що за неуместен скептицизъм?!
П.П. Колко ги даваш?

# 2
  • Мнения: 27 524
Я стига  newsm34

# 3
  • Мнения: 186
Баба ми едно време ги отглеждаше.Слагаше я в мляко,ако не се лъжа.Не си спомням някой да е излекувала тази гъба,само дето осмърдя всичко. ooooh!.Те не са ли изчезнал вид? newsm78

# 4
  • Мнения: 2 448
Изобщо не го бях чувала това чудо, сега видях гугълка какво казва и за пореден път се убеждавам, че много глупости се говорят за всевъзможни чудеса на изтока.

Тибетската гъба е с цвят на извара, с размери 5Х6 мм. в началото на развитието и 40Х50 мм в края на периода преди делене. Притежава следните свойства:

      1. Лекува рак, като преустановява растежа на раковите клетки.
   
      2. Напълно нормализира обмяната на веществата в организма.
   
      3. Лекува практически всички алергични заболявания.
   
      4. Ликвидира всички стомашно-чревни заболявания, в т.ч. и язва на стомаха.
   
      5. Лекува заболяванията на белите дробове, бронхит, пневмония.
   
      6. Лекува всички заболявания на черния дроб, жлъчния мехур, разтваря камъни в бъбреците.
   
      7. Лекува всички възпаления, тъй като изпълнява ролята на антибиотик.
   
      8. Напълно изчиства организма от плаки, тъй като изкарва всички продукти на обмяната, в т.ч. холестерина, солите на тежките метали, дионуклеидите и продуктите на обмяната на алкохола.
   
      9. Лекува диабет, като нормализира въглеродния обмен.
   
      10. Повишава половата активност и намалява телесното тегло, като преустановява процеса на стареене на клетките.
   
      11. Повишава тонуса и вътрешните резерви на организма, подобрява паметта и вниманието.


Направо да забраняваме медицината и да караме на гъби.  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 25 447

Направо да забраняваме медицината и да караме на гъби.  Mr. Green


О, някои отдавна са на гъби, ама не тибетски...  Whistling

# 6
  • Мнения: 3 405
Липстик, а баба ти как отглеждаше гъбата?

Последна редакция: сб, 28 юни 2008, 09:55 от Анджелина

# 7
  • София
  • Мнения: 1 941
Една приятелка отглеждаше - много гнусна работа... Киснеше в един буркан нещо сополиво Sick и я хранеше със стафиди Crazy

# 8
  • Мнения: 750
Като дете гледах такава.
Но,тогава и се носеше друга слава! Mr. Green
Изчакваш я да роди,после подаряваш бебето на друг а ти хербаризираш твоята гъба която пък ти служи за талисман.
Носи ти късмет!
 Joy
Сега като се замислих,дека ми е гъбата бре!? Thinking
Отиде ми късмета в р'яката!

Последна редакция: сб, 28 юни 2008, 11:16 от .ДЖЕЙН.

# 9
  • Мнения: 4 916
Ох, аз навремето получих такава тибетска гъба от научния ми ръководител  Laughing моментално замина на пътешествие по тоалетната тръба. Спомням си, че "действаше" комплексно за всякакви болести, нещо от типа "за мерак, за далак, за всичко".
Обаче само като я погледнах и ми става супер гнусна, а и си спомних за "Вечния хляб" на Ал. Белеяв... и така, право в кенефа.

# 10
  • Мнения: 11 747
То от майтапи тука не мога да разбера дали за същата гъба става дума, но една бяла, живее в мляко, нали?  Май всеки ден и се сменяше млякото, а престоялото се пиеше.  Thinking
Имахме ги много преди 20год. Първо беше една, но тя се размножава доста бързо. Очакваше се да излекува сериозни заболявания на членове на семейството ни, но не излекува никой. Също и не навреди. Пусна се слух по едно време, че това, което прави с млякото всъщност било кефир и не е лековито, а обикновена напитка.  Thinking
На майка ми и омръзна в един момент и хвърли всичките гъби, преди това беше задръстила и колежки и приятелки, разбира се.

# 11
  • Мнения: 1 941
За същата тая гъба с млякото преди няколко години една приятелка ми разказваше как техните се излекували от ненам си какви болести. Плюс това майка й я използвала и като средство за отслабване. Есествено с положителен ефект....  Rolling Eyes Joy

# 12
  • Мнения: 3 405
"Вечния хляб" на Ал. Белеяв... и така, право в кенефа.

Да. Накрая си изпатиха  Laughing

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Не знах за лечебните й свойства Laughing, но един познат си я отглеждаше като домашен любимец в кофа под мивката. Няма такова противно нещо Sick

# 14
  • Мнения: 3 826
То от майтапи тука не мога да разбера дали за същата гъба става дума, но една бяла, живее в мляко, нали?  Май всеки ден и се сменяше млякото, а престоялото се пиеше.  Thinking
Имахме ги много преди 20год. Първо беше една, но тя се размножава доста бързо. Очакваше се да излекува сериозни заболявания на членове на семейството ни, но не излекува никой. Също и не навреди. Пусна се слух по едно време, че това, което прави с млякото всъщност било кефир и не е лековито, а обикновена напитка.  Thinking
На майка ми и омръзна в един момент и хвърли всичките гъби, преди това беше задръстила и колежки и приятелки, разбира се.
щях да пиша , но ти си го написала  Laughing
тая гъба обикаля из половината страна сигурно

Общи условия

Активация на акаунт