САМО АКО ИМАХ КРИЛЕ!?! ОТНОСНО ПАРКИРАНЕТО НА АВТОМОБИЛИ НА ТРОТOАРИТЕ!!!

  • 3 678
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 759
...Освен мене и други са спирали там и продължават да спират - някой са имали също спуснати гуми. Дали ще се съгласите в отговор със същия вид саморазправа да се съберем потърпевшите и да ошамарим този някой, дето така раздава правосъдие?
                      Това с другите като оправдание винаги много ми е харесвало... От друга страна, има си закон. И ако ти не го спазваш - да, понякога хората се саморазправят... За да се саморазправя някой в повечето случаи значи, че е изчерпал всички други начини...

# 31
  • Мнения: 827
...Освен мене и други са спирали там и продължават да спират - някой са имали също спуснати гуми. Дали ще се съгласите в отговор със същия вид саморазправа да се съберем потърпевшите и да ошамарим този някой, дето така раздава правосъдие?
              Това с другите като оправдание винаги много ми е харесвало... От друга страна, има си закон. И ако ти не го спазваш - да, понякога хората се саморазправят... За да се саморазправя някой в повечето случаи значи, че е изчерпал всички други начини...
Ееее, как пък на оправдание го обърна?!?!?

Законите са прекрасно нещо и съм твърдо на мнение, че трябва да се спазват, ама от всички, а не някой да реши, че той повече знае и разбира... Whistling
ККК и линчуването са форми на саморазправа, надявам се знаеш - зад тези идеи ли заставаш?
И защо и как реши, че са изчерпали всички други начини, очевидно този, дет аз съм описала, трябва да е един от повечето.
И ти би ли сложила пиронче на собствената си кола (тази на съпруга/приятеля ти, баща ти, чичо ти...), когато паркираш на неразрешено за целта място?Казвам когато, защото в Сф смятам, че е абсурдно никога да не направиш такова нарушение.

# 32
  • Мнения: 1 650
Портокалово момиче
Кой други начини ? да се оплачат в  МВР от някакво дебилско хулиганче преди да го ошамарят, или след това ?
това си е чист екстремизъм да драскаме, да трооши ме.
Ето ти и друго довод, щом като толкова ти е писнало и не можеш да издържаш, защо не се преместиш в Овча купел вместо да рушиш.
ЗНам че това което пиша е нагло, но е в същия стил и радикализъм Simple Smile
Насъскването на хората един срещу друг, заради нечия несвършена работа не е много добре

# 33
  • Мнения: 599
А как се процедира с майките, които си бутат количката по улицата при свободен тротоар, че друскало на детето от плочките, а на асфалта го вози по- конфортно.
Само питам, щото имам доста такива случки, че чак спирам, за да се разминем с отсрещната кола и да мога да я заобиколя.
Не смея да й свирна, че ще изплаша детето, но винаги поглеждам към тротоара и се оказва, че няма нито една кола на него.
Да правя ли снимки и къде да ги пращам?

# 34
  • Мнения: 3 051
това си е чист екстремизъм да драскаме, да трооши ме.
Ето ти и друго довод, щом като толкова ти е писнало и не можеш да издържаш, защо не се преместиш в Овча купел вместо да рушиш.
Защо смятате, че в Овча Купел положението е по-различно?
Или смятате, че там живеят селяците, които паркират неправилно по централните улици и баш в този квартал си спазват правилата на движение...???
Освен това, т'ва с екстремизма - не на мене!
Не може да ме правят на маймуна, а аз да съм възпитана и да съблюдавам закона, като отсреща получавам точно обратното...
Понякога тази контраселящина* има действие... И в един момент селянина* реагира ето така  Shocked и лееееко се позамисля /ако изобщо може да мисли/...
Мога да дам пример с паркирането на лъскъв черен джип върху една защитена от закона дюна! Цел на паркирането - да е по-близо до луксозната каравана и собственикът му да не мръдне и с метър по-надалече дебелия си г*з ако нещо му потрябва... Резултат: дюната е съсипана...
Контрадействия от моя страна: забиване на два колеца в дюната и опъване на едно въже от около метър и половина и простиране на прани гащи денонощно! Простирахме на смени с други приятели, от други парцели и дебелия, мазен собственик на джип се оказа възпрепятстван в паркирането си.. Резултат: дюната спасена за цял месец!

п.п. но селянинът* ще се върне... той не умира...!!!!

п.п.п. *под думата селянин нямам прпедвид човек от село, а човек от града, който смята, че е хванал господ за ......

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 409
БРАВОООО СКОРПИ! да и аз така под селянин фиксирам, не човек от село, а човек от чиито манталитет не мож изкара селото!

А как се процедира с майките, които си бутат количката по улицата при свободен тротоар, че друскало на детето от плочките, а на асфалта го вози по- комфортно.
Само питам, щото имам доста такива случки, че чак спирам, за да се разминем с отсрещната кола и да мога да я заобиколя.
Не смея да й свирна, че ще изплаша детето, но винаги поглеждам към тротоара и се оказва, че няма нито една кола на него.
Да правя ли снимки и къде да ги пращам?
Съгласна съм, че сред всяко стадо има мърша! и затова правя забележки и на НЕПРАВИЛНИТЕ пешеходци, в случаите когато нямат основание да правят нарушение! Но това пак е друга тема!!! Защото пак общината е тази,която като зачисли двама служители да пишат актове и събират на място такси на неправилно пресичащите красноселци или ако откажат да им взимат копие от личните карти и по късно да си получат акта, ще видите как за 1 седмица първо пешеходец няма да помисли да пресече на червено, и как със събраните пари и тротОарите ще оправят  тнт
Един случай: возя се в кола на приятел в Барселона и той ми казва следното: " От седмица проверявам през нета каква ще ми е глобата за преминаване на червен светофар. Това ми е първо нарушение и се надявам да е по-малка." А аз го питам " Ама спрели-ли са те" а той" Не но има камери и няма начин да не си получиш глобата,а ако не я платиш всичко което е на твое име се блокира след 40 дни!!!!!" и никой не си мисли,че ще остане между капките!!!
В другите страни НЕ са по дисциплирани по природа, а по наложени ефективни глоби!

# 36
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Аз пък се чудя общината защо се мотае и не пусне еквивалент на германските "политеси" Минават лелките/чичовците наред, паркирал ли си където или както не трябва ти оставя честитка за теб, копие от нея заминава за общината. Ако се правиш на утрепан и не платиш може и до съд да стигнеш. Така общината си пълни част от бюджета и шофьорите се замислят, дали да паркират както им е угодно.

# 37
  • Мнения: 1 533
munieca, пушила ли си нещо по-особено? Четем и без да уголемяваш и оцветяваш шрифта!

# 38
  • Мнения: 413
Аз пък се чудя общината защо се мотае и не пусне еквивалент на германските "политеси" Минават лелките/чичовците наред, паркирал ли си където или както не трябва ти оставя честитка за теб, копие от нея заминава за общината. Ако се правиш на утрепан и не платиш може и до съд да стигнеш. Така общината си пълни част от бюджета и шофьорите се замислят, дали да паркират както им е угодно.
да, добра идея. само за инфо глобата за неправилно паркиране е 5 евро., както и ако си забравиш да си сложиш книжния часовник на прозореца, мане как го обясних, имам книжка, но не съм шофьорка пак е 5 евро. В повечето големи градове, ако искаш да паркираш в центъра , но не живееш там, задължително го слагаш този часовник, и май максимума е до час да си паркирал там и след това се изнасяш или пак си оправяш часовника. Но за превишена скорост, или пък минаване на червено ooooh! е доста солено.
Малко объркано го написах Rolling Eyes сори.
И определно на българина трябва да му бръкнеш в джоба, това най боли, и тогава може и да се навие да внимава къде паркирва.

# 39
  • Мнения: 2 563
Аз, като паркирам неправилно, или ми вдигат колата, или ми слагат скоби, при всички случаи си ме глобяват.

Ъхъ. Точно така.  Outta Joint

# 40
  • Мнения: 2 759
...Казвам когато, защото в Сф смятам, че е абсурдно никога да не направиш такова нарушение.
                     Абсурдно? Абсурдно, предвид манталитета тук, иначе не е... Фирмата има паркинг, магазините, които посещавам имат паркинг, вкъщи имаме гаражи, и другата фирма има паркинг... Със синята зона малко лошо (т.е. незаконно) се получи, но пък винаги имаше места и не обикаляш като луд... Отиваш, паркираш, вършиш работа... Та какъв казваш ми е проблема  newsm78?
...Ето ти и друго довод, щом като толкова ти е писнало и не можеш да издържаш, защо не се преместиш в Овча купел вместо да рушиш...
                      4470 ... Не разбрах защо да ходя в Овча купел...

# 41
  • Мнения: 827
Та какъв казваш ми е проблема  newsm78?
Не, не, не! Почесвай се колкото искаш ooooh! ooooh! ooooh!

# 42
  • Мнения: 2 759
...Не, не, не! Почесвай се колкото искаш ooooh! ooooh! ooooh!
                      О, да. При добро желание дори в София можеш да спазваш правилата. Всъщност, вие имате ли гараж (напук няма са почеша)?

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 409
munieca, пушила ли си нещо по-особено? Четем и без да уголемяваш и оцветяваш шрифта!
Ама като е оцветен и уголемен не можеш да четеш пак ли!!! Ще си правя каквото поискам!!! Ще оцветявам, уголемявам и тнт.
И явно на теб май ти трябва да консумираш нещо "по-особено" на мен и така си ми е добре  Mr. Green

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 409
munieca, пушила ли си нещо по-особено? Четем и без да уголемяваш и оцветяваш шрифта!
Ама като е оцветен и уголемен не можеш да четеш пак ли!!! Ще си правя каквото поискам!!! Ще оцветявам, уголемявам и тнт.
И явно на теб май ти трябва да консумираш нещо "по-особено" на мен и така си ми е добре  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт