САМО АКО ИМАХ КРИЛЕ!?! ОТНОСНО ПАРКИРАНЕТО НА АВТОМОБИЛИ НА ТРОТOАРИТЕ!!!

  • 3 691
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 617
...Казвам когато, защото в Сф смятам, че е абсурдно никога да не направиш такова нарушение.
                     Абсурдно? Абсурдно, предвид манталитета тук, иначе не е... Фирмата има паркинг, магазините, които посещавам имат паркинг, вкъщи имаме гаражи, и другата фирма има паркинг... Със синята зона малко лошо (т.е. незаконно) се получи, но пък винаги имаше места и не обикаляш като луд... Отиваш, паркираш, вършиш работа... Та какъв казваш ми е проблема  newsm78?
...Ето ти и друго довод, щом като толкова ти е писнало и не можеш да издържаш, защо не се преместиш в Овча купел вместо да рушиш...
                      4470 ... Не разбрах защо да ходя в Овча купел...
Напоследък доста често имам работа в София и хич не останах с впечатление , че нямате проблеми с паркирането. Направо ме изненадваш с това изявление.

# 46
  • Мнения: 4 651
...и пак започваме да философстваме...ТРОТОАРЪТ не е място за паркиране на автомобил и точка!!! Защо трябва да се умува по

Можеш да паркираш на тротоара, ако до края му оставиш два метра.

Нямало друг начин да си прибере детето каза някой. Ами ще намерите, ако всички минавате по тъча, теми като тази са абсолютно излишни. А полицаите защо да се хабят да глобяват? И те си прибират децата от учлище и знаят колко е гадно да няма къде да паркираш?!

# 47
  • Мнения: 827
...Казвам когато, защото в Сф смятам, че е абсурдно никога да не направиш такова нарушение.
                     Абсурдно? Абсурдно, предвид манталитета тук, иначе не е... Фирмата има паркинг, магазините, които посещавам имат паркинг, вкъщи имаме гаражи, и другата фирма има паркинг... Със синята зона малко лошо (т.е. незаконно) се получи, но пък винаги имаше места и не обикаляш като луд... Отиваш, паркираш, вършиш работа... Та какъв казваш ми е проблема  newsm78?
Понеже има неяснота, та да поясня: Фирмата има паркинг => всички фирми имат паркинги, магазините, които дамата посещава имат паркинги => всички магазини имат паркинги, вкъщи има гараж => всички имат вкъщи гаражи, другата фирма има паркинг => още едно потвърждение, че фирмите имат паркинги! В синята зона винаги има места!
Т.е. тя няма проблем => проблем не съществува! Хората паркират на забранени места, щото просто са селяндури, в съответния смисъл. Всъщност докато се спасяваме поединично и гледаме само в радиус на собствения си г.з, то - да, проблемът с паркирането ще продължи да не съществува Mr. Green

# 48
  • Мнения: 1 710
Проблемът е голям.
От една страна, наистина места за паркиране трудно се намират, не само в центъра, но и около блоковете. От друга страна и аз бутам количка и на мен постоянно ми се налага да вървя по много оживена улица, защото място на тротоара няма. Писна ми да правя по две крачки и да спирам, за да мога безопасно да се размина с преминаващата на пътя кола. Писна ми да се провирам между неправилно спрелите коли. Това занимание е особено изнервящо, когато с дрехите си и количката обирам праха и мръсотията по колите. Естествено, че съм се сблъсквала не веднъж с липса на място за паркиране, но няма начин някой да ме убеди, че шофьорите имат изконното право да паркират на всяка цена колата си там, където е най-неподходящо, само защото им е удобно мястото. Щом аз мога да ползвам градския транспорт или такси, за да отида на работа в центъра на София, или на ресторант, или на театър, значи голяма част от паркиращите на тротоарите също могат. Тук може би някой веднага ще опонира, че щом си плаща данъците, Столична община е длъжна да му осигури места за паркиране, за да може да се придвижва както му е удобно, а не да се блъска в градския транспорт. Вероятно опонента ще има известно право/ само ако си наистина си плаща данъците, въпреки че липсата на пари в общините доказва, че повсеместно българите не го правят/, но част от паркингите в центъра са празни, защото на малко хора им се откъсват от джоба по 2 лв. на час, пък и друго си е да спреш на тротоара, точно през вратата на ресторанта, вместо да бъхтиш пеша от платения паркинг.
Нямам нищо против да си деля тротоара с паркираните коли, ако не ми пречат, но не и да го преотстъпя изцяло. Нагло, безочливо, цинично и престъпно е да се да се мисли за собственото удобство, пред безопасността на пешеходците, които често са малки деца.

# 49
  • Мнения: 2 759
...Понеже има неяснота, та да поясня: Фирмата има паркинг => всички фирми имат паркинги, магазините, които дамата посещава имат паркинги => всички магазини имат паркинги, вкъщи има гараж => всички имат вкъщи гаражи, другата фирма има паркинг => още едно потвърждение, че фирмите имат паркинги! В синята зона винаги има места!
Т.е. тя няма проблем => проблем не съществува! Хората паркират на забранени места, щото просто са селяндури, в съответния смисъл. Всъщност докато се спасяваме поединично и гледаме само в радиус на собствения си г.з, то - да, проблемът с паркирането ще продължи да не съществува Mr. Green
                      Забавен постинг  Tired.
                      Да, нашето домакинство няма проблем с паркирането на позволени места. Сега да видим с какво мога да бъда полезна на другите, които паркират на забранени места.... да им купя гаражи може би  newsm78? Или да ги абонирам за местния платен паркинг  newsm78? Кажи мила, накъде още да погледна?
                     Нужно ли е да отварям нова тема за закупилите нови апартаменти, без гаражни клетки към тях? Купиш апартаментче, и вече си свободен да паркираш на детската площадка отсреща, а? Подобно (не)мислене е безумно, още повече при две коли в домакинството.
                     Хайде да си направим списък къде няма вариант да се спре законно и да видим откъде всъщност произлизат проблемите и как могат да се решат. Просто и ясно.

# 50
  • Мнения: 9 990
ooo, не, това с гаражите в новите блокчета-забрави-идеален гаражен тероризъм се налага, защото вместо да си подреди колата там новособственика го пуска под наем, или го прави на баничарничка или на фризьорски салон,Даже скоро тук във форума имаше една новодомка, която питаше как да прескочи съседите, за да си направи гаражна търговийка без да сменя предназначението на помещението ако може даже. Mr. GreenЯко-бизнес в гаража.

# 51
  • Мнения: 1 008
Извинете, каква е целта на темата?

# 52
  • Мнения: 827
Извинете, каква е целта на темата?
Да се преброим - кой има гаражи и кой не Mr. Green

# 53
  • Мнения: 1 008
Ити, май си права.

# 54
  • Мнения: 2 759
                         Паркиране в гараж/паркинг или паркиране на тротоара. Кое ви се стори странно  newsm78?

# 55
  • Мнения: 9 990
на мен ли кое ми е странно? Thinking

# 56
  • Мнения: 2 759
на мен ли кое ми е странно? Thinking
                      Не на теб. Но ако нещо все пак ти е странно, може да споделиш  Twisted Evil.

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 409
Извинете, каква е целта на темата?

АКО НЯКОЙ ЗНАЕ КАК ДА СЪБЕРЕМ ПОДПИСКА ИЛИ ПРОСТО ДА ПОВЛИЯЕМ ПО НЯКАКЪВ НАЧИН НЕКА КАЖЕ!!!
[/size]

# 58
  • Мнения: 9 990
Имам работа в паспортното на районното.Вървя по тротоара и изведнъж-кола до кола.Точно пред районното.Подпрели се няколко униформени, пушат.Оглеждам се-отстрани-колчета, само едно място оставено така, че коли да могат да се качват и по-навътре има паркинг.Той обаче не е поел всички коли и юруш-плътно по тротоара, и никакво място за пешеходец, а какво остава за майка с количка и друго дете за ръка.Учтиво моля униформения да излезне на платното, за да спред движението и да мога да стъпя на булеварда барабар с двете деца.Няма друг начин да продължа напред освен да слезна от тротоара и да продължа по изключително натоварен булевард, и то точно на светофар даже.
Та-нещо за глоби ли казахте?Да се самоглобят ченгетата ли следва?Щом закона си прави квото си иска-до саморазправа ли ще опираме? TiredИ най-сладкото е, че униформените твърдят, че тротоара е паркинг.Аз обаче там разчертан такъв с отделна клетка, както е по-нагоре пред самата сграда не видях.А пусто-има и колчета наслагани на тротоара, но са факири в промушването и така нагъсто слагат колите, че сам човек трудно се провира.

# 59
  • Мнения: 1 259
Всеки ден ми се налага да заобикалям от къде ли не за да стигна до входа ми...

Общи условия

Активация на акаунт