САМО АКО ИМАХ КРИЛЕ!?! ОТНОСНО ПАРКИРАНЕТО НА АВТОМОБИЛИ НА ТРОТOАРИТЕ!!!

  • 3 706
  • 64
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 409
Изпратих запитване към Столична община, за което все още НЯМАМ отговор! явно в тази държава трябва да се случи най-лошото за да се обърне внимание на проблема!!!
Днес позвъних на горещия телефон на Столична община,където ме препратиха към зам.кмета по транспорта Велизар Стоилов към който бих искала да отправя следния въпрос: ЗАЩО ГРАЖДАНИТЕ ДА НЕ МОГАТ ДА ЗАСНЕМАТ ПАРКИРАЛИТЕ НЕПРАВИЛНО АВТОМОБИЛИ! Като под неправилно подчертавам така,че нито майка с количка,нито инвалид,а понякога и пешеходец не може да мине.
Всички сме съгласни,че автомобилите са повече от капацитета,които предлага София за паркиране, НО това не оправдава шофьорите,които паркират така,че нито пешеходец,нито инвалид,нито майка с количка може да мине. Съгласни сме и че столична община НЕ може да наеме толкова хора,които да отговарят на сигнали и да снимат неправилно паркиралите автомобили, но с това не можем да оправдаем свършената на половина РАБОТА!

ВЪПРОСА МИ Е: Защо гражданите да не могат да пращат майли или смс-си със снимки на така паркирали автомобили, които изобщо не позволяват да се премине по тротоара и карат хората да слизат на пътното платно!
Аз съм майка с 7 мес.бебе и ми писна да бутам количката си по шосето,където НЕ е мястото ми, защото не мога да мина по тротоара!!!

 newsm78 Сигурно трябва да ме блъсне кола и мен и бебето, да стане фатален инцидент за да се обърне внимание! Има достатъчно евр.финансиране за да се направи такава система,не е толкова сложно, има и достатъчно фирми,които биха се наели за такъв проект! СТАВА ВЪПРОС ЗА ПРЕВАНТИВНИ МЕРКИ ЗА БЕЗОПАСНОСТТА НА ВСЕКИ! защото утре, няма аз да слеза на булеварда, а може да е вашата дъщеря,внук/внучка и т.н.т


АКО НЯКОЙ ЗНАЕ КАК ДА СЪБЕРЕМ ПОДПИСКА ИЛИ ПРОСТО ДА ПОВЛИЯЕМ ПО НЯКАКЪВ НАЧИН НЕКА КАЖЕ!!!

Последна редакция: вт, 01 юли 2008, 13:02 от munieca

# 1
  • Мнения: 750
Значи....аз трябва да снимам по цял ден...Кога ще си гледам децата ако ще снимам неправилно паркиралите коли! Mr. Green
Ами нали утре може и мен да ме снимат...Къде по дяволите да спра когато трябвада си взема детето от училище...На 8 км от ттам ли?
Хабиш се напразно!

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 409
Значи....аз трябва да снимам по цял ден...Кога ще си гледам децата ако ще снимам неправилно паркиралите коли! Mr. Green
Ами нали утре може и мен да ме снимат...Къде по дяволите да спра когато трябва да си взема детето от училище...На 8 км от ттам ли?
Хабиш се напразно!
Ами незнам до колко е напразно и дали трябва по цял ден да се снима,знам само че не е логично от спрял напряко бус на бул.Сливница, пешеходците да го заобикалят по шосето!!!! И  ние имаме кола, ама не спираме като камили в пустиня!
просто трябва да се оставя място,разумно разстояние- това е !!! защото в повечето случай една или макс.две коли пречат, а другите са паркирали така,че да има някаква проходимост!!! Утре детето ти няма да е на градина, и може да се наложи да заобиколи твоята кола! помисли!
  Peace

# 3
  • Мнения: 3 376
Ето още един начин:  http://www.kato-idiot.com/index.html

# 4
  • Мнения: 3 070
Скоро време, моят "възпитан" начин да изкажа възмущението си ще е едно пиронче в бебешката чанта.. Даже, ако мога ще го инсталирам на количката, така че, минавайки в опасна близост до неправилно паркиралата кола, съвсем случайно ще й надера физиономията... НА МЕНЕ СЪЩО МИ ПИСНА!
Да не говорим, че дори са ме псували по улиците разни отворени шофьори, защото съм им правела забележка... (Вчера ме напсува шофьор на каручка от малцинствата, защото му направих забележка, че минава през средата на детската площадка с МПС-то си.. и съответно с бълхоносещия и кърлежоразпространителя г-н КОН!)
И това не е оправдание! Не можем да подхождаме винаги с думите "Ами и аз като няма къде да спра.." Ще намериш къде да спреш! Или просто няма да спираш като последен селяк, за да не ти тунинговам колата с пирон!
Ай, сиктир....

# 5
  • Мнения: 1 008
Колите по тротОарите са кофти работа,
но каква ще кажете за неправилно пресичащите пешеходци?
Аз, като паркирам неправилно, или ми вдигат колата, или ми слагат скоби, при всички случаи си ме глобяват.
Обаче, като профучи пред мен някой забързан пешеходец и ме изправи на нокти, какво става?
Единственият проблем не са само неправилно паркиралите коли, а изобщо културата на пътя.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 099
Аз съм и с количка, и с кола. Гледам да се съобразявам, но когато няма къде да се паркира, няма и къде да се мине...

После пак гласувайте за бате ви Бойко... Щот е 'убав.

# 7
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Аз съм и с количка, и с кола. Гледам да се съобразявам, но когато няма къде да се паркира, няма и къде да се мине...

После пак гласувайте за бате ви Бойко... Щот е 'убав.
..... ще гласуваме за супер Любо  Sunglasses


...дали ще е Бойко или друг, проблема с местата за паркиране не е толкова лесно решим поне за София де  Tired

Мен малко ми е страшнчко ако бутам количка или ходя с малчо по голяма улица 'щот тротуарите са заети а покрой мен фучат коли с над 50 км  и повече Close за малките улички  мога да го "преглътна"  ..... оФ  ooooh!


бъра.бъра

# 8
  • Мнения: 127
И на мен ми писна от коли по тротоарите!Не си мислете,че в Пловдив положението е по розово!Случвало се е да правя забележка на шофьор,който паркира пред очите ми така,че да не мога да мина с количката!Естествено отговора беше да "се гръмна".Идеше ми него да го гръмна, #2gunfire #Cussing out Тази инициатива със стикерите не е лоша,ама е по-скоро за собствено удовлетворение,едва ли би имала някакъв ефект.Аз преди доста време си бях намислила да си напиша едни листчета с подобно послание и да ги слагам под чистачките на паркиралите като румънски тираджии!Ама какво-ще ми обърне ли някой внимание?Най-много да отнеса няколко псувни!Да взема и аз да си закрепя едно пиронче на количката...

# 9
  • Мнения: 502
   Хайде наистина да се обединим и да направим нещо!Стикерите не решават проблема.Разлепих една вечер,днес гледам същите коли на същите места.Не им пука!И спукани гуми и издраскана боя също не е решение.Снимах един ден колите само по тротоара на нашата улица и то в един съвсем малък участък-повече от петдесет снимки направих за нула време!Пратих ги по мейла на  общината,но няма отговор!Измислете нещо друго,някакъв начин да се задействат общинските власти!

# 10
  • Мнения: 534
...и пак започваме да философстваме...ТРОТОАРЪТ не е място за паркиране на автомобил и точка!!! Защо трябва да се умува по този въпрос и да се правим на обидени госпожици от 30-те години newsm78...
Снощи по новините казаха, че в няколко страни в Европа забранили тютюнопушенето на обществени места и като цяло броят на пушаджийте намалял...викам си, това ако стане в България ще предизвика фурор - нарушавали ни човешките права, обиждали ни и не знам какво си още...малко се отклоних по темата, НО за българина няма забрана без коментар, без да мрънкаме и недоволстваме...ТРЯБВА ДА СЕ НАУЧИМ ДА СПАЗВАМЕ ПРАВИЛА, ЗАКОНИ, НАРЕДБИ БЕЗ ДА КОМЕНТИРАМЕ!!!

# 11
  • Мнения: 47 981
Решението е просто- високи тротоари и колчета
Живея до Скай сити, заради него ни понаправиха едни тротоари и им сложиха колчета
не е супер, но може да минаваш спокойно!
За съжаление го направиха след като вече и двете ми деца не са в колички, но това не пречи да се радвам и да ползвам тротоарите по предназначение и да ходим спокойно!
Искам така да е цяла София! Високи тротоари с рампи в края за количките само!
За мен това е решението!
На ниските тротоари- колчета.
Цената на няколко колчета не може да се равнява на човешки живот!
И освен това вече е имало случаи на блъснати хора, които няма къде да вървят от коли!

# 12
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Чудно ми е, защо толкова много хора предпочитат да губят време, нерви (а защо не и пари, бензин горят), за да обикалят, обикалят по централните улици. Тези улици нямат чудното свойство да се разширяват. Място няма и няма да се намери. Заради такива търсачи у нас не се живее вече - въртят, въртят по малката ни уличка, белким като по чудо цъфне някое свободно място. Бибиткат, ругаят, крещят, вдигат прах... Ако извадят късмет, така си заврат таратайката пред входа, че не мога да излеза с количка, камо ли да я подкарам по тротоара.
Ходете пеша, бе, маскари! Хем е полезно и за здравето.  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 502
  Да,права си за високите тротоари.И за колчетата,но те по-лесно се демонтират.Това наистина е решение и общините трябва да се заемат!

# 14
  • Мнения: 9 990
Василисааа, пеша, ма ги мързи.Ей го-децата днес на училище, ако не им спрат току пред портала-ще заслабнат.Те затуй са и толкоз дебелогъзи момите от горните класове...Едно пеша не идва, наблюдавам ги всяка сутрин, колона става, но родителката държи да спре на отрочета баш, ама точно на портала.Спира, вдига рамене неадекватно-еми...аз...таковата...ма като няма къде...Същото е и в събота на пазара.Съкварталци хем, вместо да се поразходят-за едно кило домати с колата...*бало си е майката вече... ooooh!

# 15
  • Мнения: 606
Оправи си заглавието.  Sunglasses

# 16
  • Мнения: 6 155

ВЪПРОСА МИ Е: Защо гражданите да не могат да пращат майли или смс-си със снимки на така паркирали автомобили, които изобщо не позволяват да се премине по тротоара и карат хората да слизат на пътното платно!

Това ли е проблема - защо не може да се пращат снимки?!
Аз не виждам пречка за пращане на снимки. Който има време може и цял ден да си праща.
Но какво очакваш да стане когато изпратиш тези снимки - паркиралите неправилно коли да изчезнат, да се появят паркинги, паяците да се увеличат тройно и да започнат да си вършат работата...?
Неправилно ти е насочен и формулиран въпроса.


Моля те, оправи го това заглавие!

# 17
  • Мнения: 958
Ще си слагаме колчета на тротоара. Поне 10 метра да извървя, преди да трябва да сляза на пътя. И съседите си слагат.
Най-странното е една майка (дано чете тука, та да се усети), в съседния вход, с момченце на около 3 години, която най-демонстративно си спира колата, на тротоара, пред нашата  кооперация, след като пред нейната има място.
Засега само я погледнах уж да се усети, ама следващият път, ще и обясня, защо да не спира пред нас !
Против силовите методи и саморазправата съм, ама как да не те засърбят ръцете в този случай  Twisted Evil

Решението не е пращане на снимки, а викане на паяк. За съжаление май засега тази услуга също не е достъпна. Или пък слагане на скоби, като си плати глобата да ги махат.

# 18
  • Мнения: 827
Колите по тротОарите са кофти работа,
но каква ще кажете за неправилно пресичащите пешеходци?
Аз, като паркирам неправилно, или ми вдигат колата, или ми слагат скоби, при всички случаи си ме глобяват.
Обаче, като профучи пред мен някой забързан пешеходец и ме изправи на нокти, какво става?
Единственият проблем не са само неправилно паркиралите коли, а изобщо културата на пътя.
Подкрепям!
И аз да кажа - тротООООООООООООар!!!!! Може за някой да прозвучи грубо, но вероятно проблемите с културата ни на пътя идва И от това, че четенето, писането и разбирането на писан текст вървят ръка за ръка!
Не е решение да се лепят лепенки, да се викат паяци и какво ли още не, а реално да няма просто къде да си паркираш колата!
Нищо няма да се случи по-различно от това до момента, докато не започне някой (кой ли newsm78) да реализира адекватни решения за ситуациата в Сф в момента.

# 19
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Основно съм шофьор из София обаче съм 110% за тунинг с пиронче. Нарушителите трябва да се наказват. Нарушение е да спираш на по-малко от 1 метър от сграда.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 409
ОПРАВИХ ГО ТВА ЗАГЛАВИЕ!!!!!!!!!! без коментар....

Това ли е проблема - защо не може да се пращат снимки?!
Аз не виждам пречка за пращане на снимки. Който има време може и цял ден да си праща.
Но какво очакваш да стане когато изпратиш тези снимки - паркиралите неправилно коли да изчезнат, да се появят паркинги, паяците да се увеличат тройно и да започнат да си вършат работата...?
Неправилно ти е насочен и формулиран въпроса.
Не става въпрос за пращане на снимки за да си правят фото галерия, а да налагат санкции. Вече има назначени длъжностни лица от общината,които обикалят и снимат,НО това е като капка в морето, т.е. не може да се обхване голям район и естествено упражнението става без мислено. , нали се сещата от къде им се плащат заплатите.... Много по ефективно ще е ако гражданите могат да пращат такива снимки, да има хора,които да ги проверяват, да се обработват в единна система и след това да се налагат санкциите,които да са събираеми!!! Не може човек да чака в КАТ по 2-3 часа за да си вземе акта и толкова за да си го плати!!! Ако има единна система, в която с ЕГН и ПИК, както е в НОИ, може да провериш какви нарушение, актове и тнт имаш за плащане, което става бързо,лесно и точно. И възможност разбира се за възражения. Но това е друга тема....

joya за викането на паяк, опитвала съм,но или идват късно или просто не идват, и те не са с големи възможности!!! Това със снимките донякъде е и гражданска отговорност,която при нас българите липсва! Ето вие самите давате примери, майки дори не оставят място, ами какво оставя за другите дето ни веднъж не са бутали количка по миша пътека..... Иначе лепенки,пирони, пукане на гуми -  това е саморазправа, нека бъдем цивилизована държава! Да се помъчим как да стане и да е ефективно за нас и децата ни!






# 21
  • Мнения: 47 981
Ами ето едно искане- заедно с улиците, да оправят и тротоарите! Да са с високи бордюри и колчета! Да има пракинги!Пешеходни пътеки!
Това е!
Какви снимки, какви глупости

# 22
  • Мнения: 6 155
Не става въпрос за пращане на снимки за да си правят фото галерия, а да налагат санкции. Вече има назначени длъжностни лица от общината,които обикалят и снимат,НО това е като капка в морето, т.е. не може да се обхване голям район и естествено упражнението става без мислено. , нали се сещата от къде им се плащат заплатите.... Много по ефективно ще е ако гражданите могат да пращат такива снимки, да има хора,които да ги проверяват, да се обработват в единна система и след това да се налагат санкциите,които да са събираеми!!!



За да стане това нещо трябват законодателни промени. Те обаче не са от компетентността на кмета и ОС.
В момента няма как да се налагат наказания въз основа на снимки от любители.

# 23
  • Мнения: 3 070
Е как да съм цивилизована в нецивилизована държава.........??????????
...това е саморазправа, нека бъдем цивилизована държава...

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 409
Е как да съм цивилизована в нецивилизована държава.........??????????
...това е саморазправа, нека бъдем цивилизована държава...
ей за тва не ви се живее тука! е сега специално за редактиращата група! ШЪ СЪ ИЗНАСИАМ ОТ ТЪЗ ДАРЖАВЪ!!  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 2 759
                        Засега съм на лепенки, но усещам, че не е далеч момента, в който мина на пиронче. Искам анкета. С четири опции '1. Пиронче 2. Лепенки 3. Колчета 4. Друго' . А да видим ся.

# 26
  • Мнения: 369
Колите по тротОарите са кофти работа,
но каква ще кажете за неправилно пресичащите пешеходци?
Аз, като паркирам неправилно, или ми вдигат колата, или ми слагат скоби, при всички случаи си ме глобяват.
Обаче, като профучи пред мен някой забързан пешеходец и ме изправи на нокти, какво става?
Единственият проблем не са само неправилно паркиралите коли, а изобщо културата на пътя.

Това са две съвсем отделни неща и не виждам защо изобщо го споменаваш в тази тема?!  Shocked Какво искаш да кажеш, че щом има И други проблеми, то този не трябва да се оправи? Направо не знам дали ooooh! или Joy

Ако ти е напушено от пешеходците, отвори нова тема, там също ще се намерят доста, които да се оплачат, вярвам.

# 27
  • Мнения: 827

Това са две съвсем отделни неща и не виждам защо изобщо го споменаваш в тази тема?!  Shocked Какво искаш да кажеш, че щом има И други проблеми, то този не трябва да се оправи? Направо не знам дали ooooh! или Joy

Ако ти е напушено от пешеходците, отвори нова тема, там също ще се намерят доста, които да се оплачат, вярвам.
Ама нали пешеходците не могат да минат по тротоарите от спрелите неправилно там коли - темата е частен въпрос на културанта НИ по пътищата като шофьори, но и като пешеходци, както и правилно е отбелязано "Всички сме съгласни,че автомобилите са повече от капацитета,които предлага София за паркиране, НО това не оправдава шофьорите,които паркират така,че нито пешеходец,нито инвалид,нито майка с количка може да мине..."
Чудно къде да се изпарят колите? Ми аз докато бях с количка много често бях на улицата - и заради спрелите коли, ама и заради огромните трапове, дето БТР ти трябва, за да ги прекрачиш, еми сигурно не им е било приятно на шофьорите да ме заобикалят и дебнат къде точно съм на платното им.
Всички тея доводи означават ли, че трябва да търсим поредното половинчато решение? А пък решение не видях тук споменато - ако мойта кола е със спаднала гума, какъвто съм пишман-шофьор още, ще има да си седи там, където е била, и месец сигурно --- бтв, това ми се е случвало при офиса ми. Дали пък решиха проблема като колата ми вися там 10 дена сигурно - това ли е начинът да ме накарат да я мръдна от там - като я обездвижат?

# 28
  • Мнения: 2 759
...Дали пък решиха проблема като колата ми вися там 10 дена сигурно - това ли е начинът да ме накарат да я мръдна от там - като я обездвижат?...
                        Ако не спираш вече там, може би са го решили  Whistling.

# 29
  • Мнения: 827
...Дали пък решиха проблема като колата ми вися там 10 дена сигурно - това ли е начинът да ме накарат да я мръдна от там - като я обездвижат?...
                        Ако не спираш вече там, може би са го решили  Whistling.
Ти как мислиш - дали съм спряла, както и преди тази случка, така и след нея, спирам на въпросното място, щом няма къде другаде. Освен това няма знаци, маркировка или друго, което да забранява паркирането на въпросното място!
Пак питам - да си дематериализирам колата ли? Къде да я завра точно?
Освен мене и други са спирали там и продължават да спират - някой са имали също спуснати гуми. Дали ще се съгласите в отговор със същия вид саморазправа да се съберем потърпевшите и да ошамарим този някой, дето така раздава правосъдие?

# 30
  • Мнения: 2 759
...Освен мене и други са спирали там и продължават да спират - някой са имали също спуснати гуми. Дали ще се съгласите в отговор със същия вид саморазправа да се съберем потърпевшите и да ошамарим този някой, дето така раздава правосъдие?
                      Това с другите като оправдание винаги много ми е харесвало... От друга страна, има си закон. И ако ти не го спазваш - да, понякога хората се саморазправят... За да се саморазправя някой в повечето случаи значи, че е изчерпал всички други начини...

# 31
  • Мнения: 827
...Освен мене и други са спирали там и продължават да спират - някой са имали също спуснати гуми. Дали ще се съгласите в отговор със същия вид саморазправа да се съберем потърпевшите и да ошамарим този някой, дето така раздава правосъдие?
              Това с другите като оправдание винаги много ми е харесвало... От друга страна, има си закон. И ако ти не го спазваш - да, понякога хората се саморазправят... За да се саморазправя някой в повечето случаи значи, че е изчерпал всички други начини...
Ееее, как пък на оправдание го обърна?!?!?

Законите са прекрасно нещо и съм твърдо на мнение, че трябва да се спазват, ама от всички, а не някой да реши, че той повече знае и разбира... Whistling
ККК и линчуването са форми на саморазправа, надявам се знаеш - зад тези идеи ли заставаш?
И защо и как реши, че са изчерпали всички други начини, очевидно този, дет аз съм описала, трябва да е един от повечето.
И ти би ли сложила пиронче на собствената си кола (тази на съпруга/приятеля ти, баща ти, чичо ти...), когато паркираш на неразрешено за целта място?Казвам когато, защото в Сф смятам, че е абсурдно никога да не направиш такова нарушение.

# 32
  • Мнения: 1 650
Портокалово момиче
Кой други начини ? да се оплачат в  МВР от някакво дебилско хулиганче преди да го ошамарят, или след това ?
това си е чист екстремизъм да драскаме, да трооши ме.
Ето ти и друго довод, щом като толкова ти е писнало и не можеш да издържаш, защо не се преместиш в Овча купел вместо да рушиш.
ЗНам че това което пиша е нагло, но е в същия стил и радикализъм Simple Smile
Насъскването на хората един срещу друг, заради нечия несвършена работа не е много добре

# 33
  • Мнения: 599
А как се процедира с майките, които си бутат количката по улицата при свободен тротоар, че друскало на детето от плочките, а на асфалта го вози по- конфортно.
Само питам, щото имам доста такива случки, че чак спирам, за да се разминем с отсрещната кола и да мога да я заобиколя.
Не смея да й свирна, че ще изплаша детето, но винаги поглеждам към тротоара и се оказва, че няма нито една кола на него.
Да правя ли снимки и къде да ги пращам?

# 34
  • Мнения: 3 070
това си е чист екстремизъм да драскаме, да трооши ме.
Ето ти и друго довод, щом като толкова ти е писнало и не можеш да издържаш, защо не се преместиш в Овча купел вместо да рушиш.
Защо смятате, че в Овча Купел положението е по-различно?
Или смятате, че там живеят селяците, които паркират неправилно по централните улици и баш в този квартал си спазват правилата на движение...???
Освен това, т'ва с екстремизма - не на мене!
Не може да ме правят на маймуна, а аз да съм възпитана и да съблюдавам закона, като отсреща получавам точно обратното...
Понякога тази контраселящина* има действие... И в един момент селянина* реагира ето така  Shocked и лееееко се позамисля /ако изобщо може да мисли/...
Мога да дам пример с паркирането на лъскъв черен джип върху една защитена от закона дюна! Цел на паркирането - да е по-близо до луксозната каравана и собственикът му да не мръдне и с метър по-надалече дебелия си г*з ако нещо му потрябва... Резултат: дюната е съсипана...
Контрадействия от моя страна: забиване на два колеца в дюната и опъване на едно въже от около метър и половина и простиране на прани гащи денонощно! Простирахме на смени с други приятели, от други парцели и дебелия, мазен собственик на джип се оказа възпрепятстван в паркирането си.. Резултат: дюната спасена за цял месец!

п.п. но селянинът* ще се върне... той не умира...!!!!

п.п.п. *под думата селянин нямам прпедвид човек от село, а човек от града, който смята, че е хванал господ за ......

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 409
БРАВОООО СКОРПИ! да и аз така под селянин фиксирам, не човек от село, а човек от чиито манталитет не мож изкара селото!

А как се процедира с майките, които си бутат количката по улицата при свободен тротоар, че друскало на детето от плочките, а на асфалта го вози по- комфортно.
Само питам, щото имам доста такива случки, че чак спирам, за да се разминем с отсрещната кола и да мога да я заобиколя.
Не смея да й свирна, че ще изплаша детето, но винаги поглеждам към тротоара и се оказва, че няма нито една кола на него.
Да правя ли снимки и къде да ги пращам?
Съгласна съм, че сред всяко стадо има мърша! и затова правя забележки и на НЕПРАВИЛНИТЕ пешеходци, в случаите когато нямат основание да правят нарушение! Но това пак е друга тема!!! Защото пак общината е тази,която като зачисли двама служители да пишат актове и събират на място такси на неправилно пресичащите красноселци или ако откажат да им взимат копие от личните карти и по късно да си получат акта, ще видите как за 1 седмица първо пешеходец няма да помисли да пресече на червено, и как със събраните пари и тротОарите ще оправят  тнт
Един случай: возя се в кола на приятел в Барселона и той ми казва следното: " От седмица проверявам през нета каква ще ми е глобата за преминаване на червен светофар. Това ми е първо нарушение и се надявам да е по-малка." А аз го питам " Ама спрели-ли са те" а той" Не но има камери и няма начин да не си получиш глобата,а ако не я платиш всичко което е на твое име се блокира след 40 дни!!!!!" и никой не си мисли,че ще остане между капките!!!
В другите страни НЕ са по дисциплирани по природа, а по наложени ефективни глоби!

# 36
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Аз пък се чудя общината защо се мотае и не пусне еквивалент на германските "политеси" Минават лелките/чичовците наред, паркирал ли си където или както не трябва ти оставя честитка за теб, копие от нея заминава за общината. Ако се правиш на утрепан и не платиш може и до съд да стигнеш. Така общината си пълни част от бюджета и шофьорите се замислят, дали да паркират както им е угодно.

# 37
  • Мнения: 1 533
munieca, пушила ли си нещо по-особено? Четем и без да уголемяваш и оцветяваш шрифта!

# 38
  • Мнения: 413
Аз пък се чудя общината защо се мотае и не пусне еквивалент на германските "политеси" Минават лелките/чичовците наред, паркирал ли си където или както не трябва ти оставя честитка за теб, копие от нея заминава за общината. Ако се правиш на утрепан и не платиш може и до съд да стигнеш. Така общината си пълни част от бюджета и шофьорите се замислят, дали да паркират както им е угодно.
да, добра идея. само за инфо глобата за неправилно паркиране е 5 евро., както и ако си забравиш да си сложиш книжния часовник на прозореца, мане как го обясних, имам книжка, но не съм шофьорка пак е 5 евро. В повечето големи градове, ако искаш да паркираш в центъра , но не живееш там, задължително го слагаш този часовник, и май максимума е до час да си паркирал там и след това се изнасяш или пак си оправяш часовника. Но за превишена скорост, или пък минаване на червено ooooh! е доста солено.
Малко объркано го написах Rolling Eyes сори.
И определно на българина трябва да му бръкнеш в джоба, това най боли, и тогава може и да се навие да внимава къде паркирва.

# 39
  • Мнения: 2 563
Аз, като паркирам неправилно, или ми вдигат колата, или ми слагат скоби, при всички случаи си ме глобяват.

Ъхъ. Точно така.  Outta Joint

# 40
  • Мнения: 2 759
...Казвам когато, защото в Сф смятам, че е абсурдно никога да не направиш такова нарушение.
                     Абсурдно? Абсурдно, предвид манталитета тук, иначе не е... Фирмата има паркинг, магазините, които посещавам имат паркинг, вкъщи имаме гаражи, и другата фирма има паркинг... Със синята зона малко лошо (т.е. незаконно) се получи, но пък винаги имаше места и не обикаляш като луд... Отиваш, паркираш, вършиш работа... Та какъв казваш ми е проблема  newsm78?
...Ето ти и друго довод, щом като толкова ти е писнало и не можеш да издържаш, защо не се преместиш в Овча купел вместо да рушиш...
                      4470 ... Не разбрах защо да ходя в Овча купел...

# 41
  • Мнения: 827
Та какъв казваш ми е проблема  newsm78?
Не, не, не! Почесвай се колкото искаш ooooh! ooooh! ooooh!

# 42
  • Мнения: 2 759
...Не, не, не! Почесвай се колкото искаш ooooh! ooooh! ooooh!
                      О, да. При добро желание дори в София можеш да спазваш правилата. Всъщност, вие имате ли гараж (напук няма са почеша)?

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 409
munieca, пушила ли си нещо по-особено? Четем и без да уголемяваш и оцветяваш шрифта!
Ама като е оцветен и уголемен не можеш да четеш пак ли!!! Ще си правя каквото поискам!!! Ще оцветявам, уголемявам и тнт.
И явно на теб май ти трябва да консумираш нещо "по-особено" на мен и така си ми е добре  Mr. Green

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 409
munieca, пушила ли си нещо по-особено? Четем и без да уголемяваш и оцветяваш шрифта!
Ама като е оцветен и уголемен не можеш да четеш пак ли!!! Ще си правя каквото поискам!!! Ще оцветявам, уголемявам и тнт.
И явно на теб май ти трябва да консумираш нещо "по-особено" на мен и така си ми е добре  Mr. Green

# 45
  • Мнения: 6 618
...Казвам когато, защото в Сф смятам, че е абсурдно никога да не направиш такова нарушение.
                     Абсурдно? Абсурдно, предвид манталитета тук, иначе не е... Фирмата има паркинг, магазините, които посещавам имат паркинг, вкъщи имаме гаражи, и другата фирма има паркинг... Със синята зона малко лошо (т.е. незаконно) се получи, но пък винаги имаше места и не обикаляш като луд... Отиваш, паркираш, вършиш работа... Та какъв казваш ми е проблема  newsm78?
...Ето ти и друго довод, щом като толкова ти е писнало и не можеш да издържаш, защо не се преместиш в Овча купел вместо да рушиш...
                      4470 ... Не разбрах защо да ходя в Овча купел...
Напоследък доста често имам работа в София и хич не останах с впечатление , че нямате проблеми с паркирането. Направо ме изненадваш с това изявление.

# 46
  • Мнения: 4 651
...и пак започваме да философстваме...ТРОТОАРЪТ не е място за паркиране на автомобил и точка!!! Защо трябва да се умува по

Можеш да паркираш на тротоара, ако до края му оставиш два метра.

Нямало друг начин да си прибере детето каза някой. Ами ще намерите, ако всички минавате по тъча, теми като тази са абсолютно излишни. А полицаите защо да се хабят да глобяват? И те си прибират децата от учлище и знаят колко е гадно да няма къде да паркираш?!

# 47
  • Мнения: 827
...Казвам когато, защото в Сф смятам, че е абсурдно никога да не направиш такова нарушение.
                     Абсурдно? Абсурдно, предвид манталитета тук, иначе не е... Фирмата има паркинг, магазините, които посещавам имат паркинг, вкъщи имаме гаражи, и другата фирма има паркинг... Със синята зона малко лошо (т.е. незаконно) се получи, но пък винаги имаше места и не обикаляш като луд... Отиваш, паркираш, вършиш работа... Та какъв казваш ми е проблема  newsm78?
Понеже има неяснота, та да поясня: Фирмата има паркинг => всички фирми имат паркинги, магазините, които дамата посещава имат паркинги => всички магазини имат паркинги, вкъщи има гараж => всички имат вкъщи гаражи, другата фирма има паркинг => още едно потвърждение, че фирмите имат паркинги! В синята зона винаги има места!
Т.е. тя няма проблем => проблем не съществува! Хората паркират на забранени места, щото просто са селяндури, в съответния смисъл. Всъщност докато се спасяваме поединично и гледаме само в радиус на собствения си г.з, то - да, проблемът с паркирането ще продължи да не съществува Mr. Green

# 48
  • Мнения: 1 710
Проблемът е голям.
От една страна, наистина места за паркиране трудно се намират, не само в центъра, но и около блоковете. От друга страна и аз бутам количка и на мен постоянно ми се налага да вървя по много оживена улица, защото място на тротоара няма. Писна ми да правя по две крачки и да спирам, за да мога безопасно да се размина с преминаващата на пътя кола. Писна ми да се провирам между неправилно спрелите коли. Това занимание е особено изнервящо, когато с дрехите си и количката обирам праха и мръсотията по колите. Естествено, че съм се сблъсквала не веднъж с липса на място за паркиране, но няма начин някой да ме убеди, че шофьорите имат изконното право да паркират на всяка цена колата си там, където е най-неподходящо, само защото им е удобно мястото. Щом аз мога да ползвам градския транспорт или такси, за да отида на работа в центъра на София, или на ресторант, или на театър, значи голяма част от паркиращите на тротоарите също могат. Тук може би някой веднага ще опонира, че щом си плаща данъците, Столична община е длъжна да му осигури места за паркиране, за да може да се придвижва както му е удобно, а не да се блъска в градския транспорт. Вероятно опонента ще има известно право/ само ако си наистина си плаща данъците, въпреки че липсата на пари в общините доказва, че повсеместно българите не го правят/, но част от паркингите в центъра са празни, защото на малко хора им се откъсват от джоба по 2 лв. на час, пък и друго си е да спреш на тротоара, точно през вратата на ресторанта, вместо да бъхтиш пеша от платения паркинг.
Нямам нищо против да си деля тротоара с паркираните коли, ако не ми пречат, но не и да го преотстъпя изцяло. Нагло, безочливо, цинично и престъпно е да се да се мисли за собственото удобство, пред безопасността на пешеходците, които често са малки деца.

# 49
  • Мнения: 2 759
...Понеже има неяснота, та да поясня: Фирмата има паркинг => всички фирми имат паркинги, магазините, които дамата посещава имат паркинги => всички магазини имат паркинги, вкъщи има гараж => всички имат вкъщи гаражи, другата фирма има паркинг => още едно потвърждение, че фирмите имат паркинги! В синята зона винаги има места!
Т.е. тя няма проблем => проблем не съществува! Хората паркират на забранени места, щото просто са селяндури, в съответния смисъл. Всъщност докато се спасяваме поединично и гледаме само в радиус на собствения си г.з, то - да, проблемът с паркирането ще продължи да не съществува Mr. Green
                      Забавен постинг  Tired.
                      Да, нашето домакинство няма проблем с паркирането на позволени места. Сега да видим с какво мога да бъда полезна на другите, които паркират на забранени места.... да им купя гаражи може би  newsm78? Или да ги абонирам за местния платен паркинг  newsm78? Кажи мила, накъде още да погледна?
                     Нужно ли е да отварям нова тема за закупилите нови апартаменти, без гаражни клетки към тях? Купиш апартаментче, и вече си свободен да паркираш на детската площадка отсреща, а? Подобно (не)мислене е безумно, още повече при две коли в домакинството.
                     Хайде да си направим списък къде няма вариант да се спре законно и да видим откъде всъщност произлизат проблемите и как могат да се решат. Просто и ясно.

# 50
  • Мнения: 9 990
ooo, не, това с гаражите в новите блокчета-забрави-идеален гаражен тероризъм се налага, защото вместо да си подреди колата там новособственика го пуска под наем, или го прави на баничарничка или на фризьорски салон,Даже скоро тук във форума имаше една новодомка, която питаше как да прескочи съседите, за да си направи гаражна търговийка без да сменя предназначението на помещението ако може даже. Mr. GreenЯко-бизнес в гаража.

# 51
  • Мнения: 1 008
Извинете, каква е целта на темата?

# 52
  • Мнения: 827
Извинете, каква е целта на темата?
Да се преброим - кой има гаражи и кой не Mr. Green

# 53
  • Мнения: 1 008
Ити, май си права.

# 54
  • Мнения: 2 759
                         Паркиране в гараж/паркинг или паркиране на тротоара. Кое ви се стори странно  newsm78?

# 55
  • Мнения: 9 990
на мен ли кое ми е странно? Thinking

# 56
  • Мнения: 2 759
на мен ли кое ми е странно? Thinking
                      Не на теб. Но ако нещо все пак ти е странно, може да споделиш  Twisted Evil.

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 409
Извинете, каква е целта на темата?

АКО НЯКОЙ ЗНАЕ КАК ДА СЪБЕРЕМ ПОДПИСКА ИЛИ ПРОСТО ДА ПОВЛИЯЕМ ПО НЯКАКЪВ НАЧИН НЕКА КАЖЕ!!!
[/size]

# 58
  • Мнения: 9 990
Имам работа в паспортното на районното.Вървя по тротоара и изведнъж-кола до кола.Точно пред районното.Подпрели се няколко униформени, пушат.Оглеждам се-отстрани-колчета, само едно място оставено така, че коли да могат да се качват и по-навътре има паркинг.Той обаче не е поел всички коли и юруш-плътно по тротоара, и никакво място за пешеходец, а какво остава за майка с количка и друго дете за ръка.Учтиво моля униформения да излезне на платното, за да спред движението и да мога да стъпя на булеварда барабар с двете деца.Няма друг начин да продължа напред освен да слезна от тротоара и да продължа по изключително натоварен булевард, и то точно на светофар даже.
Та-нещо за глоби ли казахте?Да се самоглобят ченгетата ли следва?Щом закона си прави квото си иска-до саморазправа ли ще опираме? TiredИ най-сладкото е, че униформените твърдят, че тротоара е паркинг.Аз обаче там разчертан такъв с отделна клетка, както е по-нагоре пред самата сграда не видях.А пусто-има и колчета наслагани на тротоара, но са факири в промушването и така нагъсто слагат колите, че сам човек трудно се провира.

# 59
  • Мнения: 1 259
Всеки ден ми се налага да заобикалям от къде ли не за да стигна до входа ми...

# 60
  • Мнения: 1 749
Извинете, каква е целта на темата?

АКО НЯКОЙ ЗНАЕ КАК ДА СЪБЕРЕМ ПОДПИСКА ИЛИ ПРОСТО ДА ПОВЛИЯЕМ ПО НЯКАКЪВ НАЧИН НЕКА КАЖЕ!!!
[/size]


Всеки да прави каквото може. Аз лично в момента снимам ,за да онагледя колко тежка е ситуацията в нашия квартал и после.....Първо,смятам да напиша жалба до Общината,заедно със снимките,а после(ще изчакам 2 седмици,толкова им давам),ще напиша същото писмо до медиите.Не се познавам с много майки в квартала,но не ми пречи да се запозная,разбира се,и ще говоря и с тях дали не са съгласни и те да се включат.Просто-още един подпис....Ще им приготвя всичко,защото от опит,и  то горчив,(ставаше въпрос за друг проблем при нас-бездомните кучета,)съдя,че ако не е на готово,няма и да ти обърнат внимание.....

Та,всяка от вас може да го направи това.По принцип би било хубаво всички,които искат да направят нещо по въпроса да се обединят,но.....като гледам какво става(предлагам конкретно нещо и после-мълчание)дори няма да го предложа Simple Smile

# 61
  • Мнения: 1 259
От малка си мечтая да мога да летя...тогава колите където искат да си паркират...

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 409
От малка си мечтая да мога да летя...тогава колите където искат да си паркират...
и аз

# 63
  • Мнения: 1 749

Това е само загатване на проблема около мен.Така...Щом колите паркират по този начин на площадката пред блока(това желязното между колите беше някога детска люлка),можете да си представите какво е по тротоарите.Понеже пуста му техника се развали,трябва да мина по обиколния път със снимките:проявяване,сканиране и качване в нет-а.И,мога да ви кажа:това на снимката е нищо!

# 64
  • Мнения: 186
Това е супер нахалство.Аз минавам цялата улица по средата.Колите ме чакат,защото тротоара е зает.И ме чакат,защото съм с дете.И не ме псуват-учудващо.Еми т'ва е-като колите са на тротоара и на шосето,ние къде трябва да сме?

Общи условия

Активация на акаунт