когато мама и баба възпитават детето различно

  • 3 071
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 032
...днес се опитах да поговоря с нея-обясних и,че чуждите играчки винаги са по-интересни и за мен не е проблем,че внучето и си ииграе с количката на дъщеря ми.за нея не е проблем също,но ако дъщеря ми вземе количката на внучето и,тя казва,че всяко дете трябва да си играе с неговите неща,нали за това били изнесени...

Просто следващия път когато детето е с баба си и се опита да вземе играчката на твоето ще се намесиш. Ще вземеш вашата играчка и съвсем спокойно ще обясниш, че тя е на твоето дете и щом тя не си дава играчките и вие няма да си давате вашите. Знам че звучи гадно, но с такива баби понякога трябва да се действа на принципа "Казвам ти дъще, сещай се снахо". Иначе за двегодишно дете поведението на въпросното момиченце е абсолютно нормално. Ще видиш след година промяната и в твоята дъщеря  Grinning

# 16
  • Мнения: 9 814
Същият проблем имам и за с моята свекърва- това, което аз смятам за правилно, тя го смята за глупаво и обратното.
Търпях доста, но накрая ми писна и просто обясних, че колкото и да обича внучката си, все пак детето е мое и аз решавам как да го гледам и възпитавам.
За пример давам следното: след сън следобед аз предлагам на детето си плод и мляко или филия и сок, а тя предлага шоколад. Сещате се кое предпочита детето!

Но, хората са различни и по различен начин възпитават децата си.
Като не ти е приятно поведението на детето и/или бабата ограничи контактите с тях.
Все пак ще ти е трудно да превъзпиташ възрастен човек.

# 17
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ами то и самото детенце се обърква така.Хубаво е да знае майката-аз бих искала да знам какво се случва когато са само с бабата.
съгласна съм Peace
Уф добре, че аз нямам подобни проблеми ooooh!

# 18
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
И аз бих говорила с майката. Ако с моето дете се случваше това, бих искала да знам.
за

# 19
  • София
  • Мнения: 6 011
Ако това се случва с моето дете в мое отсъствие бих искала да го знам. Ако познавам майката вероятно бих и го казала.
В същото време - щом бабата реагира по този начин, определено не бих позволила на нейното внуче да играе с нашите играчки, също толкова демонстративно като нея ще си ги искам и прибирам, това за мен е справедливо.
Поведението на момиченцето е нормално за двегодишно. Нашите играчки са разпиляни по цялата площадка и на практика щом са изнесени навън са общи, много ясно, че сина ми си играе с чуждите - просто са му непознати и съответно интересни.

# 20
  • Мнения: 1 367
И аз смятам,че трябва да говориш с майката.За доброто на детето е-то наистина може да се обърка кое е правилно и кое не.Но подобна реакция
щом бабата реагира по този начин, определено не бих позволила на нейното внуче да играе с нашите играчки, също толкова демонстративно като нея ще си ги искам и прибирам, това за мен е справедливо.

дали няма да е просто в ущърб на детето,без бабата да схване за какво става дума?Не знам,гадая.Моето дете още не се е забърквало в подобни ситуации.

# 21
  • Мнения: 864
И аз смятам,че трябва да поговориш с майката.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 011
дали няма да е просто в ущърб на детето,без бабата да схване за какво става дума?Не знам,гадая.Моето дете още не се е забърквало в подобни ситуации.

Определено ще е в ущърб на детето, спор няма.
В същото време ако съм в такава ситуация и не направя нищо означава, че бездействието ми ще е в ущърб на моето дете. Уча го да си дава играчките и след като си ги даде на момиченцето в случая би останал с празни ръце..Откъде-накъде? Аз ли съм баламата да купувам, да мъкна навън, да раздавам, а после да мия играчки всеки ден и в замяна детето ми да не може да си играе с нищо? Не, благодаря!
Бабата ще схване, къде ще ходи, нямам намерение да намеквам на никого нищо, казвам си всичко направо и така си улеснявам живота.

# 23
  • Мнения: 14 654
Не знам как може да отдавате толкова голямо значение на това, че 2-годишно не си дава играчките. И да го учите, и да не го учите - все тая. Има такива баби, какво от това? Има толкова много хора, с които ми е неприятно да контактувам, всеки ли трябва да промени според моите възгледи? Гледайте да си възпитавате вашите деца, а за другите не отговаряте вие. Ако някоя дойде да ми каже, че майка ми не е възпитавала добре детето, докато е било с нея в градинката, ще се учудя от нахалството и.

# 24
  • Мнения: 1 763
Бих направила всичко, за да е добре моето дете, в този случай да не се изнервя, без да е виновно, защото бабата на другото дете налага контрол върху играчките. Първо, опит за изолиране от другото дете, ако не става, ще говоря с майката, бабата и всеки, за когото се сетя. Може да е егоистично, но ако аз не си защитавам детето, докато е малко и не може само, кой тогава?

# 25
  • София
  • Мнения: 974
Момичета, защо си мислите, че майката не е наясно с проблема? Поведението й говори точно обратното. Аз не бих говорила с нея, ще се приеме точно като вмешателство...и говоря от позицията на майка била в такова положение. Дъщеря ми беше малко по-различна, не взимаше чуждите играчки, но изпадаше в истерия някое дете,  ако вземе нейните, за да не й ги счупи или загуби. И знаех, че баба й и дядо й особено много наблягат да си пази играчките, не от другите деца, а да се научи да пази. Но процесът е дълъг и майката ще намери начин да се справи с проблема....ако навремето някой беше говорил с мен, щях да потъна в дън земя и да не се появя повече на тази площадка Tired

Към авторката - дай й време на майката, тя ще се справи сама Hug

# 26
  • софия
  • Мнения: 636
аз бих поговорила с майката. В нашата градинка има също едно такова момиченце, само че около 4 годишно с баба си, което само взима играчките на по-малките дечица. Дъщеря ми се разстройва, а момиченцето не дава своите играчки. Бабата си мълчи, не му казва нищо, когато то бута по-малките от него дечица. Аз поговорих с майката. Резултат-нулев. Бабата си прави каквото й изнася. Тогава аз обясних на Елена, че това момиченце не е добро и я помолих да не играе с него. Елена го изолира и отиде да играе с другите дечица. Постепенно всички дечица в градинката разбраха, че това момиченце е доста неприятно-изолираха го без някой да ги кара. То иска да играе, нте не му обръщат внимание или бягат от него. Видяах го преди няколко дни-вече не буташе децата, аз заведох Елена при него и й обясних, че вече могат да са приятелки и сега най странното е, че то като ме види казва Здравей лельо Дани, дай това на Елена и подава някаква своя играчка. Аз също му давам от нашите и Елена не протестира.

# 27
  • София
  • Мнения: 44 041
Ако ми е близка майката - бих говорила с нея...Ако не - не.
Когато детео си дръпне своята играчка и посегне към наша, бих реагирала както към сина ми в такива моменти - с обяснение към детето, че ако не си дава играчките, то не следва да играе с чуждите. Или земеня или си играе само със своите....

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз бих обяснила на детето,че щом не си дава играчките,то няма да си играе с чуждите

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Ако не ми е близка майката не бих говорила с нея. Може да изтълкува думите ми погрешно, а и предполагам тя е наясно какъв риск поема оставяйки детето си основно на грижите на баба му и едва ли проблема с играчките е единствения. Разбрала съм едно: с бабите излизане на глава няма. "Едно си баба знае, едно си баба бае". Затова за себе си съм решила да възпитавам сама детето си, а бабите колкото по-рядко го виждат, толкова по-добре. Тихо, кротко и спокойно обяснявам всеки път какво не трябва да правят, съответно всичко се спазва, до момента в който съм наоколо. Няма ли ме си правят каквото си знаят. Е, щом е така ще виждат внучето по-рядко.

Общи условия

Активация на акаунт