Хотели all incl. в Гърция - мнения, съвети, препоръки...

  • 101 728
  • 221
  •   1
Отговори
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Интересувам се има ли отзиви от вече почивали в Гърция по системата ОИ, в 3* и в 4* хотели...
Мнения, цени... да препоръчват някое хубаво място.  Thinking
А доволни ли сте от ОИ? Като нашенския ли е?

Много благодаря  Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 3 849
Шани, изпревари ме и аз мислех да пускам същата тема.Дори исках да питам в "на море в чужбина", но чета всички ходят в Турция и се отчайвам ooooh!.От две години чета за Гърция, гледам сайтове и снимки и не мога да избера.От туристическите агенции предлагат едно,а във форумите въпросните хотели обикновено са оплюти от всякъде.Сигурна съм,че Сани и Океания са супер, но и цените в сезона са  #Crazy
И аз искам инфо и много, много благодаря на всеки включил се в темата на Шани!  bouquet

# 2
  • Мнения: 138
Шани, наистина полезна тема, която и мен ме интересува.  Simple Smile
Бях писала няколко пъти в темата за хотел Атина палас в Ситония, който наистина е страхотен , но е само на HB и не се предлага на ALL. Обадих се във фирмата, с която пътувахме и те ми предложиха хотел Хрусо , който е на ALL и се намира на Касандра. Тъй като ние скоро се върнахме от Турция, аз се интересувах за цена за края на септември , мога да споделя с вас, че за тогава цената е 40евро на ден на човек за ALL.
Други хотели , които предлагат ALL са Портес палас, Портес бийч, Олимпик козма. И трите са на Касандра, но за тях цени не съм питала. Остана да ги разгледам и се спра на някой.
За съжаление не мога да споделя конкретно мнение, тъй като не съм била в тях, но все пак е някаква информация.

# 3
  • Мнения: 480
Ето ме, бе! Всичко ще си кажа Laughing

В събота се върнахме от хотел Chrousso village, с. Палиури, Касандра-Халкидики: http://www.chrousso.de/

Започвам с уговорката, че всеки си е башка и ако на мен ми е харесало, не е задължително на вас да ви хареса.

Хотелът се води 4*, но според мен малко са жумяли докато са им ги давали, що се касае до обстановка в стаите и обзавеждане. Като пример: бравата на вратата на банята блокира още първия ден (заклюми се) и след борба за отварянето й (с хленчещо дете, на което много му се пишка и не иска никъде другаде), повече не посмяхме да я затваряме. Онова нещо на душа в банята (ако някой знае как се нарича, моля да ми каже  Grinning), което регулира водата дали да тече през долния чучур или през ръчния душ, се развали. Слава Богу, остана в положение за ръчен душ, иначе трябваше да изкараме почивката клекнали в банята. Grinning Мебелите и покривките на леглата ми се сториха леко овехтели и общо взето при влизането малко се разочаровахме. Тук свършиха неприятните ни впечатления.

Студиото ни се намираше на ниво трева  Grinning т.е. отваряш плъзгащи врати, има малка верандичка с маса и столове и си право на тревата. Голяма, прясно окосена и чиста, поляна. Детето тичаше постоянно босо. Въбще всичко беше много чисто - едни лели ден през ден сменяха чаршафите и кърпите, кои от кои по-бели и чисти. Целия хотел представлява отделни постройки, пръснати в една гора, с много зеленина, цветя, дръвчета (и маслинови), които ежедневно се поливат и подрязват.
Има два басейна, всеки с детска секция. Плажа се намира на около 10 мин. бавен ход, които могат да се минат и с кола, но ние си ги вървяхме без проблем.
По отношение на храната - ALL incl-ът включва закуска, обяд, следобедна закуска, някакви детски неща (от около 18,30 ч., които така и не стигнахме до тях), вечеря, студени сандвичи (22,00-23,00 ч.), плюс безалкохолни и местен аклкохол от баровете. Една гръцка вечер с барбекю и една т.нар. гала вечеря. Сладолед на всяко хранене. Храната не беше особено разнообразна, но пък беше вкусна и достатъчна - в момента, в който нещо свърши, веднага изкарват още толкова прясно нарязано. Като пример - плодовете бяха само диня и пъпеш, но пък имаше винаги и за всички.
Персонала е страхотен - работят и пеят (в буквалния смисъл)  Grinning
Управителят постоянно е там и в момента, в който забележи, че някой гост има каквото и да било притеснение, отива да предложи помощ. Пример - едната вечер ни нападнаха едни пчели, човека ме видя, че махам с една салфетка като луда и дойде да ни предложи ако искаме да се преместим вътре.
Детски забавления - има огромен надуваем замък, две детски площадки с люлки и парзалки и всяка вечер има детска дискотека: едни каки се подреждат заедно с децата в кръг и танцуват.

Та с две думи - всички сме доволни от почивката.

Много изписах, ако някой го интересува нещо конкретно да пита  Grinning


# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз мислех да ходим в Гърция, но впоследствие се отказах. Окото ми хвана един 4-звезден хотел с доста приемливи цени- Аристотелес (сайта им вече се отваря), но в крайна сметка- знаеш Simple Smile
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=266756.0

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Весела съм, страхотен разказ.  Grinning
Страшно бих се радвала още 5-10 човека поне да споделят като теб всичко, за да добием най-много впечатления.

Много, много ти благодаря, Весела съм   bouquet


на мен някаква тур-агенция ми предложи по 300Лв. (приблизително) на ден за моето семейство за края на август или в нач. на септември в 4* хотел на база ALL. Та се чудя, дали сме "в час"  Thinking

Обаче разглеждайки доста сайтове на хотели, оставам с впечатлението, че и там има хотели с повече звезди по надписите си, отколкото в предлагането и в обстановката си.  Thinking

Знам, РЕНИ.  Simple Smile
А всъщност, защо се отказа?

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Отказах се най-вече заради децата, все пак е друга държава. Недай си боже стане нещо с колата или ни потрябва спешно лекар... Освен това паспорти трябва да им вадя... И не на последно място- отзивите за този хотел не ми харесаха, а другите са доста по-скъпи. Пък и Перла Бийч отговаря на всички ми условия и то на доста прилична цена.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 849
Шани, 300 лв за AI в Гърция по това време е добра цена.Друг е въпроса, че и аз имам странното чувство че хотелите им са доста застаряващи.Това, което гледам като снимки от стаите в hollidaycheck направо ме плаши.Темата, която РЕНИ е посочила е доста интересна, но никой не е споделил в нея впечатленията си след завръщането и не може да бъде 100% полезна!
Едни познати са били в Chrousso village миналото лято и сега са резервили за тази година също, но пък са ходели на плаж с колата - всеки ден на различен плаж.Може би зависи кой какво търси  newsm78

# 8
  • Мнения: 214
Миналата година бяхме края на септември на Сани бийч хотел . За 2 възрастни с дете 670 лева за 5 нощувки на полупансион. Беше супер. Препоръчвам го с две ръце. Чакайте за оферти от ТУрист сървиз

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
. Чакайте за оферти от ТУрист сървис

чакамеееееееее и се надяваме  Grinning

Ето моето предложение:
http://www.villagemare.gr/

Някой нещо да е чувал за там?

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
http://www.aristotelesbeach.gr/

И това ми се понрави...  Thinking

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А, дойде и ти на моята... Wink Ей тоя хотел го умувах няколко месеца. Щях да резервирам през Планет.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 550
Ето моето предложение:
http://www.villagemare.gr/

Някой нещо да е чувал за там?
шани, сори ама като гледам снимките в сравнение с турция е като виетнамска колиба (мяза ми на царево през 2002-2003). аз от гърция съм 100% доволна само от сани бийч.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 849
. Чакайте за оферти от ТУрист сървис

чакамеееееееее и се надяваме  Grinning

Ето моето предложение:
http://www.villagemare.gr/

Някой нещо да е чувал за там?

Има малка тема за там, но форумката която е ходила не беше много изчерпателна.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=298685.msg7813481#msg7813481

Аз също му бях хвърлила око и най-добрата оферта за там за август, която получих беше 160 евро на ден за двойна стая АI (тъй като нямаше свободни нито студия,нито апартаменти), но ето какво ме притесни най-много :

BREAKFAST  TIME                    FROM  07:30  TILL  10:00  American  Buffet
LUNCH  TIME                              FROM  13:00  TILL  14:30  Complete  Buffet
DINNER  TIME                            FROM   19:00  TILL  21:30  Complete  Buffet
It  is  important  to  mention  that  during  Dinnertime,  there  is  a  dress  code
( Shorts  and  T-shirts  are  not  allowed  in  the  Main Restaurant. )

Съжалявам,но не мисля че на морето трябва да ходя с копринена риза на вечеря или рокля с гол гръб.Другото, което не ми хареса е,че обяда е само час и половина като продължителност.Нямам предства защо е ограничението,но ми се струва че ще се образува голяма опашка!

 

# 14
  • София
  • Мнения: 3 849

шани, сори ама като гледам снимките в сравнение с турция е като виетнамска колиба (мяза ми на царево през 2002-2003). аз от гърция съм 100% доволна само от сани бийч.

bibi, Сани е страхотно място,но на цените в края на април и началото на май!В края на август 10 нощувки на HB са между 2800 и 3200 евро за двойна стая!

Общи условия

Активация на акаунт