Моля за съвет!!!

  • 600
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 318
Ще помоля мамите с по-голям опит да ми помогнат,тъй като моето бебе не иска да засуче от гърдата ми,понеже ми я дадоха да я кърмя чак след 4-тя ден и беше свикнала само на шише и аз започнах да се цедя и да и давам кърма от шише,но понеже тя като не иска от гърда аз трябва винаги да имам изцедена,тя спазва горе долу режим 3 часа,но аз се цедя малко по-рано за да съм  готова когато се разплаче и въпроса ми е дали мога да се цедя 2-3 часа преди хранене и да я слагам в хладилника за следващото и хранене,може ли да стане нещо на кърмата и колко най-много може да се съхрани в хладилника,а също да попитам и може ли да се смесва кърма престояла 2-3 часа и прясно изцедена.
Мерси предварително!

# 1
  • Мнения: 148
здравей не можеш да смесваш стара с прясна кърма по принцип не е желателно ктрмата да престоява най- добре е да са цедиш последния момент неприятно и трудно е знам
но опитай да си по настоятелна с детето това че ти е отказало няколко пъти не означава че трябва да се предаваш
успех и честита да ти е рожбата family

# 2
  • София
  • Мнения: 418
Честита малка сладуранка! Laughing
Можеш да цедиш и преди кърмене и да слагаш изцеденото в хладилника. Там може да стои до 24 часа. После слагаш дата и поставяш във фризер. Кърмата може да остане там около 3 месеца. Можеш да смесваш прясна с по-стара кърма, но го прави непосредствено преди да я дадеш на бебето, т.е. изцеди новата порция в отделе съд и точно преди храненето я смеси със старата.
Кърмата, която е била съхранявана в хладилник трябва да се затопли на водна баня преди да се даде на бебето. Това значи да сложиш шишето с кърмата в гореща вода за 10-тина минути. Задължително пробвай върху дланта си температурата на млякото преди да предложиш на бебето шишето. Може да е претоплена и да има опасност от попарване.
Кърма, която вече е била загрявана след престой в хладилник не бива да се дава повторно на бебето, в случай че остане неизпита. Кърмата не се претопля два пъти. По-добре е да стоплиш колкото мислиш, че ще изпие бебето или малко по-малко (винаги можеш да стоплиш още малко допълнително) от колкото да хвърляш след това.
Въпреки съветите, които ти дадох е най-добре да се опиташ да върнеш бебето отново на гърда, а не да даваш с шише. Така ще е много по-лесно за теб самата. Предлагай на бебето да суче преди да дадеш шишето. От това няма по-добра стимулация за гърдите ти. Така и шансовете ти да кърмиш дълго са по-големи. Потърси във форума съвети за връщане от шише към гърда. Мисля, че ще намериш доста неща.
Успех и питай ако има нещо друго, за което се чудиш как да постъпиш! С радост всички тук ще ти помогнат.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 742
Кърмата може да се съхранява на стайна температура от 4 до 6 часа.Сега понеже е по топло времето се скъсява до 1-2 часа.Можеш да проверяваш по миризмата.Развалената кърма мерише на кисело.

# 4
  • Мнения: 2 829
Ето тук е подробно обяснено как можеш да съхраняваш кърма и колко време:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156629.0

# 5
  • Мнения: 191
Marta 7 беше повече от изчерпателна. Подкрепям мнението й.  Peace

# 6
  • Мнения: 318
Момичета благодаря ви за отговорите,бяхте ми много полезни   bouquet

# 7
  • Мнения: 502
  Искам само да ти кажа,че изцеждането е много по-трудно,отколкото да си кърмиш.Направи всичко възможно да върнеш бебо на гърдата. Peace

# 8
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
  Искам само да ти кажа,че изцеждането е много по-трудно,отколкото да си кърмиш.Направи всичко възможно да върнеш бебо на гърдата. Peace
Да, напълно подкрепям. Аз имах абсолютно същия проблем. Един ден просто реших, че така няма да продължава и за 3 дена борба всичко се оправи. Имай в предвид, че до месец ако не се отучи от лесното /шишето/ после няма връщане към гърдата.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт