За закаляването на децата и босите крачета

  • 6 275
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 458
такааааа...., като си говорите за боси крачета и пижами.....
аз съм доста зиморничева - сега спя с ... Embarassed  Embarassed  Embarassed  олекотен юрган и одеало + пижами Embarassed  Не искам обаче децата да са като мен и уж все гледам да не ги навличам. През деня се справям някак си като се правя, че не забелязвам разликата м/у тях и мен, но за нощта.... Все ме е страх да не настинат като се одвият. не дай си боже да им е гол криста... и все загащвам и защипвам... Я някой да ме успокои Praynig

# 31
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: aylin
Я някой да ме успокои Praynig


я по-спокйно:) и аз се завивам с одеало, а Елина като се намърда нощем в нашето легло ме отвива постоянно. не само не търпи завивки върху нея, ами недай си боже да има дори чаршаф върху крата...УЖАС..започва да рита като бясна, докато не го махне...

Просто зимата и обличам по-дебела пижама и чорапи, но не термо...а обинковенни

# 32
  • Мнения: 3 251
мани,мани...и аз съм такава Grinning  Embarassed ,но за малкия съм му купила детско чувалче и спи в него ,но големия ми е проблема!! Sign Exclamation спи непробудно ,но много се мятка и шава и все е отвит!и заради него ставам -за да го завия.Поддържам зимно време 20* ,а той спи само по тениска и долна част на пижама!Не обича да си завива ръцете и до кръста е постоянно отвит.Като заспи ,го издебвам и го завивам ,но след час е пак същото Imp !!!

# 33
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
да...чувалчето не нещо страхотно, ако има кой да тръпи да го затварят вътре:)
аз пак ще пробвам...може пък на Диана да и хареса на топличко...знам ли....може да се е метнало на мен това..Simple Smile

# 34
  • Мнения: 4 458
от седмица спя в отделна стая и се родих! До сега ставах поне по един път през нощта за да завивам.  сега вече се оправдавам пред себе си с факта, че не ги чувам като мърдат и се одвиват. Ама си ме глождииии. Sad  Мисля обаче поне докато е топло да поспя нормално пък, зимата ще сумнанбулствам Grinning
Нали не се вманиачавам? Всички ли се притеснявате толкова за нощното одвиване?

# 35
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: aylin
Всички ли се притеснявате толкова за нощното одвиване?


не...вече свикнах...реших, че като и стане студено някой ден ще се сети за какво е това  мекото, дето и пречи в леглото....

# 36
  • Мнения: 5 606
Цитат на: aylin
Нали не се вманиачавам? Всички ли се притеснявате толкова за нощното одвиване?

Аз се притеснявах много, докато не забелязах, че като спи следобеден сън Митака си се завива сам като му стане студено. Оттогава си спя спокойно, с вярата, че като му стане студено, ще си се завие сам. Simple Smile

# 37
  • Мнения: 2 006
Цитат на: aylin
от седмица спя в отделна стая и се родих! До сега ставах поне по един път през нощта за да завивам.  сега вече се оправдавам пред себе си с факта, че не ги чувам като мърдат и се одвиват. Ама си ме глождииии. Sad  Мисля обаче поне докато е топло да поспя нормално пък, зимата ще сумнанбулствам Grinning
Нали не се вманиачавам? Всички ли се притеснявате толкова за нощното одвиване?
Аз също не се притеснявам,някъде бях 4ела ,4е такова понятие,като "простуда" не съществува и съм съгласна Grinning Простудните заболявания се дължат на вируси и ,колкото пове4е изнежваме детенце,толкова по тежко прекарва вирусните заболявания Sad

# 38
Цитат на: aylin
такааааа...., като си говорите за боси крачета и пижами.....
аз съм доста зиморничева - сега спя с ... Embarassed  Embarassed  Embarassed  олекотен юрган и одеало + пижами Embarassed  Не искам обаче децата да са като мен и уж все гледам да не ги навличам. През деня се справям някак си като се правя, че не забелязвам разликата м/у тях и мен, но за нощта.... Все ме е страх да не настинат като се одвият. не дай си боже да им е гол криста... и все загащвам и защипвам... Я някой да ме успокои Praynig



Моята девайка спи сама в стая от както е станала на 9месеца.
Сега е на 3 и половина.
никой никога не е ствал да я завива, ние а баща и сме зиморничеви и добре се повиваме, а тя си спи гола. Слагам тънки чорапи само зимата..... И така си расте е това е....Няма страшно

# 39
  • Мнения: 4 458
Grinning  благодаря на всички за "добрите думи",:thumbs: май е време да оставя децата сами да решават дали им е студено или не а аз да се наспя едно хубаво Wink    sleepuu

# 40
  • Мнения: 811
А някой занимавал ли се е със системно закаляване? В смисъл "Въздушни , слънчеви и водни бани" ? И ако сте се занимавали - колко време?

# 41
При мен положението се свежда до спане с чорапки дори и лятото, защото крачетата са ледени, настроението е под нулата и се пишка през 5 минути.

# 42
  • Мнения: 2 006
Цитат на: dari
А някой занимавал ли се е със системно закаляване? В смисъл "Въздушни , слънчеви и водни бани" ? И ако сте се занимавали - колко време?
Какво по-то4но те интересува за закаляването?Аз съм му върл фен и ако мога ще помогна Grinning Основните неща които трябва да знаеш са,4е закаляването запо4ва постепенно,последователно,индивидуалният подход също е много важен Grinning Закаляват се само здрави деца(много е важно) Bulb Масажът също спада към закалителните процедури Simple Smile Закалителните процедури са:Сън на открито;въздушни бани;водни обтривания;обливания с вода и водна баня.Пиши ако те интересува нещо по конкретно или си купи книгата за Майката и детето на Христо Михов Grinning

# 43
  • Мнения: 811
Благодаря за бързата реакция.
Та в най-общи линии ме вълнува дали сте забелязали промяна в здравословното състояние на детето преди и след закаляване.
Провеждала съм закалителни процедури с щерката от 6 месечна до 3 години. До 3 години боледува само веднъж. после тръгна на градина и стана ад. Боледуваше през 3-4 седмици, като след вируса обикновено имаше и вторична бактериална инфекция /което ще рече и лечение с антибиотик/. Изчетох сума неща за имуностимулиращи продукти и какво ли не пробвах. И внезапно, след двустранна плевмония и продължително лечение ........... престана да боледува  Confused: През следващите 2 години боледува 5-6 пъти, но много леко.
И аз сега се чудя - да закалявам ли Малчо, защото вече чукна 10 месеца? Питам, защото за закалителни процедури е необходимо постоянство и да се отделя поне по час на ден, а не разполагам с много време. От друга страна аз принципно не си навличам децата - нямат вълнени дрехи, шапки, шалове и т.н.
Оооо, май стана дълго и объркано. Сега по-кратко и ясно: Имате ли някакви доказателства, че в следствие на закалителни процедури, децата ви боледуват по-малко?

# 44
  • Мнения: 2 006
Не мога да ти отговоря от ли4ен опит,защото Алекс няма годинка,но от про4етеното и видяното до сега си правя изводи,4е закалените деца поледуват по-рядко и по-леко ,то няма как,да мине без болести(особено в яслите и градините),за това за себе си съм решила да направя,това,което зависи от мен Grinning Поздрави Grinning

Общи условия

Активация на акаунт