Гастроезофагеален рефлукс

• 270 041
  • 777
  •   1
Отговори
# 765
  • София
Благодаря! А като се обостри състоянието какво мога да дам? На обяд не успя да заспи от кашлица, сега е 23ч и отново е будна, беше заспала за 5мин и започна кашлица с позиви за повръщане. Матракът е повдигнат, дала съм Гастротус, вечеряла е в 8 лека храна, тъй като е още на диета и от както легна започна кашлицата, като не е спряла все още.

Явно трябва да минем към тежката артилерия. Давайте Мотилиум 4 х 1/2 таблетка преди ядене и един фамотидин 20 мг вечер. Целта е да се потисне нощния рефлукс.

# 766
Здравейте. Дъщеря ми е на 12 години,но за съжаление всеки вирус при нас минава и с болки в корема. Бяхме на гастроентеролог правихме тези изследвания, изследване на калпротектин и паразити и всичко е в нормата.Проблемът е че е фамилно обременена с карцином на дебелото черво и стомаха от бабата и дядото и ми е много притеснено.

# 767
  • София
Излишно се безпокоите. При децата няма такива злокачествени болести.

# 768
Благодаря Ви доктор Оги.Притеснявам се,защото всеки вирус минава първо с болки в корема.Почти няма месец в който да не се оплаква и се чудя с какво да я лекувам и какви изследвания да пусна още?

# 769
Здравейте, проф.Бранков!Сина ми е на 4г.и боледува много.Ходи на градина 3 дена и после месец си е в къщи, като е в къщи не се разболява изобщо.Винаги проблема е червено гърло и чревни инфекции.Този месец на 13ти след градина повърна, на другия ден веднага го заведох при неговия лекар, той каза няма му нищо, вечерта повърна пак, пак го заведох и каза чревен вирус и червено гърло със температура.И така се почна едно ту гадене ту повръщане 8 дни и после постъпихме в болница по мое желание.Направиха му ехограф, всичко наред.Лечението беше 7 дни.Прибрахме се беше добре освен че постоянно се оригаше и правеше физиономии че му пресяда, казва ми че го е страх да не се задави.И сега в петък през нощта почна повръщане на фонтан многократно.Пак сме в болница.Лекарите твърдят че са вируси, тей като в болницата бяхме с деца с такива оплаквания.Аз съм много отчаяна.Не мога да го заведа никъде тей като са празници.Моля за вашето мнение проф.Бранков

Последна редакция: нд, 31 дек 2023, 00:24 от Marieta Doncheva 752589

# 770
  • София
Според мен това е типична вирусна инфекция със стомашно-чревни усложнения. Казахте, че сте в болница - там сигурно му вливат венозни разтвори, за да не се обезводни. Не виждам как аз да помогна.

# 771
Според мен това е типична вирусна инфекция със стомашно-чревни усложнения. Казахте, че сте в болница - там сигурно му вливат венозни разтвори, за да не се обезводни. Не виждам как аз да помогна.
Вливат му глюкоза, антибиотик и от днес нещо за успокояване на стомашната лигавица.Какви може да се тези стомашни усложнения и за търсим ли специалисти в София тей като ние сме от Велико Търново.Според Вас може ли нещата да почнат да влизат в норма малко по малко?

# 772
  • София
Не бъдете нетърпелива, нещата постепенно ще се успокоят.

# 773
Не бъдете нетърпелива, нещата постепенно ще се успокоят.
Благодаря от сърце проф. Бранков!Давате ми голяма надежда.Да сте жив и здрав!Весел празник

# 774
Здравейте докторе кажете ми кой в София прави гастроскопско изследване на дете на година и четири седмици пращат ни от детското отделение на такова изследване но тъй като Враца нямаме детски специалисти ни пращат я София

# 775
  • София
Здравейте докторе кажете ми кой в София прави гастроскопско изследване на дете на година и четири седмици пращат ни от детското отделение на такова изследване но тъй като Враца нямаме детски специалисти ни пращат я София

Такива изследвания се правят в детска хирургия Пирогов и в детска клиника в Токуда.
Въпросът е по какви показания са ви насочили за гастроскопия, какви са оплакванията на детето. Вие задавате един гол въпрос.

# 776

Такива изследвания се правят в детска хирургия Пирогов и в детска клиника в Токуда.
Въпросът е по какви показания са ви насочили за гастроскопия, какви са оплакванията на детето. Вие задавате един гол въпрос.
защото беше с повръщане и температура и началничката на отделението ни каза че трябвало да и се прави такива изследвания ние намерихме телефон на доцент Емилия Панталеева тя работи с НЗОК и каза че ще прецени дали е за гастроскопия или не

# 777
Здравейте проф. Бранков,
Детето ми на 8 г беше с вирус и от тогава (вече месец и половина) често се оплаква от болки в корема. Случи се така 3 пъти, след ядене на цитруси да си легне и да се събуди вечер с болка в корема и еднократно повръщане.  Педиатърът се съмнява за рефлукс, но не предписва никакво лечение освен да ограничим цитрусите. Пусна изследване на фецес Клостридиум и МКБ - всичко е нормално.  Виждам, че има доста сиропи, смятате ли за подходящо да приема Гастритус или друг подобен.

Общи условия

Активация на акаунт