Фризовом

  • 8 287
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Здравейте мили май4ета!Искам да ви питам ползвали ли сте Фризовом против колики и запек и има ли ефект?Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 1 220
i az se interesuvam ot tova!?

# 2
  • София
  • Мнения: 572
Аз мисля,че при всеки е различно.При нас нямаше абсолютно никакъв ефект.Но това не значи ,че и при вас ще е така.

# 3
  • Мнения: 3 927
Аз имам опит с FRISOVOM.
Започнах да го давам, когато се установи, че моята бебка е с гастроезофагеален рефлукс и повръщаше много. Но преди това мляко тя се изхождаше по 3-4 пъти на ден, а известно време след като минах на него започна да ака по 1 път на ден, като през 3-4 дни не ака изобщо.
Не установих някякъв ефект върху коликите, защото при бебка бяха СТРАШНИ!!! Просто изчезнаха като че ли с магическа пръчка малко преди да навърши 2 месеца.

Мисля, че бебатата се повлияват различно от различните млека. Това го установих след като се престраших и изпробвах общо 3 вида млека за повръщащи бебета. Ефект имаше само от FRISOVOM.

Все пак първото предназначение на това мляко е да намали повръщането, а допълнително може да се повлияят положително запекът и коликите.

Пожелавам ви на края да ви прескочат коликите Wink
Аз давах какво ли не , но не спасих бебка от мъките. Все пак имаше някакъв ефект от SAB SIMPLEX, но давах точно 15 капки преди всяко ядене без това в 6 сутринта.
Експериментирайте и ще установите сами кое действа най-добре на вашите бебета- това може да е и най-обикновен чай от лайка (помогна на една позната).

# 4
  • Мнения: 3 146
При нас имаше страхотен ефект срещу запек.За 4-5 часа от даването акахме без проблем. Смесвах 1-2 лъжици  с друго мляко, защото е ужасно гъсто , а като изстине се сгъстява още повече.Също така и не повръщахме.Изобщо съм много доволна.

# 5
  • Мнения: 5 500
Фризовом ни помогна за запека.

# 6
  • Мнения: 466
Цитат на: Taneto
Но преди това мляко тя се изхождаше по 3-4 пъти на ден, а известно време след като минах на него започна да ака по 1 път на ден, като през 3-4 дни не ака изобщо.
.


Какво значи това, според мен едно бебе на 1-2 месеца е напълно нормално да ака по 4-5 пъти на ден. Shocked

# 7
  • Мнения: 3 927
Цитат на: stella77
Цитат на: Taneto
Но преди това мляко тя се изхождаше по 3-4 пъти на ден, а известно време след като минах на него започна да ака по 1 път на ден, като през 3-4 дни не ака изобщо.
.


Какво значи това, според мен едно бебе на 1-2 месеца е напълно нормално да ака по 4-5 пъти на ден. Shocked


Нищо не значи, и за мен беше нормално. Само утичнявам, че след като почнах Фризофома броя на изхожданията се промени, но не мисля, че е от млякото.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 823
моето дете беше изцяло на кърма,както и сега,когато педиатърката ни каза,да започна да и давам Фризовом,заради повръщането,дотогава си акаше поне по 2 пъти на ден,но след това разреди аканията ,докато започна да ака през3-4 дни.вие ми кажете от какво е?

# 9
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: svetlana79
моето дете беше изцяло на кърма,както и сега,когато педиатърката ни каза,да започна да и давам Фризовом,заради повръщането,дотогава си акаше поне по 2 пъти на ден,но след това разреди аканията ,докато започна да ака през3-4 дни.вие ми кажете от какво е?


Ами не знаем от какво е. И моята щерка беше на Фризовом от 4-тия месец някъде до годинката, заради рефлукса. Абсолютно никакви проблеми не е имала, нито запек, нито разстройство, не е пропускала ден без да се изака ПОНЕ веднъж! Та причината не е 100% във Фризовома...

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 38
Това мляко може ли да се дава като основна храна или се дава от време на време?
Може ли да се смесва с някое друго мляко, например да се дава заедно с Фризолак?

# 11
  • Мнения: 704
Ползвахме Фризовом до 6-ия месец. Относно коликите не забелязах да има особен ефект, в смисъл, че бебка си ревеше с Фризовом и без Фризовом; след 6-ия месец коликите отшумяха и го спряхме /давахме Фризолак/.
Но по отношение на запека определено подейства.
Може да се опита и с други марки адаптирани млека, за да се прецени кое е най-поносимо за бебенце.[/code]

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Фризовома може, даже трябва да се смесва с друго мляко-аз ли4но го смесвам с Фризолак по съвет на педиатърката ни в съотношение 3 към1,за да не се полу4и обратния ефект-запек. Ако сте давали само фризовом,това е при4ината затова 4е беб4овците са се Запекли. Аз го давам от 2 дни на моята бебка като добавка след кърменето и  невероятно, но факт-коликите по4ти отшумяха, но за запека засега не ни е помогнало,предполагам, 4е защото аз не знаех, 4е трябва да се смесят млеката  и 1 ден и давах само Фризовом.След това говорих с педиатърката и тя ми обясни как да ги смесвам.Ако ни помогне и за запека,Фризовома е вълшебен-досега нищо не ни е помагало толкова за коликите Stuck Out Tongue

# 13
  • Мнения: 8 769
Фризовома запичаше дъщеря ми (както впрочем и останалите адаптирани млека), въпреки,че се смята за мялко с разхлабителен ефект.

# 14
  • Мнения: 3 146
Фризовома е добре да се смесва с друго мляко и то само 1-2 лъжички, и то при нужда.Например ако детето си ака нормално няма защо да му се дава Фризовом.Ако видиш, че се запича - даваш и така.Според мен ,ако са дава всеки ден бебето може да привикне да  ака само така и като го спреш да има запек.

# 15
  • Мнения: 3 927
Не виждам защо Фрозофома трябва да се смесва с друго мляко, а не може да се дава само той?!
Все пак обърнете внимание на опаковката, че това мляко е "за кърмачета с хабитуално повръщане", а след това може да поммогне за запека и коликите.
Моята бебка имаше страхотен рефлукс. Не се повлия нито от NAN AR нито от Aptamil AR, единствено с Фризофома повръщанията намаляха, а от седмица насам повръща само на вечерното хранене около 18 ч., което за мен се дължи на млякото....

Между другото добро мляко за редовно изхождане на бебетата е Нутрилон! Съдържа пробиотици!

# 16
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Цитат на: Taneto
Моята бебка имаше страхотен рефлукс. !


какво значи това? от какво се появява? какво значи рефлукс? защо говорите за повръщане? какво се повръща?съжалявам за глупавите въпроси, но искам да съм информирана, ако един ден имам второ дете да знам за какво става дума.

# 17
  • Мнения: 5 500
Лио, това е страхотно повръщане на фонтан, постоянно. За това се дава по-гъсто мляко и се слага по-висока възглавничка от самото начало.
При нас не беше така, защото Цецо беше и е, като прахосмукачка, каквото хапне, не връща, но племенницата на мъжа ми, повръщаше по всяко време и всичко, единствено Фризовома малко я поуспокои. Но, това естествено беше първите три-четири месеца и не й попречи сега да е като   261uu

# 18
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Цитат на: AFRODDITA
Лио, това е страхотно повръщане на фонтан, постоянно. За това се дава по-гъсто мляко и се слага по-висока възглавничка от самото начало.
При нас не беше така, защото Цецо беше и е, като прахосмукачка, каквото хапне, не връща, но племенницата на мъжа ми, повръщаше по всяко време и всичко, единствено Фризовома малко я поуспокои. Но, това естествено беше първите три-четири месеца и не й попречи сега да е като   261uu


добре де, но за това нещо трябва да има причина, или се бъркам? защо при едни деца го има това явление, при други - не, не може да няма причина.

# 19
  • Мнения: 5 500
Да, де. Има си. Както има бебета с колики и такива без. По рождение бебетата са с по-разширен отвор на хранопровода. Явно на едни повече, а на други по-малко. Та, тези с по-големия съответно са като фонтанчета, докато си влезе в нормални граници. Мога да говоря само като наблюдател, не ни се е случвало, слава богу Sign Exclamation

# 20
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Цитат на: AFRODDITA
Да, де. Има си. Както има бебета с колики и такива без. По рождение бебетата са с по-разширен отвор на хранопровода. Явно на едни повече, а на други по-малко. Та, тези с по-големия съответно са като фонтанчета, докато си влезе в нормални граници. Мога да говоря само като наблюдател, не ни се е случвало, слава богу Sign Exclamation


сега ми е по-ясно вече. благодаря ти.

# 21
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Liorena
Цитат на: AFRODDITA
Да, де. Има си. Както има бебета с колики и такива без. По рождение бебетата са с по-разширен отвор на хранопровода. Явно на едни повече, а на други по-малко. Та, тези с по-големия съответно са като фонтанчета, докато си влезе в нормални граници. Мога да говоря само като наблюдател, не ни се е случвало, слава богу Sign Exclamation


сега ми е по-ясно вече. благодаря ти.


Моля, за нищо Wink  Sign Exclamation

# 22
  • Мнения: 1 517
Цитат на: Liorena
Цитат на: AFRODDITA
Лио, това е страхотно повръщане на фонтан, постоянно. За това се дава по-гъсто мляко и се слага по-висока възглавничка от самото начало.
При нас не беше така, защото Цецо беше и е, като прахосмукачка, каквото хапне, не връща, но племенницата на мъжа ми, повръщаше по всяко време и всичко, единствено Фризовома малко я поуспокои. Но, това естествено беше първите три-четири месеца и не й попречи сега да е като   261uu


добре де, но за това нещо трябва да има причина, или се бъркам? защо при едни деца го има това явление, при други - не, не може да няма причина.

горният отвор на стомаха е по широк с нарастването на детето и прибавянето на твардите храни се стеснява и повръщането отшумява.Много рядко се среща при момичетата повече при момченцата се набюдава,до 1 годинка повращанията изцяло спират

# 23
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Цитат на: karla
Цитат на: Liorena
Цитат на: AFRODDITA
Лио, това е страхотно повръщане на фонтан, постоянно. За това се дава по-гъсто мляко и се слага по-висока възглавничка от самото начало.
При нас не беше така, защото Цецо беше и е, като прахосмукачка, каквото хапне, не връща, но племенницата на мъжа ми, повръщаше по всяко време и всичко, единствено Фризовома малко я поуспокои. Но, това естествено беше първите три-четири месеца и не й попречи сега да е като   261uu


добре де, но за това нещо трябва да има причина, или се бъркам? защо при едни деца го има това явление, при други - не, не може да няма причина.

горният отвор на стомаха е по широк с нарастването на детето и прибавянето на твардите храни се стеснява и повръщането отшумява.Много рядко се среща при момичетата повече при момченцата се набюдава,до 1 годинка повращанията изцяло спират


искам да ти благодаря Карла, сега наистина вече съм по-запозната след вашите обяснения.
благодаря ти.

# 24
  • Мнения: 3 927
Цитат на: Liorena
Цитат на: Taneto
Моята бебка имаше страхотен рефлукс. !


какво значи това? от какво се появява? какво значи рефлукс? защо говорите за повръщане? какво се повръща?съжалявам за глупавите въпроси, но искам да съм информирана, ако един ден имам второ дете да знам за какво става дума.




По-горе също са ти отговорили, но ето какво означава точно бебе да има рефлукс: когато я сложа моята бебка да суче и я вдугна от първата гърда, в момента в който я изправя олива лигавника кога с пресечена, кога с още непреглътната кърма; след втората гърда, понеже я пробвам да се оригне, понякога пак повръща; едва на края като я запуша с фрозовома не връща толкова много....повръща също е след сън, независимо колко пъти се е оригнала преди това....

т. нар. физиологически рефлукс е, когато бебето повърне 1-2 с.л. кърма или мляко, а т.нар. ГЕР (гастроезофагеален рефлукс) е, когато бебето повръща непрекъснато. Вярно е, че с възрастта и с въвеждането на по-гъсти и твърди храни проблема отшумява. Слава богу, полседните 2 седмици и при нас има подобрение, макр че сме само на мляко, и вече не миришем толкова на кисели краставични Wink  Wink


подробно почти научно описание на проблема има на:

http://karmene.greatnow.com/reflux.html

# 25
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Цитат на: Taneto
Цитат на: Liorena
Цитат на: Taneto
Моята бебка имаше страхотен рефлукс. !


какво значи това? от какво се появява? какво значи рефлукс? защо говорите за повръщане? какво се повръща?съжалявам за глупавите въпроси, но искам да съм информирана, ако един ден имам второ дете да знам за какво става дума.




По-горе също са ти отговорили, но ето какво означава точно бебе да има рефлукс: когато я сложа моята бебка да суче и я вдугна от първата гърда, в момента в който я изправя олива лигавника кога с пресечена, кога с още непреглътната кърма; след втората гърда, понеже я пробвам да се оригне, понякога пак повръща; едва на края като я запуша с фрозовома не връща толкова много....повръща също е след сън, независимо колко пъти се е оригнала преди това....

т. нар. физиологически рефлукс е, когато бебето повърне 1-2 с.л. кърма или мляко, а т.нар. ГЕР (гастроезофагеален рефлукс) е, когато бебето повръща непрекъснато. Вярно е, че с възрастта и с въвеждането на по-гъсти и твърди храни проблема отшумява. Слава богу, полседните 2 седмици и при нас има подобрение, макр че сме само на мляко, и вече не миришем толкова на кисели краставични Wink  Wink


подробно почти научно описание на проблема има на:

http://karmene.greatnow.com/reflux.html


след всичко казано дотук, мога смело да кажа, че ако се срещна с подобен проблем един ден, няма да се притеснявам толкова, защото ще съм информирана за какво става дума.
А щом има и специални млека за това явление, нещата се поулесняват. Благодаря много за вашите отговори.

Общи условия

Активация на акаунт