Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Приемам критики, относно заглавието, но пускам новата лятна тема, докато не са ни заключили Sunglasses

Последна редакция: чт, 23 окт 2008, 19:36 от M&D

# 1
Пу първа в новата темичка.
Утре вечер тръгваме за морето, та ще има с какво да се хваля към края на месеца.
Заглавието е много лятно   bouquet

# 2
няма критики... много е хубаво името  Hug време беше за нова тема, че РД минаха  Flutter

# 3
Вместо запис:
Има малка грешка в заглавието на темата, а също и линкът в старата не е указан съвсем добре - пипни ги, докато още можеш да редактираш.

# 4
  • София
Нашите летни приключения започват тази събота с тридневен престой на планина. Най-после! Grinning

# 5
Извинения, моля Embarassed Постарах се да отстраня нередностите.
Дария е на село с братовчедките си, уж да помагат на баба си, а те само се дракат и не зная, дали няма да я прибера преждевременно Sad
Весели летни приключения ви желая Hug

# 6
  • Sofia
Скоростно включване и от мен - благодарим ти за темичката, заглавието е чудно  Hug

И ЧРД на SZA, жива и здрава да си, много щастливи моменти с лятно настроение   bouquet

# 7
SZA Честит рожден ден!!!!  bouquet

аз скоростно да кажа -ако знаете само колко съм черна -никога през живота си не съм била с тен.На слънце само изгарям.
Ауууу и е невероятно зарибяващо нещо това солариума,аууууу.

Ще правим едно Банско тази събота и неделя,по скоро басейн край Банско.

Препечени поздрави с вкус на бронзант от мен:)

# 8
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, СИЛВЕ! Желая ти здраве, обич и сбъднати мечти  bouquet

# 9
СИЛВЕ, Честит рожден ден и от мен! Отново на патерица, но аз пак съм в екшън (едва ли някой ще се изненада).

bouquet

Да си жива и здрава, усмихната, обичана и заобиколена само с верни приятели!

В продължение от предишната тема - Веси, не знам как се преборих със себе си. Може би защото Бобко наистина слуша като е на чуждо място. Само пътят ме притесняваше.
А за отслабването - аз съм в ужас, защото не мога да сваля и грам. Как я пиете тая вода? Преди да забременея, пиех като жаба. Сега, едвам изпивам една чаша и то ако нещо ми е много наложително. Иначе мога и по 2-3 дни изобщо да не се сетя.

# 10
  • София
Здрасти от нас и морето Simple Smile
Голям кеф ееееееееееееей!!!
Сарсарилчице-аз гола вода не мога да пия Naughty За това-вредни, не вредни, трескам степчета и така изпивам по два литра. Имам да свалям още малко, ама вече е зор. Но както знаете аз съм от тези дето си се обичат всякак, та драми няма Simple SmileSimple Smile

Весе-жестоки бански боксерки и то по 12-15лв има в Oviesse , ама суперски, тичай, близо си!

На новите мацки- Hug, да не повярва човек-след толкова години-нови желаещи за нашата компания (ама сме готини затова Simple Smile)
Да ви кажа, аз се радвам, че нямаше отчетни "по наше време", ами надникнах скоро (наложи ми се) в една отчетна-лелееее, те са по сто майки, няма запомняне, много досадно едно такова ми се вдия . И едни заглавни страници, мани...Влезте да се просветите Simple Smile
Ние тръгваме на басейнче, че днес е леко хладновато за плаж Simple Smile
Поздрави от нас!

# 11
Много благодаря за пожеланията, много сте мили. Черпя ви виртуално е smile3510 и cook (не намерих питие Sad ).

Аз имам новина за хвалене и тя е, че Гого ще си има братче или сестриче (каквото даде Господ), ако всичко е наред, чакаме го февруари догодина. Много сме щастливи всички в къщи и Гого вече разгласи навсякъде радостната новина!  Laughing

Искам да ви питам нещо за приятелчетата на децата ви - имат ли си, как се спогаждат с тях, карат/бият ли се и как се държат след това?

На всички отпускари - приятна почивка Simple Smile

# 12
ЧЕСТИТА ВИ РАДОСТ, СИЛВЕ  bouquet Hug Heart Eyes
Леко ти бременеене Heart Eyes
Ех, Дария как иска и тя да стане кака, но пусто... ние се ослушваме, а официалната версия е, че събираме паричка. Тя миличката е готова да даде всичките си спестявания от касичката, за да ускори процеса Confused Няколко деца от групата й в последно време станаха каки и батковци, на други им предстои..., явно си говорят и тя споделя емоциите им.

А за приятелите... честичко иска да разглежда снимки на виртуалните си приятелчета.
С детето на наши приятели (момченце 9 месеца по-малко от нея) обича да си играе. Виждат се средно 1-2 пъти месечно и са на моменти - ту се обичат, ту се срамуват, ту ... им млякото  горещо или друго нещо...
В детската градина определено си е оформила приятелски кръг и игнорира всички, които някакси я дразнят. Дори ми сподели, че казала на Стельо, че го харесва, но той  отговорил, че харесва Валя и са се разбрали да си бъдат приятели  Shocked newsm78 Rolling Eyes такъв е животът:hug:

# 13
ЧЕСТИТА ВИ РАДОСТ, СИЛВЕ  bouquet Hug Heart Eyes
Леко ти бременеене Heart Eyes
Ех, Дария как иска и тя да стане кака, но пусто... ние се ослушваме, а официалната версия е, че събираме паричка.

Simple Smile Благодаря. Абе и ние се ослушвахме и си търсехме оправдания от сорта на това, че нямаме място за още едно и други подобни, но като се сетихме, че ставаме тази година на 34, решихме, че няма за къде да се бавим. И сега съм много доволна от това решение, не че ще ни е лесно, но все ще се оправим Simple Smile

Целувки на Дари, аз пък отдавна не съм разглеждала снимки... Ей, това лято може и да отидем до Русе най-сетне, ще ти кажа ако затръгваме.

# 14
  • Sofia
Еха, още бебта  Hug Честито и безпроблемно бременеене ти пожелавам   bouquet

Той и Вики си има кръг от приятели, понякога много добре се заиграват, но има дни в които просто нон- стоп нещо се карат и бият, делят играчки, заканват се, че няма да са приятели повече ....После пак се търсят.

# 15
ЕЕЕЕЕЕ Силвееее ЧЕСТИТО!!! СУПЕР, е не можа ли да побързаш пак да сме в едни отчетни. ОООО много ми е кеф
Хайде още в отбора, много ми се помайвате.

Еми, много си права за отчетните. То на моменти си е направо чат. ама като ме интересува нещо мен... пиша си... и ми е кеф. Мани, мани три заглавните страници, ами заглавията на темите  Laughing

# 16

M&D,чудесна новина!Вие сте герои!Браво за ентусиазма.
Аз вече съм си подготвила отговор,за въпроса"не мислите ли за второ?"Казвам "Чакам Веси да тръгне в първи клас,за да съчетая бебе с първокласничка"Ама това е само за измъкване.Ако чуете ,че се е случило да знаете че е против волята ми и сезирайте необходимите институции,ако има такива за закрила на майките. Laughing Wink

Леле момичета остаряла съм вече.
Една Металика ме изкара от равновесие за два дни.
Днес вече съм напълно реанимирана ,но 2 дни ми трябваха,ауууу
Ех, къде са онези години където по три дни купони без сън се издържаха и пътуване и к'во ли не.

# 17
Честито и от мен, мила Силве! Да сте живи и здрави! Поздравявам ви за куража, защото все повече хора около мен чувам, че се спират само на едно детенце.
Ние също имаме идея за второ, даже поизостанахме от графика с 2 години, ама нищо. Както казва Александър, "чакането си струваше, защото сега имаме най-сладкото детенце на света". Не знам какво ще говори като дойде второто....
Най-вероятно като се преместим (дано да е тази година  newsm17 ), и като дръпна малко в новата работа, ще му отпуснем края. А то място нямаме и сега, ама не ни пречи. Аз съм свикнала да живеем малко като в цигански катун. Сега сме 9 парчета в 3-стаен. Да не е по-различно?

# 18
Благодаря момичета.

Жени, ми вие много избързахте, не сме се ние забавили Simple Smile Всъщност, нашите опити се увенчаха с успех на третия месец, точно както и първия път - уж гласиме да е момиче по някакъв календар, ама знам ли дали сме го уцелили.

# 19
Къде сте всички? Надявам се на прохладни местенца, пиете питиенца... Sunglasses

Силве, свиркай, когато заидвате към Русе, дано само да не се разминем, защото в последната седмица на август ще съм в Добрич, а и в предстоящата седмица ми се очертаха доста командировки Confused

# 20
  • София
Аз съм тук  Mr. Green
Всяка събота и неделя гледаме да ходим насам натам и нямам време за темичката ни, пък иначе ми е домъчняло за любимите ви муцунки Simple Smile
А на Ивчо съвсем. Снощи в 23 ч искаше да звъним на Кари и Ева.
А да! Не съм ви казала новото- Ивчо ще става "Музикар", демек- музикант. Ще има група- Металика, Пепи е на барабани, Ивчо на китара, а Ева...на пиано  Joy Joy Joy
Та ако чуете за БГ Металика- ние сме!

# 21
А да! Не съм ви казала новото- Ивчо ще става ........

помислих, че ще прочета батко  Crossing Arms
Направо се разочоровах

# 22
  • София
А да! Не съм ви казала новото- Ивчо ще става ........

помислих, че ще прочета батко  Crossing Arms
Направо се разочоровах

E, чакай де, за теле ще го гласим  Mr. Green Mr. Green

# 23
ами доколкото не ме лъже паметта, нашите телета на морето ги правехме  smile3508 Хайде още един в кюпа
Искрено ти пожелавам бърз успех и женско телче
Няма да ти показвам каква кравичка съ станала, за да не се разкандардисаш, че с Тези твои диети представям си каква мацка си.
Хайде сега подхващам и Катето за братче на Кари  newsm03

Последна редакция: вт, 12 авг 2008, 14:51 от Evjeni

# 24
Момичета да споделя ... бях си измислила страхотна детска стая в жълто и зелено. Много си я харесва. Едната стена с тапети (акцентната) щеше да е с едни страхотни оранжеви топки, а другите на бледи чертички в жълто и оранжево. АМА НА. Кака Кети каза Розова стая за нея и синя за бебето. И другото условие е леглата да са на два етажа. Как ли не я убеждавах, но тя ми заяви "мамо, любимия цвят на момичетата е розово"  а аз "Ама Кети, не ми харесват как се съчетават тези два цвята" и получавам отговор "Мамо не се притеснявай те ще са бледо розово и бледо синьо"  #Crazy #Crazy #Crazy И сега имам огромна дилема newsm12
Днес съм при Мазнейкова, защото съм въртоглава, ама това е друга тема. И казвам на мъжо, че ще си реша терзанията със стаята ако днес ми каже момиче, а той ми отговаря "Ще решиш един, но ще имаш друг... в такъв случай... ще има и трети опит за момче"  :crazyeyes

# 25
  • София
Ами да, Еми е станала мацка, ама не ни се показва тук, ами в други теми  Wink . Сподели и с нас бе, Еми  Grinning .
Ние на 20.09 заминаваме за Турция на почивка само с тати и току виж сме направили братче на Кари.
Жени, дръж се мила, че с този неуморен Сашо, нищо чудно накрая да използвате клуба за детска стая  Grinning.

# 26
Кате, моля те пепел ти на езика... аз вече съм изпаднала в депресион как ще гледам на ново бебе? как ще трябва да го водя на разходка, ще го кърмя и тем подобни. Нещо не мога да си представя, че ще имам такъв режим. еее, не че ще го родя и ще го метна на някой, няма, ама пусто сега си имам такава свобода. Кети де те слуша, де те не слуша, ама си е човек почти самостоятелен.
Вчера бях при Мазнейкова - 100% МЪЖ. Така, че дилемата е само стаята, без трето бебе  Mr. Green
Мале тая Кари, много хубава бе пу пу пу пу пу
Ама къде се загубиха всички?

# 27
Аз съм си на линия - работя. Бяхме за 12 дни на море в Бяла и изкарахме супер - за наша радост градчето се оказа слабо посетено и нямаше навалици. Ходихме на един малък плаж и имаше място и за хавлии, и за чадъри, и за стотиците надуваеми глупости, без да ходим по главите на други хора.

В понеделник заминаваме с Милото двамата на почивка, децата - при баба. Иначе правим ремонт у нас и е голям ад, ама се налага. Иринка е станала много дълга, прилича на тръстика. Наесен мисля да я записвам на художествена гимнастика. Говорих с една девойка, която работи като пом. треньор в клуба, обясни ми, че могат да приемат деца на тази възраст, било като игрички за тях. Няма да има натоварване от типа "Нишка Робева".

# 28
Няма да има натоварване от типа "Нишка Робева".
то започва доста по-късно и то при условие, че покажат данни. Майка ми беше дълги години изпълнителен директор на Нешка... какви неща знам от кухнята ...
Аз също мисля да я запиша госпоицата, за да придобие финес, стойка и грация. Нямам други амбции. Тък ги приемат и по-малки. Аз в залата видях деца и с памперси. Най-хубавата възраст за започване е нашата 4-5 одини

# 29
Здравейте и от мен.
Завърнахме се.Беше потресаващо добре.Разбирайте,че потресаващо добре то ми беше успеха да ходя на плаж.
Може би от 15 години не бях ходила като бел човек на плаж.
Тоест точно като бял човек ходех ,тоест никак.
Сега след солариума успях и дори не изгорях грам,не станах на мехури и нямах никакви пъпки,точки и тем подобни.
Дзверо полудя от кеф и сега и е мъчно за морето,всеки ден ми го казва по 2 пъти.Като става и ляга.

Жени ,честито за мъжа!

Аз съм решила да поразпитам при нас на Славия ,като най-близо,за художествената гимнастика .
И наистина сега е момента точно между 4 и 5.
Бабата на Веси е бивша състезателка ,та всеки познат ми казва че е грехота да не го пробвам детето.
Най малкото дето казвате за стойката и грацията.

Хайде чао от мен  и успешно правене на телета ,на правещите.

Последна редакция: чт, 14 авг 2008, 14:11 от Бавна,плавна

# 30
  • София
Христинооооооооооооооооо! Къде сега се сети да пишеш глупсоти за кармични наказания  Whistling Whistling Махай го този пост!
За спорта- аз Иво ще го мъча за плуване, ама голям зор с тва водене до там. Аз ще си го прибирам иначе.
КАтериноооо, на ти снимка. Далеч от целта, ама 5 кила са си 5 кила  Mr. Green

ОСвен тва съм с къса коса  Mr. Green

Сега се надявам всички дето им е домъчняло за мен, още повече да им домъчнее и да вземем да се видим!!!  Twisted Evil Twisted Evil

# 31
Кви пет кила, кви пет леаааа...?
Страоооотна си. Какъв корем ехххх. А и нова принческа (както казва кака Кети) А честито
Аз в момента съм като крава. Едни цомби  е един полубременен корем. Гледка за завиждане  Mr. Green

# 32
Здравейте и от нас..
вече се забравихме наистина, особено лятото....
Ние бяхме вече на море - юни месец. Сега може би ще отидем на гости на наши приятели от Варна края на август месец-поне такива са плановете.
Еми изглеждаш страхотно - браво.
Аз правих опит с Мартин да го запиша плуване, но телето докато го навия да отиде да пробва - треньора излезе ваканция....та наесен може да пробваме ...евентуално.
Поне е близо до нас - в училището има плувен басейн и треньор, който работи добре с деца, но ще видим...
И ние се пробваме уж за второ, но щ видим че ЕГН то нещо набъбна много - дали ще стане .....както се казва Божа работа....На мен хем ми се иска хем като си помисля...и ме хваща шубето...

# 33
И ние се пробваме уж за второ ...
Eeee повлякох крак ... Много ми е кеФ.  Успех на всички бебеправещи

# 34
Е, мойта лесна - аз съм се отчела пред род и родина и сега мога само да ви се радвам.
Иначе, каквото съм слонче, мога да излъжа някого, че съм в начална бременност. Хората, като правят ремонт, се стапят от нерви, а аз от нерви качвам. Трупнала съм поне 3 кила към и без това засуканата си фигура.

# 35
  • София
Жени, кви цомби, кво шкембе, кви пет леаааа?  Wink Ти ако се оплакваш от външния си вид, аз да взема да се гръмна просто.
Цяла седмица съм free. Кари замина с баща си за Белене, и аз се наслаждавам на свободата. Вечер като се прибера мога да си правя каквото си искам и няма " Мамо, мамо, мамо". Първия ден ми беше много мъчно, но после  smile3508 .

# 36
Жени, кви цомби, кво шкембе, кви пет леаааа?  
Моля, моля два  размера чашките са  нагоре  Crossing Arms А май и тези вече са ми малки..... Не си забелязала аааа ......
А шкембето си е шкембе. Щом онзи ден бях с един панталон и един потник, с който нищо не личи и един младеж нещо започна да се занася с мен на улицата и изведнъж "Оооо ама ти си бременна" и флирта му приключи Rolling Eyes Mr. Green

# 37
Ей, ама вие сте се разписали много усилено.

Ние сме в ужасен ремонт също и съответно ваканцията ни не е като истинска ваканция - добре, че откраднах 1 седмица да отида с детето на Велинград. Иначе покрай ремонта Гошко само го разнасяме насам натам - беше във Велинград (първо с баба си 1 сед., после с мен), сега е на вилата, където май ще трябва да остане поне 2 седмици... после ще видим. Уж му се вижда краят, но ще си живеем без кухня до октомври Sad А главата ми се замая от разходите - хем миналата година правихме ремонт на останалата част от апартамента, уж бях подготвена, че ще отхвърчи безбожна сума, ама пак ми се завива свят като смятам колко отиват  Shocked

Жени, браво на вас с момченце - оттърва третото Simple Smile Аз, естествено още не знам какво ще е, но съм сигурна, че ще е момиче, някак отвътре ми идва идеята Simple Smile Ако излезе момче, ще има да ми се смеят на шестото чувство Simple Smile

# 38
Ооооо Еми кво си направила?
Добре, че Ивчо е около теб,защото иначе и да те видя няма да те позная.
Това сега Дюкан ли е ?Мамка му ще си я купя книгата.

Слушам  Confusedпоста е махнат.
Ама проучването си го продължих и не е толкова зле за родените на 29,все пак да кажа.
Били много подвласни на чуждото мнение и чуждо влияние в минал живот и сега им се давало възможност да се изявяват самостоятелно.
Сами да се доказват и да не търпят чуждо мнение или влияние.
Казва се, че тези хора трябва да постигнат много в този живот,сами.

# 39
  • Добрич
Леле, имало нова темичка, а аз да не знам. Embarassed

Честито на Силвето, лека бременност желая и на теб!  bouquet
Жени, стискам ти палци да е мъжкарче, както са ти казали, да ги ошариш... Heart Eyes

При нас лятото не е толкова интресно за малкия, както ми се искаше.
Но поне децата бяха 10 дни на море с двете баби Wink. А каката беше с нас на екскурзия малко из Европата, тя поне няма от какво да се оплаква. Wink
Сега отрочетата ми са по цял ден навън в дворовете при бабите си. Вечер са същински циганета- намирам ги боси, мръсни, викащи.. доволни обаче.

Ние сме също на тема ремонти, основно с това се занимаваме през всяка свободна секунда.

М&Д, знаеш ли вече кога точно ще си в нашия град?

На тема килограми, кореми, диети... оставам безмълвна. Embarassed

Поздрави на всички!!!  Heart Eyes

# 40
Привет на всички!
О, Еми Sunglasses, пепел ти на езика за излишни кг

Нашата принцеса е на село. Цамбурка се в басейна по цял следобед Sunglasses братовчедите са на смени, но тя е перманентна дружка на баба си. Миналата неделя й показахме морето, изпържихме се за 1 ден, нооо нямаме повече почивни дни  Sad

Анушка, ти вече ми научи разписанието Wink Панаирът е 26-30.08.08, а още на 25. ще аранжираме щандовете. Идеята е да нощуваме някъде около Албена, че вечер да се топваме в морето.

Весели летни дни и прохладни вечери на всички  bouquet

# 41
Айде и аз срам не срам да се разпиша, и то добре, че се видяхме с Еми и тя ми каза, какъв бейби бум има в темата.
Момичета много ви се радвам  Laughing Heart Eyes
А аз всеки път като се навия за второ и ще ме оперират  Cry нооооооо не се отказвам след нова година живи и здрави ще са ок нещата и ще видим как ще станат нещата.
Аз не мога да опиша колко ми е динамично лятото, просто нямам спиране, само ще ви кажа, че от началото на май нито един уикенд не съм си била в къщи или съм командировка или скитаме с Петретата. Grinning
В събота идва и моят ред за годишна почивка и си отивам ва Тасос на тишина, спокойствие и мързел.
Пепката от началото на август е ваканция, но се гледат с баба в София, една семица ги взех с мене в Бургас(там бях командировка). Тази седмица даже ходи с баба си на работа за по няколко часа, както той казва трябва с баба да учим студентите  Joy
Целувки и много хубави летни приключения

# 42
Аз съм си тук, ама в такава бразилска драма съм се вкарала, че изобщо не ми е до форума.
Накарах майка ми да доведе Боян, за да му направя изследванията за детската, че миналата година беше кошмар в началото на септември.
Той така се е затъжил за мен.... Вече 2 дни плаче сутрин като отивам на работа. Аз май попрекалих със закъсненията вечер .....  Tired

За второ, отдавна ми се иска, но откакто си напуснах сигурната работа, където можех да си стоя в къщи 9 месеца, не знам как ще бъде. Сигурно отново ще го метна на някого да го гледа, от което най-много ме боли.

Покрай не дотам приятните вести около мен, все пак има и нещо хубаво. Не знам дали си спомняте че ви разказвах за братовчедка ми, която беше бременна заедно с мен, но направи аборт в 6-я месец. Сега отново е бременна и миналата седмица ходи да я зашият. Казали са й, че нищо по-тежко от хляб не трябва да вдига, ако иска да има дете и трябва почти постоянно да лежи. Освен това е и с отрицателен резус фактор, което още повече мъчи работата. Много се надявам да докара нещата докрай....

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 10:40 от Sarsarilka

# 43
Вижте на какво попаднах докато си разглеждах старите снимки на Кети
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=2256&AlbumId=33456
Помните ли????
Не мога да повярвам, че е била толкова малка. Как само се е променила ... ама Кети е била много грозничка като малка, а на мен все хубава ми се виждаше Embarassed Сигуно и сегашните снимки като й ги гледам след 3-4 години ще ми се вижда грозна  Mr. Green

# 44
  • София
Жени, не говори глупости за Кети. Красавица си е тя от малка. Там при тези снимки открих това- http://bgphoto.net/photos/2256/o632702842010000000.jpg . Голям смях!

# 45
Ние явно сме го пропуснали това събитие.
И аз периодично се ровя в старите снимки. Не мога да си изкривя душата, че Боян ми се виждаше много сладък на моменти, а сега като гледам - грозник от класа, черен като циганче. Ама, както казва една приятелка, толкова съм му свикнала с мутричката, че все красиво ми се вижда....

Да разкажа изцепка на Бобо от онази нощ:
Събужда се посред нощ и плаче, че го нападнала котка. Пита ме дали може да спи при мен и като се настани (на 2/3 от леглото) ми казва:"Мамо, сега има едно последно нещо, което можеш да направиш за мен"
Питам:"Какво е то?"
Той отговаря:"Да ми попееш малко..."  Shocked
След това чу сирени от линейка и пита:" Тези полицаи за котката ли идват?"
След като го уверих, че е така, се отряза като талпа и заспа щастлив.

А на другата сутрин, докато се облича, маха с ръка на баба си да се разкара и казва "Айде, отивай да ми правиш закуска, че имам една работа с майка ми!"  #Crazy  А после ми целуна ръка......

Такива ги изтриса напоследък, че оставам без думи...

# 46
  • Sofia
Ето ме и мен след 2ву седмична морска почивка  Hug Изкарахме си чудно, въпреки че децата са станали толкова вироглави, че не сме седнали нито за минута спокойно...Но както се изказа Гого, сега му е времето за търчане и после ще си спомняме с умиление тези интензивни почивки...Та по повод интензивността- вече и аз съм 58 кила и съм само на 2 кг от изходна позиция преди двете си бременности  Peace
Когато се освестя - че се възстановявам от летен, еднодневен вирус - ще кача и снимки...

Много се радвам на вас бъдещи и настоящи бремелинки   bouquet

Сарсарилка, надявам се скоро да изгрее слънце и на твоята улица, дано случиш на работа, че много тежко ....И да те питам - какви са тези изследвания за градина? Той Бобо не ходи ли от миналата година на детска? Че съм в чуденка дали да не се обаждам на директорката и да питам за Виктор  newsm78

# 47
  • Добрич
Да се включа само относно излседванията за детска градина.
При нас, при всяко отсъствие над 1 месец на детето, се иска бележка от лекаря, че детето е кл.здраво и няма контакт със заразно болни. А при отсъствие над 2 месеца, се правят отново изследвания за глисти и микробиология на акото. Не знам само дали искат пак кръв и урина. newsm78

# 48
  • Sofia
Мерси за разяснението   bouquet За нас явно това няма да е проблем, защото Вики беше и в началото на август в сборна група, така че не е отсъствал цял месец  Hug

# 49
Нашия отбор все още е на село, но обещавам като се прибера да стана по-активна.
За съжаление детската градина е в ремонт /уж до 15-ти/
Всъщност, къде за съжаление, къде за радост, защото ще си постоим още известно време на чист въздух.
Естествено, след това идва проблема с обличането на дрехи и обуването на обувки - много ми е трудно да ги убедя, че в цивилизацията не се ходи като абориген.
Леко бременеене на щастливките.

# 50
много ми е трудно да ги убедя, че в цивилизацията не се ходи като абориген.
напълно те разбирам. Катрин имаше един период, в който просто не можех да я накарам даси обуе обувките. На следващата година искаше само чехли и не признаваше нищо друго. Тази година виж се родих. Няма претенции за сандалите.
Мерси за пожеланието

# 51
  • Добрич
Днес се обадих в нашата детска градина да разбера какво е положението и какво се иска от нас. Градината по принцип работи с 3 сборни групи засега. Пълен капацитет- от 15.09.
Искат ни само изследване за глисти.
Относно обувките, моите дечурлига цяло лято тичаха боси по дворовите у бабите си, а и вкъщи, разбира се. И аз се чудя как Пепи ще свикне с обуването пак. Иначе миналата година се беше опитал да ходи гол в детската градина (така както обича вкъщи), но беше много разочарован, че не са му позволили госпожите. Wink Поне това му е ясно.
Момичета, ще давате ли някакви имуностомулатори тази есен? newsm78 Какво ви съветват вашите педиатри?

# 52
Аз започнах да давам Цитросепт, просто за всеки случай, въпреки че моите по принцип не боледуват.

# 53
Аз започнах да давам Цитросепт, просто за всеки случай, въпреки че моите по принцип не боледуват.

Цяла зима е ми се е разболявала, но тогава аз превантивно й давах цитросепс. Сега като се върне от море започвам да й давам пак.
Иначе вчера цял ден ми изпраща снимки на Катрин от  морето и аз взех, че си снимах шкембето и го пратих. Тя горката само го целувала и ми се обажда и реве и ми вика "Мамо, много ми липсва Антонио" Скъса ми сърцето

# 54
Привет и от мен,

Да ви се оплача от темите на бременните - писах в мартенската, тъй като по картон терминът ми е 29.02.09. демек 1 март Simple Smile - реших, че е добре да се социализирам виртуално с бременни майки. Обаче - не само че не мога да смогна да прочета, ами и 15-те страници се изписват за има-няма седмица (дори по-малко), а освен това е пълно с дълги постове... Чудя се тези жени не работят ли и ако работят - кой ги търпи да пишат по цял ден по форумите?

Жени, ти включила ли си се в такава тема според месеца с термина?

Иначе ние сме още в ремонт, но поприключваме - надявам се тази неделя вече да се пренесем у дома, макар че ще чакаме кухня до края на октомври Sad

За детксата и аз трябва да проверя какви изследвания искат - засега разбрах само за бележката за контакт.

Я кажете повече за този цитросепс? Хомеопатично ли е или не, какъв му е ефекта? А смятате ли да ваксинирате малчовците?

# 55
  • София
Ама как 29.02.2009! Сега 2008 е високосна, през следващата февруари има 28 дни.  Joy

# 56
Ама как 29.02.2009! Сега 2008 е високосна, през следващата февруари има 28 дни.  Joy

Е, тъй де, аз й казах на акушерката, че догодина няма такава дата - 29.02., а тя само ме изгледа и ми отговори, че явно имам късмет, но в картона записа 29.02. Simple Smile  Все едно... няма как да родя на тази дата, нали  Joy

# 57
Ами да, включих се, но нямах работа в работата. Сега от септември надали ще имам време за писане. Много хора са и не мога да запомня кой какво и защо... А и  като изпусна никата въобще не ми се чете  15 страници
Цитросепта неехомеопатично, тое силен концентрат от семките на грейфрут.

# 58
Здравейте!
Силве, надявам се тази седмица да се пренесете у вас, а следващата - в Русе Hug
Изследвания след дълги отсъствия и в нашата ДГ искат, но ние ще правим профилактични на Дария, защото личният й лекар преди 2 месеца забрани ДГ и контакта с градински деца, защото като бебе почти не боледуваше, а в последно време Sick и ще прецени след това, каква ваксина да й сложи.
Да не ме чува дяволът, но ще се похваля, че за 4-5 дни ще можем най-после и ние да си отдъхнем в Дряновския Балкан.  newsm44

# 59
Аз с нетърпение чакам да дойде края на месеца, че да изляза малко в почивка. Явно и тази година никъде няма да се ходи, но да си стоя в къщи също ми е удобно. А и апартамента......  smile3518
Щяхме да ходим на сватба на сестрата на Александър в Белград, ама като гледам, без пари тая работа не става. Направо ми е мъчно за нея.

За изследванията - аз не си спомням дали има 2 месеца, май не, защото в началото на юли бяхме в сборна група, но за всеки случай ги направих, че да не ме върнат за 1 ден.... Според мерките и теглилките на педиатърката, Боян е висок 110 см, тежи 19 кг и има гръдна обиколка 65 см.
За щастие в нашата градина няма да има ремонт и от днес вече е в коловоза.....  newsm44
Въпреки голямото ми пазаруване в Ла Редут в началото на тази година, пак се очертават покупки - чорапи, обувки, ботуши, панталони и домашни дрехи за градината. Просто вече не знам как ще се справим. А за училище не искам и да си мисля. Сигурно трябва да започна отсега да му купувам по малко поне тетрадките и другите пособия...........

Имам сериозен проблем с лигавенето. Боян е станал отвратителен. Непрекъснато се лигави. Преди мислех, че само в мое присъствие е такъв, но сега и майка ми се оплака, че е непоносим. Където и да отиде, трябва да си покаже всички магарии - върти си очите, плези се, лежи по земята или столовете, криви се, говори глупости.... Абе всичко, което може. В къщи вече и респект от нашите няма. Отговаря, заплашва, че ще ни нареже на парченца, казвал на майка ми, че те като станат звездички, той ще си прави каквото иска.... Не знам как да се справям с него. Както и да говоря и обяснявам - няма ефект. Като заплашвам - още по-лошо. Не мога и само да го бия, не искам да ме мисли за чудовище.
Ако сега не мога да изработя уважението към възрастните и някакво приемливо поведение - изпуснала съм го.

Вие как се справяте?

# 60
Sarsarilka мен направо ме е срам да пиша.... моя не само е лигав а е станал непоносим.... ужас. Rolling Eyes Ние сме за 1 година извън страната и го записахме на ДГ ....обаче голям проблем :  в детската градина не се карат на децата, не ги строяват , не ги наказват съответно и не е разрешен бой (даже има камери в стаите) , в случай, че някое дете удари друго или учителка веднага се викат родителите и се взима детето за даденият ден ..на другият ден пак на ДГ. Вече 2ри път ни викат , че е удрял и ритал учителката  Embarassed до сега не знаех , че се бият ... ама и в БГ това го имат за нормално де...  То не са разговори на тема колко хубаво е в новата ДГ как тук не се бият децата , колко добри са учителките и тн... надявам се да не ни викат вече... За килограми не ми се говори с 2ма мъже диетолози съм...ужас а мама много обича да яде  ooooh! Митко е 16 кг и то от скоро..

На темата за 2ро дете искам , но май ще е към края на 2009 г... или началото на 2010 г.

# 61
  • Sofia
То и аз мога доста да напиша за лигавенето...И в тръшкането и заплашването не сме по назад.. При нас основното е, че се бие с брат си...но и малкия вече се научи да му отвръща и в момента реването от страна на двамата е постоянно...На моменти ми идва да ги набия, но като знам че ще стане по- лошо, гледам да се въздържам. Обаче когато стане непоносимо, наказвам Виктор да стой отделно от нас и той след дълго реване кротва за кратко. Абе в общи линии - много е трудно, на моменти вдигам ръце и си казвам че някъде бъркам, обаче като няма кой да ми каже къде.... newsm78
Вики от днес е на градина, много беше ентусиазиран и стана в ранни зори. Дано да продължи радостта му  bouquet
И Мартин го гласим вече за яслата, от понеделник тръгва. Че малко да видя и аз почивка  Mr. Green

# 62
  • София
Ох, като ви чета и толкова се радвам, че имам момиченце.  Blush

# 63
  • София
Здравейте Simple Smile
Успокоявам се като ви чета Simple Smile
Че ми писна да слушам обвинения, че аз съм провалила и провалям възпитанието на Ивчо...

# 64
Весито, спокойно, ще отмине - и при нас беше така до преди два месеца.
Просто Милен лека полека започва да се очовечава /боже, да не повярваш/

Sarsarilkaа с наказване опитваш ли? На мен ми писна да обяснявам по сто пъти и да броя /дори малкия веднага след думичката мама каза "едно...две.../ и минах на наказания. Лигавенето намаля в пъти, въпреки че и сега се появява понякога.

Да си похваля човечето, като казах че се очовечава - ходихме на екскурзия до Рилския манастир и до Благоевград.
В манастира го питам ще си запали ли свещичка и за какво - а той отговаря - ще запаля, за мама и тате, защото ви обичам.
В Благоевград бяхме с приятелски семейства в парк край реката и /естествено/ имаше сергия с тонове примамки. Другите деца се скъсаха да врънкат родителите си да им купят нещо, а моето съкровище ходеше с тях да им помага да си набелязват за какво да се тръшкат, но не поиска нищо, дори не се опита.
Е, вярно, че преди това имахме разговор" Ти поиска ли пица - поиска - получи ли я - да, поиска ли колички - вози ли се - да, поиска ли сладолед - яде ли, да! А мама какво поиска /той сконфузено/ да слушам - а ти слуша ли - не."

# 65
Да разкажа последната ни случка... отивам в стаята на малкия... и какво да видя бомба е паднала.... (а предишният ден бях чистила) всички дрехи на земята , вратата налепена с лепенки... а остатъците от лепенките на земята ... играчките  #Cussing out да не говорим...... и се почна  Twisted Evil Миткооооо накарах се и му казах , че няма да излезне от стаята си преди да е изчистил..... след няма и 5 мин ...мамооо ела да видиш как съм изчистил  newsm78 като влезнах все едно бях в друга стая  #Crazy всичко беше изчистено , подредено  #Crazy лепенките от вратата бяха отлепени....бях в шок... може и да се оправи това дете ...

Ох, като ви чета и толкова се радвам, че имам момиченце.  Blush

за жалост няма значение дали имаш момиче или момче зависи си от детето ... 2 приятелки имам с момчета...лелеее те направо нямат деца  Peace а пак имам и позната с момиче.... все едно гледам синът ми...

Че ми писна да слушам обвинения, че аз съм провалила и провалям възпитанието на Ивчо...

еми то без обвинения не може...  newsm78 май всички мъже са един дол дренки наговарят се какво да говорят... все друг им е виновен!

Mama_Galia_66  и аз съм от наказващите майки... по друг начин не успявам да се справя

# 66
  • Варна
Хелол! Laughing
Иде люта зима, сняг -пъртина пак ще има!
Липсват ми разни отчетни приятелки, няма ги нийде. Нашето фамилие пак е в ремонт, руши, строи, моделира... Аз взех решение да ходя на работа този сезон. Понеже намерих идеалното си работно място. От друга страна, не знам кой ще гледа Мая, щото работата е нощна, а аз съм поспалив. Но ще се нагодим към тоз рюжим. Важното е, че съм мнго доволна от събитията.
Мая изкара почти цялото лято на море. Черен негър с напукани пети. ooooh! Голямо иху, но то и свободата омръзва и вече ходи на градина. Личи й, че е пораснала и възмъжала. Laughing Държи се благопристойно и благоразумно.
Такива ми ти работи. Скука има тука.

# 67
  • София
Ая, абе това със стаята е и при нас, но след диви скандали. А хем знам, че с телетата само с добро  ooooh! ooooh!
Всичко се търгува- слуша, като знае, че ще получи нещо или след заплаха, че ще бъде лишен от нещо. А не трябва така....
За купуването и тръшкането успях да наложа и да се спазва железно правило- купува се САМО по ЕДНО нещо. И като купим книжка или кроасан , на следващото желание има "Нали знаеш правилото?". "Знам-купуваме само по едно". И така. Важи и за ходене в Южния парк, че там е ад- е не мога да го качвам на всеки влак, всяко конче, всеки замък и пр.
Когато има изключения- те са инициирани от мен, но му обяснявам защо днес например ще купим 4 неща Simple Smile
Бабите ми разказват играта на стратегията обаче и чакам с нетърпение да тръгне на градина като се върнем от почивка.
КрасТавице, заинтригува ме с таз нощна дейност, сподели инфо Simple Smile.

# 68
Еми понякога си мисля , че съм станала истеричка... особено като почна да викам... ама не издържам понякога Rolling Eyes иначе и нашият чисти само когато се скарам, въпреки, че в детската градина доста ги строяват на тема подреждане на играчки като отида да го взема и той тръгва да тича към мен..а учителката : Митко оправи си играчките преди да си тръгнеш.. нашият отива без това онова оправя ги.. чао... ! За купуването и аз го установих това ... по 1 най- много 2... иначе преди бях майката мечта каквото искаше това му взимах...НО това е голяма грешка стават много лигави Wink

моят е овен и навсякъде е с рогата напред  Joy

# 69
  • Добрич
Пепи от утре е на детска градина. Толкова беше ваканцията. Sad
Хем ми е мъчно (пак), хем се радвам, че ще си поднови 'социалния" живот. Wink
И каката скоро тръгва на училище, а мен ме наляга летаргия, свършва лятото и започвам да се вкисвам.
Стягам ново жилище, та покрай тази дейност има все още малко живец в мен. Иначе щях да съм за оплакване. Остарявам май... Cry

# 70
  • София
Хелол! Laughing
Иде люта зима, сняг -пъртина пак ще има!
Не така, де! Ние с тати на море ще ходим!
А по темата за непослушанието, аз общо взето съм доволна от моето диване.
Понякога слуша, понякога- не. Ръси бисери на поразия.
Бяхме в Белене на панаир и лудницата беше пълна. Не и се ходи утре на градина и в колата като кихна ми вика" Мамо, мисля, че не съм готова за градина, кихам и май се разболявам."

# 71
Привет и от нас Hug
Завърнахме се от Балкана. Времето беше прекрасно, ходехме на хубав басейн, направихме си екскурзия в Трявна и Дряновския манастир... Ще приложа по-късно снимки.
Утре принцесата е на ДГ.
Изследванията, които правихме профилактично са с добри резултати. Започваме курс с Бронхо-Ваксом.

Абе, къде се загубиха Зори и Евка Wink

# 72
Здравейте!
Къде пак се изгубихте? Вероятно се подготвяте за новата учебна година.
Ние сутринта рано чакахме нетърпеливо пред магазините да отворят, защото търсехме специален бял тоалет за първия учебен ден  Sick, а в 11 ч. присъствахме на откриване на детски клуб в нашия блок. Беше малка лудница, но отдавна не бях се смяла така искрено, както докато гледах клоуна и дечицата. Дарито се видя с нейната дружка от ДГ и голяма игра си играха двете, след повече от двучасово бесуване се разделиха с рев Cry

# 73

...... а с наказване опитваш ли?

Е, вярно, че преди това имахме разговор" Ти поиска ли пица - поиска - получи ли я - да, поиска ли колички - вози ли се - да, поиска ли сладолед - яде ли, да! А мама какво поиска /той сконфузено/ да слушам - а ти слуша ли - не."

Наказвам аз, ама няма кой да ме слуша. Ако накажа да се стои на стола, веднага се казва:"Няма пък, не искам" и започва да се стича надолу. Ако го накажа в стаята му, започва да виси на вратата и да хленчи. На мен не ми пречи да хленчи, защото имам навика да изключвам слуха си. Работя в сравнително шумна среда и съм свикнала да изолирам странични и дразнещи шумове. Обяснила съм и че ушите ми са вълшебни и не чуват, когато детето хленчи. Говорим, че първо се успокояваме, после казваме ясно какво искаме. В общи линии върши работа, но трябва да сме сами. Има ли трети човек, той или се намесва, или му пречим.

Емче, и аз съм на вълната "преговори". За почти всичко преговаряме. Напоследък дежурният ми отговор е "Ще ти купя като имам пари и не ми трябват". Обикновено работи, но понякога получавам контра отговор "Ами отивай тогава да работиш".... Майка ми твърди, че ако сега не го пречупя, после ще е късно. Според нея понякога има нужда да се отговори "Защото така" или "Защото аз казвам", а не непрекъснато да се обяснява. Детето трябва да научи кой е авторитетът, но нещо ми убягват методите.... Постоянно се обвинявам, че не съм добър родител, какъвто съм си представяла, че ще бъда.

През изминалата седмица Боян си беше в къщи, защото беше с начална форма на бронхит. Сега пие антибиотик и се надявам от утре или от сряда да се върне в градината, че няма да има повече кой да го гледа... Смятам да го ваксинирам и да му давам онази тинктура или каквато е там отвара от котешки нокът - Сементо или нещо подобно.

Сега съм измислила нов вид контрол - с табло. С Боян правим табло за "Домашни отговорности". Мисля, че е време да му въведа някакъв вид отговорност, за да се чувства полезен. Още обмислям наградния фонд, но той много се радва. Гледахме няколко серии от SOS бавачките и той видя какви деца има и какво правят бавачките с тях. Попитах го дали иска да извикам някоя от тях, а той каза, че иска да му направя табло за похвали. Така сега сме пълни с ентусиазъм, да видим докъде ще издържи.

# 74
Не се фокусирай върху това - добър родител ли си или не. Добър си. Просто нашите телета и овнета са си такива по дефиниция. Аз вече гледам по-глобално на нещата и хич и не се опитвам да пречупвам никой. Освен всичко друго, да пречупя опърничавия характер на Ирина значи да я смачкам, тя просто си е такава и това ще работи в нейна полза. Така че усилията ми са в посока, да й втълпя, че сме екип и няма да прави нищо, което не се възприема от екипа за правилно. Само че тя категорично отрича да съм й приятелка, била съм и майка и не можело да сме приятелки. Но не се обяснявам много - много. Голяма част от нещата й ги давам като готови инструкции, защото тя не възприема иначе логиката ми. Ако не стане на моята, настоявам пак, ако не стане, подминавам и пробвам след малко. Гледам да не се ядосвам с нея, защото седмокласникът ми е достатъчна емоция.

Иначе Ирина е убедена, че тя е барби - русалка и ако искам да я накарам да направи нещо, често се полчава, ако й кажа, че барби - русалка прави точно така -  реше си косата, мие си зъбите, не ходи по гащи из града и пр.

Ние все още правим ремонт и все още живеем у родителите на мъжа ми. До две седмици се надявам да сме се върнали у дома, че ми писна.

# 75
Благодаря ти, Хапчице! Знам, че е така, но аз отделям изключително малко време на Боян. Вечер не се прибирам преди 9, което е съвсем малко. Мисля, че част от агресията и лигавенето са именно породени от тази му нужда - да му се обръща внимание. Непрекъснато му обяснявам, че ми е помощник и се опитвам да му втълпя, че само ако сме приятели можем да живеем щастливо. Той знае много добре, че ме ядосва, но продължава да прави нарочно. Ако не получи нещо, веднага ме обявява за лоша майка и че ме мрази. На мен не ми вреди, защото знам, че ще му мине след 5 минути. Но не искам така да преминават дните ни и така ужасно малкото ни време. Снощи приключихме да четем за Ян Бибиян. Той самият правеше много добри коментари и съвсем на място си вадеше изводите за поведението и последиците от него. Не искам да го мачкам, искам да моделирам само някои черти. Тази упоритост, която влага, за да отстоява и най-глупавото си желание, може и да е успешна за него. Дори да го е страх, пак си отстоява каквото е почнал. Това е и хубаво, и не е. Не знам как да му покажа кога може и кога - не да отстоява това, което иска. Само инат не е полезен.

# 76
И ти си права, разбира се. Но не и за това, че се колебаеш за качествата си като майка.
А за отвратителното им наказателно поведение не ми говори - имат рядката способност да те карат да съжаляваш,че не си край тях ежеминутно. Ние с баща й отсъствахме от страната за две седмици през август, които ми излязоха през носа. Цялата седмица след като се върнахме бях майка на най-непоносимото 4годишно момиченце в Южна България. Като ходехме по улиците, чувах коментари: "Биждаш ли, баби, как не трябва да правят добрите деца" и ""Гледай колко е лошо, като правиш едиси как си".

Тя рева, глези се, тръшка се, дори ми заяви, че ще "разруши целия град" и беше готова да го направи ... Сега се поуспокои малко, но аз бях две седмици в отпуск и плътно с нея, а и иначе като свърша работа в 17 ч., до лягане се занимавам само с нея и с брат й, така че не страда от липса на внимание. Ако бях като теб, да се прибирам в 9 вечерта, сигурно да ме е гръмнала  Laughing

# 77
Той Боян затова се държи така. По книжките от типа "Как да бъда добър родител" пише, че чувството за вина не трябва да се показва, защото детето го използва много умело. Затова не трябва отсъствието да се компенсира с подаръци. Мисля, че се справям прилично, предвид ужасния ми график. Като всяко друго дете и Боян си има моментите на добрина и ужаснине, както той казва. Въпросът е да не го отдалеча от себе си, а точно обратното. В тия времена, в които живеем, не ми се мисли как след няколко години ще е изложен на много изкушения, от които не мога да го пазя. Мога само да разчитам, че ако сега посея необходимото, после той сам ще се пази.

# 78
 Ами ние се включваме доста късно (чета че ще затварят темата), но все пак е нещо. Още повече че имаме и познато теленце - Ивчо на Еми  Joy
 А за слушането - явно е от възрастта - и Аничка не е от най-послушните.
 Еми като не се виждаме ще си пишем във форума  Laughing

# 79
  • София
Еми като не се виждаме ще си пишем във форума  Laughing

Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Банда здравейте!!
Петенце (Тинки Уинки), може да не се виждаме, ама ние си мислим за вас, тази нощ се върнахме от Анталия и си говорихме какъв кеф би било с вас, както и с Зори и Жени (че Ивчо е пристрастен към Пепи и Ева).
Момичета, направо не съм вярвала , че съществува идеална почивка. Е- има. В Анталия, с двамата Ивовци, е няма такъв кеф. Просто нямам думи да опиша колко перфектно е всичко. Бяхме в невероятен хотел, невероятна обстановка, невероятно обслужване. Щом за седем дни не можах за едно нещо да кажа, че поне мааалко не ми харесва, представете си Simple SmileSimple Smile
Ивчо се държа странно добре през цялото време, ама то и за него беше такъв рай, че то да няма за какво да се излигави. Беше смешен в интернационалната комуникация- английския и руския за нищо ги няма вече  Joy Joy
Искам пак таааааааааааам, на 33градуса, да ме носят на ръце, а не в тая студена омотана държава, дето и едно летище не ни е като света Sad
Още съм в пост-почивен шок, ще кача снимки и ще разказвам пак Simple Smile
Срещичка другата неделя???

# 80
Еми,моля метни ми малко инфо за хотела и откъде резервирахте.Заинтригува ме.

# 81
  • София
Хриси, чети Дарлинг!!
И всичко е вярно бе, да не повярва човек Simple SmileSimple Smile

Amara Dolce Vita    

Модерният хотел е разположен на брега на морето, на собствен пясъчен плаж на 18 км от Кемер и 75 км от летището в Анталия. Построен е през 2006 г., с обща площ 163 000 кв.м и много зеленина.
Настаняване:

Състои се от основна 7 етажна сграда, три- и четириетажни корпуси и 8 двуетажни вили. Основната сграда се състои от: 276 deluxe standard rooms (вана и душ, макс.3 чов. 40 м2) и 14 апартамента. В Градинската част: 377 standard rooms (макс. 3 чов., 40 м2), 21 connection стаи, 4 стаи за инвалиди (40м2), 5 family rooms, 2 двустайни suites (хол, спалня с врата, вана, гардеробна, тераса, макс.3 чов., 65 м2). Стаите са оборудвани с вана/душ, сешоар, плазмен телевизор, в банята телефон, централен климатик, телефон, мини бар (безалкохолни напитки, бира, шоколад - ежедневно зареждане), cейф (в стаята безплатно), почистване на стаите ежедневно, смяна на спално бельо –ежедневно.
Хранене и развлечения:

1 главен ресторант, 1 детски ресторант, 10 A’la Carte ресторанта (азиатски, рибен, италиански, латински, гръцки, мексикански, барбекю; 2 от ресторантите са платени, другите 8 са безплатни с предварителна резервация), 15 бара (1 които е платен), интернет kафе, музика на живо, вечернo шоу, караоке, дискотека.
Спорт и развлечения:

4 открити басеина (1 от които е отоплен с морска вода),1 аqua басеин, 2 закрити басейна (1 от тях платна и с морска вода), СПА център, детска площадка, мини клуб. Безплатно: билярд, курс по танци, аквапарк, 8 тенис корта, ракети за тенис и осветление на тенис корта, скуош, баскетбол, плажен волейбол, мини футбол, сърф (с лиценз), стрелба с лък, тенис на маса, водно колело, кану, степ, аеробика, гимнастика, водна гимнастика, хамам, сауна, джакузи (в СПА), фитнес; Срещу заплащане: боулинг, компютърни и видео игри, детегледачка, курс за тенис, водни моторни спортове, курс за сърф, дайвинг, яздене на кон, тур на яхта, масаж, Thallasso басейн (SPA център), Wellness център. Безплатни чадъри, шезлонги, матраци и плажни кърпи на плажа и при басейна.
За децата: детски ресторант, 5 детски басейна, детска площадка, мини-клуб (4–12 год.), тинейджърски клуб(13–17 год.), бавачка (платено), детски колички.
Други:

Лекарски кабинет, обмен на валута, магазини, фризьорски салон, коли под наем, закрит паркинг, колело и мотоциклет под наем, пералня и xимическо чистене.

Това е сайтът- гледаш първия хотел- Dolce Vita Tekirova, другите също са готини, но този еееееееееееее...ееееееееееееееееех
http://www.amaraworld.com/

Бяхме с Алфа Тур-нямам забележки Simple Smile, платихме април месец и излезе доста изгодно, нормалните цени не са ниски, но не съжалявам за нито един цент.

# 82
Еми, завидях ти благородно за почивката.

sladka hapka, децата са страшно интуитивни и усещат дори най-малкото ни чувство за вина. А какви спектакли стават тогава.....

Sarsarilka, не му позволявай да те манипулира за отсъствията ти от къщи. Мъжа ми направи тази грешка и се опита с разлигавяне и всевъзможни компромиси да компенсира отсъствията си от къщи, а сега си бере плодовете от това - както се задържи у дома за повечко време, Милен му се качва на главата, истерясва без причини, въобще - става нетърпим.
Аз също работя с гаден график /ето и сега съм на работа 24 часа/, но явно са усетили, че тия номера при мен не минават и не ми ги прилагат.

# 83
Еми изглежда повече от добре,а много ме зариби с твоите коментари.
Аз съм неспособна да изведа бащата на детето някъде в Чужбина,но мисля че и сама с Веси няма да ми е зле.
За момента ентусиазма ми стигаше до Албена.Но това е повече от вдъхновяваща оферта.

За срещичка ,аз съм много навита ,че повече от година не съм ви виждала.Но неделя ми е абсурден ден.
Ако се навият повече хора за събота......

Художествената гимнастика на Веси остава за догодина.Искат поне тук на Славия дечицата да са поне на 5.
като се замисля имат право.Трудно можеш да им задържиш вниманието за дълго време.

За момента ще посещава в градината ,английски и приложни изкуства,а през другата седмица май ще започне набиране на група и за танци.
миналата година и идваше малко нанагорно,особено когато се случваше танци и нещо друго в един ден.
Сега не знам как ще се чувства порасналата кака:)държи така да я наричам
Казва аз не съм Веси,аз съм КАКА.....Голяма кака.
целуфф за всички !

# 84
Художествената гимнастика на Веси остава за догодина.Искат поне тук на Славия дечицата да са поне на 5.
.
eee  тъкмо вчера си говорихме със Сашо, че е време за художествената гимнастика, но нашата приятелка, която работи на Славия в момента е на състезание в чужбина, та я чакахме да се върне, за да питаме
Хайде нещо по-сериозно за срещата - Къде и кога? Ако искате може в Арената -дечурлигата ще поиграят,а ние може да направим една Виктория...

# 85
Жени по принцип за нашите девойки могат да се съгласят,защото са на 4 и половина все пак.
Ето го и сайта им ,тече записване за деца над 5

http://slavia-rsg.hit.bg/

# 86
  • Добрич
Споделям набързо, че в градината и в групата имаме варицела. Сега съм в очакване.

Да е карало наскоро някое от наборчетата тази шарка? Моля малко за кратка информация Praynig.

# 87
  • София
За малко пускам снимки от Турция, после ще махна линка, че много ме дебнат в тоз форум Simple Smile  Twisted Evil Mr. Green:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=285069

# 88
Еми,гордея се с теб и особенно с твоя корем:)
За Ивчовците няма да давам пресни коментари,че те нямат фрапантни разлики с очакваното.

# 89
Еми, насладих се на почивката ти. Наистина е било прекрасно.
Анушка - не е страшна варицелата, пък и на 4 годишно дете можеш да обясниш защо не трябва да се почесва. Милен я изкара на 1,6 и мина относително спокойно от към емоции, нищо че беше пъпка до пъпка.
Запасяваш се с ментолов спирт /той облекчава сърбежите/ и топоцин прахче да пудриш пъпките, пазиш да не се разчесва, не го къпеш и за 10 дена минава.

# 90
  • София
Еми,гордея се с теб и особенно с твоя корем:)
За Ивчовците няма да давам пресни коментари,че те нямат фрапантни разлики с очакваното.

Joy Joy Големият Иво свали 14 кила Simple Smile, на фона на мойте смешни 5-6 ...
Абе всички по тия снимки за корем се хващат, а реалното положение не е така цветисто, ама що така е излязъл незнам Simple Smile, аз други "таргет зони" имам, а там е трагично положението, ма кво сега, Клаудия Шифър няма да стана, то е ясно Simple SmileSimple Smile
Мерси мацка, и на теб Галче.
Кате, Иво е полудял на тема Карина! Не замествайки Ева де  Wink Но доста често се сеща и иска да я вижда.
Онзи ден, под влияние на почивката, разбира се, взел един лист и "пише" списък- Пепи, Кари , Ева и Гери (от градината) да ги бил канел на другия ден на пижа,ено парти (В Турция едната дискотека беше с такъв дрес код и понеже от цялото фемили само на него носех пижама- та ни отсрами).
Както казах и преди- и на мен ми се вижда с вас на кафепиене- давам моя график за уикендите обаче, че е трагичен- и този и другия мога само следобяд. Навиата съм и на Арена, и където кажете.  Hug Hug

# 91
Да взема да почерпя за здравето на най-прекрасния съпруг, баща и приятел - моя мъж. Днес има рожден ден.

# 92
  • София
Галче, да ти е живи и здрав!!!!!  bouquet

# 93
  • Добрич
Галче, мерси за съвета!!!   bouquet

Честит ти рожденник. Да ти е жив и здрав!!!

Еми, страшни снимки, радвам се за вас. Heart Eyes

# 94
Галче, да ти е живи здрави многодатеслуша
Емиииииии, завиждаааам. Толкова многоисках тази година даходя там на почивка,ама пусто ме беше страх с корем да летя, а за рейс и дума не може дастава. Но догодина - ОТИВАМ! Може да се съберем по-голяма тайфа с деца и ще е супер.
Катрин днес е втори ден на детска градина. Очарована е , няма търпение да отиде пак. Учителката я похвали, че много слушала и била невероятно контактна.Не си личяло, че била ново дете в групата. Ама да Ви кажа честно градината ми се видя доста старичка ... то не мога да имам кой знае какви претенции, че като знам колко трудно е записването, ама ... Даже и едната учителка ми севидя много... как да кажа ... нелицеприятна, ама  дано да е само това и дано ме лъже първиятпоглед. Иначе вчера ляга и ми казва "нямам търпение да стане утре да отида на градина".Харесало й с децата, харесали са й учителките. Това е най-важното

# 95
Mama_Galia_66 ,честит ти рожденник.  bouquet

Еми,откъде ги е свалил тези 14кила?Аз не че съм го разглеждала подробно,ама не е изглеждал по-различен от сега.
Ти ми скри топката с тези 14 кила.Или във времето в което не съм го виждала да е бил надебелял.Ако е така може.Ама да ти кажа изградения ми образ си е същия както го видях сега на снимката:)

Жени,ако ти кажа учителките на Веси какви са,вашата ще е спящата красавица.
По притеснителното според мен от вехтичките градини са вехтия  подход към децата.

# 96
Привет, банда Hug
Галче, ЧРД на празнуващия татко!
Еми, вчера не можах да доизгледам снимките, но тези, които видях бяха приказни. Hug
Анушка, мила, дано леко да ви мине варицелата Praynig
Аз съм доволна и от ДГ, и от възпитателките, и от помощния персонал... (да не чува Дяволът). Едната от миналогидишните госпожи се пенсионира през лятото и новата е много мила, любезна... има детенце с 1 г. по-голямо от групата и на всичкото отгоре сме наборки, родени на една и съща дата Joy

# 97
  • София
Моля ви, не ми засягайте болната тема"Почивка в Анталия". Снощи се върнахме  Cry . Там хубаво, топло, а тук- стууууууд. Още се адаптирам.  снимки- по-късно.Беше супер!!! И аз като Еми, нямам забележки.
Еми, на 20.09 сме се разминали някъде по трасето, ние тогава заминахме Simple Smile . За сега чао, като се наспя, пак ще пиша.

# 98
Еее появи се туй Кате, откога те чакам. ГСМ-то ти като на Еми все изключено. Хайде да се срещнем и да разказате.
Кетката се възстановява от гадния грип с повръщането и разтройството. милата много тежко го изкара

# 99
  • София
Моля ви, не ми засягайте болната тема"Почивка в Анталия". Снощи се върнахме  Cry . Там хубаво, топло, а тук- стууууууд. Още се адаптирам.  снимки- по-късно.Беше супер!!! И аз като Еми, нямам забележки.
Еми, на 20.09 сме се разминали някъде по трасето, ние тогава заминахме Simple Smile . За сега чао, като се наспя, пак ще пиша.

Да не те притеснявам, ама аз още не мога да се адаптирам SadSad

# 100
Тези дни съм почти нонстоп на работа, та ще имам време да сложа сутрешното кафе

Размечтахте ме с тези почивки - Анталия, слънце, топло /въпреки че съм привърженик на снега и ските/
При нас ходенето на градина продължава да е спокойно. Е, отсъствахме 1 седмица заради гадния вирус, но сега нещата се нормализираха.
След родителската среща оня ден седя и се чудя, как да убедя Милен поне да си лежи в леглото по време на следобедния сън. Направо е съсипал нервите на госпожите за няколко дена.
Освен това непрекъснато питал, задавал въпроси за всичко и по тази причина го определиха като трудно дете. Не съм съгласна, защото той не пита от любов към спорта, а за да получи отговори, ама кой ли се интересува аз какво мисля по въпроса.
Бах решила за разнообразие да го запиша на таекуон-до, да привиква на дисциплина и да хаби енергия. Обаче той реши, че мно-о-ого искал да ходи на спортна гимнастика или акробатика. Вярно, че е жилав, пластичен, издръжлив и в къщи непрекъснато се катери по мебелите, скача, прави кълбета и опити за челна стойка, но къде да му търся спортна гимнастика на тая възраст.  newsm78

# 101
  • София
Гале, е за първи път чувам на любознателно дете да се казва "трудно". Ужас.
Иво след два дни на градина, във все още ремонтна обстановка е с алергичен ларингит.
Милият лае като кученце, като започне да кашля Sad
Пие един куп лекарства. Много съм бясна. Цялата ни държава е такава, ама поне за децата да бяха опитали да влязат в срок Sad
След застудяването тук и аз вече чакам ските. И пак обмислям да не сме в БГ и на ски. След тази почивка в Турция, някои ценности ми се поразместиха и
смятам, че вместо да трупаме вещи, коли и пр, по-добре да събираме прекрасни впечатления и емоции- човек никога не знае какво го чака
утре, затова по-добре да живеем пълноценно всеки миг Simple Smile
Та се надявам ,почвайки да инвестираме отсега в една хубава ски-ваканция, евентуално февруари да сме в Италия или Австрия Simple Smile
Ивчо ще се изкефи там пълноценно на писти и пр.
Галче , ето -за теб пускам миналогодишен линк:-
http://www.youtube.com/watch?v=9Leoda7Hi74

# 102
Еми, направо ме разби с този клип. Къде е това?
Аз сега съм на работа, но довечера от къщи ще ти пусна на Милен клипче от по-миналата година - първото му качване на ски. За съжаление миналата зима пропуснахме ама се бях насмела яко и с дребосъчето, та не ми беше до ски, пък и не ми беше ясно как ще стане номера да сме четиримата на пистата и да оцелеем. Тази година от позицията на опитен звероукротител, ще пробвам.
А за ските аз си имам и друг тип на каране

Изводите, които си направила относно трупането на пари или на идеи, аз си ги направих преди години. Вярно, че понякога, като го закъсам за пари кеш, все ще се намери някой, който да ме ръчне, че не сме спестявали, а сме ги пропътували парите, но аз не съжалявам. Така и децата ми още от малки ще могат да опознаят света.

Много ме е яд на госпожата, дето не иска да му отговаря на въпросите и го определи като трудно дете, защото според мен най-нормалното е, като се учат децата на нещо, те да имат допълнителни въпроси. По-скоро за мен ще е притеснително, ако не питат.
За съжаление нищо не мога да променя - Милен си е питанка и това е положението. Като се има предвид, че следосиновителната му адаптация отне само половин година и сега е отворен за трима, то е ясно, че съм успяла да му предам моята скорост на говорене и моя интерес към всичко.
Само да ми е жив и здрав, пък да го закичват с каквито искат титли.
А ето го Милен на ски преди 2 години  /само снимки/http://www.mamagalia.snimka.bg/album.php?album_id=111496

# 103
  • София
Голям сладур!!!
Аз като една луда майка, момичетата тук знаят, качих Ивчо на ски на 1г.10мес  Joy Joy
Не говорим за каране, разбира се, а за свикване с обувките, със ситуацията , снега и пр.
Но се радвам, че му харесва, това преди всичко е здраве, а той не е от най-калените..
тази година поне за 15 дни искам да ходи на ски-училище, а с нас и уикендите, и ако живот и здраве, това за десет дни в Италия стане.
Незнам за вас, но аз навсякъде си ходя с Ивчо. Някак си , не мога да се забавлявам като не е около мен и ми се струва егоистично някак , да го лишавам
от преживявания и посещения на различните места , където ходим. А и не ми пречи, в смисъл, не ходим никъде, където и той да не може да дойде.
В София , разбира се излизам понякога вечер без него (без тях  Twisted Evil), като например в петък вечер с Jen  Heart Eyes, ама то младо- изкарва до 6 сутринта,
аз в 2 се прибирам Simple SmileSimple Smile
Айде бе, давйте да се видим, Женка не може ли някоя вечер през седмицата в "Приказката", ще си платим като за РД?????

# 104
Аз го качих на 2,8 като на майтап, просто защото така или иначе единя от нас трябваше да стои с детето, докато другия се пързаля. Обувките и ските му лепнаха като втора кожа. Снимките са от първия му час на ски в живота.

Аз също навсякъде ходя с децата. Ако не може с тях - не ходя. Дори и да има на кого да ги оставя - просто не ми е интересно.
Тези дни на два-три пъти ходя на пазар без "ремарке", защото мъжа ми си е у дома. Е, не остана човек който да не попита - ама къде са ти децата  Joy
И където и да отидем, Милен винаги пита, кое какво е, как се прави, защо и т.н. А явно аз съм го разглезила с това, че винаги му отговарям и обяснявам. Вчера ми се пазареше - не искам да ходя на детска, госпожата не ми отговаря на въпросите, само казва, че много питам и да замълча.

Аз съм навита за среща, но съм леко несериозна /заради работата/.
Като се организира нещо, ще се опитам да се включа, ако не съм на работа. Но предупреждавам, че ние сме 3 в 1 - вървя с двете диванета накуп. За това Арената ми е неудобна - там не приемат малкия в детския кът, а той не стои на едно място.

# 105
Айде бе, давйте да се видим, Женка не може ли някоя вечер през седмицата в "Приказката", ще си платим като за РД?????
Там със сигурност ще е заето, но акоискате може да отидем в Лече Буболече или просто да се съберем в някоя Арена.
Ама хайде по-сериозно. кой е за?

# 106
  • София
Естествено, че аз съм "ЗА" срещичка  Wink !
Хайде, малко снимки и от моята почивка
http://www.katerinavk.snimka.bg/album.php?album_id=290484 .

Последна редакция: нд, 28 сеп 2008, 13:07 от Katy

# 107
  • София
Много съм зле  ooooh! ooooh! ooooh! Имах предвид "Островът". Иначе за "Лече Бубулече" звънкам веднага, само кажете за кой ден?
И другото е, че е малко далече- до НБУ...
Аз мога към 18.30. Кажете кой ден и колко деца ще са?

# 108
  • Видин
 doh doh doh doh doh

Добре че Еми днес ми каза, че отдааааавна имаме нова тема, защото аз от май месец не съм в час  #Crazy. Мислех, че темата ни безвъзвратно е умряла, а се оказа че съм голяма блейка и съм пропуснала новата  ooooh!.
Прочетох само последните две страници, защото нямам време за всички, но искам да поздравя Емката и Катето със чудесните снимки от още по чудесните почивки  Hug.
Еми има даже и нова прическа и е страшен сладур така. Пък за плоското коремче нямам думи. Емиииии........ Heart Eyes Flushed Heart Eyes.....

Ние юли месец бяхме на Албена и да ви кажа честничко мноооого си я харесвам аз. Също останахме много доволни от всичко, да не говорим за Ева, която се разкисна в басейните  Joy.

Анушка, Ева края на юли кара варицелата. Незнам от къде я пипна точно, защото не съм видяла пъпчиво дете около нас, но пък я изкара толкова леко, че даже се радвам че я мина. не е вдигала Т изобщо, не е имала никаква промяна в общото състояние, имаше около 20-30 пъпки, но по закона ва Мърфи почти всичките бяха по лицето  Twisted Evil.
Противно на всички тукашни съвети аз съм я къпала всеки ден и даже по няколко пъти на ден. Четири пъти дневно киснеше във ваната, като редувах овесени трици, сода бикарбонат и смрадлика. Ето я за потвърждение, тук е във вана със сода :

.......
а тук със овесени трици :

........
Благодарение на ваните, не съм я чула веднъж да се оплаче че я сърби  Peace, много бързо завехнаха и хванаха коричка пъпките, а на четвъртия ден вече нови пъпки нямаше.  Кофтито беше, че тя недаваше да и топя главата и лицето, че я беше гнус от разните плуващи неща във ваната и затова там  и наизлязоха повече пъпки (според мен). защото племенницата ми се зарази от нея (естествено) и се изпъпчи на 22 втория ден от инкубационния период, когато вече бяхме решили че и се е разминало и бяхме заминали на Вършец. Та тя там по цял ден висеше в басейна на плажа, а вечер във ваната в нашия апартамент и имаше точно 10 пъпки :

........
Решението как да постъпиш е твое, аз изчетох доста материал по въпроса и се доверих на логиката си. Десет дни без вода ми се виждат абсурдни, просто не трябва да ползваш сапуни и шампоани, за да не подлютят пъпките, иначе чистата водица облекчава  Hug.

Дано все пак ако я е хванал я изкара бързо и безпроблемно  Simple Smile.

п.п. Махнах снимките  Wink

Последна редакция: ср, 08 окт 2008, 14:21 от 3ори

# 109
Ето я Зори Hug  bouquet
Питах за теб, но явно никой не знаеше, че ти не знаеш..., а вече е време да преименоваме темата  newsm78 Имате ли идеи?

# 110
  • Добрич
ЗориHeart Eyes
Засега нямаме индикации, че сме прихванали шарката. Има нов случай в групата, така че имам да броя още 21 дни.

Нямам никаква идея за заглавие на темата. Нещо ме е изчезнало творческото вдъхновение. Wink

# 111
Априлско майската дружина е вече втора група в детската градина!

Това ми хрумва като заглавие на първо четене. На второ като ме посети музата, че "поседела, поседела и ушла" ще сътворя и нещо по-идейно.

Много съм тъжна.
Милен искаше да ходи на спортна гимнастика или на карате.
Спортната гимнастика за дребосъци ми е доста далече и реших да е по-близкия вариант - карате.
Питах в Лукоил Икен - казаха приемат малки. Разбрах се с треньора и вчера заведохме детето на тренировка. След 30 минути ни се обадиха да го приберем. Много време заемал на треньора, да опитаме догодина пак.
А Милен само ме врънка - много ми хареса, искам пак.

Ама много ме е яд!

# 112
Хриска, обещах да ти докладвам.
Ходи вече един път на художествена гимнастика, днес е втората тренировка. Много са сладки, общо взето на тази възраст според мен няма да научайт кой знае какво, но мисля, че  тук идеята е да свикнат със залата, обстановката и т.н. Умрях да се смея. Нали ти казах, че ще я водя с детенцето на моята приятелка. Двете не искаха дасе отделятедна отдруга, но треньорката досто строго гиразделяше. Първият път ходиха на пръсти, на пети, с ръчичките отзад, на високо, като пате,  като слонче, правеха жабка, сандвич, шпагат мъжки, женски, мост (ето тук умрях от смях) и накрая свободна игра с топките. Вчера милата ми обясняваше, че я болят  крачетата от жабката, но е ентусиазирана поне за сега и чака с нетърпение днешната тренировка

# 113
Леле ,Жени ти в колко си станала:)Паднах като видях часа.

Това което ми казваш звучи добре.
Сега съм пред дилема вече страхотна.Мисля обаче да я доведа някой път,за да видя как ще реагира.Хубаво е, че за Катрин си намерила приятелка с която се познават за начало,това е много важно за положителното отношение към заниманието.
Часа на започване беше 17.30,нали?Дано нямат нищо против за някой друг зрител Simple Smile

Аз сега съм много приятно изненадана от тръгването на строежа на новото крило в нашата детска градина.
В което се очаква да има басейн.Според думите на директорката басейна ще е готов за следващата есен.
Много ми се ще да и вярвам.

А това с жълтия цвят е велик ориентир,направо ме разби:)Като кръгчето в бгмапс:)все едно.
Мерси за инфото и  Hug

# 114
  • София
Хриси коя е тази детска градина??

# 115
Ей,хедонистката Wink
136та,в парка на Славия.

# 116
Хриси, от 17 до 18 часа са тренировките
Днес ще се водим.
Леле ,Жени ти в колко си станала:)Паднах като видях часа.
А това с жълтия цвят е велик ориентир,направо ме разби:)Като кръгчето в бгмапс:)все едно.
Мерси за инфото и  Hug

Ааа кво ще кажеш за жълтото, няма друго такова, нали ти казах Mr. Green
А аз ставам към 5:30-6:00 Нали съм куковица със спането. Лягам рано, ставам рано. Ама така знаеш ли колко домашна работа си върша

Кате, защо не запишеш и Кари с нас на гимнастика?

# 117
Честит рожден ден на Vesito!  bouquet

# 118
  • Видин
Веси, честит ти ден рожден  Hug!

# 119
  • Sofia
Много ви благодаря, че сте се сетили за мен  Hug

# 120
  • Добрич
Аз да споделя само, че от днес сме с доказана варицела.  Wink Първите две пъпки забелязах вчера вечерта.
Искам да попитам тези, които са приготвяли на децата си вани с овесени трици и сода бикарбонат, да ми кажат как точно ги правехте.   bouquet Колко сода бикарбонат и как се приготвя отварата от овесените трици? Мерси предварително!!!  Heart Eyes

# 121
  • Видин
Анушка, включвам се веднага, тъй като аз май съм с най-скорошен опит. Овесените трици ги има по аптеките или в хранителните магазини - не се приготвят никак, ами пълниш ваната и сипваш вътре половин пакетче трици. Тя водата става мътна и гадна, но много омекотяват кожата и облегчават сърбежа. Содата по същия начин - на пълна вана половин пакетче или 1/3 пакетче, зависи от ваната ви, но тук няма предозиране, спокойно  Simple Smile.
Температура има ли? Много е вероятно, ако до сега не е вдигнал, изобщо да не вдига, стискам палци да е така и изобщо да не се опъпчи много и да минете леко.
Не се панирай, зора е третия ден, от четвъртия вече при нас нови пъпки не избиваха, но ти си прави ваните, защото най-много сърби като се пукат мехурите и хващат корички. Никакви измиващи средства, плакнеш само с вода! След ваната със сода, даже не е нужно да плакнеш. Шампоан и душгел след 9-10-ти ден!
Нашият док препоръча, а и в нета четох, че не се препоръчват шоколад, цитруси и мъхести плодове, защото усилват сърбежа.
Аз давах и Зиртек, обед и вечер по 5 капки, консултирай се с педи по този въпрос и няма да се мъчи детенце изобщо!

И  накрая, пази го да не чопли коричките, защото ако ги маха насилствено остават гадни дупки. На ева първата пъпка и излезе точно в ямката над горната устничка и тъй като коричката според нея я правела грозна я изчопли зорлем, та сега там има дупчица  Sad. Грозно шоше Heart Eyes.

Хайде цунки и малко пъпки. И пиши как сте! Ние ви стискаме палци!

# 122
  • Добрич
Зори, благодаря за включването.  bouquet

При нас засега всичко върви нормално. Имаме около 25 оформени пъпки, навсякъде по тялото, но се забелязват още много в переспектива. Температура имаше първия ден (когато забелязах първите 2 пъпки) и малко вчера. Когато не ми е топъл на пипане, избягвам да меря Т. И да има сега, е съвсем малка. Няма прекалено голям сърбеж засега, но пък сме едва в началото. Ще видим... Wink

# 123
Момичета, дайде акъл. У нас всички без Ирина сме карали варицела, като ние с таткото я карахме доста големи и знам какъв ужас е. Ще ми се тя да я изкара като малка, но в групата в градината засега са ок. Обаче току-що научих, че най-големия й приятел и годеник е с варицела от вчера и ако ги съберем, ще хване със сигурност. Чудя се дали да й го причинявам нарочно, или да чакам нещата да се получат от само себе си някой ден. Но като знам как баща й само не умря на 30 години - имаше пъпки и в гърлото и се страхувахме от задушаване ... те пъпките бяха по всички лигавици, всъщност, вкл. и между зъбите, ад беше просто!

Иначе новото при нас е, че от понеделник Ирина е записана на художествена гимнастика и в момента ентусиазмът й е непоносим. дори отказва да ходи на градина, искала на гимнастика. Е, ходи си, разбира се, ама у нас само за това се говори  Laughing

# 124
А пък нас май ще ни подмине пак варицелата. Миналата седмица имаше контакт - провокиран от мен- с детенце с варицела. Резултатът беше прокашляне и запушен нос. Вчера бяхме на профилактични прегледи и доки каза че ще преодолее вируса, защото бил със засилен имунитет сега - след лятото. Каза още, че за да се разболее детето трябва да има контакт с вирусоносителя поне 3-4 пъти и пак зависи от моментното състояние на детето. Аз принципно исках да се разболее, но после ме достраша...изобщо стана като поговорката - хем боли, хем сърби, хем драго ми е Embarassed

Мартин новата му страст е корабомоделизъм. Всяка седмица имаме нови кораби, направени от него- чудя се къде да ги събирам вече.
Тае бо- то му е другата страст.
Изобщо - пораснаха децата. Искам да се пробваме на ски тази зима - ще видим...

# 125
  • Добрич
Charr, може и да не ви подмине варицелата. Все пак инкубационният период е 10-21 дни, като най- често децата се разболяват между 14 и 17 ден от контакта.
Не знам какъв съвет да дам относно т.нар. "умишлено" заразяване. Аз лично не спрях Пепи от градина, когато се разбра, че има варицела.  На мен ми олекна, че я караме сега. Wink Имам чувството, че почти всички деца от групата ще я изкарат сега- до момента май над 70 % се изпоразболяха.
Каката изкара варицела на 6 годинки, това за сведение.

Последна редакция: ср, 15 окт 2008, 12:59 от anuschka

# 126
  • Видин
Аз месец и половина, докато изтече керантинния период на Ева и племенницата ми, бях в шок и ужас за себе си! Според майка ми, не съм карала варицела, тя не помни шарка с такива пъпки. И си се представях с гадни пъпки и дупки по лицето и тялото посред лято  #Crazy. Слава Богу, размина ми се, като от тук следват две неща - или съм я карала по някое време и е било почти безсимптомно (едно комшийче миналата година я изкара само с 1 пъпка във веждата), или просто съм минала между капките и сега пак може да ме бъцне във всеки един подходящ момент. Каквото и да е, важното е че при мен страха си остава и се озъртам и вардя от всеки пъпчив, макар и да  е само с акне  Crazy.

По твоят казус Сладка, аз лично много се разочаровах, като свърши миналата учебна година, без нито едно дете в цялата градина да се разболее от пустата Варицела. Мислех да си я водя и да и я лепна, въпреки риска за себе си, с оглед на това, че я гледам лично, без да я командировам при баби и роднини. То пък взе, че стана лятото, без да сме разбрали кой е източника на заразата, за да му благодарим  Joy. и всъшност съм много доволна , че вече и Рубеолата и Варицелата сме ги зачеркнали от списъка "желателно в детска възраст"  Simple Smile.

Не е редно да те съветвам да си заразяваш детето с каквото и да било, все си мисля, че до четвърта група няма как да се размине с тази прелест  Peace

# 127
Баща й на Ирина и бавачката подскочиха ка то ужилени и категорично се противопоставиха да я вода  при болното гадже. Обаче съм й поставила ултиматум - ако не се разболее доброволно докато е в градина, като тръгне на училище я водя при болно от варицела дете, за да я хване. Не мога да я оставя да я кара като мен на 18 години - имам белези все още и ще ги имам, няма къде да идат ... Или да се гърчи като баща си. Той пак добре, че не умря тогава  Mr. Green.

# 128
Ехо-о-оо!

Аз малко се позагубих, но най-после намирам прозорче да пиша. Имах кратка отпуска, но от утре пак се връщам на работа...

За варицелата - Боян я кара преди 2 години през зимата. Успях някак да го отърва да не чопли като го занимавах с различни неща, които изискваха вниманието му и така забравяше за сърбежа. Освен това мажех с ментолов спирт колкото пъти се сетех. За събирането на деца - когато бях малка, брат ми се разболя от шарка и майка ми ни караше да спим в едно легло. Така и не се заразих. Сега спах с Боян в едно легло, но пак не се заразих (аз също не съм карала варицела), но за сметка на това малкият ми брат се разболя на 26 години от нищо дето се казва (нямаха кой знае колко общуване).

Еми, аз бих ти препоръчава ски в Австрия, ако трябва да избираш между нея и Италия.

Боян ми го върнаха вчера с разстройство от детската. Лекарката му каза никакви сокове и пресни плодове. Само чай от шипка и лайка, солети, сухари, бисквити. След 2-3 дни постна супичка и после пилешка супичка. Добре, че майка ми прави всяка година компот от дренки, без захар. Сега му давам сока и от вчера до днес рязко намаля броя на ходенията.
А племенникът като разбра, че Бобо се е наакал и затова не ходи на градина, и той каза:"Искам и аз да се наакам..."  hahaha Никак не обича милият да ходи на градина...

Е, това е от нас засега.
Ще се опитам да пиша по-редовно.

Целувки на всички

# 129
Привет на всички!
Не помня, от кога не съм писала в темичката, само надничам набързо и се опитвам да бъда добра майка вкъщи. И няма как да не обърна внимание на всепитащата и всеразказваща щуретина. В момента нещо се е кротнала (рисува си...).
Относно желанието за ходене на градина, прилагам цитат: "Ааа, не искам да не съм на градина 1 ден! Тъпо е да не съм на градина!" Shocked :shock Joy
Имам желание да я запиша на художествена гимнастика, ходихме на международен фестивал по спортна и художествена гимнастика за деца; силно се впечатли детето, но часовете на тренировките са  newsm78, а в нашата ДГ няма такава група. Подбирали са деца за народни танци и Дария не е от избраните, въпреки това може, ако искаме да я запишем, но тя с нейните принципи отказа, защото не е избрана. Понеже има желание, а някои избрани деца нямат желание да ходят от понеделник и нашата девойка ще танцува newsm19
Имам още много да споделям, но да не ви отегча.
Желая на всички топла, златна есен Hug

Embarassed Крайно време беше да редактирам заглавието Embarassed

# 130
  • Видин
Анушка, как сте?

# 131
  • Добрич
Добре сме, пу-пу. Мерси за загрижеността. Heart Eyes
След малко ще го водя на контролен преглед за снемане на карантината.
Пъпките завяхват активно, някои са вече даже без коричка. Но има една на кръстчето, която е малко по- червена. Не вярвам да е възпалена, но да видим какво ще каже докторката. И с какво евентуално да я мажем.
Много ни помогнаха ваните, най- вече с овесните трици. 2-3 дена Пепи имаше ужасен сърбеж и това го спасяваше доста.
Като цяло варицелата мина леко, според мен, с мах 100-на пъпки. Радвам се, че вече се оттървахме от тази шарка. Wink

# 132
  • Видин
Браво на вас  Hug! Сега ви желая бързо възстановяване и го пази повечко, че нали знаеш че тази гад срива доста имунитета.

# 133
Здравейте на всички  Hug Прочетох, че разисквате за варицелата и реших и аз да споделя моят опит. Аз също не бях карала варицела, а минах трийсетте преди две години  Embarassed Макй ми също се е опитвала да ме зарази "умишлено" като малка, но не се е получило и така до миналата година, когато се заразих от детската градина. Беше някакъв ужас, даже изкарах 10 дена в болница под наблюдение  Cry  Искаха да ме държат още една седмица за да не заразя децата, но аз не издържах повече и реших че е по-добре сега да я изкарат отколкото като мен. Естествено, че се заразиха и двете - след 10 дни като се видяхме то не беше гушкане, не беше чудо. И двете имаха по около 4-5 пъпки, не вдигаха температура, не ги сърбеше - така че не съм правила никакви вани.  Явно всичко си е съвсем индивидуално и както казват старите хора - имало да става.
Бързо оздравяване на всички  Hug

# 134
  • София
Другарчета любими, по-другата седмица ни стискайте палци. Praynig
На 10.11. влизаме в Пирогов за операция на херния Sad
Днес правихме тест за алергии и почваме по-схема, спирам го от градина, за да се закрепи здравословно до операцията...

# 135
  • Добрич
Другарчета любими, по-другата седмица ни стискайте палци. Praynig
На 10.11. влизаме в Пирогов за операция на херния Sad
Днес правихме тест за алергии и почваме по-схема, спирам го от градина, за да се закрепи здравословно до операцията...
Оу, Еми, каква е хернията? Ингвинална ли?
Стискаме палци, разбира се!!!  Praynig
Всичко ще е наред, не се притеснявай много!!!  Hug

# 136
  • София
Ингвинална. Абе странна работа- в петък единият му тестис ми се стори уголемен повече от физиологичната диспропорция. Всички ме обявиха вкъщи за параноичка, но аз все пак си записах час за консултация. Та така. Херния. Знам, че е рутинна операция, ама...все пак операция.
Та ще минем и през това.
По-скоро сега трябва да го "настройвам" Simple Smile, че знаете теленцата какви са (сме),всичко е ок , ако са подготвени. И другото е да се маскирам непрекъснато и да не му предавам моите, надявам се безпочвени притеснения.

# 137
Еми, всичко ще е наред, бъди спокойна.

Момичета, чета ви за варицелата и оставам с впечатление, че явно е масово напоследък, но в нашата детска явно не е пламнала още тази болест, защото няма нито един случай, за който да съм чула.

Иначе последните две седмици имам проблеми с Гого и ходенето на детска - не иска да ходи, започна да плаче, пазари се от вечерта. Опитах да разбера има ли причини, но стигам до заключението, че няма обективни причини, явно по-скоро е цялостно поведение, тъй като и у дома започна да казва "няма" за всичко - няма да си мия зъбите, няма да ям, няма да спя, няма... и т.н. А пък моите разхлабени напоследък  нерви не издържат на цялото мрънкане, хленчене и телешки инатлък и започнах да викам по-често, отколкото ми се иска.

Споделете опит с вашите малчугани, моля.

Да ви се пооплача и похваля за бременността - наложи се да правя амниоцентеза (слава богу всичко е наред), но беше леко стресиращо преживяване. Като че ли това беше лампичката, която ми светна и най-накрая осъзнах, че всъщност съм бременна и това е приоритет пред всякакви други глупости като работа и т.н.

Иначе бебето ще е момче - е, явно интуицията ми, че ще е момиче, е била по-скоро силно желание - нищо, ще работим после за трето.

Още съм в чудене къде и как да го сложа това бебе като дойде, едната идея е да търся легло на втори етаж за Гого, а отдолу да е кошарката вместо легло - ако сте виждали нещо интересно в тази посока, казвайте.

# 138
Emi  стискаме  ви палци  Hug

# 139
Еххх Еми...,стискам палцивсичко да мине леко и много бързо да се възстанови. Аз все като взимам Кети  от градина и като ги изкарваха на двора все  се оглеждам за  Ивчо,но не мога да го видя.
Иначе госпоицата много й харесва да ходи на градина. Даже вчера исках да не я водя, че нещо се разхреми и като започна един ми ти рев.... и я заведох. Но нещо много малко неща е научила. Миналата година в клуба научи доста повече. Всеки ден се връщаше с ново стихче или песничка. Ама тогава бяха в група по 4-5 деца.
За шарките да Ви питам - има ли някаква опасност за мен? Аз не съм карала никаква шарка, освен дребната. Вече съм 30-та седмица...

# 140
  • София
Жени, виж дали дребната шарка, която си карала е рубеола. Тя е критично опасна, което не значи да се навираш зорлем м/у шамарите!

# 141
  • Видин
Eми, какви са тези работи дето чета Confused !?
Много да го нагушкаш Ивчо и му кажи, че съвсем скоро Евка лично ще го нагуши и нацелува Hug! Да се стяга и да се възстановява бързо!
А на теб - сили и по-малко притеснения (това май е мисия невъзможна!, но искам да ти вдъхна кураж и стискам палци да мине бързо и да се забрави още по-бързо!
Целувки много, много, много  Hug!

# 142
да само рубеола съмкарала. Майка ми казва, че колкото и пъти да е имало шарка и в градината и в училище, нищо не съм хващала. Таза това сега  малко ми е в шише