количеството което трябва да изяжда едно новородено

  • 1 152
  • 8
  •   1
Отговори
кокло мляко трябва да изяжда едно новородено

# 1
  • София
  • Мнения: 1 252
колкото му се яде - кърми на поискване  Peace

# 2
  • Мнения: 1 479
Колко картофи трябва да изяжда един мъж на 33 години? Колкото му се яде. Зависи от мъжа и от хиляди други фактори...всяко бебе е толкова уникално, колкото и пръстовите му отпе4атъци.... Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 660
В родилния дом използваха някаква формула от рода на - 30 гр на третия ден, 40 гр на четвъртия и тн... така до 100 в края на първия месец.

# 4
  • Мнения: 984
Зависи от апетита, но и от теглото на бебето. Между 10 и 40-50 мл. Има едри бебета с голям хъс, които имат нужда от повечко кърма. Това се регулира постепено и количеството се нормализира.
Има и бебета, при които 10 мл на хранене са постижение.
Най-важното е да се следи бебето да ака и да пълни пампитата с пиш редовно.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 348
Колкото му се яде. Първите дни не го оставяй некърмено повече от 2,5 - 3 часа, особено ако има жълтеница. По-късно бебето ще си направи само график, ако му позволите.

# 6
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Примерът с картофите е много удачен. Няма такова нещо като "толкова трябва да изяде"
Едни бебета ядат по повечко, но по-рядко, други хапват малко и по-често.
Бебето знае колко. И ако е останало малко гладно от предния път, ще си поиска по-скоро. Затова не бива да се чакат 3 часа и да се робува на режим, или пък нощем да се държи гладно. Бебетата имат много интензивна обмяна, растат много бързо и се нуждаят от храна денонощно.

# 7
  • Мнения: 1 479
Благодаря firebird!
Аз също съм 100% съгласна с теб, но много от майките не го разбират това Sad
Още един пример:
Какво прави майката лъвица, когато храни бебетата си? Дали се пита колко трябва да изядат и дали са минали 3 4аса от предишното хранене? НЕ! Просто ляга и малките се зака4ат и су4ат, до следващия път...
Ние хората сме бозайници, млекопитаещи к ато вси4ки останали животни в природта.
Защо само фактът, 4е имаме разум, понякога ни кара да обезумяваме?
Следвайте природата и никакви други режими, в това се убеждавам сама до ден днешен Simple Smile

# 8
Благодаря на всички мами които ми отговориха

Общи условия

Активация на акаунт