Препоръчайте фирма за кухни по поръчка!

  • 345 377
  • 815
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 546
Здравейте! Има ли шанс хубава права кухня около 3 м дължина да е качествена и да струва до 3000 лв.? Имам предвид да е с хубав здрав материал и плавно затваряне. Вчера ходих до Виденов и съм меко казано потресена от тях. Все едно са декор за филм.

# 781
  • Мнения: 4 207
Здравейте! Има ли шанс хубава права кухня около 3 м дължина да е качествена и да струва до 3000 лв.? Имам предвид да е с хубав здрав материал и плавно затваряне. Вчера ходих до Виденов и съм меко казано потресена от тях. Все едно са декор за филм.
При някой самостоятелно работещ майстор - може би да. Във фирма, дори и Виденов да е - не.

# 782
  • София
  • Мнения: 8 280
Е, защо са не се вмести ?
Виж шкафовете на ИКЕА, може да сметнеш според тях.
Шкафовете на моята са под 3000 за 3,5 м. Ако бях сложила термоплот и обикновен гръб, щеше да се вмести в тази цена. 2013 е правена, чак такава разлика от тогава насам няма. В цената са 160+4*40 лв. Блум механизми - чекмеджета с плавно прибиране и такъв:
Скрит текст:
Някои от вратичките са с плавно прибиране, с различни са заради предназначението им.

(Особено е ПДЧ Kaindl синхронни пори- долни+ две колони + MDF за горните шкафове)

Последна редакция: сб, 13 мар 2021, 18:30 от Desem

# 783
  • Мнения: 210
Включвам се с малко странен въпрос. Задействахме процедура по проектиране и изработване на кухня от мебели Копанарски (гледам малко по-назад в темата е писано за тях). Първото впечатление от тях ни е супер - комуникацият а е на ниво, показаха ни материали, дадоха ни адекватни първоначални съвети и т.н., обаче сега ме изненадаха с това, че ни искат ЕГН, адрес по лична карта и три имена, за да регистрират плащане онлайн?! Бога ми, не мога да си обясня за какво биха им трябвали ЕГН и адрес по лична карта?! Thinking Тук дори не става въпрос за заплащане на кухнята, а само на визуализацията на проекта, понеже искаме да платим по банков път. Някой сблъсквал ли се с нещо подобно дали с тях или с друга фирма и за какво биха им трябвали подобни лични данни?!

# 784
  • Sofia
  • Мнения: 4 700
Личните данни са необходими за издаването на фактура, а щом ще плащате по банков път такава се издава.

# 785
  • Мнения: 210
Личните данни са необходими за издаването на фактура, а щом ще плащате по банков път такава се издава.

Защо ще издават фактура на физическо лице? На много фирми съм превеждала пари за услуги по банка и никога не са ми искали ЕГН и адрес по лична карта...

# 786
  • Sofia
  • Мнения: 4 700
Нали трябва да има основание за плащане. Иначе защо фирмата е получила тези пари и как ги осчетоводява?

# 787
  • Мнения: 210
Нали трябва да има основание за плащане. Иначе защо фирмата е получила тези пари и как ги осчетоводява?

Нямам идея как седят нещата с осчетоводяването от страна на фирмата, аз говоря от страната на клиент, че не се чувствам ок така да си раздавам ЕГН-то. Най-малко ако се искат такива данни, би следвало да идват с обяснение за какво ще се използват и как ще се съхраняват - GDPR-и и производни. Изненадах се, понеже никога преди не са ми искали лични данни, а както казах съм превеждала доста пъти пари и честно казано не ми се струва редно така да се прехвърля такава информация. Ама ок де, явно те си имат причините от тяхна страна.

# 788
  • Sofia
  • Мнения: 4 700
Дай някакво измислено ЕГН, на тях им трябва да попълнят данни на получателя. Мисля си, че могат и само единици да напишат, но явно такава им е политиката.
Иначе са изключително готини и коректни.

# 789
  • Мнения: 4 207
Ами договор няма ли да сключвате? Там също трябват паспортни данни?

# 790
  • Мнения: 210
Shantal права беше - изискват им го от НАП. На мен ми звучи безкрайно абсурдно от страна на НАП, ама то да беше само това абсурдното при тях, пак добре. Иначе ми звъннаха от Копанарски - обясни ми всичко човека, много мили и разбрани са, за сега съм супер впечатлена от тях.

# 791
  • Мнения: 249
Здравейте, търся скорошни отзиви за кухни Прего. Или други фирми за изработване на кухни по поръчки, от които сте доволни и бихте препоръчли.

# 792
  • Мнения: 4 207
Здравейте, търся скорошни отзиви за кухни Прего. Или други фирми за изработване на кухни по поръчки, от които сте доволни и бихте препоръчли.
От Прего съм доволна и бих препоръчала, но ние ги ползвахме преди три години. Междувременно нашият консултант напусна. Ново инфо нямам.
Мога да дам само една препоръка - помисли хубаво за вътрешното разпределение на шкафовете, че аз не го направих, а и консултантът го пропусна. Наложи се в последствие да си купувам разделители и подвижни стелажи.
Сега мисля да викам майстор направо да ми сложи нови разделители от ПДЧ с държачи, че изтече гаранционния срок и вече мога да го направя...

# 793
  • София
  • Мнения: 11 699
Обмислям смяна на кухня.В тази връзка ме интересува дали някой има отзиви за фирма Мебелина?
Ще бъда благодарна за актуални препоръки и на други фирми, от които сте доволни като изработка и качество.

# 794
  • Sofia
  • Мнения: 56
Здравейте,

Някой поръчвал ли си е немска кухня от:
- Nobilia
- Nolte или
- Alno?

Има ли мнения ЗА или ПРОТИВ?

Търся подобна визия, моля препоръчайте ми марки?
https://alno.co.uk/project/harrow-on-the-hill/

Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт