Май имаме проблем

  • 4 314
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 793
Цитат на: Raya
Провери дали не ви се образуват зъбните зародиши. Като му погледнеш венците, отпред са почнали да се изравняват (да стават по-дебели) и да се подуват леко там, където ще са корените на бъдещите зъбчета. Получава се нещо като по-светла ядка във венеца. Боби имаше такова поведение, когато му се образуваха зъбчетата. Изписаха ни гелче за обезболяване - мажех го, когата го видя че е неспокоен и тика пръстите в устата (или каквото друго докопа).


леле, ама какви зъбни зародиши? той е на 7 седмици. възможно ли е това? май му е много рано

# 16
  • Мнения: 1 793
Цитат на: agneshka
ние имаме същия проблем от 1 седмица. всъщност влязох, за да задам въпрос за това. Ния пищи дори още докато суче...като я гушна да я успокоя и започва да търси да яде... Имахме млечница и аз си мислех, че от това не може да яде, но вече я излекувахме, а писъците продължават:((....та си мислех, че може да му има нещо на устичката  на детенцето ти...ти провери ли за това?
може и да са колики, щом казват майчетата...ще ги чакаме да си отидат тогава Wink
успех на всички и повече слънце да има!!![/quote
а какво представлява млечницата? Embarassed  не съм сигурна вече от какво е. най-логично ми се струва да са колики, защото той започва едно извиване, напъване, свива крачета, пръцка и после го обръща на страшен рев и отказва повече да яде. щом го сложа по корем и заспива. обърна ли го по гръб започват крясъците.
но ако може да ми кажеш как точно изглежда млечницата? това са гъбички някакви, нали?

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 823
Aни
това са белички малки мехурчета от вътрешната страна на устичката,т.е.като се отвори устичката,се намират до двата края на устичката,но според мен това са си чисти колики.

# 18
  • Мнения: 4 414
svetlana79 ти е обяснила за млечницата - гъбички са и ги има и по езичето понякога, но така както го описваш и аз мисля, че са си чисти колики
Ния не се превива и не рита..."само" пищи и върти глава с отворена уста, без да захапва зърното, нищо, че и е в устичката...направо изпадам в ужас  и ми се къса сърцето като прави така Cry
дано ви минат по-бързо тия колики!

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 823
agneshka,ти по какъв начин се справи с млечницата?

# 20
  • Мнения: 4 414
Цитат на: svetlana79
agneshka,ти по какъв начин се справи с млечницата?

мазахме се с Дактарин около 1 седмица - по 2 пъти на ден, след хранене. струва 10-11 лв. и го има във всяка аптека. сега след всяко хранене пием по няколко глътки вода, за да измием млекцето и да няма с какво да се хранят гадовете...много са упорити и ни се появиха на 2 пъти, но засега сме ОК/да чукам на дърво/
успех и прегръдки!

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 823
благодаря ти за отговора.и ние ги имаме ве4е много време,трябва да ги унищожа наи-нakraq
целувки и от нас Grinning

# 22
  • София
  • Мнения: 3 900
Цитат на: agneshka
svetlana79 ти е обяснила за млечницата - гъбички са и ги има и по езичето понякога, но така както го описваш и аз мисля, че са си чисти колики
Ния не се превива и не рита..."само" пищи и върти глава с отворена уста, без да захапва зърното, нищо, че и е в устичката...направо изпадам в ужас  и ми се къса сърцето като прави така :cry:
дано ви минат по-бързо тия колики!


Да не правите стачка? Има статия в Библиотеката.

# 23
  • Мнения: 4 414
Цитат на: Raya


Да не правите стачка? Има статия в Библиотеката.


прочетох статията... не знам дали е стачка:((( обикновено ми прави този номер вечер - след 7 някъде, на последните 2 хранения преди нощното...яде от 5 до 8 мин. абсолютно нормално и после изплюва зърното да си почине или го изтърва и се почва мъката: търси, отваря уста, клати глава напред-назад, пищи, ядосва се, но не захапва...обикновено я оставям на леглото да се разсее, но и това не винаги помага Sad мислиш ли, че е стачка Confused:

# 24
  • София
  • Мнения: 3 900
Не прилича на стачка. По-вероятно колики. Пробвай да даваш капки преди да започне или като почне да се мята и реве. Слагаш няколко на биберона и пада голямо облизване. После даваш да суче пак.

Дано помогне.

# 25
Цитат на: Raya
Не прилича на стачка. По-вероятно колики. Пробвай да даваш капки преди да започне или като почне да се мята и реве. Слагаш няколко на биберона и пада голямо облизване. После даваш да суче пак.

Дано помогне.


ами тя отказва всякакви биберони....давам и с лъжичка, ако се налага, но ще пробвам - може пък с капките да и хареса:))
Много благодаря, Рая!!!!

# 26
  • Мнения: 4 414
уффф, гостът бях аз Embarassed

# 27
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Може да е стачка. Стачката не винаги означава отказ от всяко ядене. Понякога стачкуват по определено време, а иначе, когато са спокойни през останалото време на деня, или са по-сънени, храненето протича нормално. Пробвай съветите от темата за Кърмаческа стачка, може би ще помогнат.
Пиши как върви.

# 28
  • Мнения: 713
Anna, koliki i gazove sigurno go mxchat. Iavno im prichiniavat goliam diskomfort i sa neshto novo i nepoznato za tiah. Za da izkara gazovete triabva da se napxne i tn. Mnogo e stresirashto za roditelite osobeno za maikata, koiato se mxshi da razbere kakva e prichinata i da ia otstrani na vsiaka cena. Da ne govorim, che e izmorena i iznervena ot goliamata promiana vxv nachina na jivot i lipsata na vreme za neia samata.
Napxlno ti sxchuvstvam, a i na vsichki mami s problema.
Nie Infacol-a go izrasnahme niakak si sled 1-via mesec i sled tova samo Grape water pomagashe, no za sxjalenie pri vas ne deistva.
Pri nas osven origvaneto pomagashe i slaganeto na kolenete s lice nadolu i malko po-energichno raztrivane na grxbcheto s krxgovi dvijenia, puskaneto na domakinski ured, koito ima ritmichen shum - peralniata, ako mojesh sloji go v kolichkata i go razhojdai v kxshti nasam natam ili edno krxgche s kolata. Samo da ne se pristrasti kxm niakoi metod Grinning , che stava losho.
Ne se panikiosvai i shashkai, che sigurno drugoto okolo bebeto ti e dostatxchno stresirashto. Vsichki bebeta plachat. Tova im e nachina za komunikacia. I kolkoto i efikasen niakoi nachin za pomagane na bebo da e, v edin moment se okazva che ne raboti i sledva dxlxg sxrcerazdirasht rev.
Vednxj sled kato probvahme vsichko i ne ni pomogna, bebata reva do 3 chasa prez noshta, a az zaspah na 10 sm ot neia ot iztoshtenie v 2:30 za 20 min.
Zabravia se posle niakak si.
Stiskam palci

# 29
  • Мнения: 1 793
Anan, благодаря много за успокоителните думи. и аз все повече се убеждавам, че най-вероятно са коликите, но в същото време се притеснявам да не би да е и стачка. преди час му дадох да суче и сука 15 минути от едната гърда и след това около 6-7 минути от другата, като в същото време се чудеше по коя стена да се загледа Grinning  и все въртеше главата случайно да не пропусне нещо Grinning  но си сучеше. обаче голямата мъка идва с приспиването. по гръб не може да лежи, защото се скъсва от рев. като го гушна се успокоява и единствената поза, в която заспива е аз да легна по гръб и той върху мен по коремче. и така се приспиваме иначе е рев до скъсване. а по корем на леглото не иска да стои много.
благодаря на всички. дано се окаже, че е от коликите.ще пиша как се развиват нещата по-нататък.

Общи условия

Активация на акаунт