По-малък тестис

  • 5 555
  • 19
  •   1
Отговори
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Здравейте мамчета,
Бебето ми е на 2 месеца и снощи забелязах, че единия му тестис и станал по-малък в сравнение с другия. Дали е норнално? В четвъртък сме на консултация и естествено ще попитам и педи, но нещо се попретисних. До сега си бяха нормални. Изглежда, че не го боли, ама знам ли! Може ли да се развие крипторхизъм в последствие (нали уж е вродено) или е нещо друго?

Благодаря предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Няма мъж с еднакви тестиси, нито човек с еднакви ходила. Така че споко. Абсолютно нормално е.  Peace

# 2
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Няма мъж с еднакви тестиси, нито човек с еднакви ходила. Така че споко. Абсолютно нормално е.  Peace
Peace

Не се шашкай нармално е  Wink и невярвам да се "смалил" по скоро не си обърнала внимание че са различни  по големина Grinning (предполагам)

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На моят син са му енакви тестисите-консултирай се с лекар все пак

# 4
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Сега като го загледах май по-скоро другия се е уголемил, а не този да се е намалил. Нормално ли е подуването на тестиси  newsm78?

Извинявам се ако досаждам  Embarassed!

# 5
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Свържи се с педиатърката !



....тук само ще гадаем

Стискам палци вс.да е Ок  Hug


# 6
  • София
  • Мнения: 280
Най-добре, говори с педиатъра ви, възможно е да става дума за хидроцеле. Моят син имаше същия проблем. Не е страшно в повечето случаи се оправя от самосебе си и пък и вие сте все още на 2 месеца.

# 7
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Не издържах и се обадих на педиатърката му. Довечера отиваме на преглед. Ако е хидроцеле, оперативно ли се лекува както при големите мъже? Тя каза, че може да е абсолютно физиологично подуване и да няма проблем, но можело и да не е  Sad! Дано да е безобидно  Praynig!

# 8
  • Мнения: 8 163
Как е бебчо? Надявам се всичко да е наред...

# 9
  • Мнения: 6 441
Не издържах и се обадих на педиатърката му. Довечера отиваме на преглед. Ако е хидроцеле, оперативно ли се лекува както при големите мъже? Тя каза, че може да е абсолютно физиологично подуване и да няма проблем, но можело и да не е  Sad! Дано да е безобидно  Praynig!
Ние в момента сме със същата диагноза.Синът ми беше на вашата възраст,когато забелязахме,че единият му тестис се е надул.Тогава лекар каза,че ако до 1 годинка не се оправи ще се наложи оперативна намеса.Е,ще има операция.
Знам и за дечица,коит оса оперирани от хидроцеле по-малки(горе-долу колкото вас).
Пиши какво е станало  Hug

# 10
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Ами неговата лекарка каза, че  предполага че е хидроцеле, но можело и да е ингвинална херния  Sad. Ще го гледам до четвъртък. когато сме на консултация и тогава ще решим какво да правим. Ще ми даде направление за хирург. То можело до тогава и само да се оправи  newsm78! Дано  Praynig! Сега като му слагах памперса повдигнах тестисите нагоре. Някъде четох, че помагала при хидроцеле.

Groznoto_pate, сложна ли е тази операция за хидроцеле? Тестиса надут ли е много? Дано всичко е наред при вас Praynig!

# 11
  • Мнения: 8 163
Ами неговата лекарка каза, че  предполага че е хидроцеле, но можело и да е ингвинална херния
spoko Желая от сърце всичко да се оправи от самосебе си.

# 12
  • Мнения: 6 441

Groznoto_pate, сложна ли е тази операция за хидроцеле? Тестиса надут ли е много? Дано всичко е наред при вас Praynig!
На мен ми обясниха,че не е сложна.Ще ни изпишат още на същият ден.Пълна упойка и никакви течности и храна преди операция.

А защо ви е пратила при хирург,а не при уролог? Thinking

# 13
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718

А защо ви е пратила при хирург,а не при уролог? Thinking[/b]

Знам ли  newsm78! Вероятно заради съмненията за херния  Thinking! Тя ще ми даде направлението в четвъртък ако няма промяна до тогава. Дано да има към по - добре  Praynig!

Благодаря ви за подкрепата, момичета  Hug!

# 14
  • Мнения: 9 973
бебето е малко още,дано се размине

Общи условия

Активация на акаунт