Cvetnata bremennost

  • 8 309
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
# 1
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Здравей !
Съжалявам, но нищо не зная по въпроса. Ако искаш можеш да питаш тук :http://www.filibe.com/ukazatel/request/d_archive10.html

Намерих и това, но предполагам го знаеш, защото дотолкова и аз знаех.
Първи признаци на бременност:

· Липса на менструално кървене. Всяка жена, която предполага, че може да забременее, изпитва тревожно напрежение, докато разбере причината за закъснението. Липсата на кървене след изтичане на редовния период е възможна и по други причини: нервно-психическо и емоционално напрежение, пътуване, някои болести. Понякога, въпреки че е настъпила бременност, се появява кървене в определения срок. Това състояние е известно под името “цветна бременност”. Трябва веднага да се каже, че една добре осведомена жена може да отличи това кървене от истинска менструация по това, че е много по-оскъдно, по-краткотрайно и ако има съмнение за бременност, не бива да се отлага консултацията с надеждата, че “ще се размине”.
· Веднага, щом настъпи оплождане, в организма се извършват промени. Променят се хормоните и оттам – тялото. Тези изменения отначало са незабележими, но в течение на няколко седмици жените започват да ги забелязват: гърдите им набъбват и остават по-твърди; добре познат признак е и сутрешното гадене, придружено понякога с повръщане.

Някои жени обаче не чувстват никакви промени в себе си, други имат подобни оплаквания поради заболяване.
Единственият начин да се разбере със сигурност дали има наличие на бременност, е да се отиде на преглед при специалист – гинеколог. Дори тестовете за бременност, които се продават в аптеката, е добре да се направят от гинеколога. Понякога те могат да се използват неправилно. При лекаря е сигурно, че ще се установи наличие или не на бременност. Днешните гинеколози разполагат с добра техника.
Най-важното при наличие на някакви признаци на бременност, да не се отлага посещението при гинеколог. Може да се окаже фатално за избора.


Всъщност разглеждай :http://www.google.com/search?hl=bg&ie=UTF-8&q=%D1%86%D0% … B5&lr=lang_bg

# 2
  • Мнения: 920
Цветната бременност е извънматочната бременност - когато оплодената яйцеклетка не е могла да се придвижи по тръбите до матката.....така поне знам аз.

# 3
Susu sigurnost cvetna bremennost ne oznachava izvunmatochna bremennost, ne se trevoji. Bqh chuvala, che cvetnata bremennost e po nasledstvo i tui kato maika mi me e rodila s cvetna bremennost do tretiq mesec, rovih iz neta da se uspokoq.
A kolkoto i da e cvetna bremennostta, to tq stava suvsem normalna sled nqkolko meseca:) Edinstvenoto kofti e, che hem si bremenna, hem imash cikul.   Confused  
Vajnoto e da si sigurna, che imash cvetna bremennost, a ne nqkakvo kurvene:)

Kisses

# 4
  • Мнения: 4 324
Здравей Ivalina,

Това което знам аз за цветната бременност е, че имаш менструация (кръвотечение), а в същото време си бременна. Тия каза, че цветната бременност е извънматочна - но и аз като КараБелла не съм чувала за такова нещо. Значи  - цветната бременност МОЖЕ да е извънматочна, но това НЕ е задължително.

Симптомите на цветната бременност са същите като при нормалната бременност  Sign Exclamation Тестовете за бременност "улавят" и цветната бременност и дори и извънматочната:!: Така че единственния начин за установяване на такъв вид бременност (цветна и извънматочна) е преглед при гинеколог.

Много лекари отричат цветната бременност и твърдят, че такова "чудо" няма. За това ако имаш съмнения за бременност и едновременно с това кървене (та дори и да е около датат на менструацията), незабавно иди на преглед, защото ако наистина си бременна, такова кървене може да е много опасно  Sign Exclamation

# 5
  • Мнения: 920
Много е вероятно аз да греша.....даже е повече от много вероятно.

# 6
  • Мнения: 1 071
Определено не е задължително цветната бременност да е извънматочна.Имам приятелка която кара такава и си има сега момченце.Просто кървиш около датата на цикъла и това е.
Но ако имаш такова кървене е задължителна консултация с лекар за де се види дали всичко е наред.

# 7
  • Мнения: 919
здравейте,
незнам дали това което ми се случва може въобще да се отнесе към графата "цветна бременност" но вече ще се побъркам и трябва някой да ми помогне! моля ви..
имах доста дълбоки съмнения че може да съм бременна този мецес, защото гърдите ме болят много и са доста наедряли, което не е нормално за мен, поне не ми се беше случвало последните 10 месеца, но уви вчера ми дойде. на време при това и си ми изглежда доста нормално макар да не ме боля много корема. проблема е че гърдите ми продължават да ме болят и са доста наедряли, макар че аз бях малко настинала и въобще почти не ядях и дори съм отслабнала.. на всичкото отгоре постоянно ми се реве за всичко и немога да спа, ставам все около 7 стринта и после ми се спи цял ден. (сега съм в почивка тъи че си седя в къщи и си спа ама все пак)
 #Puppy dog
или всичко това си го въобразявам? какво мислите?

забелязах че има доста хора които чертаят на fertility friend, ако искате вижте моята страничка

# 8
  • Мнения: 249
Ами направи един тест - какво чакаш???? Въпреки, че щом ти е дошло навреме.....  Абе направи тест и ако е EFP  тогава започвай да се шашкаш и мислиш!!! Сега се успокой, виж резултата и кажи какво става Grinning  Grinning  Grinning
Поздрави!

# 9
  • Мнения: 1 612
Здравей Коте!
И моят съвет е същият. Направи си тест и то колкото се може по-скоро. Не отлагай! Колкото по-скоро разбереш толкова по-добре. Поне ще знаеш със сигурност, а няма да гадаеш!
Каквото и да искаш(да си или да не си) желая ти успех!

# 10
  • Мнения: 7 718
Коте, като гледам графиката ти и щом ти е дошло се успокой и не храни напразни надежди. Може да е за добро.
Кураж за следващия месец.
Разкажи ни историята си ако искаш.

# 11
  • Мнения: 63
Виж какво намерих в интернет-списанието „Аз-жената”:

Първият признак на бремеността е липсата на менструално кървене. Всяка жена, която предполага, че може да е забременее, изпитва напрежение, докато разбере причината за закъснението.
Липса на кървене след изтичане на редовния период е възможна и по други причини: нервно-психично и емоционално напрежение, смяна на климата, заболяване.

Понякога, въпреки че е настъпила бременност, се появява кървене в определения срок. Това състояние е известно под името "цветна бременност". Това е краткотрайно и оскъдно менструално подобно кръвотечение, появяващо се понякога през първите 2-3 месеца на бременността в дните, когато нормално би трябвало да идва мензисът.
Трябва веднага да се каже, че една добре осведомена жена може да отличи това кървене от истинската менструация по това, че е много по-оскъдно, по-краткотрайно и ако има съмнение за бременност, не бива да се отлага консултация с лекар.

Така че споко. Най-добре направи тест. Успех!

# 12
  • Враца
  • Мнения: 5 185
коте, преди да видя графиката ти и аз щях да ти кажа да опиташ с тест, но само погледни- имаш си нормално спадане на температурата в деня, в който ти е дошло.
От моя личен опит температурата не спадна дори и след като ми дойде, което ме накара да се усъмня.
Пожелавам ти успех този месец.
Лали, на мен ли ми се струва или ФФ са ти сменили дата на ову? Графиката ти нещо ми изглежда различно Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 7 718
Ми смени ми денят на овулацията като си нанесох днешната температура и аз не знам защо. Беше на първи декември по графика и реалност. Ама карай.
Лошото е, че температурата пада. Laughing

# 14
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Хайде сега няма да гледаме това, има време Sign Exclamation

# 15

Общи условия

Активация на акаунт