Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Напоследък ровейки из разни форуми откривам изключителни филми и книги, с които е хубаво човек да е запознат, ако е решил, че алтернативната медицина е предпочитаният от него начин на лечение. Та така ми хрумна да си направим една Библиотека, в която да споделяме ценните книги, които сме прочели или филми, които сме гледали, евентуално с линк към мястото, където можем да ги намерим.
За по-лесна навигация ще е добре имената да са удебелени и след книгата или филма да напишете кратка рецензия за какво точно става дума.

1. Естествено е да започна с Джон Кехау, "Подсъзнанието може всичко"-книгата се отнася за това как сами можем да контролираме съзнанието си и по този начин да постигаме на пръв поглед "непостижими" неща. Методът е приложим във всички области на живота.

2. Много харесвам и книжката му за децата,  "Подсъзнанието може всичко за деца от 3 до 12 година"-дава насоки как да възпитаме уверено дете, прилагащо метода от малко

3. Книгата на Иван, с фамилия Петърнишки Simple Smile също ми допадна "Техника за емоционална свобода" - предлага нещо средно между позитивно мислене и акопресура, целта е да се избавим от емоционалните си блокажи, които предизвикват различни болести на физическо ниво. Иване, обиколих вчера Варна, докато намеря екземпляр от книгата, в "Пингвините" е напълно изчерпана, можеш да се замислиш по някое време за преиздаване. Вчера като си е купувах, в книжарницата ми казаха, "Книгата е страхотна, много добър избор" и после малко с половин уста "Обаче е 20лв, искате ли я"  Laughing

4."Здрави и усмихнати деца с терапиите на д-р Бах", Барбара Моцарела - метод за лечение на емоциите чрез енергията на цветята. Аз лично не излизам от вкъщи без Рескю ремеди-то и ми е помагало не в една или две ситуации. Повече по въпроса можете да видите тук В България можете да си ги поръчате от д-р Пашкулев

5. Великата тайна на водата има го в: http://kolibka.com/2.html филм за значението и свойствата на водата, изключително интересен.
Има и втори филм: Water - Top Secret

6. Vaccination - The Hidden Truth, ИСТИНАТА ЗА ВАКСИНИТЕ филм за ваксинациите, който ще ви замисли за доста неща. Има го в: http://kolibka.com/2.html

7. Доста сериозен сайт с множество препратки относно Алтернативата медицина http://alternativnamedicina.start.bg/

8.Библиотека със съветите на д-р Атанас Михайлов, хомеопат, пише във форума на Часът на мама, не съм привърженик на препоръките му за хомеопатични медикаменти, защото е възпитаник на Боаронската школа, а и не мисля, че адекватно хомеопатично лечение може да се проведе по интернет с обяснение на симптомите в рамките на 2 реда, но съм привърженик на алопатичните средства за лечение, които предлага: http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=3097

9.Естествено Германската нова медицина http://www.pilhar.com/, дава коренно различен поглед върху съвременната медицина и заболяванията като цяло, представя ги като резултат от емоционални конфликти или шок от дадено събитие, които при разрешаването си преминават в оздравителна фаза израз на която е даденото заболяване.

10. И моят блог http://gesundheitsleben.blogspot.com/, в който не съм пускала нищо от 100 години, но идеята е там да събирам интересни неща по темата, които съм открила в мрежата. Винаги, когато ми се скапи компютъра, Отметките ми се затриват Sad

Ако се сещате от къде можем да свалим и хубава музика, също можете да пуснете линкове. Сега слушам някаква музика за рейки, обаче от къде съм я свалила, идея нямам  Embarassed

Последна редакция: ср, 30 юли 2008, 16:30 от IvelinaAtanasova

# 1
 Hug Прекрасна тема!!!
Книгата, която в момента чета: "Тайните на тибетската медицина", Виктор Востоков: разкрива частица от хилядолетната мъдрост на източните народи за дълголетие, здраве и красота.
Сайт:  zashto-kak.hit.bg: наистина полезен  Peace

# 2
"Водолечение", Луи Куне За книгата и метода разбрах от Мая,може би тя може да сподели повече впечатления, а иначе анютацията можете да прочетете тук

# 3
Моля, кажете ми откъде да си изтегля филма Великата тайна на водата, явно само аз не съм го гледала, в колибка.ком има май само тази втората част, за която се говрои в първия пост
Благодаря предварително
  bouquet

# 4
И първата само да изгледаш не е проблем те се повтарят нещата, но можеш да го откриеш в www.DMCA-removal-from-Google.

1 Александър Свияш- "Какво да сторим, когато нещата не вървят така, както ни се иска" и "Здравето е в главата, а не в аптеката", книгите обясняват защо ни се случват нещата - с какво в нас ние ги привличаме.
http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=1&find=%F1%E2%E8%FF%F8

Последна редакция: пт, 01 авг 2008, 20:48 от IvelinaAtanasova

# 5
Много хубава идея за събиране на информацията на едно място! Благодаря!     bouquet

# 6
Ако някой все още търси линкове за книгите Подсъзнанието може всичко и Тайната:

От тук можете да свалите  книгата Тайната, по която е направен филмът The Secret.

В същия сайт има и активен линк за книгата " Подсъзнанието може всичко".

В библиотеката на сайта има доста интересни книги.

# 7
"Поръчки до вселената" на Бербел Мор, описва принципите на визуализации, афирмации, съставяне на карти на ценностите и т.н. и как работят ( по предложение на mijjjka)

# 8
От доста време мисля за подобна тема, добре че я пусна  Hug

"Болестта като път" - книга на Торвалд Детлефсен и Рюдригер Далке. В книгата изобилства от интересни разсъждения. Чете се на един дъх. Авторите дават връзка между симптомите и психо проблемите, както в ГНМ. След като прочетох тази книга, спря да ми се пуши и после отказах цигарите без никакво желание да се връщам към тях.

За книгата "Водолечение" на Лиу Куне разказвам повече тук.

Методът Силва. Има много книги, затова казвам само името на метода. В този метод се учим как да работим осъзнато в алфа ниво - състояние на мозъка, в което обикновено изпадаме малко преди да заспим. Най-грубо казано каквото си поръчаш в това състояние, се случва. Използва се за смаолечение и за други работи.
Ето една тема за Силва. Не зная защо е в клюкарника, а не тук.

Колекция от интересни филми. - в този списък са както споменатите по-горе филми, така и доста други. Гледала съм няколко, но сега нямам време да ги коментирам.

Това за сега.

# 9
В темата за Бъдещите и настоящи майки се е заформил много интересен спор относно За и Против пренаталното възпитание, чието място мисля, че  за тук, но пък тук не би имало спор  Mr. Green Та ето я темичката, за да надзърнете: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=315215.0;all

Людмил е събрал много хубави статии на страницата си за:
1. Животът в майчината утроба
2. Пренаталното възпитание - възпитание на бъдещето
3.Предрожденно възпитание

Книгата, която аз ви препоръчвам да прочетете по тематиката е: "Пренаталното възпитание" на Мари-Андре Бертен

Последна редакция: ср, 27 авг 2008, 23:09 от IvelinaAtanasova

# 10
В темата за Бъдещите и настоящи майки се е заформил много интересен спор относно За и Против пренаталното възпитание, чието място мисля, че  за тук, но пък тук не би имало спор  Mr. Green Та ето я темичката, за да надзърнете: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=315215.0;all

Людмил е събрал много хубави статии на страницата си за:
1. Животът в майчината утроба
2. Пренаталното възпитание - възпитание на бъдещето
3.Предрожденно възпитание

Книгата, която аз ви препоръчвам да прочетете по тематиката е: "Пренаталното възпитание" на Мари-Андре Бертен

Чела съм ги всички изброени. За мен най добра за пренаталния период е МАГИЧЕСКО НАЧАЛО, ВЪЛШЕБЕН ЖИВОТ, на Дийпак Чопра.

# 11
Три книги за водата:

Тайните послания на водата - книга, написана от Масару Емото. Интересна е, но не дава нищо практично. Като каква вода да ползваш например. Или как да заредиш вода за различни цели.

Духът на водата: ключ към духовно познание и пречистване - книга, написана от Лорънс Елиърд - чуеник на Емото. Не бих казала, че е ключ към духовно познание и пречистване. В книгата подробно се описва работата на Емото и сътрудниците му. Има практически съвети. Очаквах повече (лично мнение).

Космическата тайна на водата - книга от Борис Бурдкин. Книгата прилича на филма "Великата тайна на водата". Самата книга е като справочник. Цитира най-различни източници, без да задълбава в темите. Почти няма собствени разсъждения.

# 12
Снощи си взех "Близо до бебето" - не съм прочела много още но от това което успях да прегледа и прочета тази сутрин мога да кажа че е много много добра. Съжалявам че не излезе до като бях бременна. Покрива изцяло моя мироглед за бебеотглеждането.

# 13
И аз да се запиша в темата:
1. "Антогенен тренинг" на д-р Ханес Линдеман- за разтоварване, укрепване на съпротивителните сили подобряване на здравето и ни връща радостта от живота.
2. "Силата н атвоето подсъзнание"на Д-р Джоузеф Мърфи - как умът да лекува, лекуващата сила на любовта.
Според мен и двете книги книги са насочени как  съзнателно да повлияем блгаготворно на живота си чрез  положително самовнушение и вяра.

# 14
IvelinaAtanasova, поздравления за темата!   bouquet

Няколко книги от мен:
Твоето тяло казва: "ОБИЧАЙ СЕ" - Лиз Бурбо   издателство ЛИК
Кратко и ясно описание на метафизичните причини за болестите. Запозната е с ГНМ ...

Живот без граници - д-р Робърт Стоун   (в spiralata и izvorite)
10 стъпки към успеха и щастието, които разкриват прости и винаги валидни начини да направим забележителен пробив във всяка област от живота си. 
Авторът е лектор по метода Силва

Селестинското пророчество - Джеймс Редфорд  (в spiralata и izvorite)
Най-ценното за мен в тази книга беше Четвъртото откровение: Борба за енергия. Започнах съзнателно да "давам" енергия на неосъзнати вампири около мене, и О, чудо! - това ги отказа да ме смучат.

# 15
Сайта на Д-р Меркола:

www.drmercola.com

Абонирала съм се и няколко пъти седмично получавам здравни новини.Има много интересни неща,от там научих за ГНМ,ТЕС и др

# 16
Норбеков Laughing

# 17
До колкото разбрах това са единствените книги за РЕЙКИ,на български език, на пазара.

1."РЕЙКИ основи, философия и практическо приложение" - Барбара Симонсон - изд.1998 г.

2. "РЕЙКИ цялостно ръководство за едно древно лечителско изкуство" - Даян Стейн - изд.2000г.

Това са книгите, които Червено Винце препоръчва: (вж.http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=324927.20)

1.РЕЙКИ-Цялостно ръководство за Едно Древно Лечителско Изкуство.  Даян Стейн - тази книга е просто задължителна! Тя е основата.

Други мои любими автори са...

1.Валтер Любек  и Франк Арджава Петер" Рейки- Най-добрите практики" /Прекрасни лечебни методи за 1-во,2-ро  и 3-то ниво.

2.Духът на Рейки/ Пълно Ръководство за лечение с Рейки/ пак на същите автори...

3.Ръководство по Рейки на Д-р Микао Усуси/ малка полезна книжка за всички позиции на ръцете . Като спомагателен материал е./

И сега предлагам  две, просто невероятни книги, които  ми станаха настолни ;  Heart Eyes

1.Пенелопе Куест "Рейки за Цял Живот"/Пълно практическо ръководство за РейКи  за 3-те нива/ Страхотна книга!!!

2. Мориийн Кели "Степените на Рейки" / Невероятна Книга!
Там е описано всичко и са дадени много хубави практики и  примери за всякакви ситуации в живота , които аз се научих да ползвам ежедневно в живота си!  Heart Eyes  Там е описано как  Рейки помага за вашия бизнес, работа,здраве, успех  и използване на Рейки върху неодушевени предмети.

И двете книги са много полезни!

И изборът на Амитола: Барбара Симонсон - РЕЙКИ Основи, философия и практическо приложение"

Последна редакция: нд, 07 сеп 2008, 22:32 от IvelinaAtanasova

# 18
IvelinaAtanasova, това НЕ са единствените, но са едни от най-добрите. 

Поздравления за Библиотеката!    bouquet

# 19
Да се включа и аз с няколко заглавия:

"Съдбата като шанс" - Торвалд Детлефсен
"Анатомия на духа" - Каролайн Мис
"Енергийна медицина" - Дона Идън

Има ги в Спиралата, Изворите, Трудния сайт.

А в момента чета книгите на Ернст Мулдашев.

# 20
Нямаше да е лошо да напишеш поне с две-три думи за какво иде реч във всяка  Peace

# 21
Чудесна библиотека!

Мога да допълня с информация за праничното лечение, което се развива и в България от години.

Единствена книга (засега) на български:
"Чудеса на лечението с прана" Мастър Чоа Кок Сюи , изд. Кибеа

Сайтове:

на български:

www.pranicbulgaria.com

На английски:

www.pranichealing. com      -САЩ

www.pranichealing.org        -Манила (седалище на световната организация)

www.pranichealing.net        - САЩ - Калифорния

www.karunawellness.net     - Делхи

на немски:

www.energie-institut.com   -  Австрия

www.prana-heilung.de       ;           www.hamburg2008.com      - Германия

# 22
"Ти лечителят" за теглене.

http://www.izvorite.com/downloud/downloud2.htm

Методът Силва - помага ,както за лечение, така и за запаметяване. Моите впечатления- лесен начин за  медитация и влизане в алфа ниво. Добре действа на общото състояние, съня. Тази, както и другите книги на Хосе Силва, са много практически насочени и действително с тях се постигат резултати.
Понеже много се спори по темата- дали методът Силва не е намеса в кармата, съдбата, божиите работи и прочие, аз ще ви кажа една молитва, която имам навсякъде и за всичко, и която много ми е помагала.Споделяла съм я и на друго място. Да бъде волятата ти Господи! Започвам с нея всяко нещо и ако не се получи го приемам като знак.

от тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=332249.0

# 23
  • София
Поздравления за чудесната тема!  bouquet
В темата за Подсъзнанието споменавам книгата на Шакти Гауейн "Творческа визуализация", в която се дават лесни , но изпитани техники за възстановяване на здравето и за по-пълноценна изява във всяка една област. В електронен вариант за съжаление я няма никъде /или поне аз не я открих в сайтовете, които са ми известни/.
"Живот в светлина" е другата книга, която е издавана в България от същата авторка.

# 24
"Съдбата като шанс" - Торвалд Детлефсен - ерудирани европейски автори и учени дават поглед в/у причинно-следствените връзки между духовното и случващото се в материалния свят. Задължително за хора с всякакъв мироглед , дори само за сверяване на часовника. Друга тяхна книга , надграждаща първата:
"Болестта като път"
"Анатомия на духа" - Каролайн Мис
"Енергийна медицина" - Дона Идън - авторката запознава със своя опит и наблюдения в лечението с фини енергии, ценни съвети за хора с разширени способности

пеперуна, интересите ни съвпадат.  Simple Smile

# 25
  • У дома
Килам, Кристофър

Петимата тибетци  : Пет динам. упражнения за здраве, енергия и сила  / Кристофър Килам  ; Прев. [от англ.]  Красимира Христовска  . - София  : Кибеа, 2007  . - 106 с. : със сн. ; 20 см  . -   (Сер. Здраве)

# 26
http://healing.hit.bg/hei.pdf нещо като таблица с разни болести, погрешните мисловни модели, които ги пораждат и съответните утвърждения за "поправка" (извадката е от "Излекувай Живота си" на Луиз Хей).

# 27
  bouquet Прекрасна тема! Радвам се, че има и други хора, търсещи себе си!

Английската версия на книгата "Творческа визуализация" На Шакти Гауейн може да бъде изтеглена оттук :  http://www.truly-free.org/e/n/Gawain,%20Shakti%20-%20Creative%20Visualization.zip

Приятно четене!

# 28
  • Добрич
Здравейте момичета! Едва сега открих тази тема. Искам да споделя с вас, че има електронен вариант на списание " Хомеохелп".

# 29
Последната книга, която чета е тази: Горещо я препоръчвам. Нещо като ръководство с техники е, как да постигнем хармонизация на мислите и духа си  Peace Много е лека и приятна за четене.

# 30
Привет  Hug
Хубаво, е че има място като тази тема, в която да обсъждаме точно такива книги. Повечето книги, които чета и съм чела са от автори на т.нар. учение ню - ейдж (незнам дали да пиша повече за него, не е секта, по - скоро начин на разсъждение).
1. Джеймс Редфийлд и 4 те му книги (първата вече беше спомената) : Селестинското пророчество, Десетото откровение, Тайната на Шамбала - тези са като романи + една сборна: Селестинското пробуждане - доста интересно и правдоподобно са описани човешките взаимоотношения от енергийна гледна точка, защо и как се привличаме с някой точно определен човек и какво се случва след това
2. Мериан Уилямсън - Завръщане към любовта - от гледна точка на жена, как се развиват човешките взаимоотношения, защо понякога сме изоставени, "прецакани" или "изгубени" в тези взаимоотношения. Мен лично много пъти ми е помагала, книгата не е религиозна или сектантска, но се споменават често названията "Бог", "Христос" и "Светия дух", използват се по - скоро като метафорични обяснения на това, което иска да каже авторката
3. Гари Зукав - Мястото на душата - доста подрбоно, малко сухо и научно обяснено какво и как с нашата дух, душа, аури и всички други метафизични наши проявления
4. Джералд Джамполски - Любовта е освобождаване от страха и Прошаката, най- великия лечител - имената са красноречиви, чудесно се допълват с Мериан, само че Джералд е лекар и представя нещата малко по - схематично
5. Лидия Ковачева - Лечебен глад - книга, която много ми помагаше преди, когато редовно си правех разтоварвания, вече нещо ми е трудно
6. Сила за живот- 3 или 4 тома мисля че бяха - има полезна информация, но ако се практикуват
7. Уейн Дайр - много умерен и приятен автор - Силата на намерението, Мъдрост за всеки ден и др.
8. Петър Димков с томовете "Българска народна медицина"
9. Ричард Бах - всичко Simple Smile
10. Уолш и Разговори с Бога, Приятелство с Бог и т.н. всичките части, честно казано първите 2-3 най ми харесаха, после сякаш взеха малко да се разтягат и повтарят
11. Давам по един глас за споменатите вече Силва, Живот без граници, Подсъзнанието, Автогенен тренинг, всичко на Норбеков

Честно казано съм чела и много книги за медитация, както и йога, но там разнообразието е голямо, всеки може да потърси, това, което му допада,  както и за горните де Laughing
Отделно книгите на Петър Дънов, от там не мога да препоръчам конкретна, тъй като е специфично.
Всеки от тези автори ми е повлиял в определен момент и етап на живота ми. Скоро имах разни духовни и физически кризи, в такива моменти препрочитам отново и отново книгите, които най - много ми въздействат (понякога си мисля, че съм пристрастена, повече от 10 години чета ли чета, на теория вече съм много добра, ама на теория  Tired) И накрая оставям една наистина много специална книга, която по някакъв начин обобщи и затвърди всичко, което съм мислела, вярвала и знам. То не че всчки книги и учения не казват едно и също по различен начин, както беше казал мисля Дънов, че са като спиците на едно колело, водещи към общ център. Прочетох я това лято и продължавам да я препрочитам. Казва се "Холографската вселена", това е книгата, която може да преобърне живота и вярванията на 180 градуса. Не се споменава Бог или друго абстрактно понятие и все пак е нещото, което ми е внесло най - голямо успокоение до този момент по темата "живот/смърт", "съдба/свобода на избор"  и други много екзистенциални въпроси. Написана е на основата на трудовете на двама учени физици, които правят паралелни и независими изследвания и достигат до едни и същи изводи. Ако някой друг я е чел, ще се радвам да обсъдим Simple Smile.
Вече съм си набелязала някой нови книжки от вашите, макар че както споменах, имам проблем с практиката и непрестано се хвърлям на нови и нови, моля ако някой е имал подобни сблъсъци и е успял да си накара Д-то да се кротне и да прави нещо, по една книга, по една система и да постига резултати, не само да се мятка и да философства, да сподели   bouquet

Последна редакция: чт, 06 ное 2008, 11:22 от Ahim_sa

# 31
  • София
Здравей, Ahim_sa    bouquet
Книгите, които си дала изглеждат много полезни и интересни. Аз също от доста години се интересувам от подобна тематика и имам същия проблем с практиката. Но явно всеки сам трябва да извърви своя път - понякога доста криволичещ - и опитвайки различни практики да открие своята  Hug
Ето в тази тема обсъждаме разни практики и споделяме своите успехи  - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=329494.0
Добре си дошла, ако имаш желание   bouquet

# 32
Здравей, Ahim_sa    bouquet
Книгите, които си дала изглеждат много полезни и интересни. Аз също от доста години се интересувам от подобна тематика и имам същия проблем с практиката. Но явно всеки сам трябва да извърви своя път - понякога доста криволичещ - и опитвайки различни практики да открие своята  Hug
Ето в тази тема обсъждаме разни практики и споделяме своите успехи  - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=329494.0
Добре си дошла, ако имаш желание   bouquet
Благодаря ти mijjjka за милата покана  bouquet Ще се прехвърля натам Simple Smile

# 33
Един интересен сайт за фините тела и енергията

http://hepsidano.hit.bg

# 34
Чудесна идея! Поздравления! Аз лично от години предпочитам алтернативното лечение! Освен допадащите ми, вече споменати книги на Норбеков и "Силата на подсъзнанието", препоръчвам ви Прочистване на организма с подзаглавие Система за възстановяване и обновяване на клетките от Борис Аранович. Той е специалист в областта на алтернативната медицина, основател и директор на Университета за биоенергийни проблеми в Санкт Петербург. От 1991г е преподавател в Института за алтернативна медицина в Стокхолм, Швеция. Освен че предложеното от него упражнение прочиства /аз лично го усетих осезателно/ , използвам го и като "бърза помощ". Прилагайки го, за по-малко от минута ми намалява и почти изчезва болката, а за мяколко минути болката се забравя. Когато този метод го прилагам за болка - не ползвам всичко описано - положение на тялото и музика, времетраене. И все пак ефектът е налице.

# 35
Здравейте !Чудесна идея! Поздравления! Аз лично от години предпочитам алтернативното лечение! Нека да допълня списъка и с моята настолна книга, мисля че никъде не срещнах да я споменават, а тя е моята бърза помощ у дома и навсякъде.
Зонова терапия - Джоузеф Корво  - Уникална система за точков масаж-лечебен метод с традиции и бъдеще- десетминутното чудо
Не мога да не спомена и Лекуване със зеленчукови сокове на д-р Норман Уокър  bouquet

# 36
Хареса ми тази тема и бих искала да се включа тук. Simple Smile
Някои от книгите,които препоръчвате вече съм чела,някои не съм чувала и сигурно ще потърся
Благодаря за хубавата тема.
Имам една любима авторка,книгите и' не съм видяла някой да ги препоръчва и с радост искам да ги споделя тук.
Името и' е Лууле Виилма,била е гинеколог по професия,посветила е живота си на връзката между нашите емоции и болестите.
В началото трудничко намирах книгите и' и я четях на руски:
http://www.koob.ru/viilma/
У нас имаше изчерпани тиражи,но сега са преиздали почти всички нейни книги :
http://www.pe-bg.com/?cid=3&where=author&search_q=%D0%9B … D0%BB%D0%BC%D0%B0
За мен са безценни,научиха ме как да прощавам,така че да не остава нищо негативно у мен,да разбера причините за много болести и пътя,по който стигаме до там.
Занимавам се с рейки от няколко години.последната книга ,която си купих по тази тема е:
"Японското изкуство на рейки",издателство Аратрон,автори:Бронуин и Франс Стийн
горещо я препоръчвам!

Последна редакция: вт, 25 ное 2008, 00:32 от petiai

# 37
Темата наистина е страхотна и ще я следя с внимание. И аз от години предпочитам алтернативно лечение. Много силно впечатление ми направи филма за водата от kolibka. Прочетох и книги за жива и мъртва вода. В тази връзка някой ползвал ли е активатори за такава вода, както и уреда за убиване на микроби? Ето къде ги намерих   http://jivavoda.free.bg/index.html                    В момента чета книга  за подобрявяне на зрението по метода на Бейтс.
Здраве на всички! Hug

# 38
Забравих и за сребърната вода(колоидно сребро), също толкова интересна. http://arcol.hit.bg/ ; И уредите за такава вода    - http://www.samozdrav-bg.com/silver_water.phtml

# 39
tiger, ползвала ли си тези уреди за сребърна вода???

Забравих и за сребърната вода(колоидно сребро), също толкова интересна. http://arcol.hit.bg/ ; И уредите за такава вода    - http://www.samozdrav-bg.com/silver_water.phtml

# 40
Не съм ползвала уред за сребърна вода, видя ми се малко скъп. Сребърна вода се продава и в аптеките. Тя е главно дезинфекциознно средство. Изчаках няколко дни и тъй като никой не отговори във форума не се сдържах и реших да си купя активатора за вода (по-евтин). Приготвената вътре 'мъртва' вода има подобно на сребърната вода действие, а едновременно с това се получава и 'жива' вода - две в едно  Laughing .

# 41
но за съжаление в аптеките се продава само опаковка от 100 мл. и ако искаш да си правиш промивки- излиза много скъпо!!!

# 42
Много хубава тема наистина. радвам се, че све повече хора се интересуват и търсят информация за алтернативното лечние, за природолечението.
Попаднах на добра статийка по въпроса в един оказа се доста добър блог - http://nel-anel.blogspot.com/2008/12/blog-post_6741.html
Представлява извадка на Книги за здравето.
Това блогче на момичето е доста добра инициатива от нейна страна да се организира и публикува на едно място теми, свързани със здравето - както физи4еско, така и духовно. Информацията ОСОБЕНО ТАЗИ трябва да се разпространява.
Надявам се да съм била полезна
Поздрави на всички с пожелание за хубав и усмихнат ден Simple Smile

# 43
Много хубава тема наистина. радвам се, че све повече хора се интересуват и търсят информация за алтернативното лечние, за природолечението.
Попаднах на добра статийка по въпроса в един оказа се доста добър блог - http://nel-anel.blogspot.com/2008/12/blog-post_6741.html
Представлява извадка на Книги за здравето.
Това блогче на момичето е доста добра инициатива от нейна страна да се организира и публикува на едно място теми, свързани със здравето - както физи4еско, така и духовно. Информацията ОСОБЕНО ТАЗИ трябва да се разпространява.
Надявам се да съм била полезна
Поздрави на всички с пожелание за хубав и усмихнат ден Simple Smile

# 44
но за съжаление в аптеките се продава само опаковка от 100 мл. и ако искаш да си правиш промивки- излиза много скъпо!!!
Аз лично си поръчах уреда за сребърна вода от една приятелка. Има гаранция една година дори. За сега ползвам преработената вода за какво ли не и съм много доволна. По аптеките наистина излиза доста скъпо да си я купуваш, а и не знаеш с каква концентрация е приготвена. В момента уреда за преработване на сребърна вода е на промоция (Промоцията е валидна до 31 декември 2008 г.)
гаранция:    12 месеца
цена:   68.99 лев. (с ДДС)

размери, им (Ф х В):    (40 x 170)
тегло:    0.100 ки
действие:    уредът осъществява електромагнитен пренос на сребърни йони във водата чрез протичане на постоянен ток между сребърен и неръждаеми електроди. Постоянни магнити формират поле със специфична конфигурация с цел структурирани на водата и усилване лечебното действие на сребърните йони
производителност:    0,15 мг/мин сребърни йони
работен цикъл:    10 мин
магнитно поле:    450 гауса
захранване:    вградени литиеви батерии
сребърен електрод:    1 гр
срок на употреба:    ресурсът на уреда до пълно изчерпване на сребърните електроди и батериите е повече от 100 часа
обем вода:    максималният обем вода, който може да бъде обработен за периода на експлоатация на уреда е не по-малко от 20 000 литра при концентрация 0,05 мг/л
температура:    водата се обработва в диапазон от +5 до +40 градуса С.
Уред за получаване на сребърна вода, който едновременно с процеса на отделяне на сребърни йони, осигурява магнитна обработка и структуриране на водата за постигане на максимален биологичен ефект.

Приложение на сребърната вода в домашни условия:
•   Обеззаразяване на водопроводна вода и вода с неизвестен произход,
•   Ефективно антибактериално и възстановяващо действие при простуда, грип, ангини, висока температура, гастрити, хранителни отравяния, дезинтерии, кожни болести, изгаряния,
•   Дезинфекция и обработка на плодове и зеленчуци,
•   Дезинфекция на мивки, вани, съдове,
•   Дезинфекция на вода за къпане на деца, дезинфекция на детски играчки и дрехи,
•   В козметологията - подмладяващо, противовъзпалително и балансиращо кожата действие,
•   В растениевъдството - за покълване на семена и поливане на растения,
•   За консервиране на храни, напитки, сокове, компоти,
•   Непрекъснато се откриват нови възможности за терапевтично приложение на това чудодейно природно средство - сребърната вода.

При интерес от Ваша страна ми пишете на е-майл: st_marina@abv.bg

# 45
  • Пловдив
"Признанията на един лекар - еретик", д-р Робърт Менделсон:
http://www.helikon.bg/?act=books&do=detailed&id=143934&a … 4ba2e80aa6c7beed5

# 46
"Да командваш или да се подчиняваш" на Михаил Литвак. Авторът дава ценни съвети как да избягваме конфликтите с известния метод на войника Швейк, който се съгласява с всичко:

- Швейк, ти си идиот.
- Тъй вярно, идиот съм.

В повечето случаи ние реагираме първосигнално и тутакси започваме спор кой от двамата спорещи е идиот, като егото ни в случая играе основна роля. А нещата не стоят точно така...

Освен това авторът казва: "Критикувай само срещу пари", "Един път критикувай - седем пъти хвали". Книгата е изпълнена с лични примери от живота на автора и примери с прилагането на метода от неговите ученици.
Книгата не е алтернативен метод за лечение, но с цените си практически съвети е много полезна като предпазна мярка и профилактика преди евентуална нужда от лечение.

http://knigibg.com/book_inside.php?book_id=9986

# 47
Онзи ден ми попадна тази книга на Александър Свяш
уникална е просто, задължителна за всеки, който вярва в силата на положителната психология!!!

# 48
  • Варна

Тази книга е много интересна:

http://www.helikon.bg/?act=books&do=detailed&id=143169&a … SID=404231205eb80

За съжаление май в момента трудно се намира. Thinking

# 49
Чудесна тема, Ivelina!  Hug
Ето и от мен няколко книжки: Тайната на неправилните диагнози(невидимите завоеватели на нашия организъм); Класическо природосъобразно прочистване(цялостна програма за лечение и възстановяване на организма) -автор д-р Олга Елисеева.
Извори на дълголетието (из хилядолетния опит на източните мъдреци )-Виктор Востоков
 Китайски тайни на здравето (природолечение,хранителен режим,хигиена на тялото и ума,физически упражнения,полово дълголетие,заболявания и видове лечения)-Хенри Б.Лин
Лошите мисли са лукс,който не можем да си позволим-Джон-роджър, Питър Макуилямсл
Няма да ги коментирам-заглавиятя са достатъчно красноречиви.

# 50
Излезе луксозно издание на "Тайната" - не случайно държи първото место в класацията на книжарница "Хеликон" по продажби - книгата е истинско бижу - с дебели корици, цветни гланцирани страници - невероятна е!
За тези, на които все пак "Тайната" нищо не им говори, това е книга, която ще Ви научи как да използвате Тайната, в който и да е аспект на вашия живот – пари, здраве, взаимоотношения, щастие, във всяко ваше взаимодействие с този свят. Ще започнете да разбирате скритата, неизползвана сила, която е в самите вас – както и че това откровение може да донесе радост във всички изяви на вашето съществуване.

# 51
Препоръчвам ви тази книга http://www.book.store.bg/c/p-p/m-345/id-21169/vyzliubi-svoiata-b … j-sinelnikov.html

Много е ценна.
Наистина трябва да се научим да приемаме с благодарност всичко това, което ни се дава, както доброто, така и лошото.

# 52
"Сбогувайте се с болестите"  от Майя Гогулан и Анна Соловьова по системата за здраве на Ниши.

eldivine  я спомена в темата на Мая "алтернативна козметика". Ценни съвети за здравословен начин на живот, с интересни и лесни упражнения.

# 53
Здравейте,

Ето линкче към блог със статии за здравословен и екологичен начин на живот, билки, инфо за духовното израстване, себепознание, себелечение, енергийна психология, емоционално здраве, подбрани филмчета, книги, интервюта и подобни
Надявам се да са полезни.
Здраве и усмивки за всички!

Анел
http://nel-anel.blogspot.com

# 54
Иве, прекрасна тема направи   bouquet все се връщам към нея от време на време. Само дето нямам време да прочета препоръчаното  Embarassed

# 55
  • в прекрасна къща в уютна градина
а аз чак сега ви намирам

# 56
Ново попадение Simple Smile:

Май му станах почитателка на Свияш  Wink

# 57
здр   Blush Blush Blush
за първи път сум тук, и незнам дали до сега сте говорили по тази тема,но искам да ви покажа една статия която помогна мн на моята баба. Историята на кратко:откриха и рак в гардата,отстраниха я ,мина дълга химиотерапия, спазваше диета, не говореше почти с никои и се беше предала... един ден попаднахме на следната статия

ПАУ Д' АРКО -ЮЖНОАМЕРИКАНСКИЯ ЛЕК ЗА ЛЕЧЕНИЕ НА РАКА

Тази статия, публикувана преди години, е една от първите от този род появила се на страниците на американската преса и е посветена на лечебната сила на Пау Д' Арко.Тя е препечатка от "Спотлайт", популярно седмично издание излизащо във Вашингтон.

Възможно ли лек идващ от южноамериканската народна медицина да лекува различни видове рак?Да, казват лекари и бивши пациенти болни от рак.Тази тема е нашироко отразявана от години в пресата на Латинска Америка, но не и в САЩ.
Южноамериканските лекари успешно използват южноамериканската народна медицина за лечение на различни форми на рак-включително левкемия-както и на други тежки болести, но информацията за това не е стигала досега до североамериканските медии.
Съгласно информации публикувани в различни южноамерикански издания, вътрешната част на кората на две южноамерикански дървета от семейство "Bignoniaceae" се използват успешно при лечението на различни болести, включително рак.
Напитка приготвяна от вътрешната част на кората на дърветата от вида Lapacho Colorado (Tabebuia Avellanedae) и Lapacho Morado (Tabebuia Altissima) изглежда, че са в състояние да атакуват причинителя на болестта, според медицинските доклади.
Дървото наричано на испански Lapacho Colorado или в превод "червено лапачо" дължи името си на своите алени цветове .То расте в топлите части на Южна Америка: Бразилия, северна Аржентина, Парагвай, Боливия и др. и е било използвано от индианците от племето гуарани и тупи-намбо дълго преди появата на испанците в Америка.
Другото име на лапачо е ipes, название използвано в южна Бразилия, където червеното лапачо бива наричано ipe roxo.Друго широко използвано название на дървото е pau d'arco, като червеното лапачо е наричано pau d'arco roxo.Рau d'arco означава "клонката на дъгата"тъй като местните индианци са го използвали за направа на лъкове.
Червеното лапачо е широко разпространено растение в тропическата зона на Южна Америка.Lapacho morado или лилавото лапачо предпочита студения климат-например този на Андите.То също е разпространено в Южна Америка и неговото разпространение там не е рядко.Червеното лапачо става известно на лекарите от бялата раса преди около 20 години като това се случва в Американа-предградие на Сао Паоло, Бразилия.

Излекуването на младото момиче

Историята, свързана с антиканцерогенните свойства на кората от лапачо започва преди около 20 години, когато семейство от Сао Паоло организира домашно парти след завръщането си от пътуване до Рио де Жанейро.По време на вечерята двамата съпрузи разказват историята на своя родственичка-младо момиче, болно от рак.
Лекарите безпомощно вдигат ръце от нея и признават на родителите на момичето, че то няма да живее дълго.Но лелята на момичето се свързва с индиански лечител, който твърди,че рака може да бъде успешно лекуван с напитка приготвяна от кората на едно определено дърво.Лечителя дава на жената малка торба с кора от това дърво.
Младото момиче и нейните родители първоначално отхвърлят рецептата на знахаря.Но по-късно болното момиче сънува странен сън.Тя вижда монах, който й казва: Пий чай приготвен от кората, която ти е дал индианеца и ти ще се оправиш.Първоначално тя не обръща внимание на съня, но след като болките й се увеличават, съня се повтаря отново.
Най-накрая тя решава да опита чая.
Болките й бързо изчезват.Окуражена от резултата, тя продължава да пие напитката всяка сутрин.След месец тя вече е добре, а лекуващия я лекар казва на родителите й, че в организма й няма и следа от рака.

Доктора

Един от гостите на партито е лекар от близкото градче Санто Андре, който проявава голям интерес към случката и помолва да вземе със себе си парче от кората.Д-р Орландо деи Санти-госта на партито- си тръгва по-рано и веднага се отправя към Градската болница на Санто Андре, друго предградие на Сао Паоло, където той работи като лекар.Там в тежко състояние, близо до смъртта лежи неговия брат, който е болен от рак.Той вече е преживял втора операция, но случая му е определен като "неоперабелен и терминален".Конвенционалната терапия вече е изчерпала възможностите си.
Като студент, д-р Санти е бил обучаван на това, че всяко лечебно средство, включително и това използвано от индианците, трябва предварително да бъде добре изучено.На него му е било казвано, че изследователя трябва първо да отдели активната субстанция или субстанции от растението, за което се твърди че има терапевтично действие.След това това този екстракт трябва да се тества в лабораторни условия върху животни и най-накрая върху хора.След което така полученото лекарство се патентова и накрая някоя уважавана фармацевтична компания започва серийното му производството.Само тогава-след като лекарството е вече на пазара- то може да се прилага на пациенти.В противен случай лекаря рискува да бъде санкциониран като дори може да му бъде отнето правото да упражнява професията си.Такава е процедурата според която трябва да постъпва всеки лекар в Бразилия и в останалия цивилизован свят.
За щастие на умиращия от рак пациент, неговия брат се оказва лекар, който решава в случая да не се съобрази с тези предписания.Вместо това той взема кората, поставя я във врящо бяло вино след което смесва все още горещата напитка с портокалов сок и така приговената смес я дава на болния си брат да я изпие на гладен стомах.Като по чудо, болката изчезва и болния вече можел да спи спокойно.След месец непрекъснато лечение с кората на лапачо, пациента е изписан от болницата.Последвалото изследване установява, че рака е изчезнал.

Новото лечение

След това впечатляващо развитие на нещата, лекарите от градската болница в Санто Андре решават да нарушат правилата за лечение на пациентите, като започват да прилагат новата терапия най-напред на най-тежко болните в списъка.Тези удивителни събития се случват някъде в края на 1960 г.
След време лекарите в болницата на малкото провинциално градче констатират, че болката от която се оплакват страдащите от левкемия и други видове рак изчезва само няколко часа след приема на настойка от кората на червеното лапачо.Те също забелязват, че в рамките на 30 дни от началото на терапията при повечето пациенти изчезват всякакви симптоми на тежката болест.
Те отбелязват също така, че и други страдания от които се оплакват някои от пациентите -като например диабет - също изчезват, но по-рано от рака.Лекарите са дълбоко впечатлени.
От този момент кората на лапачо редовно се използва в градската болница на Санто Андре за лечението на левкемия, както и за много други болести за които се предполага, че се причиняват от вируси.Понастоящем в Бразилия това растение може да се открие както в дрогериите , така и в аптеките.
"О Крузейро", уважавано седмично списание излизащо в Рио де Жанейро публикува в два свои броя (18 и 25 март 1967) статия посветена на лекарството и на болницата в Санто Андре, където то се използва за лечение на много заболявания.Една от снимките показва досието на един от пациентите поставено на леглото му.Под името на пациента, неговите години и т.н следва и диагнозата:"рак на белия дроб".И малко по-долу , с големи букви написани на ръка се чете предписаното лекарство:
ПАУ Д' АРКО

.... сега пие от това,заедно с едни гъби (ако някои се интересува ще напиша и линка) жизнените и показатели са се подобрили значително

надявам се да помогна  Simple Smile Hug Hug Hug Simple Smile
  Peace Peace Peace Peace Peace

# 58
герита666
изключително интересно!!!
Сигурна съм, че много хора биха се заинтересували.
Аз имам познат, който има рак и много ще съм ти благодарна, ако можеш да помогнеш с информация  Praynig

# 59
Пие екстракт от 6 гъби (шиитаки,мейтаке,рейши,кориолус,кордицепс,агарикус), продукта е внос от САЩ ,казва се IMMUNE FX. Линка е  http://www.thewolfeclinic.com/supplements/immune_fx.html

Шиитаке (Lentinus edodes) 

Гъбата Шиитаке е легенда на народната медицина в Югоизточна Азия. Има 3-хилядна история на култивиране и използване. В древна Япония е използувана най-вече при лечение на захарен диабет. Наричали я „Гъба на спящия Буда” и считали, че е подарък от самия него, но трябвало периодично да го будят, за да не забравя да вложи лечебни свойства в Шиитаке. За тази цел, от време на време почуквали със специални за целта дървени чукчета по кестеновите дънери с прорасли по тях гъби (всъщност така стимулирали нарастването на мицела). Още преди 600 години по време на династията Мин са давали профилактично Шиитаке на Императора и придворните му преди есенно- зимния сезон за повишаване на съпротивителните сили. За това я наричали и „Гъба-император”.

Шиитаке е най-добре изучената гъба. Основното и действие е противотуморното, благодарение на съдържащия се в нея полизахарид лентинан, който въздейства чрез имунната система. В Япония по настоящем лентинанът е одобрено лекарство за лечение на рака на стомаха, а Института за Военно- медицински изследвания на САЩ във Фредерик, щата Мериленд, определя лентинана като едно от най- активните вещества за защита от радиация. Според учените дори саркома на Капоши се поддава на лечение с лентинан.

Култивирането й в Щатите се увеличава по-бързо от това на която и да е друга гъба. Месестият й вкус подхожда на почти всяко ястие, и наред с чудесните си кулинарни качества, гъбата притежава лековити свойства. Дори сред останалите гъби Шиитаке има високи хранителни стойности: тя съдържа всички основни аминокиселини, както и еритаденин – уникална аминокиселина, която според някои учени понижава холестерола. Шиитаке е също богата на желязо, ниацин и B витамини, особено B1 и B2. Изсушена на слънце, тя е богата на витамин D. Запарки от култивираният й мицел съдържат полизахарида KS-2 – пептид, който съдържа аминокиселините серин, треонин, аланин и пролин.

Мейтаке (Grifola frondosa)

Наричат я Гъба-овен, а японското и название- „Танцуващата гъба”е свързано с нейната форма, която напомня танцуваща нимфа. В древността хората, които имали щастието да намерят тази гъба танцували от радост, тъй като през феодалната епоха за нея давали сребро, равно на теглото и (а тя по някога стигала до гигантски размери- повече от 50 см в диаметър и до 4 кг тегло). Използували я основно за намаляване на „злобата и болестите на живота” и за успокояване на нервите.

Гъбата расте в див вид в Япония и някои райони на Китай. Използува се традиционно в китайската и японска кухня. Наричана е още „Гъба на японските гейши”. Гейшите били длъжни да опитват всяко от многобройните блюда на госта да не би да е отровно и така те били застрашени от напълняване. За да не напълняват, редовно приемали Мейтаке и ефектът бил отличен.

В англоговорящия свят, Мейтаке е известна като „горската кокошка”. Казва се че гъбата, която расте на снопове, прилича на настръхналата опашка на мътеща кокошка. По-рядко гъбата се нарича „овча глава”, а понякога и „кралят на гъбите” заради размера си. Латинското й име е Grifola frondosa (Грифола фрондоса). Грифола е името на гъба, която расте в Италия. Някои учени вярват, че е получила името си от митичното същество грифон, което имало глава и криле на орел и лъвско тяло. Фрондоса означава „като листо”, тъй като припокриващите се качулки на гъбите мейтаке наподобяват листа.

Мейтаке е вкусна кулинарна гъба, но японците я ценят и заради лековитите й свойства. Традиционно са я използвали като тоник за стимулиране на имунната система и увеличаване на жизнеността, и се е предполагало че предпазва от рак и високо кръвно налягане. Поради тази причина учените се насочили към ефекта й върху тези болести при началото на експериментите с Мейтаке преди три десетилетия. В последните години гъбата е обект на голям научен интерес. В Медлайн, интернет база данни на Националната библиотека по медицина, съществуват повече изследвания на мейтаке от колкото на която и да е друга описана гъба.

Тъй като култивирането на Mейтаке е скорошно изобретение, производителите успяват да станат независими от гъбарите едва през последните 2 десетилетия. Японската промишлена култивация започва през 1981 с 325 тона предимно за храна. Световното производство на Mейтаке днес може би надхвърля 50 000 тона.

Рейши (Ganoderma lucidum, Ling Zi)

Според вярванията на китайците Ганодерма е "вълшебният крал на билките". Наричат я още „Манентаке" и „Гъба на дълголетието”. Тя има дълга история на използване  от 5000 години като лечебен препарат.  Императорите от Великите японски и китайски династии превръщат консумацията на Ганодерма под формата на чай или извлеци във вид религиозен ритуал, осигуряващ дълголетие и жизненост. Рейши се смята за "елексир на вечната младост", обект на постоянното търсене от древните привърженици на Даоизма. Тя е класифицирана като най-доброто от всички лечебни средства от домашната аптека, използвани от китайски лекари.

Рейши е няколко вида: червена, виолетова, розова, но най-лековитата е тази, която расте в Япония на сливови дървета. Използват се само млади гъби. Гъбата е дървесна, горчива на вкус. Много трудно се намира в природата. Спорите и са грапави, твърди и се закачат на всякакъв вид дървета, но могат да прорастнат само при определена температура. Поради това е невероятно капризна гъба и рядко се открива в див вид. Ако имал късмет, на берача на гъби му било достатъчно един- единствен път да открие гъбата Рейши и пазейки в тайна дървото години на ред да събира реколта, продавайки я на китайските придворни лекари. Рейши е много популярна в Азия. Това е най- древната гъба, използвана като лечебно средство.

Терминът „лин джи” на китайски буквално означава „растение на душевната потентност” или „гъба на безсмъртието”. Китайският символ за това име се състои от три логографични знака – един за „шаман”, един за „молитва” и един за „дъжд”. Рейши се зове още „десет хиляди-годишна гъба” и „гъба на безсмъртието”, защото се вярва, че носи дълголетие. Гъбата е наричана още „лакиран нос”, заради лъскавата й повърхност, и „гъбата фантом”, защото се открива много трудно. Днешното й име Рейши, под което е известна и на запад, идва от Япония. 

Заради високите си здравословни качества и отсъствието на странични ефекти гъбата придобива на Изток репутацията на първоелемент измежду лечебните гъби. „Линджи" сега е включена в американското „Ръководство по билкова фармакология и терапия” (American Herbal Pharmacopoeia and Therapeutic Compendium). Тайната на култивирането и е открита едва през 1972 г., когато един японски фермер успява да извлече култура от гъбата. В Япония и Китай екстракт от Рейши се използва практически при всички заболявания. Като митично свойство на гъбата се явява нейната способност да увеличава силата на духа и повишава позитивната емоционална нагласа.

Гъбата Рейши е царицата на адаптогените и превъзхожда дори женшена. Адаптогените имат три важни качества: безопасни са и нямат странични ефекти, действат върху цялото тяло и нормализират физиологичните функции. Рейши съдържа и органичен германий - елемент с функции на адаптоген.

Рейши не е кулинарна гъба. Въпреки че някои хора правят чай от нея, тя се използва предимно с медицински цели, тъй като има много неприятен горчив вкус. Той се дължи на съдържащите се в рейши 119 вида терпеноиди – ароматни вещества, които имат противовъзпалително, антираково и антивирусно действие. Култивираният мицел на гъбата не горчи, така че хората които я приемат на капсули не бива да се притесняват от вкуса.

Рейши се счита за тоник. Като такъв, тя натрупва енергия и увеличава силата на организма, при все че билкарите й приписват краткотраен успокояващ ефект. Вярва се че витамин C помага за по-доброто усвояване на Рейши от организма, затова учените препоръчват успоредния му прием с гъбата.

Кордицепс (Cordiceps sinensis)

Кордицепса расте при много студени условия в Цинхай-Тибетските гори, от 2000 до 4000 метра надморско равнище, при силен недостиг на кислород. В китайската провинция Дзилин расте и тъй нареченият Северен Кордицепс. Това е друг вид Кордицепс- Cordiceps militaris (L.) link. Латинският произход на името „кордицепс” е следният: „корд” означава „бухалка”, „цепс” означава „глава” а „синенсис” означава „китайски”.

Един килограм висококачествен субстрат на кордицепса струва над 3 хил. долара. Това е много рядка гъба, притежаваща уникален цикъл на развитие. Тя паратизира на гъсениците на определен вид пеперуди- Hepialide („пеперуда-прилеп”). При приближаването на гъсеницата гъбата изхвърля спори, които проникват в нея през кожата. Спорите прорастват едва когато гъсеницата се зарива в земята, за да прави пашкул. За отбелязване е, че загиналата гъсеница не гние, вероятно кордицепсът произвежда вещества, които възпрепятстват процесите на разлагане. Във връзка с това фунготерапевтите по света го използват в онкологията го назначават при некроза на инфилтратите, защото спира процеса на некроза.

Чудесата на гъбата Кордицепс са познати в Китай от най-малко 1000 години, и гъбата там се счита за национално лековито съкровище, скъпоценен и на практика свещен тоник. Като хранителна добавка тя повишава енергията и жизнеността. Кордицепс е една от най-безопасните медицински храни. В традиционната китайска медицина гъбата се използва за лечение на чернодробни заболявания, рак, ангина пекторис, сърдечна аритмия, бронхиални проблеми, анемия, туберкулоза, жълтеница, емфизема, безплодие и сексуални смущения.

Кордицепс подхранва Ин, стимулира Ян и съживява меридианите на белите дробове и бъбреците.

Гъбата има дълга писмена история в Китай. Първото й споменаване датира от 620 г. сл.н.е. по времето на династията Танг. Литературата от този период описва странен организъм който живее високо в планините на Тибет и може да се превръща от растение в животно и обратно.

Кордицепсът става популярен в света след високите постижения на китайските лекоатлетки през 1993 г. Те са приемали Кордицепс по време на тежките тренировки на голяма надморска височина.

Агарикус Блазеи (Agaricus blazei murrill)

Гъбата Агарикус има няколко имена: „Златната гъба”, „Гъба на живота и дълголетието”. На конгреса по микология и фунготерапия през 2006 г в Ню Йорк Агарикус Блазеи е призната за най- перспективната гъба за лечение в онкологията и за употреба в геронтологията (наука за старенето). Учените твърдят, че веществата съдържащи се в нея не само убиват онкоклетките, но и забавят процесите на стареене. Гъбата е открита и описана едва в 1965 г. от американския миколог Мюрил. Националният Раков Център в Япония оповестява своите първи резултати от изследването си още през 1980 година. От тогава в САЩ биват публикувани много научни изследвания за тази гъба.

Agaricus Blazei Murill произхожда от бразилските дъждовни гори. Местните я наричали „Гъбата на Бога” и я използвали като последно средство за помощ при сериозни заболявания. Навсякъде по многочислените фрески и глинени фрагменти на ацтеките има изображения на тази гъба. Дълго време се е считало, че това е магическа или халюциногенна гъба, с която жреците докарвали в транс своите съграждани, но се оказало, че това е обикновенна ядлива гъба.

При изследване на коренните жители на тропическите гори недалеч от Сан Пауло, където основно живеят 90- 100 годишни ловци и рибари, учените установили, че биологичната им възраст била много по- малка от официалната. Те определили, че клетките на организма им се делят със забележимо по- малка скорост в сравнение с останалите хора, а това означава, че процесът на стареене се забавя. Те редовно приемали Агарикус Блазеи.

В див вид Агарикус е наричана „ Гъба- копче”, тя едва се подава от земята. Характерно за нея е много резкият и мирис, има необичаен кисело- сладък вкус. Местните жители я търсят с кучета и ежедневно я прибавят във вид на прах към сосове, месни блюда и при приготвяне на тинктури.

Сега в света са открити около 30 близкородствени видове на Бразилския Агарикус, но само този- Агарикус Блазеи Мюрел може да се похвали с такива лечебни свойства и само той носи името „Слънчевата гъба на ацтеките”.

Освен много ценни витамини и минерали Agaricus Blazei Murill има най- високо съдържание на полизахариди от всички познати лечебни гъби, преди всичко бета D- глюкан. В екстракта всички тези вещества се съдържат във висока концентрация. Както пише в научната литература, гъбата силно стимулира имунната система. Приемането и довежда до нарастване на броя и активизиране на клетките "естествени убийци” и на макрофагите, т.е. на клетките, които отговарят за разрушаването на ракови клетки, бактерии и вируси и за изхвърлянето на чуждите вещества, както и за образуването на химичните вещества „куриери” (като интерферон, интерлевкин), които също взимат участие в отбранителните процеси.

Баба ми е в предпоследна степен на развитие на злокачествения тумор, оперирана е.От 6 месеца приема гъбите и Пау Даркото , и в момента туморният и маркер е в нормата, както и нивото на хемоглобина се е нормализирало.

Търсила съм и тук.но за сега няма такава комбинация, ако някой се интересува мога да дам кординатите на човека който ги внася,надценката е минимална...

# 60
значи този човек внася и двата продукта, така ли?
ако искаш прати ми координатите на лични
благодаря много!

# 61
Алоооооооооооооо, не спамете темата, ами вижте заглавието - рецепти, въпроси и дискусии в отделна тема, моля!!!!!!

# 62
моля за извинение, аз проявих интерес...
няма повече  Peace

# 63
soory i ot men, az q zapochnah... Peace

# 64
Oще едно прекрасно допълнение към семейната библиотека:

The Black Book. (Подзаглавие: Мистерията на живота. Психологическа квантово-теологична философия)

И мисля, че и тази ще ви е интересна:

Има страхотни  рецепти, тип: бързи, лесни, вкусни ..... здравословни!

И двете ги купих и съм изключително доволна от направената инвестиция  Hug

# 65
"Излекувай живота си" на Луиз Хей в електронен вид!
 Heart Eyes Спиралата!!! Да са живи и здрави!   bouquet

http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=2&find=%E8%E7%EB%E … E6%E8%E2%EE%F2%E0

# 66
Прекрасен сайт за природосъовразен начин на отглеждане на деца, от скоро е пуснат: www.greenkiddie.co.uk

От това как да си храним и обличаме децата си, как природно да ги лекуваме, какви играчки, обзавеждане на стаята, масажи и йога за бебета, аромотерапия... все натурални методи - насладете му се Simple Smile

# 67
Още: The Ayurveda Encyclopedia
http://www.rapidshareindex.com/The-Ayurveda-Encyclopedia-Natural … ngevity_9919.html

Последна редакция: пн, 15 юни 2009, 16:05 от ND

# 68

Защо не мога да го сваля това чудо? Изглежда невероятно интересна книга!!!!!

# 69

Защо не мога да го сваля това чудо? Изглежда невероятно интересна книга!!!!!

Опитай download-а тук   The Ayurveda Encyclopedia

# 70
do gerita666:Имам един вапрос прочетох статията ти за Lapacho Colorado и заImmune FX моля те ако можеш да ми кажеш как да се свържа с тоя човек който ги внася,защото имам познат който е болен от рак на стомаха и искам да ги поръчам тези билки.Благодаря ти предварително  Simple Smile

# 71
Здравейте,
Ето една забележителна книга. Горещо ви я препоръчвам.

http://www.kafene.bg/picture/article/picture/4988.jpg   

# 72
Здравейте,
Ето една забележителна книга. Горещо ви я препоръчвам.

http://www.kafene.bg/picture/article/picture/4988.jpg   

Не може да се зареди.  Sad

# 73
За любителите на Луиз Хей -   филмът   Излекувай живота си  (дублиран на български)

# 74
  • Португалия
  bouquet

Последна редакция: пт, 10 юли 2009, 17:24 от Mamagemelar

# 75
За любителите на  E F T / Т Е С наръчникът   на български

# 76
За любителите на  E F T / Т Е С наръчникът   на български

Мерси, беше ми нужно определено   bouquet

# 77

За любителите на Луиз Хей -   филмът   Излекувай живота си  (дублиран на български)

Сайта който си дала, не работи. Защо се пускат  линкове, които не се отварят?  newsm78

# 78
  • Добрич
Някои линкове са активни само определен период. Например линковете в Транзит са активни само 120 часа. Ето, качих в Транзит филма Излекувай живота си с Луиз Хей на 10 юли.  Линкът ще е активен само до 16.часа на 15 юли.

# 79

Сайта който си дала, не работи. Защо се пускат  линкове, които не се отварят?  newsm78

И аз се чудя   Thinking  защо не можеш да кликнеш върху оранжевото заглавие Louis Hay - You Can Heal Your Life_BG.avi (там, в data-та) и  да видиш, че работи ??? 

~~~
rompecabezas    Peace

# 80
Няма какво да се чудиш. Точно върху оранжевото кликвах , /върху какво друго да кликвам/ и даваше грешка! Поне това ясно си го спомням . Явно си "оправила " линка.

Вела , благодаря ти!  

# 81

"Вътрешната хармония е най-ценното житейско богатство. Моето съкровено желание като лечител е да ви помогна да я откриете."   Алла Свиринская

Тайните на енергията - Твоята лична програма за благополучие

Основана на древната руска лечителска традиция, програмата на Алла Свиринская е приспособена към съвременния живот. Тази невероятна книга ще ви даде нещо, което безбройните книги за физическо пречистване, фен шуй и екзотични духовни практики не са успели да сторят.

# 82
Здравейте,аз само да се запиша и се връщам да ви чета Heart Eyes

# 83
  • Варна
Препрочитам Кристофър Хансард и се сетих, че не съм го мяркала тук.

# 84
  • Добрич/Етрополе
много интересни неща има тук, ще ви следя, и дано скоро допълня с инфо  Peace

# 85
Парамахамса Йогананда. Автобиография на един йога

Тази книга не спира да вдъхновява вече повече от половин век. Йогананда увлекателно разказва за своето детство, необикновените събития и личности, които го съпътстват, годините, прекарани със своя гуру, заминаването му за Америка и създаването на Обществото за Себереализация в Калифорния.

Извадки:
"Сега разбирам, господине, защо светците наричат Бог непостижим. Дори и вечен живот не би ни стигнал, за да Го оценим."

"Тялото ми се закова неподвижно; дъхът ми беше изтеглен от дробовете, сякаш с някакъв огромен магнит. Душата и умът изведнъж загубиха физическите си граници и бликнаха навън като пронизителна течна светлина от всяка моя пора. Плътта ми беше сякаш мъртва и все пак аз интензивно осъзнавах, че никога преди това не съм бил истински жив. Чувството ми за идентичност вече не беше тясно ограничено в тялото, а обхващаше околните атоми. Хората по далечните улици сякаш нежно се движеха по собствената ми отдалечена периферия. Коре­ните на растенията и дърветата се виждаха през матовата прозрачност на почвата; аз различавах вътрешното движение на техния сок."

Уникална книга! Ще ви помогне да видите света по различен начин и да преосмислите ценностите и преоритетите си!

# 86
Момичета днес намерих това: http://elan.truden.com/lyubimi/knigi/pileshka_supa.htm 
Има доста полезни книги, които могат да се четат он лайн.  Simple Smile

# 87
С риск да повторя линка, ако някой вече го е публикувал: http://elan.truden.com/lyubimi/knigi.htm
 Joy
току що видях, че вече са публикували линк към една от книгите   bouquet

Последна редакция: ср, 09 сеп 2009, 23:20 от ЧОВЕК

# 88
# 89
С риск да повторя нечий постинг, ви споделям какво открих:
http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=185675&hit=1

Mind Power into the 21st Century / Подсъзнанието може всичко

През 1978г. Кехоу започва да преподава програма, която е разработил относно невероятната сила на мисълта и как да я насочим в наша полза. Създадено като методика, обучението ясно очертава смела стратегия за това как да променим личния си живот, работа и общество като впрегнем вътрешните си сили. Феноменалният успех на неговите лекции се разраства и буквално обхваща целият свят. Кехоу лично представя системата "Подсъзнанието може всичко" в страни като Канада, САЩ, Австралия, Нова Зеландия, Намибия и Русия.

"Комбинацията на невероятните методики на Джон Кехоу, съчетаните изключителните природ дни дадености и минерални извори на България, е уникална по отношение на физическото и психическото здраве на нацията!"

"В изключително синтезиран и добре обработен формат е Събрано огромно количество информация. Книга за всеки българин. Книга, предлагаща успешна методика, която да накара и "най-големия неверник да повярва в собствените си сили и възможности. Книга, в която няма нищо излишно. Препоръчвана като настолна книга за всеки мой клиент. "

# 90
ГЛАСЪТ    НА    ЗНАНИЕТО
Толтекска книга на Мъдростта
(Практическо ръководство за вътрешен мир)
Дон Мигел Руис и Джанет Милс

Много полезна книга  newsm10 . Има я в Спиралата и на книжния пазар.

# 91
    Рейши не е кулинарна гъба.
Рейши се използва и в кулинарията, но не се слага много, Определено е царицата сред японските лечебни гъби,
И по темата
http://www.amazon.com/Len-Horowitz-Pirates-Sacred-Spiral/dp/B000 … &sr=8-5-spell

http://www.amazon.com/Healing-Biological-Apocalypse-Leonard-Horo … 99/ref=pd_sim_d_5

http://www.amazon.com/LOVE-Real-Vinci-CODE-Maximizing/dp/0923550 … 66/ref=pd_sim_b_6

# 92
Моята любима книга от 1 година насам Grinning

Дона Идън - "Енергийна медицина" - пълно практическо ръководство, обединяващо източното, келтското и западното лечителско изкуство + 2 ДВД-та

# 93
Още една книга, която си заслужава да се прочете:

Роуз Роузтрий - "Аурата: Тълкуване чрез всички сетива" Grinning

# 94
Здравейте! Поздравления за библиотеката!   bouquet Ето нещо и от мен:

1. "Четирите споразумения" - Дон Мигел Руис
2. "Умението да обичаш" пак от същия автор
3. "Отвъд страха" - отново на Мигел Анхел Руис

# 95
Даян Дънсин-Букман - "Тайните на древните лечители" - Или как да използваме пълноценно даровете на природата и изцелителните сили на собственото си тяло Peace

# 96
http://nanoset.net/torrent/9/15/122730/Deepak%20Chopra%20-%20How … 20to%20know%20God
Нов филм на Дийпак Чопра "Да опознаем Бог'. Приятно гледане  Simple Smile

# 97
http://nanoset.net/torrent/9/15/122730/Deepak%20Chopra%20-%20How … 20to%20know%20God
Може ли заглавието на филма и на английски,че тоя торрент не се отваря от чужбина.Мерси  bouquet

# 98
Намерих го  Grinning

Deepak Chopra - How to know God (2006)

"Образа на Бога,
като един патриарх с бяла брада седнал на своя трон на небето, е много ограничено. Вече не си  представяме Бога, като подобие на нас самите това, което си представяме е безкрая. Да опознаем безкрая е осъзнаване на цялото, където не можем да се разграничим от Бога.' - мисли от филма .

Последна редакция: сб, 12 дек 2009, 11:12 от Dani Avramova

# 99
За всички- ново радио с релаксираща музика-  http://masteryradio.eu/bg   - много е приятно Simple Smile)

# 100
  • Tам през Атлантическия океан
За всички- ново радио с релаксираща музика-  http://masteryradio.eu/bg   - много е приятно Simple Smile)

много да  Hug

благодаря  Grinning

За де не е спам  Wink

Книга която си заслужава да бъде прочетена  Hug една от многото на Д.Чопра  Hug

# 101
Може ли заглавието на филма и на английски,че тоя торрент не се отваря от чужбина.Мерси  bouquet

Аз не успявам да го отворя....

# 102
Nqkoi torrenti ne se otvarqt ot chujbina.Molq nqkoi ako znae ot kyde moga da go namerq tozi film da pishe ,mersi predvaritelno.  bouquet

# 103
Не съм го срещала на друго място засега.  Simple Smile

# 104
Вихърът + CD
Естер и Джери Хикс

"Да имаш вpъзка е вдъxнoвяващo и забавнo, нo чеcтo мoже и да е бoлезненo и мъчителнo. Tази книга oбяcнява нашите пoгpешни гледни тoчки, кoитo cа ocнoвата на вcички непpиятнocти във вpъзките. Tя ни наcoчва към еднo пo-яcнo pазбиpане на мoгъщия cъзидателен Bиxъp - „мяcтoтo", къдетo ще cpещнем oтнoшенията, за кoитo cме мечтали, и ни пoказва как да имаме дocтъп дo тoзи Bиxъp.

Aбpаxам казват: „Желаниетo ни е да ви пoмoгнем да pазpешите миcтеpията на тези пpивиднo невъзмoжни oтнoшения, да пpеoткpиете кpаcoтата на pазличията cи и най-вече да възcтанoвите най-важната oт вcички вpъзки - вpъзката cъc cебе cи." 

# 105
Ето го филмаааааааааа newsm68 ,този торент се отваря от чужбина  Grinning
Дийпак Чопра "Да опознаем Бог' Deepak Chopra - How to know God (2006)

LINK ЗА ФИЛМА

# 106
http://www.book.store.bg/c/p-p/m-471/id-27908/proiavete-sydbata- … i-uejn-dajyr.html

Проявете съдбата си
Уейн Дайър

Управляват ли ce рeшeнията и дeйcтвията в живота ви от eгото?
Изпитватe ли поcтоянна нужда да ce защитаватe?
=> Bижтe първия принцип.
Bярватe ли вътрeшно на ceбe cи и cвоитe рeшeния?
Чувcтватe ли ce cмазан от проблeмитe и нeразрeшeнитe въпроcи в живота cи?
=> Bижтe втория принцип.
Чувcтватe ли ce откъcнат от cрeдата cи?
Cлучва ли ви ce чecто да бъдeтe в xармония c нeя или обратното?
=> Bижтe трeтия принцип.
Има ли в живота ви ограничeния, които нe ви позволяват да правитe промeни и да поcтигатe най-виcшитe cи цeли?
=> Bижтe чeтвъртия принцип.
Oбичатe ли онова, коeто правитe, и правитe ли онова, коeто обичатe? Oграничава ли ви чувcтвото, чe cтe нeдоcтоeн?
=> Bижтe пeтия принцип.
Изпълнeно ли e eжeднeвиeто ви c виcша eнeргия и c чувcтвото, чe вcичко
върви по вашeму?
Или изпитватe гняв и бeзcилиe?
=> Bижтe шecтия принцип.
Как би ce промeнил животът ви, cлeд като ce научитe да привличатe онова, коeто жeлаeтe - мир и любов, кариeра и финанcово благополучиe?
=> Bижтe ceдмия принцип.
Bярватe ли, чe вceлeната дeйcтва на cлучаeн принцип?
Губитe ли търпeниe в очакванe да ce cлучи нeщо xубаво?
=> Bижтe оcмия принцип.
Oплакватe ли ce, търcитe ли грeшкитe, приeматe ли нeщата за дадeни по-чecто, отколкото ви ce иcка?
=> Bижтe дeвeтия принцип.

# 107
пак Спиралата  Heart Eyes

Цитат
Добавена е книгата    "Курс на чудесата" на Хелън Шукмън и Уилиам Тетфорд. Книгата имате благодарение на съвместните усилия на Атанас Дюлгеров, Росица Стакева, Диди Михнева, Недялка Янева, Красимира Георгиева, Руми Янкова и daromi.

http://www.spiralata.net/kn_bul/kniga_na_chudesata.zip

# 108
  • Universe
За тези, които ползват руски език, документален филм за ТЕС Peace

Техника Эмоциональной Свободы - Средство на все случаи жизни / Try It On Everything / (2009) -  http://kinozal.tv/details.php?id=417426

Последна редакция: ср, 27 яну 2010, 03:51 от lenny_pld

# 109
"Водолечение", Луи Куне За книгата и метода разбрах от Мая,може би тя може да сподели повече впечатления, а иначе анютацията можете да прочетете тук

Ми ето тук са коментарите и напътствията върху тази книга написани от ПЕТЪР ДИМКОВ
http://zigun.eu/drugi-statii/petyr-dimkov-prakticheski-syveti-za … a-na-lui-kune.htm

P.S.Накрая на статията е даден линк за директно сваляне на книгата .pdf формат!!!!

# 110
Риман, Фриц .Основни форми на страх
 Добавена е нова книга в Спиралата. И тъй като в живота си се движим от две основни чувства- любов и страх е многоо полезна.
Аз лично за себе си извлякох много нови неща.  Simple Smile

# 111
Ричард Гърбър – "ВИБРАЦИОННА МЕДИЦИНА. Наръчник №1 за енергeтичните терапии"

"Д-р Ричард Гърбър ни придвижва важна стъпка напред в мисленето за по-висшите сфери на човешките същества отвъд механиката до царството на разума и духа и ни показва как тези въпроси ще станат фактори от критично значение в медицината на бъдещето." - д-р Лари Доси, автор на "Healing Words"

"Преломна книга, написана с дълбоко разбиране, но на прост език, който лесно се чете." – Health World

"Тази книга е в авангарда на цялото здравно движение." – Publishers Weekly

"Истинска енциклопедия на новите и старите лечителски практики, в които понятията за енергията са основата на диагнозата и/или лечението... осигурява достатъчно солидни доказателства и провокативни прозрения, за да интересува както защитниците, така и скептиците на неконвенционалната медицина." – Utne Reader

Тази комбинация от древна мъдрост и нова наука определено е въведение към грижата за здравето за модерните времена. Стандартен справочник по енергетично изцеляване, "Вибрационна медицина" спечели широко приемане от отделни хора, цели училища и здравни институции в цялата страна като предпочитан учебник по алтернативна медицина. Обучен в различни алтернативни терапии, както и в традиционната западна медицина, д-р Гърбър ни дава енциклопедично изложение на енергетичното лечение, засягайки енергийните полета, акупунктурата, цветните лекарства на Беч, хомеопатията, радиониката, лечението чрез кристали, електротерапията, радиологията, чакрите, медитацията и лечението от екстрасенси. Той обяснява настоящите теории за това, как функционират различните енергетични терапии, и предлага на читателите нови прозрения за физическите и духовните перспективи на здравето и болестта.
Д-р Ричард Гърбър получава медицинското си образование в училището по медицина на Уейн Стейн Юнивърсити в Детройт. Високо уважаван е за 25-те години непрекъснати изследвания върху алтернативни методи за диагноза и лечение. Практикува вътрешна медицина близо до дома си в Лайвония, Мичиган.

В дискусията си върху принципите, които стоят зад сравнително новата наука за вибрационната медицина, Ричард Гърбър MD, твърди: "Тази теоретична перспектива се основава на разбирането, че подреждането на молекулите в тялото в действителност представлява сложна мрежа от взаимно преплетени енергийни полета... Има йерархично подредени фини енергийни системи, които координират електрофизиологичните и хормонални функции, както и клетъчната структура в тялото... Тези уникални енергийни системи силно се влияят от нашите емоции и нивото на духовното ни равновесие, както и от храненето и факторите на околната среда."

# 112
Ханс и Майкъл Айзенк "Наблюдение на психиката". Малко е различна спрямо езотеричните книги. Нещата са обяснени от психологична гледна точка, но благодарение на написаното човек започва да преоткрива себе си и да възприема по по-различен начин поведението на другите. На мен поне ми помогна да си обясня някой неща.

# 113
Д-р Максуел Малц - "НОВА ПСИХОКИБЕРНЕТИКА"

Коригирана и обновена от Дан С. Кенеди и Фондацията по Психокибернетика.
Оригинална Наука за Себеусъвършенстване и Успех, Която Промени Живота на над 30 Милиона Души.
Единствената система, вдъхновила великият художник Салвадор Дали да я увековечи със своя картина. Картината е на корицата на книгата. 

За повече информация - http://www.emozdrave.info/forum/viewtopic.php?t=522

# 114
СЕТ ГОДИН - "ДЪЛБОКИТЕ ВОДИ"

ИЗКУСТВОТО ДА КАЗВАМЕ "НЕ"
Сет Годин – един от съвременните гуру на актуалните маркетингови комуникации, ни предлага уникално двуезично издание (на български и английски), посветено на една много важна тема – отказването. За какво точно става дума: умението да казваме "не" е определено от автора на "Дълбоките води. Да се гмурнеш, за да изплуваш успешно" като една от най-важните стратегии в живота, като начин за управление на кариерата и социалната активност. Независимо дали сте графичен дизайнер, мениджър по продажбите, финансист или изпълнителен директор, книгата на издание "Locus" ще ви помогне да получите нужното вдъхновение, за да продължите напред. "Необичайно големите ползи се натрупват при малцината, които съумяват да направят само няколко крачки повече от останалите. Имайте смелостта да предприемете нужните действия", съветва ни Сет Годин от страниците на наръчника си.

Последна редакция: пт, 19 фев 2010, 10:00 от krem-karamel

# 115
докато се ровех във интернет и търсех алтернативно лечение за синузит ,вижте на какъв сайт попаднах

http:// acupuncturebg.com

# 116
# 117
  • София

Когато посещава гръцкия остров Санторини, Дорийн Върчу влиза във връзка с група могъщи ангели, наричащи себе си Ангелите на Атлантида. Те я повеждат на изумително духовно пътешествие, по време на което тя преоткрива древните тайни от Храмовете на изцелението на изчезналата цивилизация на Атлантида.

В тази необикновена книга Дорийн ни разказва за изумителните познания и лечебни техники, които е получила от този древен, мъдър източник.

"Ангелска медицина" е не само разказ за едно духовно приключение, но и сериозен справочник, в който ще намерите информация от научни изследвания, случаи от практиката на авторката, техники и доказателства за силата на любовта и светлината като съществена част от процеса на изцеление. Всичко това ще ви даде още повече вяра и разбиране и ще ви помогне да ги предадете на всички, които искат да излекуват себе си и другите.

# 118

Когато посещава гръцкия остров Санторини, Дорийн Върчу влиза във връзка с група могъщи ангели, наричащи себе си Ангелите на Атлантида. Те я повеждат на изумително духовно пътешествие, по време на което тя преоткрива древните тайни от Храмовете на изцелението на изчезналата цивилизация на Атлантида.

В тази необикновена книга Дорийн ни разказва за изумителните познания и лечебни техники, които е получила от този древен, мъдър източник.

"Ангелска медицина" е не само разказ за едно духовно приключение, но и сериозен справочник, в който ще намерите информация от научни изследвания, случаи от практиката на авторката, техники и доказателства за силата на любовта и светлината като съществена част от процеса на изцеление. Всичко това ще ви даде още повече вяра и разбиране и ще ви помогне да ги предадете на всички, които искат да излекуват себе си и другите.

ето линк за нея в електронен вид, но на руски http://www.koob.ru/virtue/angelskaya_meditcina

# 119
Простичките неща са гениални:
Хармоничен прагматизъм - на Бойко Никифоров от Русе
философия, енергиен потенциал,гимнастика и медитации
сайта е тук: www.harmonypragma.com

# 120
Много полезна книга  Simple Smile
Промени мислите си, промени живота си
Уейн Дайър

"Mъдpocтта на Даo в дейcтвие!
Пpoмени миcлите cи и наблюдавай как живoтът ти cе пpoменя!
Toва е книга-пътешеcтвие из cтpoфите на един дpевен текcт, "Даo дъ дзин" - великoтo пpoизведение на китайcкия мъдpец Лаo-дзъ, напиcанo пpеди пoвече oт 2500 гoдини.

Уейн Дайъp изучава мнoгoбpoйните пpевoди на тази твopба и дава нoвo тълкуване на нейните пocлания. Toй пише 81 еcета въpxу възмoжните начини, пo кoитo cъвpеменният чoбек мoже да изживее Даo, Великия път.

Вътpешна cветлина изпълва дните на вcеки, кoйтo е в xаpмoния c Даo. Ocъзнавайки Даo, пpеживявайки Даo, пpoменяйки наглаcата на ума cи cпopед пpинципите на Даo, мoжеш да уcетиш как бoлеcтите, тpуднocтите, гневът, недoимъкът и неcпoлуките, cе пpевpъщат в пpocветлен, бoгат и cъзидателен живoт.

Стъпиш ли на Пътя, умът ти cе пpoменя, пpoменя cе и живoтът ти. Дуxът ти пpеминава в cъcтoяние на благoдат... "

Намерих това: http://www.bookbg.net/bezplatni-elektronni-online-knigi-4-chast

Последна редакция: ср, 17 мар 2010, 09:41 от Dani Avramova

# 121
     В  тази книга ще намерите:  медитативни практики за отпускане; дихателни упражнения за подобряване на здравословното състояние; препоръки за развиване на мисленето и паметта; психически настройки за преуспяване и постигане на целите,  хармония и успех

и    

а  от тук  можете да си свалите Сбогувайте се с болестите  Mайя Гогулан, Анна Соловьова

Опит за самостоятелно излекуване по Системата за здраве на Ниши

# 122
  • Universe
И един полезен филм  Peace

Food Matters / Храната е от значение (2008)  - http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=49523&thanks=1

Държава:Австралия
Жанр: Документален
Сюжет:
Филмът, в който се твърди, че болестта Рак се лекува без химиотерапия.
Как да се използва храната като лекарство?
Кой се нуждае от витамини?
Вредни ли са витамините?
Биологичната храна по-добре ли е?
Как да запазим нашата храна?
Природни методи за намаляване на Холестерол
Храни, които помагат за преодоляване на стрес и депресия.
Натурални терапии за борба с рака.
Кои лекарства повече вредят отколкото помагат?
Най-добрите начини за сваляне на килограми без възвръщането им.

Филмът се стреми да изобличи бизнеса с болестите и същевременно да изследва безопасната, евтина и ефективна употреба на храната и хранителните добавки за предпазване, а често и за премахване на причинителите на болестите. Идеята на филма е, че достъпът до подобна информация помага на хората да направят по-добър избор по отношение на здравето си.

# 123
Незнам дали вече я няма тази книга във форума, но ще рискувам да я сложа - с риск да повторя...

http://www.hermesbooks.com/news.php?newsID=136

Чуйте музиката на сърцето си...
16-11-2007
    Кристофър Хансард:

вървят ръка за ръка

# 124
Апокрифната история на света
Автор: Джонатан Блек

http://www.helikon.bg/books/18/643739_apokrifnata-istoriia-na-sveta.html

Започнах да я чета, има интересна гледна точка за еволюцията, Рая, Адам, Ева и т.н.  
За лечение още не знам дали се говори в нея, но тезата, че вегетативната нервна система на животните (с чакрите) идва от растителния свят я запомних. От там може да се направи връзка и с гледането на слънцето....
 newsm78

цитат:
Уникално енциклопедично изследване за мистичните учения от зората на цивилизацията до наши дни

„Окото, през което виждам Бога, и окото, през което Бог ме вижда, е едно и също око.” - Майстер Екхарт, немски мистик, ХІІІ в.

Това е първото в света енциклопедично изследване, посветено на окултните учения, съхранявани в мистичните школи от Древен Вавилон и Египет до наши дни. Според тях най-голямата тайна в този апокрифен лабиринт е промененото състояние на човешкото съзнание. Именно чрез него т.нар. посветени са преминавали през бариерите на паралелните измерения, за да достигнат до Космическия разум. Именно затова и разгласяването на методите, водещи към божественото състояние, се е наказвало със смърт. Древните са охранявали своите тайни така, както днес се охраняват ядрените арсенали. Как изглежда историята, видяна през погледа на езотеричните общества?

Разбира се, че подобни идеи звучат налудничаво. Какво обаче ще кажете, ако се окаже, че повечето личности с безспорен принос в човешката цивилизация, са изповядвали същите идеи. Факт е, че се оказва точно така. Очевидно нашият свят може би наистина е само един незначителен остров сред невъобразимо по-сложния вселенски океан, в който съзнанието властва над материята.

Последна редакция: пт, 26 мар 2010, 10:19 от ЧОВЕК

# 125
За хора с подобни търсения и интереси може би ще бъде интересно да разберат ,че български екип преди десетина годин е разработил билков екстракт,официално регистриран като хранителна добавка у нас,който въздейства както и хомеопатичните препарати върху физическото,емоционалното и умственото тяло,възстановявайки хомеостатичното състояние на организма,не чрез подтискане,а чрез премахване на първопричините  на болестта.Различното от хомеопатичния подход е универсалността на екстракта,като по този начин се спестява възможността от човешка грешка при избора на хомеопатичен препарат и неговото разреждане,а и като  енергийна мощност есктракта е много по -силен от който и да е хомеопатичен продукт

# 126
Само за информация..
От няколко месеца имаме бьлгарска страница за Германската Нова медицина.

Приятно четене и много здраве на всички  bouquet

http://gnm-bg.com/joomla/

# 127
  • Universe
Загадките на човешката психика - Телевизионен филм за световно известната, но непозната в България, Слава Севрюкова - http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=49869   Има го и в http://kolibka.com

Представеният филм за първи път се качва в торент !

Текстовият файл дава непозната до сега информация( включително и за срещите между Ванга и Слава ) за тази изключителна , но непозната жена в България.

# 128
НИНА НИЧЕВА - "ПОДКРЕПА ОТ НЕБЕТО"

Тази книга е подкрепа от небето за всеки, който поиска да излекува сам своята душа и тяло, като прилага подходящата лечебна фолмула или кратка молитва. Те са съобразени с датата на раждане, зодиакалния знак, с универсалната матрица на душата избрала живот в тяло на мъж или жена. Подбрани са оздравителни молитви – мантри за най-честите заболявания на съвременния човек, породени от деформациите в неговата душа. Всеки може да открие какви са неговите уроци в този живот, от какво трябва да се пази и какви са най-честите грешки в духовен план, които причиняват болестите на тялото и душата. Подкрепата от небето е алтернатива, но тя може да стане реалност само ако човек почувства необходимост от нея и се довери на своя избор. 

# 129
  • Universe
Ayurveda - Art of Being / Аюрведа - Изкуството да бъдеш(2001)

IMDB линк: http://imdb.com/title/tt0221809/

Има го преведен в http://kolibka.com/2.html

Жанр: Документален
Година: 2001
Производство: Германия
Времетраене: 101 минути
Режисьор: Пан Налин
Оператор: Серж Гюес
Музика: Сирил Морин
Продуцент: Кристофер Фридел

Сюжет:
Появила се в Индия, а след това стигнала и до Египет, Гърция, Рим, Тибет, Китай, Русия и Япония, Аюрведа е вероятно най-старата продължаваща да се практикува холистична медицинска система в света - начин да се балансира душевното и физическото здраве.
В "Аюрведа - Изкуството да бъдеш", индо-френският режисьор Пан Налин, нашумял със "Самсара", пътува из цяла Индия и следва няколко индийци, практикуващи тази дисциплина. С невероятен успех те прилагат древните учения в нашата епоха на ядрена енергия, интернет и бърза употреба на всичко.
В "Аюрведа" срещаме лечители, които могат да сканират пациентите си, покривайки тялото с кал, и така определят заболяванията им; племенни членове в отдалечени индийски селца, които никога не са се разболявали като просто са си казвали да не го допускат; лекари, изцеляващи левкемията с кора от конкретно дърво...
Но "Аюрведа" не е за успехите на даден древен метод залечение. Филмът разкрива тайнствата на човешкия ум и тяло в светлината на Аюрведа: всяка болест е резултат от нарушения баланс на жизнените енергии в човешкото съществуване. Всяка болест се лекува с възстановяване и поддържане на този баланс."Аюрведа" е пътуване из Индия, носъщо и пътуване във времето: времето на древните лечителски методи, на племенните начини за изцеляване, но и времето на модерните начини за лекуване.

Последна редакция: пт, 16 апр 2010, 01:45 от lenny_pld

# 130
  • Universe
Deepak Chopra - The Seven Spiritual Laws of Success / Дийпак Чопра - Седемте духовни закона на успеха (2007) - има го преведен в http://kolibka.com/2.html

IMDB линк: http://www.chopra.com/sslos

Описание:
Тoва e един филм, направен по книгата на Дийпак Чопра - "Седемте духовни закона на успеха", но заглавието й би могло да бъде и „Седемте духовни закона на живота", защото природата прилага едни и същи принципи при сътворението на всяко нещо в материалния свят — всичко, което можем да видим, чуем, усетим с обонянието си, вкусим или докоснем.
Успехът в живота може да бъде определен като непрекъснато разрастване на щастието и прогресивно домогване до стойностните цели. Успехът е способност да осъществяваш желанията си без усилие. И все пак, успехът, включително създаването на богатство, винаги е бил считан за процес, който изисква упорита работа, и често се приема, че се постига за сметка на другите.
На нас ни е необходим по-духовен подход към успеха и благосъстоянието, което представлява поток от всички добри неща, щедро изливащ се към нас.
Познаването и прилагането на духовните закони ни поставя в хармония с природата и ние съзидаваме безгрижно, с радост и любов.

# 131