СНБМ - инициативи - 23 част

  • 14 976
  • 369
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 6 259
Здравейте, срещата мина добре, т. е. в рамките на добрия тон.  Peace Моята девойка, която иначе е кротичка по такива места, обаче си показа рогцата, т. е. щипките (нали ми е раче).  Embarassed Надето ще гледа довечера да пусне подробности за срещата на пощата, а аз благодарение на нейните записки и тези на Саня и по молба на Таня ще се опитам да обобщя това, което ни е необходимо, за да излезем до утре към обяд (поради медийния интерес) с позиция от името на сдружението:

- В отговор на писмената молба на Асоциация "Родители" на сайта за детските градини ще бъде качена информация за сключените по ЗОП договори за ремонт на детски градини на територията на СО (идея, която, мисля, че и ние приветстваме);
- подобни процедури вбъдеще за избор на изпълнител по ЗОП, независимо от финансирането, да се провеждат така във времето, че крайните срокове на изпълнение да са до 01.09;
- общината да осъществи и осъществява строг инвеститорски контрол как се извършват ремонтите;
- родителите да се информират своевременно след приключване на процедурите и подписване на договорите чрез сайта и обявления в ДГ за крайните срокове за приключване на ремонтите;
- да се осъществи през ноември среща-дискусия, на която между НПО-тата, общината и дир.-ките на ДГ да се обсъдят предложенията за превенция, т. е. подобен проблем с неприключили навреме ремонти да не възникне и догодина;
- евентуално да се апелира към държавата да се включи в основните ремонти на ДГ с целево финансиране като ангажимент към проблемите на децата и работещите им родители с оглед на своевременно осигуряване на средства и следователно своевременното започване и приключване на СМР-и занапред.

Допълвайте и вие какво мислите!  Sunglasses

# 256
  • София
  • Мнения: 6 259
P. S. Естествено на срещата изразихме и, мисля, че изразяваме адмирациите за това, че ДГ все пак се ремонтират, особено имайки предвид факта, че в някои градини, да не кажа повечето, основни ремонти не са правени от десетилетия - тук предполагам сме единни.  Hug

# 257
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 483
За две малки допълнения се сещам:

-готови са да предоставят иф за проведените процедури по ЗОП /не само на сайта/, с оглед твърденията за прозрачност. По мое мнение това за СНБМ не е необходимо, но имаше и такива питания в темата за продължаващите ремонти.
-Фандъкова пое ангажимент, при предоставяне на вх.№ на запитването на мамите до община Младост да съвейства за получаване по-бърз отговор;


Сия, ще копнеш ли в темата от нашия подфорум и в тази от Нашите деца?

# 258
  • София
  • Мнения: 6 259
...

Сия, ще копнеш ли в темата от нашия подфорум и в тази от Нашите деца?

OK.

# 259
  • Мнения: 2 070
Да питам и аз - да правя ли корекции, ако сметна за нужно по плевенското писмо? Имам едно от Джина в пощата, но то е първоначален вариант някакъв, доколкото разбрах Бръмбазела и коригирала в последствие, така ли?

И още нещо, днес ми попаднаха старите ни брошури, не мислите ли, че имаме нужда от нови и по-актуални? Обсъждали ли сте го? Извинете, нямам много време и чета тук от време на време, може да ми е убягнало, ако се работи по въпроса.

Може ли някой да ми прати на лични ник и парола за пощата на СНБМ, за да видя писмото...  Praynig

Последна редакция: вт, 09 сеп 2008, 17:53 от ДеЩоВиди

# 260
  • София
  • Мнения: 6 259
...
И още нещо, днес ми попаднаха старите ни брошури, не мислите ли, че имаме нужда от нови и по-актуални? Обсъждали ли сте го? Извинете, нямам много време и чета тук от време на време, може да ми е убягнало, ако се работи по въпроса.

Мислим, съгласни сме и сме го обсъждали, но май още не се работи сериозно по въпроса.  Peace Във връзка с кръглата маса ноември обаче трябва да се задействаме.  Grinning

# 261
  • София
  • Мнения: 2 708
Утре сутрин ще пратя на пощата ни нещо като протокол от днешната среща с Фандъкова. Обещах да е за днес, но няма имам никакво време, утре сутрин ще е в пощата

# 262
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
  Здравейт дами,
 Пиша от един клуб в Ахтопол, нищо не съм чела, само минавам да кажа, че се прибирам към 15 тъй като тъй или иначе градината няма да отвори преди тази дата. На ОС живот и зраве ще присъствам. Сега ставам, че на Георги вече му омръзна да седи. Поздрави и мокри целувки от морето! Hug

# 263
  • Мнения: 2 070
Какво ни остава, освен да ти завиждаме...

# 264
  • Мнения: 4 181
Добро утро и от мене!  Hug

Хриси, този формат (предаването на Ути, а не празник на открито с грахчета и бобчета  Wink) по- не ми допада, т. е. не е за мене.  Rolling Eyes

Ок Peace

Момичета, някоя от вас?

# 265
  • Мнения: 4 181
Здравейте, срещата мина добре, т. е. в рамките на добрия тон.  Peace Моята девойка, която иначе е кротичка по такива места, обаче си показа рогцата, т. е. щипките (нали ми е раче).  Embarassed Надето ще гледа довечера да пусне подробности за срещата на пощата, а аз благодарение на нейните записки и тези на Саня и по молба на Таня ще се опитам да обобщя това, което ни е необходимо, за да излезем до утре към обяд (поради медийния интерес) с позиция от името на сдружението:

- В отговор на писмената молба на Асоциация "Родители" на сайта за детските градини ще бъде качена информация за сключените по ЗОП договори за ремонт на детски градини на територията на СО (идея, която, мисля, че и ние приветстваме);
- подобни процедури вбъдеще за избор на изпълнител по ЗОП, независимо от финансирането, да се провеждат така във времето, че крайните срокове на изпълнение да са до 01.09;
- общината да осъществи и осъществява строг инвеститорски контрол как се извършват ремонтите;
- родителите да се информират своевременно след приключване на процедурите и подписване на договорите чрез сайта и обявления в ДГ за крайните срокове за приключване на ремонтите;
- да се осъществи през ноември среща-дискусия, на която между НПО-тата, общината и дир.-ките на ДГ да се обсъдят предложенията за превенция, т. е. подобен проблем с неприключили навреме ремонти да не възникне и догодина;
- евентуално да се апелира към държавата да се включи в основните ремонти на ДГ с целево финансиране като ангажимент към проблемите на децата и работещите им родители с оглед на своевременно осигуряване на средства и следователно своевременното започване и приключване на СМР-и занапред.

Допълвайте и вие какво мислите!  Sunglasses
Спяща, съгласна съм с всички предложения  Peace.
Допълвам - за последното смятам, че не евентуално, а със сигурност държавата трябва да се включи, това не е само общински проблем. Освен това държавата има много сериозно отношение към липсата на достатъчен брой и достатъчно квалифициран персонал.
В тази връзка, какво ще кажете да включим в кръглата маса следобяд един панел за ремонтите?

# 266
  • Мнения: 4 181
P. S. Естествено на срещата изразихме и, мисля, че изразяваме адмирациите за това, че ДГ все пак се ремонтират, особено имайки предвид факта, че в някои градини, да не кажа повечето, основни ремонти не са правени от десетилетия - тук предполагам сме единни.  Hug
Съгласни сме разбира се, общината отдели безпрецедентно много средства за ремонти  Peace

# 267
  • Мнения: 4 181
Да питам и аз - да правя ли корекции, ако сметна за нужно по плевенското писмо? Имам едно от Джина в пощата, но то е първоначален вариант някакъв, доколкото разбрах Бръмбазела и коригирала в последствие, така ли?

И още нещо, днес ми попаднаха старите ни брошури, не мислите ли, че имаме нужда от нови и по-актуални? Обсъждали ли сте го? Извинете, нямам много време и чета тук от време на време, може да ми е убягнало, ако се работи по въпроса.

Може ли някой да ми прати на лични ник и парола за пощата на СНБМ, за да видя писмото...  Praynig
Деска, радвам се да видя тук  Hug
Аз останах с впечатлението, че ти вече си корегирала Rolling Eyes
Да, Бръмбазела беше корегирала само.   Peace

# 268
  • Мнения: 4 181
  Здравейт дами,
 Пиша от един клуб в Ахтопол, нищо не съм чела, само минавам да кажа, че се прибирам към 15 тъй като тъй или иначе градината няма да отвори преди тази дата. На ОС живот и зраве ще присъствам. Сега ставам, че на Георги вече му омръзна да седи. Поздрави и мокри целувки от морето! Hug
и не те е срам да пишеш  Mr. Green
Звънях ти няколко пъти, ама явно си заровила телефона в пясъка  Wink
Ако пак влизаш и четеш, моля те звънни ми  Praynig

# 269
  • Мнения: 4 181
Момичета, от ТВ2 ми звъняха вчера, една репортерка, с която педи поддържахме връзка, когато беше в Инфо радио.
Искаха да правят репортаж за градините, съответно искаше майка, която да говори.
Казах й че ще се опитам да намеря.

Спяща каза, че ако още някой се включи за "гръб" е съгласна  Grinning

Казвайте, някоя от вас има ли желание?

Кажете също моля ви какво мислите за идеята да включим въпроса за ремонтите в кръглата маса, защото ако се изказваме някъде в медиите по въпроса е добре да го споменем  Peace

Общи условия

Активация на акаунт