dali bebeto mi iade mnogo?

  • 3 361
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 826
Цитат на: diemma
Бебета плачат и от прехранване.
Хубаво е да направиш всичко възможно да намалите количеството храна.Като пример ще ти дам моя позната,която не се и трогва от количеството храна,което синчето й поглъща.Той на 6м тежеше 13кг Embarassed и приличаше на всичко друго но не е на нормално развито дете.,Даваха му да пие по половин литър вода наведнъж и коремчето му беше толкова разширено,че на същата възраст си хапваше без проблем поара(цял буркан от лютеница) и 1 банан за закуска.От сега е с наднормено тегло и съм сигурна,че така ще си остане и то заради немърливост на майката.
Надявам се че вашият случай не е чак толкова фрапантен!


Оле-мале.......... Shocked  Shocked  Shocked
Тази ''майка'' заслужава да и вземат детето от социални грижи.
Тя изобщо осъзнава ли какви беди може да му доведе с това хранене?????????????
За справка-Алекс е на 17м. и тежи 8.800 кг.
 Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 1 517
За справка-Алекс е на 17м. и тежи 8.800 кг.
 Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes[/quote]
е това не е ли много малко Rolling Eyes Ники е на почти 4 месеца и е 7200 тоест беше на 27 миналият месец а пък не е дебел поне не изглежда и по темата яде по 150 грама по 6 пъти на ден

# 17
  • Мнения: 826
Цитат на: karla
За справка-Алекс е на 17м. и тежи 8.800 кг.
 Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

е това не е ли много малко Rolling Eyes Ники е на почти 4 месеца и е 7200 тоест беше на 27 миналият месец а пък не е дебел поне не изглежда и по темата яде по 150 грама по 6 пъти на ден[/quote]

Не, не е малко. Laughing  Laughing  Laughing

# 18
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
Цитат на: diemma
Бебета плачат и от прехранване.
Хубаво е да направиш всичко възможно да намалите количеството храна.Като пример ще ти дам моя позната,която не се и трогва от количеството храна,което синчето й поглъща.Той на 6м тежеше 13кг Embarassed и приличаше на всичко друго но не е на нормално развито дете.,Даваха му да пие по половин литър вода наведнъж и коремчето му беше толкова разширено,че на същата възраст си хапваше без проблем поара(цял буркан от лютеница) и 1 банан за закуска.От сега е с наднормено тегло и съм сигурна,че така ще си остане и то заради немърливост на майката.
Надявам се че вашият случай не е чак толкова фрапантен!



ти ясно е, че се шегуваш. Не може да говориш сериозно.
Но тази твоя позната не могат да и бъдат родителските права, както казва и twins_mama. Напълно подкрепям нейното предложение.
Ама как на 6м - 13 кг Shocked  Shocked  Shocked , да не си объркала нещо месеците. Не може да е истина просто. Тази твоя позната няма ли педиатър???
Ти защо не и поговориш?
Дъщеря ми е на 21 месеца и е в момента - 13.500, което е мога да кажа, че е в повече дори, какво остава за бебе на 6 месеца???

Я пак напиши за колко месечно бебе става въпрос???

# 19
  • Мнения: 672
Цитат на: Liorena
Цитат на: diemma
Бебета плачат и от прехранване.
Хубаво е да направиш всичко възможно да намалите количеството храна.Като пример ще ти дам моя позната,която не се и трогва от количеството храна,което синчето й поглъща.Той на 6м тежеше 13кг Embarassed и приличаше на всичко друго но не е на нормално развито дете.,Даваха му да пие по половин литър вода наведнъж и коремчето му беше толкова разширено,че на същата възраст си хапваше без проблем поара(цял буркан от лютеница) и 1 банан за закуска.От сега е с наднормено тегло и съм сигурна,че така ще си остане и то заради немърливост на майката.
Надявам се че вашият случай не е чак толкова фрапантен!


ти ясно е, че се шегуваш. Не може да говориш сериозно.
Но тази твоя позната не могат да и бъдат родителските права, както казва и twins_mama. Напълно подкрепям нейното предложение.
Ама как на 6м - 13 кг Shocked  Shocked  Shocked , да не си объркала нещо месеците. Не може да е истина просто. Тази твоя позната няма ли педиатър???
Ти защо не и поговориш?
Дъщеря ми е на 21 месеца и е в момента - 13.500, което е мога да кажа, че е в повече дори, какво остава за бебе на 6 месеца???

Я пак напиши за колко месечно бебе става въпрос???

За съжаление небъркам.Ако държиш ще ти пусна снимка,но неискам публично да я поствам.
Главното,което исках да кажа чрез постинга си е да се внимава с количеството храна, за да не се разширява преждевременно стомахчето.Това оставя последици завинаги в/у организма.

# 20
  • Мнения: 244
Цитат на: Mamica
Zdraveite mili mami
Eto che pak opiram do kompetentnoto vi mnenie.
Moeto bebe e v nachaloto na 2-ri mesec i veche iade 220 ml. Strahuvam se che e mnogo, no kak da obiasnia na pelenache. Ako ne mu dam pishti, kato hvurleno v ogun.
Kazete kakvo milite vie?
Pitam se dokoga li shte uvelichavam dozite i do kolko li shte stigne.
Dosta me trevozi vaprosa.


220 ml. mi se struva dosta, no nemoga da buda sigurna, zashtoto weche ne si spomnjam nashta gospoiza na dwa meseza kolko izpivashe. Ot postinga ti razbiram , che pie ot shishe.A  kogato deteto pie ot shishe  izpiva dosta powecheko ot kolkoto ako se kurmi. Ot shishe se durpa mnogo po-lesno.

# 21
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
Цитат на: diemma
Главното,което исках да кажа чрез постинга си е да се внимава с количеството храна, за да не се разширява преждевременно стомахчето.Това оставя последици завинаги в/у организма.



жалко за бебенцето. Sad

а по-горе цитираните думи от теб Rolling Eyes  казах същото малко по-горе за стомахчето и т.н. Много трябва да се внимава. Обмяната на веществата се определя още от най-ранна възраст.

# 22
  • Мнения: 5 539
Тук по-нагоре някой вметна, но да повторя и аз. Давай му да пие от шише с по-малка дупка, като например тези на Авент. И постепенно му намаляй дозата. Отведнъж няма да стане, ще усети разликата и ще плаче.
Успех! Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 975
Цитат на: Mamica
Цитат на: Vivi
Колко пъти на ден се храни бебо?

6 puti.
Iskam da otbeleza, che ne vseki put iade po 220 ml. Obiknovenno po 160-180 i pone 2 puti na den 220. Shashkam se da en grumne stomahcheto mu.


Struva mi se che e dosta mnogko, ama vse pak - vsqko bebe e individualno ...
Zashto ne se opitash da mu davash da pie malko povecheko VODA ! ZAshtoto e vuzmogno bebeto DA QDE I KOGATO e GADNO!!
Simple Smile

# 24
  • Мнения: 7 821
Здравей,
и на мен ми се струва доста, синът ми на 6 мес. яде по около 200. Мога само да те посъветвам следното, не давай вода веднага след хранене, че пак разширяваш стомахчето. Може да даваш вода около 15-20 мин преди хранене, напр. 20-30 мл. като му махнеш шишето сигурно ще се разреве, но го залисай докато дойде време за млякото. Другото за което се сещам е да смениш марката мляко, може да не го засища, въпреки, че това едва ли е така.

# 25
  • Мнения: 1 289
Говори с педиатъра си да ти определи дозата. На предната страница ти обясних как смятат по колко да се дава на 1 хранене, но всяко дете е индивидуално, а зависи и от марката мляко. На мене при всяка консултация педиатърката ми казва по колко да храня бебо и по колко да и увеличавам дозата, ако започне да не и стига. Дава ми примерно количество което трябва да пие в рамките на 1 месец. Например до навършване на  3-тия месец ми каза да и давам от 130 до 160 мл на хранене. В момента пие по 140 мл, а е на 2 месеца и половина, така че спокойно до 3 месец ще стигнем максимума и ще и стига.
Все пак мисля, че трябва да се консултираш с педиатър. Между едно сутришно и едно слетобедно хранене аз давам и по 20-30 мл плодов сок и това също засища за известно време бебо. Ние се храним по 5 пъти на ден, за последно в 22.30 часа вечер и издържа до сутринта към 7.00 часа.

Общи условия

Активация на акаунт