Всяка Юнска мама е щастливка - бебчо й дарява усмивка след усмивка!

  • 11 051
  • 301
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 657
Честито на всички месечинки! Да са ви живи и здрави и много усмихнати бебоците!   bouquet

И при нас сешоара прави чудеса!  Peace Не само затопля коремчето, но успокоява и приспива плачещата от колики Йоана. Heart Eyes

# 46
  • по света
  • Мнения: 1 587
panterkata66 ,мерси че си се сетила и за нас  Wink
Честити месечинки и на другите бебчета!
Ние сме от снощи в София за десетина дни и после пак ще връщам дребните на морето.Направо не мога да смогна да се оправя с багаж,двете и кучето.Утре каката има рожден ден а аз още не съм организирала нищо ooooh!днес и утре ще ми е лудница. Все пак ето от мен почерпка

# 47
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
panterkata66, когато отидох до черквата да видя как стоят нещата с тази молитва, която се чете на майката на 40-тия ден, служителката там ми изнесе цяла лекция. Каза, че може и на 41, и на 42, и на 43-тия ден, но не и на 39-тия от раждането. Така че, спокойно си организирай нещата така, както ти е удобно, нищо не си изпуснала.

Честити месечинки на всички малки бебончовци!

Кори, такива са си бебчовците - ревльовци. И Калина един ден ми разказа играта от рев, неможах дори носейки да я успокоя. Ужасно се почувствах, защото бяхме навън, далеч от дома...

Последна редакция: пн, 04 авг 2008, 14:18 от MiRa_55

# 48
  • София
  • Мнения: 2 381
Имам един въпрос към тези от вас, на чиито деца вече е поставяна ваксината на 1 м. Та, къде я инжектираха - в ръката, в крачето???  newsm78

# 49
  • Мнения: 80
Имам един въпрос към тези от вас, на чиито деца вече е поставяна ваксината на 1 м. Та, къде я инжектираха - в ръката, в крачето???  newsm78
В крачето.

# 50
  • София
  • Мнения: 2 381
pagadino , мерси.  Hug

# 51
  • Мнения: 15
Здравейте! Hug

Ето ме и мен!Малко се забавих,но докато ви изчета...
Моята Борислава беше на морето за една седмица.Отидохме да гледаме балетния конкурс във Варна и бяхме с колегите и беше много готино.Не се спряхме Crazy Ама много хубаво във Варна бе Party В морската градина прекарвахме голяма част от деня.Пълно  с майки с деца Hug Даже там си и кърмих по пейките,та изобщо не сме се прибирали в хотела.Бебка беше много послушна и само спеше Peace. Мислям пак да ходим към морето!
Спрях капките за колики.От една седмица не съм и давала и всичко е спокойно за сега.Дано са минали вече Praynig
Там празнувахме и 40 дни на Борислава и ходихме на църква и ни пяха молитва.Ама умрях от смях...Докато попа пееша моята госпожица такова оригване му дръпна Laughing Чак и на попа му стана смешно.Огласи цялта църква Mr. Green
И ние сме си само на кърма.За сега успешно,но мисля септемви да се връщам на работа,а от физическото натоварване кърмата сигурно ще ми спре Confused
И аз се мъча да слабея.Имам още 2 кг да махам Blush Искаше ми се да влезна в залата така както съм излезнала Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 33
Panterka, мерси! 4естити месечинки и на другите бебоци  Heart Eyes Дано скоро да мине на щерка ти!

Кори, и аз много трудно правя гимнастика, като се стегне Катето, но като я помачка рехабилитатор, омеква и после и аз съм смела за известно време Wink

# 53
  • София
  • Мнения: 1 535
Честито на всички, които празнуват месечинки днес   bouquet
Да са ви много здрави и усмихнати бебоците!

Кори и моя Любчо ми спретва такива нощни купони. Към 2-3 яде и уж заспива, обаче сложа ли го на леглото ококорва очите и час и половина-два няма заспиване. Точно тогава решава, че ще ми "говори" и ще се смее, а на мен ми се спииии  Tired. После в 6 ако го прилъжа да ми спи на корема, че и аз да дремна...
А за хорските погледи - да си гледат тяхната работа. Май имам имунизация от преди явно и сега изобщо не им обръщам внимание  Crazy

Тони стискам палци да е наред вече всичко с Теди  Praynig

...Докато попа пееша моята госпожица такова оригване му дръпна Laughing Чак и на попа му стана смешно.Огласи цялта църква Mr. Green
Joy Joy Joy

# 54
  • Пловдив/София
  • Мнения: 92
Здравейте  Hug
Днес Йоана става на 1 месец и да почерпим ние,че вече сме голеееееми  Heart Eyes


Та по тоя повод ,празнуващата днес отказва да спи Crazy ,иска все да е гушната и изобщооо,празник  Crazy.

Аз искам да питам,кога бебоните започват да гукат,много ми е мерак вече да почва,ама май е ранко  newsm78
Честити месечинки на всички бебчета ! Hug

За сега чао от нас с Йоана  Hug

# 55
  • Мнения: 506
Честити месечинки на всички, които празнуват днес и ЧРД на Маги на Вери.   bouquet

Миша, вашата чиста молитва наподобява нашата. Моята кокона точно при последните думи Амин на попа, звучно озвучи с пълнене на памперса, много ясно  и силно се чу, та се засмяхме с отчето. Така съвсем пречистена излезе от храма.
Бюти, дали е стигнала вече в България?
Тони, стискам палци да са добри резултатите утре.
Бързо оздравяване на болничките и ранени по-големи каки и батковци.
По различно време гукат, всяко си е индивидуално, време им е вече на повечето.

# 56
  • Мнения: 12
  Здравейте!
  
  Честито на всички празнуващи!
  Ние също вече се усмихваме все повече, както и гукането ни се отдава много добре.
  Минахме и на трети номер памперси.
  Аз отивам да готвя, че мъжо ще се върне гладен иииииииииииииии.  Rolling Eyes

# 57
  • Русе
  • Мнения: 615
Bili, стискам палци всичко да се оправи  Praynig

Марвеле, честит рожден ден на патерица   bouquet

panterkata66, прегръдки и целувки на каката, дано бързо се възстанови  Praynig

При нас нищо ново, гледкаме си се през деня двамцата, а вечер татито прави опити да помага, редовната му реплика е "Гладен е, дай му да яде!", но много помага в къпането (понеже Митето е голямо шило и се прави, че върви във ваничката и втория път когато се бях пробвала да го къпя, едва не го изтървах), даже снощи ми вика "Аз мога и сам да го изкъпя", един вид, вече не ни трябваш  Wink И такива ми ти работи...
Вигантол-а го давам сутрин, но се пада второ хранене... (нашето момче си хапва около 21:00, и се буди към 3-4ч., хапва и вече към 6-7 му го давам, понеже за мен тогава е сутрин  Tired

Сега май заспа, отивам и аз...

# 58
  • Мнения: 132
Привет и от мен  Hug!
И честито на всички празнуващи и празнували наскоро мами и бебоци   bouquet!
Аз малко залипсвах миналата седмица, но нещо ни беше  по-натоварена. Ина стана на 40 дни и бяхме на църква, където беше много кротичка и спинка през цялото време. После ходиме и на лекар да ме види след раждането профилактично пак цялото семейство, а в събота направихме и погача на бебка, та се возихме до другия край на София при родителите ми.
Ина се смее съзнателно от към края на първия месец, а преди около 10-тина дни каза съвсем ясно агу на тати  Heart Eyes, защото той дълго време се закача с нея, докато аз домакинствам. Направо ми се разтопи сърцето като чух това сладичко и нежно гласче  Heart Eyes
Много ми се иска да си взема нещо подходящо като дневник и да си ги записвам тия неща, но все забравям, а съм сигурна че ще ми бъде много мило да си ги чета някога.
За пръв път се претеглих след раждането - 56кг, т.е. 3кг. за сваляне до първоначалната форма, но нещо много ми се яде сладко  Joy, та ще я видим тази работа newsm78
Ние също имаме желание да отидем до морето в началото на септември, дано не срещнем финансови пречки  Rolling Eyes
Спирам, защото пиша с 1/2 ръка, със същата и ям  hahaha, после ще се редактирам  Mr. Green


# 59
Здравейте и от мен!
Честито на всички които празнуват месечинки!!!
Ние вчера ходихме в църквата да ни четат молитва и Поли през цялото време спа, но като влязохме в църквата и докато попа пееше и тя му пригласяше с мрънкане на сън, едвам се сдържах да не се изсмея. Следобеда имахме гости в къщи, майка ми беше направила пита и така отпразнувахме нашите 40 дни. Поли не изпусна нищо докато бяхме на масата, изобщо не иска да спи. Иначе вече доста време си държи главичката изправена като я сложим по корем, от оня ден вече раздава съзнателни усмивки, но на който си поиска и понякога се откъсва по едно "гу". Когато я къпем е много послушна, дори да е вече гладна потопим ли я във ваничката и млъква, мазането и масажа също много ги обича, оня ден даже баща и я изкъпа,много го беше страх да не и причини болка, но се справи. Вече бодува много повече, заспива за по 30 мин някъде между храненията, а през останалото време си гледа ръцете, маха си  или си разглежда играчките.
Абе с две думи бебе мечта(пу-пу да не я уручасам), до сега не смеех да се похваля, то за това имам време да пускам темички и да си вися тук и да чета. Онзи ден като бяхме на консултация и  док. ми каза да почвам сок от ябълка по 15-20 мл. между 2 хранения и ако не го иска да му слагам захар  #Crazy и след 2 седмици да добавя морков, пробвах два дни, но незнам аз ли си внуших или наистина се появиха колики(до сега не  е имала или поне не толкова силни) и аз спрях всякакви сокове и сега детенце си е ок, но се чудя дали да и казвам на док. или да си правя каквото си знам.
А и друго изписаха ни вигантол по 2 капки сутрин, но също казаха че фонтанелата и се затваря бързо и като я попитах няма ли да се затвори по бързо ми каза, не, давай и го. За сега и го давамзащото е наддала около 1100 за 25 дни и може би затова трябва newsm78
Това от мен за сега Hug

Общи условия

Активация на акаунт