Тайната на дългата и здрава коса - 41

  • 35 552
  • 393
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 179
Космите, които ми падат повечето са с бяла, жива част. Май ще трябва да пия витамини  newsm78.
Относно "сезонният косопад", който го има и при животните, една ветеринарка ми каза, че вече изобщо не съществува такъв и козината може да пада по всяко време на годината. Това предполагам важи и при хората.

# 46
  • Мнения: 277
Всичките са с бяла точица накрая Confused Ама аз пия витамини  Rolling Eyes  Confused

# 47
  • Мнения: 4 496
Тогава вече не мога да кажа. При по-енергично ресане може да пада жива коса. Дано няма друга причина. Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 1 282
Аз сега не разбрах. Лошо ли е косата, която пада да е с бяла точица?  Shocked Моите всички са така.  Shocked Shocked Shocked
Ако е мъртъв косъма какъв трябва да е корена?  Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 07 авг 2008, 18:41 от anastangelche

# 49
  • Мнения: 758
ето ме и мен в темата!мис арк и мен ме изненада снимката!
аз от 10 август(неделя) почвам отново с маската!утре ще си взема бадемово масло и от ши(ако намеря),ако ли не ще си взема доброто изпитано кокосово!

# 50
  • Мнения: 4 496
Аз сега не разбрах. Лошо ли е косата, която пада е с бяла точица?  Shocked Моите всички са така.  Shocked Shocked Shocked
Ако е мъртъв косъма какъв трябва да е корена?  Rolling Eyes

Черен. С бяло са живите косми, на които не им е било още време да падат. Rolling Eyes

Разгледай картинката в първия пост. Космите, които падат с бяло, са още във фаза "анаген".

# 51
  • Мнения: 2 414
Принципно в маската нищо освен лимоновия сок и газта не би трябвало да дразни скалпа. Не ги слагай.
Даже може да се поуспокои от витамините и маслата. Thinking

Не съм 100 % сигурна обаче.  Rolling Eyes
Значи само с тривитаминол и масло... Rolling Eyes Дали няма да имам проблем с отмиването?

# 52
  • Мнения: 758
Принципно в маската нищо освен лимоновия сок и газта не би трябвало да дразни скалпа. Не ги слагай.
Даже може да се поуспокои от витамините и маслата. Thinking

Не съм 100 % сигурна обаче.  Rolling Eyes
Значи само с тривитаминол и масло... Rolling Eyes Дали няма да имам проблем с отмиването?
според мен няма да имаш никакъв пробблем! Peace
момичета маслото от ши по дължината на косата ли се втрива? newsm78

# 53
  • Мнения: 4 496
Масло от ши съм слагала и в маската, а и по дължината съм слагала. Както дойде. Но ако го слагаш самостоятелно по дължината, първо трябва да го сложиш между дланите си, да разтъркаш малко, за да се стопли и да стане по-течно, и чак тогава нанасяш. Иначе е трудно. Grinning

Мелиса, няма да имаш проблем.
Аз, да ви кажа, когато започна да отмивам маската, го правя с малко по-топла вода. Изплаквам дъъъълго и чак тогава слагам шампоан. С едно измиване съм готова. Wink

# 54
  • Мнения: 758
Масло от ши съм слагала и в маската, а и по дължината съм слагала. Както дойде. Но ако го слагаш самостоятелно по дължината, първо трябва да го сложиш между дланите си, да разтъркаш малко, за да се стопли и да стане по-течно, и чак тогава нанасяш. Иначе е трудно. Grinning

Мелиса, няма да имаш проблем.
Аз, да ви кажа, когато започна да отмивам маската, го правя с малко по-топла вода. Изплаквам дъъъълго и чак тогава слагам шампоан. С едно измиване съм готова. Wink
а сега от жегата не се ли разтапя,както кокосовото масло? newsm78
мисля маската ми в неделя да е-лим.сок,зехтин,жълтък,бадемово масло и кокосово(или ши,каквото намеря) Peace

# 55
  • Мнения: 4 496
Разтапя се, но съвсем леко! Даже не "разтапя" , а става по-меко.
Последното, обаче, което взех, стои на стайна температура/около 33 градуса/ , а все едно е било в хладилник! Редовно си кривя лъжичката като бъркам вътре. ooooh!

# 56
  • Мнения: 758
Разтапя се, но съвсем леко! Даже не "разтапя" , а става по-меко.
Последното, обаче, което взех, стои на стайна температура/около 33 градуса/ , а все едно е било в хладилник! Редовно си кривя лъжичката като бъркам вътре. ooooh!
май ще си взема аз пак от кокосвото Mr. Green
мис арк какво мислиш за лим.сок от шишинцата,който се продава?имам в хладилника и се чудя дали да сложа има ли полза,или с истински лимон е най-добре? newsm78

# 57
  • Мнения: 965
Здравейте и от мен, момичета! Мис арк, страшна снимка си сложила в тази темичка  Wink има за какво, както се вижда  Whistling

От известно време не съм от най-редовните тук, но наистина много неща ми се струпаха на главата през последните дни. Шефът е в отпуска и познайте какво се случва...  Joy  #2gunfire

Въпреки всичко вчера успях да си открадна два часа от скъпоценното време, за да ги отделя за скъпоценната си коса  Flutter За "египетска подстрижка" говоря и леко изразвняване на косата. Сега е жива и хубава! Трябваше много отдавна да го направя, ама пуста организация...  Embarassed

Много искам да отида да ми направят 5-6 кичура по-светли, но още съм в чуденка?! Правила съм си преди сигурно повече от 5 години, стоят ми хубаво, свежо. Косата вече израстна, но тогава бяха и по-дебели самите кичури. Много ми се иска сега да са тънки като струни и примерно 6 разпределени в косата. Голям грях ли ще е???  Embarassed (това все пак е химия и просто не знам)

Сладурче, според мен не е полезен, колкото да си изцедиш пресен лимонов сок?!

Свърши ми ампулата на Пантесалмина, доволна съм и ще си купя нова. А маските им също толкова добри ли са?

# 58
  • Мнения: 758
Anelia85 аз съм си правила точно 2 пъти кичури!според мен не е такъв голям грях,но трябва да си сигурна,че ги искаш,то и аз исках трайно изправяне,ама вече се отказах! Peace

# 59
  • Мнения: 223
Здравейте!
Днес най-после ми пристигна Тривитаминола! newsm10
Утре ще си сложа пак познатата маска Тривит. + масла. Иначе онзи ден пак се боядисах с Гарние Нутрис и косата ми сега има невероятен блясък. Ама до кога ли? Нещо много бързо ми се губи блясъка Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Дали да сложа жълтък в маската пак? Не мога да преценя дали е добър за косата ми или не newsm78 newsm78 newsm78
Иначе вече повече от месец не съм я изправяла. Но в събота ще ида на фризюр да ме измие с подхранваща ампула и да ме изправи, понеже в неделя сутрин тръгваме за Истанбул и не искам да съм като разплетена дамаджана Grinning Grinning Grinning

Общи условия

Активация на акаунт