Повръща след всяко хранене

  • 13 715
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 97
Според вас нормално ли е и случвало ли ви се е - от 2-3 дена детето ми, което е на 1 мес почти след всяко ядене повръща- храним се с Фризолак, държим се след храна по 10 мин, някой път много се напъва и може и от това да е , но друг път  спокойна и пак връща храна, даже и 1 час след хранене?????????

# 1
  • Мнения: 552
По колко изяжда?С какъв биберон храниш?И по колко връща?

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Да не му е много млякото или ако е с биберон голяма дупка да го изпива много бързо и да му стане тежко???

# 3
  • Мнения: 24 467
Виж това:
"Хабитуално повръщане. При него кърмачетата в едни дни повръщат, а в други - не. То се наблюдава у нервни деца, особено такива, които се прехранват. Дължи се на ненормална перисталтика на стомаха, при която изходът му се затваря, а входът се отваря. Това повръщане не се отразява на физическото развитие на кърмачетата, поради което те наддават добре на тегло.

При хабитуалното повръщане кърмачетата трябва да се хранят по-често, но с по-малки порции. Трябва да се дават и по-гъсти храни /например брашнена каша/. При по-тежки случаи е необходима консултация с лекар.

Повръщане се получава и при прехранване. Майчиният инстинкт "да не остане детето гладно" често е причина да се дава повече храна, отколкото е необходима.

Повръщането се наблюдава и при насилствено хранене. Много често майките се стремят децата им да бъдат пълни. Пълнотата, разбира се, още не значи "здраве"! Майките, които хранят децата си насилствено, скоро забелязват, че те извръщат главата си настрани при поднасяне на храната. Продължи ли се обаче с насилственото хранене, реакцията на детския организъм е една - повръщане! Повръщане се наблюдава и при много заболявания. Още непосредствено след раждането се наблюдава повръщане при вродено запушване на хранопровода.

Повръщане, което започва към края на първия месец от живота, най-често при момченца, може да се дължи на вродено стеснение на изхода на стомаха /пилора/. Моят малък син беше точно този случай. Помогна ни Фризовом, бавно хранене и държане по минимум 15 минути след това прав, като, обаче, проблемът постепенно отшумя при захранването с каши и пюрета, които са по- твърда храна, за което обаче няма как да се започне сега, поне след навършени 4 месеца се прави. До тогава бяхме само с Фризовом, предназначен точно за такива проблеми.При това заболяване повърнатата храна е от предния ден /това не е задължително/, в голямо количество, на струя и под налягане. Във всички възрасти заболяванията на органите, разположени в коремната кухина, могат да предизвикат повръщане/остри и хронични храносмилателни разстройства, апендицит, преплитане на червата, заболявания на черния дроб/. Повръщане се наблюдава много често и в началото на остри температурни заболявания, остри инфекциозни болести и при заболявания на централната нервна система /менингит, енцефалит/. В тези случаи повръщането не е свързано с храненето както при заболяванията на храносмилателната система, когато децата повръщат най-често след нахранване.

Не бива да се забравя, че повръщането може да се дължи на непоносимост към медикаменти /антибиотици, сулфонамиди/, на алергия към краве мляко, на погнуса, на рефлексно дразнене на гълтача от парченца храна или секрети.

Кърмачетата, които повръщат, се слагат в леглото така, че да лежат непременно на една страна. Върху плоската възглавница трябва да се постави парче найлон или мушама, които се покриват с лигавче или пелена. Ако кърмачетата се оставят далежат на гръб, при повръщането храната може да попадне в дихателните пътища."

Източник: http://zadecata.com/sb/index.php?page=0_5_1_3

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Консултацията с личният лекар и след това с детски гастроентеролог е задължителна. При дъщеря ми повръщането се оказа ГЕР. Може би трябва бебето ти да пие специалните антирефлуксни млека. Обикновено всички тези нарушения в храненето отшумяват с времето. Един съвет- повдигни матрака на кошарата под ъгъл от около 30 градуса, от страната на, която е главата на бебето. Идеята е да се предотврати задушаване от евентуално повръщане докато спи. Така гравитацията естествено задържа храната в стомаха.

# 5
  • Мнения: 97
zuzu от 2-3 дена ядем по 110, но не винаги ги изяжда, не я насилвам като спре, бибероните са от 0- до 3 мес. понякога повръща малко- само и изтича от устата, а друг път на струйка и то доста, понякога наистина хапва много бързо, но не повръща само тогава.   
 Judy  благодаря ти , че си ми изпратила да прочета това,
 Sharli   много се върти и наистина много ме е страх от това , задължително ще търся мнение на гастроентеролог. ?лагодаря ви момичета

# 6
  • Мнения: 8 223
И синът ми много повръщаше, но още от раждането си. При него повдигането на матрака не помогна. Постепенно спря, след като го захраних.

# 7
  • Мнения: 2 960
Да не му е много млякото или ако е с биберон голяма дупка да го изпива много бързо и да му стане тежко???
При синът ми в момента на смяна на биберона от "една "на "две капки"-се получи така:бързо и лакомо изпиване и после връща млякото.Върнах се на едната капка-проблемите приключиха.И до сега сме с биберон с една капка!!!

# 8
  • Мнения: 756
при нас това повръщане се оказа рефлукс, който доста трудно овладяхме . Според мен се консултипай с лекар и се постарай матрачето да е вдигнато под 30 градуса ъгъл и задължително след хранене я дръж полуизправена поне за 10-15 минути - свързано е с гравитацията , както са посочили по-горе.

# 9
  • Мнения: 63
Моят съвет е веднага да смениш млякото.Фризолак предизвиква повръщане,запек и колики. Насочи се към млеката на Milupa(Aptamil,Milumil)или на Nutricia. Ако не го смениш съм сигурна, че лекарката ще ти изпише и Фризовом, за да ги смесваш, а резултатът е харчене на излишни пари и проблеми с коремчето на детето. Повярвай ми на Фризланд млеката не са хубави. При смяната на млякото може да се появят малко колики,но те отшумяват, по-добре колики отколкото проблеми за цял живот с корема.Успех! 

# 10
  • Мнения: 22 416
При нас повръщането беше до много късна възраст, като в началото беше ужас. Дори 20мин преди следващото хранене пак се е случвало да повръща.
Пиехме мляко против повръщане, даже до преди месец и нещо все още и давах.
Направи консултация с педиатъра и гастроентеролог, макар че той почти нищо няма да ти каже и прегледа не е нищо друго освен опипване на стомахчето. поне при нас това правят.

# 11
  • Мнения: 9 973
според мен е доста 110гр.,особено в жегите
давай по-често водичка и намали грамовете на млякото на 90гр.

# 12
  • BG
  • Мнения: 1 900
Зависи и от детето.Каката много повръщаше като фонтан беше,но сега малката изобщо не е повръщала.

# 13
  • Мнения: 24 467
Ако е налице рефлукс нито млеката на Милупа, нито каквито и да било други обикновени АМ ще помогнат. А Фризолак нито запича, нито докарва до повръщане, както и всяко друго мляко, между впрочем. Ние с рефлукса започнахме с повръщането точно с Аптамил /не го обвинявам, то не е причина за рефлукса, последният си е конкретика на физиологията на конкретното бебе/.
За рефлукс си има специални млека. Дала съм цитат и линк от статия по въпроса. За повече подробности- педиатърът и гастроентеорологът.
А Фризовомът лично за нас реши така добре проблемът, че единственото, което мога да кажа е, че който не се е срещал с него лично /точно с този проблем/ и не е намирал решение, би могъл да го отрече. Тук не става въпрос за колики въобще, става въпрос за повръщане и вероятен рефлукс, което няма просто нищо общо с коликите. Фризовомът беше за два месеца при нас единствената храна, която горкото ми бебе можеше да поема без повръща всичко, докато постепенно повръщанията намаляха и съвсем престанаха след захранването с твърди храни. Бяхме стигнали до повръщания с кървави петънца /от спукани капилярчета при постоянното напъване, както ни каза специалистът/.
При ясно изразен рефлукс и особено големи проблеми гастроентеоролог може да насочи дори към оперативно лечение, но това се прави само наистина при ясно изразена клинична картина, намаляване на теглото и други последици.

# 14
  • Карлово
  • Мнения: 328
По колко изпива да не е прекалено много?

Общи условия

Активация на акаунт