Рим- Нова тема

  • 82 719
  • 435
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 295
Аз ще съм само с ръчен-мъжа ми ще има чекиран,там може би ще сложим храната.
Да в ръчния не може течности,кремове и т.н.,те може да са в прозрачен плик.
Пина-хубаво е наистина до месец да резервираш,че цените много се менят с времето.

Те лоукост компаниите най се заяждат за обемния ръчен,че нали таксуват чекирания отделно,имат сметка да вземат допълнително пари.Аз мисля да пробвам със сак...

# 46
  • София
  • Мнения: 9 950
Аз сега се сетих, че то като ще носим само ръчен багаж, няма да можем да носим никаква козметика и прочие  Thinking Нали са течности, в ръчния багаж...
Може, ако са в разфасовки не по-големи от 100 мл и общо не превишават 1 л. (и са в неотваряемо пликче). Но провери на сайта на компанията за по-сигурно. Това е по спомени.

# 47
  • Мнения: 11 747
Да, аз проучвах подробно до скоро, за предното пътуване. Истината е, че летищните служители решават какво- да и какво - не. Казаха ни, че хвърлят всичко, дори да е в позволения прозрачен плик и в разрешените количества, освен ако не е лекарство. Това служителката на чекинга, докато ни взимаше куфара. Не може да се разчита на тия разпоредби.
После, докато чакахме на изхода, видях балсами за устни, солети и т.н., незакупени от там да се вадят от раници и джобове, ама нейсе... На случайности как да разчитам.  Thinking
Май няма да е лошо и ние да си чекираме 1 куфар, а той ще ни е предостатъчен и за двамата.

# 48
  • София
  • Мнения: 225
Сега чух, че low-cost-овете си вдигали цените в посока Италия, заради слуховете, че AlItalia ще фалира.

Аз летях с Wizz и какви ли не сакове и чанти минаха за ръчен. Така че смело, само без да се прекалява. А от Рим се чекирах и излетях с шише минерална вода в ръка и никой не обърна грам внимание.

Цените - кафе на бара - 70-90 цента. На маса около 2 евро. Мож и повече.
Пица в заведение незнам, защото аз обичам паста. Средна цена на порция паста между 6 - 10, 12 евро - зависи къде, зависи каква. Бира не съм пила. Вино di casa - 1/2 литър около 6 евро.
Пица на парче - продава се на кг и колкото си поискаш ще ти отрежат. Много вкусна.

Моят съвет е - не си носете храна. Че на Италия половината кеф е в кухнята. Та било дори и сандвич да си купи човек за 2-3 евро - пак е кулинарно преживяване.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 2 199
Аз летях с уиз еър миналата седмица, не е толкова страшно, ние носихме и вода и шоколадчета, даже  парфюм имах в чантата, аз имах и чекиран багаж и тоалетните ни принадлежности бяха там, но повечето пътуваха само с ръчен, така че явно си затварят очите  Laughing
След две седмици ще летим до Рим и съжалих, че  съм чекирала багаж, защото там малко се бавили, а и те обвързва да си 2 часа по-рано на летището  ooooh!

# 50
  • Мнения: 11 747
Ами вариант е да си сложим козметика и прочие в ръчния, пък като ни я хвърлят, ще купуваме там. Друг въпрос е, че като нахакам шампоани, балсами, стикове, спрейове, кремове и т.н., как ще ми стигне раницата.... Но, имам време, ще мисля. Ще чакам и dolores да се върне, да каже как е минало.

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
дали някой е предприемал екскурзия до Рим и Венеция с кола !?

# 52
  • Варна
  • Мнения: 1 744
С кола само до Соренто. Фирмата бе SIXT. Имат офис и на летището - много удобно.

# 53
  • Мнения: 1 655
Ами вариант е да си сложим козметика и прочие в ръчния, пък като ни я хвърлят, ще купуваме там. Друг въпрос е, че като нахакам шампоани, балсами, стикове, спрейове, кремове и т.н., как ще ми стигне раницата.... Но, имам време, ще мисля. Ще чакам и dolores да се върне, да каже как е минало.
Пина, аз съм платила през сайта като купувах билетите на семейство по 1 куфар така да се каже. Сега за Прага пак сме с 1 куфар двамата с мъжо, но през март когато купувах билетите не вземаха пари за багажа. Предупредиха ме, че най вероятно ще ми таксуват багаж. Но каквото стане, ще пиша после. Аз предпочитам да си нося повечко дрешки макар винаги да става така да не ги ползвам всичките. Сега като гледам времето в Прага го дават 13-14 градуса и ще трябва да взема и по дебели дрешки. Peace

# 54
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
На мен ми казаха, че ако си с един куфар трябва да платиш за 2, т.е. в двете посоки по 1 куфар. Мои приятели сега пътуваха за Милано 4 човека и са си били платили за 2 куфара (по един за семейство), но на летището са ги накарали да платят за още 2 и то по скъпата тарифа.

# 55
  • Софето
  • Мнения: 618
Може ли някой да даде примерни цени на храните-примерно кафе,бира,пиза в ресторант...

60-70 евро плащахме за двама (салати, основно, десерти, безалкохолно), никак не е скъпо в Италия Grinning

# 56
  • Софето
  • Мнения: 618
дали някой е предприемал екскурзия до Рим и Венеция с кола !?

Да ние сме ходили два пъти с колата, ако те интересува нещо...

# 57
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Може ли някой да даде примерни цени на храните-примерно кафе,бира,пиза в ресторант...

60-70 евро плащахме за двама (салати, основно, десерти, безалкохолно), никак не е скъпо в Италия Grinning
Съгласна съм, че не е скъпо. Паста, пица - 8-10 евро, салата - 4-6 евро, основно - 12-14евро, вода 1л - 2 евро, вино - 14-16-18-22 евро и ..., кафе - 1,2 евро, любимите ми миди вонголе - 8 евро, ммм. Това са цени в малък ресторант в Рим. На пиаца Навона умножаваш по 2. Там салатата ми беше 10 евро. В ресторанта на хотела /4звезди/ - салати - 8евро, пасти/предястия - 10 евро, основни блюда - 14-16 евро, най-скъпото блюдо бе 20 евро. Също не чак толкова безбожни цени.
В Соренто обаче е супер евтино. Два пъти по-ниски цени от Рим. А ето и малко от вкусотийките.




Цени на плодове и зеленчуци

Последна редакция: чт, 18 сеп 2008, 21:27 от yourDesire

# 58
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Сега проверих на сайта на Уиз относно такса багаж

(по време на резервацията) на полет, на пътник 20 BGN такса багаж
(след резервацията) на полет, на пътник 40 BGN

Проверих, че ако хванем влак от летище Фиумичино до гара Trastavere (FM1) ще се придвижим до квартала, който е до хълма Gianicolo, където е апартамента. Обаче после не ми е ясно какво трябва да хванем, за да стигнем до там. Знам, че спирката на трамвай номер 8 е близо до апартамента. Дали обаче този трамвай ходи до гарата Trastavere?
През деня ще се оправим, но обратния полет ни е много рано и трябва да знам има ли вариант за шатъл или влак или да резервирам предварително.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 2 199
Сега проверих на сайта на Уиз относно такса багаж

(по време на резервацията) на полет, на пътник 20 BGN такса багаж
(след резервацията) на полет, на пътник 40 BGN

Проверих, че ако хванем влак от летище Фиумичино до гара Trastavere (FM1) ще се придвижим до квартала, който е до хълма Gianicolo, където е апартамента. Обаче после не ми е ясно какво трябва да хванем, за да стигнем до там. Знам, че спирката на трамвай номер 8 е близо до апартамента. Дали обаче този трамвай ходи до гарата Trastavere?
През деня ще се оправим, но обратния полет ни е много рано и трябва да знам има ли вариант за шатъл или влак или да резервирам предварително.
Поискай да ти пратят един имейл, хората от които си резервирала апартамента, на мен ми пратиха най-подробно описание с карта и транспорт, даже мисля да се възползвам от предложението им да ни закарат до летището за 45евро, защото  ни смениха полета за по- ранен, а не ми се рискува с метрото Laughing

Общи условия

Активация на акаунт