Работна тема "Неприключили ремонти в детските заведения"

  • 71 093
  • 169
  •   1
Отговори
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
СНБМ все решение да подкрепи родителите при така създалата се фактическа обстановка. Към настоящия момент 40 детски заведения на територията на София-град не работят, поради обстоятелството че ремонтите в тях не са приключили. Установихме, че голяма част от процедурите за избор на изпълнител по ЗОП са стартирали прекалено късно, без необходимото процедурно време да е съобразено с изтичането на лятната ваканция, а някои са висящи и в момента, като няма яснота кога строителните дейности ще приключат и децата ще могат отново да ползват сградите по предназначение. Като пряка последица от това родителите търпят имуществени и неимуществени вреди. В същото време някои ДЗ работят и приемат деца без ремонтните дейности да са приключили, което е недопустимо и в някои случаи застрашава живота и здравето на децата и персонала. По наша информация в 83 ЦДГ кухнята е в ремонт, но независимо от това заведението работи и храна на децата се приготвя на място. /редно е да се сезира РИОКОЗ/

Ще положим усилия за изясняване на причините за така създалата се ситуация, както и да установим кои са виновните длъжностни лица. Ще настояваме въпросните да понесат отговорност за действията/бездействията си.

На 09.09.2008г. ще се срещнем с г-жа Фандъкова - зам.кмет, отговарящ за образованието, с увереността, че ще ни съдейства за изясняване на ситуацията.
Ще напишем открито писмо......
Ще информираме медиите за позицията си.


 

Последна редакция: сб, 06 сеп 2008, 11:32 от мама САННЯ

# 1
  • Мнения: 2 388
само се записвам.

Креми, моля те закови темата  Praynig

# 2
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=325162.0

ето темата, в която мамите от форума обсъждат неприключилите ремонти

# 3
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
ДЗ от списъка вече са 40!!! Някой може ли да сметне грубо +/- с голям толеранс  колко деца са засегнати от проблема?

# 4
  • Мнения: 4 970
колкото и да го мразя- казвам  "запис" Blush

# 5
  • Мнения: 1 517
ДЗ от списъка вече са 40!!! Някой може ли да сметне грубо +/- с голям толеранс  колко деца са засегнати от проблема?



Ще ги видя ей сега

# 6
  • Мнения: 1 517
6864, без 26 ОДЗ - такова няма, няма и ЦДГ 26, да не би да става дума за 25?
Ще изпратя таблицата на пощата, само че е на OpneOffice, че не мога да си намеря Microsoft-ския

# 7
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
6864, без 26 ОДЗ - такова няма, няма и ЦДГ 26, да не би да става дума за 25?
Ще изпратя таблицата на пощата, само че е на OpneOffice, че не мога да си намеря Microsoft-ския

Нямам идея дали проблемът е  в защитата на дом комп, но не мога да отворя и този файл /както и файла на Таня с предложения за УС/

26 ОДЗ и / или ЦДГ не е ли широко коментираното като обновявано и неработещо към момента, невключено в с-мата за записвания.

# 8
  • Мнения: 1 517
за 26то не знам, файлът сигурно не можеш да го отвориш, защото нямаш OpenOffice, за съжаление нямам Excel.
Не се бях сетила за гугъл, ето ги тук: http://spreadsheets.google.com/ccc?key=pB6zTlxACMwWNO4Y9es7iLg&hl=en#

# 9
  • Мнения: 1 517
С още 2, децата стават над 7000.

# 10
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
С още 2, децата стават над 7000.

Цуннн за изчисленията! Много са, при това семейства, к са разчитали /имам предвид не са от некласиралите се/. Дано разнищим нещата.

# 11
  • Мнения: 4 970
МОмичета, вижте това http://www.sofiacouncil.bg/index.php?page=perm_committees&id=41 ( точка едно Thinking).Ще се проведе следобяда след нашата среща.Дали вклщючва и информация за дет. градини???? newsm78
Та- по този повод се сетих ( малко офф.. Embarassed),Куку, кога ще има  работна  среща в общината за този сезон?Знае ли се, теми и т.н.....

# 12
  • София
  • Мнения: 2 708
Куки, кога ще има  работна  среща в общината за този сезон?Знае ли се, теми и т.н.....

Срещата ще е в сряда на 10.09, но не знам темата все още, днес ще попитам и ще пиша

# 13
  • София
  • Мнения: 2 708
Все още не мога да открия нито Минчева, нито някой друг компетентен по темата, продължавам да търся

# 14
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Куки, а ние чакаме , дано усилията ти smile3552 се увенчаят с успех.

Ще успееш ли да дойдеш утре на срещата? Предлагам, тези к ще ходим да се срещнем 10.30ч. във Виенската сладкарница, на ъгъла с Раковски.

# 15
  • Мнения: 4 970
http://www.neterra.tv/bg/show.php?id=800&bm=2
Mомичета,  снощи  в късните новини на НОва ТВ са давали интервю с Фандъкова.Говорила е и за ремонтите...

# 16
  • София
  • Мнения: 2 708
Опитвам се да стигна до конкретна информация кои са градините все още в ремонт, било то финансирани от СО или от районните администрации. Цал ден ме премятат насам натам, затварят ми тел поне 100 пъти и т.н. но се надявам да получа инфото. Та ето какво разбрах до момента. Има 2 вида ремонти - основни и текущи. Всеки един от двата вида може да бъде финансиран от СО или от районните администрации (по - точно от някъкъв Специализирания общински приватизационен фонд - като го гледам този фонд почти половинат пари май отиват за училища и ДГ). Та така има общо взето 4 типа ремонти:
 - основни със средства от СО
 - основни със средства от Специализирания общински приватизационен фонд
 - текущи със средства от СО
 - текущи със средства от Специализирания общински приватизационен фонд
Основно ремонтите са основни, текущите са доста малко. Общия брой на градините в ремонт за това лято е 114. Според данните почти всички градини ще започнат да работят до края на месеца и тук идва уловката макар и със сборни групи. Да ама сборните групи не са достатъчно, като градината не рабори на пълен капацитет работата не е свършен аспоред мен. И така явно това е визирала Фандъкова, сигурно само 4 градини (по нейни данни) няма да отворят врати до 01.10, ама не казва още колко ще работят със сборни групи.
Сега ще ви опиша грубо и процедурата за обществени поръчки ако не е описана някъде другаде.
 - обявява се конкурс за обществена поръчка
 - преглеждат се редовността на документите на всяка една фирма и ако има нередовни док. кандидата се елиминира
 - избира се печелившата фирма
 - издава се някаква заповед за класиране
 - чака се срок от 10 дни за обжалване
 - ако няма се сключва договор с определен срок на изпълнение
 - изплаща се някаква малка авансова сума от общата сума в д-ра
 - открива се строителна площадка и започва да тече срока на договора със начална дата датата на подписването му
 - при приключване на ремонта се испектира и се издава акт 19 и приемо-предавателен протокол
 - изплаща се остатъка от сумата по договора
Горе долу от стартиране на конкурса до започване на изтинската строителна работа (откриване на строителната площадка) периодът е около месец. Тази година в конкурсите са участвали около 37-38 фирми, не знам колко от тях са допуснати до отваряне на офертите и документите им са били изрядни
Ако успея да открия г-жа Минчева може и да се сдобием със списъкът им за градините в ремонт, приключили или не. Но пак казвам, ако в една градина е отворена 1 - 2 - 3 - н групи, но не всичките те най - вероятно я смятат за отворена  Wink Продължавам да се опитвам да открия повечко инфо, дано някой ми обърне внимание все пак (ако вдигне телефона де  Laughing )

# 17
  • София
  • Мнения: 2 708
Обещаха ми въпросният списък, дано го получим по - скоро или поне да не е късно ...

# 18
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
ето във вр с чуденката ни за 26 ОДЗ


Интервю с Фандъкова имаше и по ТВ ЕВРОПА в събота.
Не мога да го намеря в сайта на телевизията.
Ще ти пратя утре от работата пълния текст на репортажа.
За 26-то ОДЗ каза, че не фигурира в системата, защото все още официално не се води ДГ.
Към това ОДЗ ще бъдат пренасочвани първо неприетите деца от градините в Младост1.
А иначе ще отвори врати през октомври, защото според нея са останали само довършителни работи.
Проверката ми обаче показа, че там има работа за поне още два месеца.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 260
...

Предлагам, тези к ще ходим да се срещнем 10.30ч. във Виенската сладкарница, на ъгъла с Раковски.

OK. С Ади ще сме там.  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 6 260
Ето и тук:

Здравейте, срещата мина добре, т. е. в рамките на добрия тон.  Peace Моята девойка, която иначе е кротичка по такива места, обаче си показа рогцата, т. е. щипките (нали ми е раче).  Embarassed Надето ще гледа довечера да пусне подробности за срещата на пощата, а аз благодарение на нейните записки и тези на Саня и по молба на Таня ще се опитам да обобщя това, което ни е необходимо, за да излезем до утре към обяд (поради медийния интерес) с позиция от името на сдружението:

- В отговор на писмената молба на Асоциация "Родители" на сайта за детските градини ще бъде качена информация за сключените по ЗОП договори за ремонт на детски градини на територията на СО (идея, която, мисля, че и ние приветстваме);
- подобни процедури вбъдеще за избор на изпълнител по ЗОП, независимо от финансирането, да се провеждат така във времето, че крайните срокове на изпълнение да са до 01.09;
- общината да осъществи и осъществява строг инвеститорски контрол как се извършват ремонтите;
- родителите да се информират своевременно след приключване на процедурите и подписване на договорите чрез сайта и обявления в ДГ за крайните срокове за приключване на ремонтите;
- да се осъществи през ноември среща-дискусия, на която между НПО-тата, общината и дир.-ките на ДГ да се обсъдят предложенията за превенция, т. е. подобен проблем с неприключили навреме ремонти да не възникне и догодина;
- евентуално да се апелира към държавата да се включи в основните ремонти на ДГ с целево финансиране като ангажимент към проблемите на децата и работещите им родители с оглед на своевременно осигуряване на средства и следователно своевременното започване и приключване на СМР-и занапред.

Допълвайте и вие какво мислите!  Sunglasses

Естествено на срещата изразихме и, мисля, че изразяваме адмирациите за това, че ДГ все пак се ремонтират, особено имайки предвид факта, че в някои градини, да не кажа повечето, основни ремонти не са правени от десетилетия - тук предполагам сме единни.  Hug

За две малки допълнения се сещам:

-готови са да предоставят иф за проведените процедури по ЗОП /не само на сайта/, с оглед твърденията за прозрачност. По мое мнение това за СНБМ не е необходимо, но имаше и такива питания в темата за продължаващите ремонти.
-Фандъкова пое ангажимент, при предоставяне на вх.№ на запитването на мамите до община Младост да съвейства за получаване по-бърз отговор;


...

# 21
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Извинявам се, че на "час по лъжичка" добавям, но се сетих, че в края на срещата беше изразена готовност за приемане на сигнали за ДЗ, к вече работят, но ремонтите в тях продължават. Това ,  в случаи при които се застрашава живота и здравето на децата и персонала.

# 22
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
копвам и тук иф за приключване на ремонтите, к се извършват от СО

http://kg.sofia.bg/?page=news&id=101

# 23
  • Мнения: 5 401
копвам и тук иф за приключване на ремонтите, к се извършват от СО

http://kg.sofia.bg/?page=news&id=101



По тази табличка изглежда, че фирмите ще приключат с ремонтите предварително, преди договорения срок. Това добре, дано се получи..

# 24
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Да, Бръмб /без Мрънк Laughing/.

За догодина ще настояваме всички договори да са със срок най-късно до 01.09.  Не е редно да се договарят срокове след тази дата.

# 25
  • Мнения: 50
копвам и тук иф за приключване на ремонтите, к се извършват от СО

http://kg.sofia.bg/?page=news&id=101



По тази табличка изглежда, че фирмите ще приключат с ремонтите предварително, преди договорения срок. Това добре, дано се получи..

По табличката - да, ама реално - НЕ !

ЦДГ №12 - подмяна дограма, ремонт санитарни възли - обектът е приет

В момента централата на детската градина се боядисва с усилията и средствата на родителите!!!
От табличката виждам, че в колонка 'вид ремонт' никъде не е предвидено боядисване.
В какво състояние трябва да бъде издаден ремонтирания обект?

# 26
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Мимика, ясен е проблемът.

Предлагам в позицията на СНБМ да добавим нещо от рода "Настояваме за в бъдеще предметът на поръчките да бъде формулиран така, че след приключване на изпълнението сградите и прилежащата територия да са във вид, подходящ за нормално и безопасно потребление".

# 27
  • Мнения: 50
Мама САННЯ, благодаря ти.
Напълно съм съгласна. Мисля, че това е съществена подробност.

# 28
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
--------------------------------------------------------------------------------

Цитат на: tonia в сряда, 10 септември 2008, 15:03
Цитат на: мама САННЯ в сряда, 10 септември 2008, 14:28
В този списък са само ДЗ, за които процедурите по ЗОП са пускани от СГО. Явно за вашето ДЗ процедурата е от съответния район.


Сигърна съм, че е така 
Само че сайтът е озаглавен: Информационна система за обслужване на детските градини и няма как да се разбере, че ГСО и общините не са се координирали.
Май това е още нещо, което трябва да поставим като въпрос


Да. Има нещо подобно /др формулировка просто/ в обобщените от мен въпроси. / Предлагам да го включим в позицията на СНБМ.

# 29
  • Мнения: 1 517
49 ОДЗ Радост в Дианабад работи с 2 сборни групи, въпреки продължаващите ремонтни дейности.

# 30
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
49 ОДЗ Радост в Дианабад работи с 2 сборни групи, въпреки продължаващите ремонтни дейности.

Елеиа, мисля да не добавяме тези със сборни групи. Мн ще натоварим списъка и ще стане объркано. Ще добавям датите, от к всички деца могат да ползват ДЗ.

# 31
  • Мнения: 1 517
Тази я има вече, не знам дали трябва да остане.  newsm78
Може би трябва да я махнем. Евентуално ако подаваме сигнали за работещи ДЗ с неприключили ремонти, да започнем нов списък, защото има и ще има още.

# 32
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Аз предлагам в този списък да не добавяме или обозначаваме тези ДЗ, к работят със сборни групи.

За работещи, но с неприключили ремонти - има мегдан за нов списък. Сигналите обаче фициално ние не можем да подаваме. Можем да информираме, че по наши данни.... Най-малкото не сме в състояние да проверим на място дали положението в съответното ДЗ  действително е такова, каквото се твърди.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 708
Мимика, ясен е проблемът.

Предлагам в позицията на СНБМ да добавим нещо от рода "Настояваме за в бъдеще предметът на поръчките да бъде формулиран така, че след приключване на изпълнението сградите и прилежащата територия да са във вид, подходящ за нормално и безопасно потребление".

Съвсем съм ЗА  Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 2 708
--------------------------------------------------------------------------------

Цитат на: tonia в сряда, 10 септември 2008, 15:03
Цитат на: мама САННЯ в сряда, 10 септември 2008, 14:28
В този списък са само ДЗ, за които процедурите по ЗОП са пускани от СГО. Явно за вашето ДЗ процедурата е от съответния район.


Сигърна съм, че е така 
Само че сайтът е озаглавен: Информационна система за обслужване на детските градини и няма как да се разбере, че ГСО и общините не са се координирали.
Май това е още нещо, което трябва да поставим като въпрос


Да. Има нещо подобно /др формулировка просто/ в обобщените от мен въпроси. / Предлагам да го включим в позицията на СНБМ.



Да, и за това съм за, но незнайно защо в общината искат да се разграничат двете финансирания, а за родителите/ецата това няма никакво значение, освен евентуално неудобството с времето, в което ще са направени, което обаче с планиране и информираност може да бъде избегнато. Та така дано да искат да ги обедият  Peace

# 35
  • Мнения: 4 181
Абсолютно съм съгласна, че на сайта трябва да има информация за всички ремонти, независимо от източника на средствата.
И задължително трябва да има дата - краен срок за ремонта, иначе за какво ми е инфото, че иам ремонт

# 36
  • Мнения: 2 388
Абсолютно съм съгласна, че на сайта трябва да има информация за всички ремонти, независимо от източника на средствата.
И задължително трябва да има дата - краен срок за ремонта, иначе за какво ми е инфото, че иам ремонт

Само едно уточнение да добавя. Фъндъкова подчерта, че датите в договорите за края на ремонтите често, да не кажа винаги се разбичават от реалните. Може да са по-рано, но може и по-късно. В този смисъл реалните дати за финала трябва да се дадат от директорките, които са си на терен, но въпросът е дали можем да ги получаваме.

# 37
  • Мнения: 4 181
Абсолютно съм съгласна, че на сайта трябва да има информация за всички ремонти, независимо от източника на средствата.
И задължително трябва да има дата - краен срок за ремонта, иначе за какво ми е инфото, че иам ремонт

Само едно уточнение да добавя. Фъндъкова подчерта, че датите в договорите за края на ремонтите често, да не кажа винаги се разбичават от реалните. Може да са по-рано, но може и по-късно. В този смисъл реалните дати за финала трябва да се дадат от директорките, които са си на терен, но въпросът е дали можем да ги получаваме.
Танче, мисълта ми е когато започват ремонтите да са качени датите от договора, защото няма как да са други. Впоследствие директорките могат да ги актуализират, те имат достъо до системата.

# 38
  • Мнения: 2 388
Абсолютно съм съгласна, че на сайта трябва да има информация за всички ремонти, независимо от източника на средствата.
И задължително трябва да има дата - краен срок за ремонта, иначе за какво ми е инфото, че иам ремонт

Само едно уточнение да добавя. Фъндъкова подчерта, че датите в договорите за края на ремонтите често, да не кажа винаги се разбичават от реалните. Може да са по-рано, но може и по-късно. В този смисъл реалните дати за финала трябва да се дадат от директорките, които са си на терен, но въпросът е дали можем да ги получаваме.
Танче, мисълта ми е когато започват ремонтите да са качени датите от договора, защото няма как да са други. Впоследствие директорките могат да ги актуализират, те имат достъо до системата.

Yes, baby!!!

# 39
  • София
  • Мнения: 737
запис

# 40
  • Мнения: 2 388
Тони, въпрос:
Можеш ли от написаното от Сия и Куки от срещата ни с Фъндъкова да напишеш едно официално становище на СНБМ по темата с ремонтите, че Сия е заета?

# 41
  • Мнения: 4 970
Колегите вчера са взели интервю от Фандъкова по темата с ремонтите.Сега го чета в сценарния ред.КОйто има желание -да гледа.Малко след   7.30 ще се излъчи материала...

# 42
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Колегите вчера са взели интервю от Фандъкова по темата с ремонтите.Сега го чета в сценарния ред.КОйто има желание -да гледа.Малко след   7.30 ще се излъчи материала...

Ногу рану - коя е прЕчината /според редактора/ - мамите Сме първо Пиле ли ?

# 43
  • Мнения: 4 970
тема на сутрешния блок Grinning Няма как един такъв формат да е по друго време Wink Иначе би трябвало да има и повторение през деня.Сега ще слушам и ще кажа ако има нещо смислено...

# 44
  • Мнения: 4 970
Нищо съществено... Rolling Eyes отново  сладкодумни приказки.Наблегна на училищата.За ДГ се спомена че от 114 ремонтирани, около 30 -40  са приключили преди 1.09 Ураааааа Confused В доста други продължават  и в момента , а обещанието е че до 15 .09  вероятно ще приключат.
Докато писах, Саня се включи  в ефир:D

# 45
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
 114 общо у-ща и ДЗ - това явно за статистиката на СГО, касаеща ремонтите???

Включих се с лично мнение. Явно "домашният  ни личен" тел. /сега това коментират/" се "справи".

# 46
  • София
  • Мнения: 6 260
Момичета, радостта ми беше преждевременна - в сайта хубаво е качено, че ремонтът в ДГ ни вместо на 24.09. ще приключи на 15.09., но градината пак ще отвори на 01.10., при това нашата група може и да не е готова и ще трябва да пусна Ади в някоя от "по-големите", където могат да я вземат.  ooooh! Мъжът ми иска да си пускам още неплатен, което обаче не виждам как ще стане.  Tired Поне всичко е станало супер - дограма, катерушки (старите са си, но пребоядисани), тоалетните ще бъдат "детски" (тях не ги видях), а и реално се работеше (довършителни работи).

# 47
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Да кажа и аз за нашето ДЗ. за нас проблемът не е отчайващ, дъщеря ми ходи само до обяд и така или иначе ползваме гледачка

29 ОДЗ Изток, "Слънце". Водеше се дежурно за района. През м.юли сборни групи, всеки ден различни учителки, без достъпен за родителите график, ремонтът започна тогава, от горните етажи. Деца и от яслата в тези групи. Един от коментарите на дъщеря ми "защо тр непрекъснато да ги гледаме тия бебета". Според нея по-големите деца е тр да ги "връщат" на площадката и да ги пазят да не се спънат напр. Хиляди въпроси от наша страна /нито аз, нито мъжът ми сме от мълчаливичките/ Няколко псевдо отговора: "Защо изобщо още ги водите децата, при тези бои и прахоляк ще се алегризират." "Е точно вие ли я водите още, нали имате и друга възможност и детето така е свикнало с жената...?"
м.август ДЗ продължава да е дежурно за района. Преместват се в др сграда, но този персонал -  е там вече не рискувахме да я водим, а и добронамерено бяхме посъветвани за това.
Тел контакт в края на м.август - "ще започнем на 01.10, със сигурност".
Тел контакт от днес, след като ми звъннаха около десет мами, като байрактарка да ги гърча:"Елате да видите". Ходих: двор разкопан, улича отпред - разкопана от Топлофикация. Не е възможно "усърдните" иначе работници да се доберат до работното си място и да продължат ремонта!!!  Средствата били на приключване.

Сори за лирическото отклонение, но ако не държах дъщеря ми да общува и с тези деца /май по-големите и осъзнати деца вече страдат и си търсят приятелчетата/,щях просто да престана да разговарям и да "мъча" горките хора.

Е днес това ми е САНИ-БЯСЪТ!!!


А и забравих да напиша, че вода няма да има докато Топлофикация не приключи с ремонта. Още една причина да не се работи по сградата. Да им имам отлагателното условие!
Наистина се чудя, за себе си, дали да не пЕрна едно искче по ЗОДОВ. Поне ше си начеша крастата!
Как се справят хората без баби и пр. не ми е ясно. в коридора в момента търчат и крещят две деца. мисля, че и на чичото от охраната вече му омръзна да прави забележка.скоро ще се освободи едно подходящо помещение - да вземем да го приспособим, а в сградата има и налична питателна храна... Mr. Green

Последна редакция: пт, 12 сеп 2008, 14:07 от мама САННЯ

# 48
  • Мнения: 5 401
... Е днес това ми е САНИ-БЯСЪТ!!!

Това ми хареса!  hahaha

# 49
  • София
  • Мнения: 737
Тони, въпрос:
Можеш ли от написаното от Сия и Куки от срещата ни с Фъндъкова да напишеш едно официално становище на СНБМ по темата с ремонтите, че Сия е заета?
Мога най-рано за вторник-сряда, Танче. Ако те устройва, пиши.

# 50
  • Мнения: 2 388
Сия, ти можеш ли по-рано ото Тони?
Тонче, от нея зависи. Ако тя не може - ще те изчакаме. Няма да си вадиш душата

# 51
  • Мнения: 4 970
Няма да си вадиш душата
Не й вадете, моля душата, че  и аз съм я затрупала... Blush

# 52
  • София
  • Мнения: 6 260
Сия, ти можеш ли по-рано ото Тони?
Тонче, от нея зависи. Ако тя не може - ще те изчакаме. Няма да си вадиш душата

Аз ще мога утре или вдругиден, така че аз се заемам.  Peace

# 53
Да допълня, че и 27 ОДЗ Надежда след като цяла седмица казваха, че на 15.09 ще отворят, днес ми сервираха новината, че по- рано от 29.09 няма да приемат в нормалните си групи. Безумие.....

# 54
  • София
  • Мнения: 6 260
baby_on_board, а на 15.09. ще отворят ли със сборни групи?  Междудругото при вас ремонт ли правят, защото не ви намирам нито в списъка в тази тема, нито тук: http://kg.sofia.bg/?page=news&id=103 . newsm78

# 55
# 56
  • София
  • Мнения: 6 260
Сия, ти можеш ли по-рано ото Тони?
Тонче, от нея зависи. Ако тя не може - ще те изчакаме. Няма да си вадиш душата

Аз ще мога утре или вдругиден, така че аз се заемам.  Peace

Готово, становището е в пощата.  Peace Оформила съм го като писмо до кмета, но може да го променяте, както сметнете за добре.  Hug

# 57
  • Мнения: 4 970
Прочетох го.Харесва ми Peace Точно, сбито и ясно Wink

# 58
  • Мнения: 2 388
Прочетох го.Харесва ми Peace Точно, сбито и ясно Wink

Подкрепям изцяло  Peace

# 59
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Пратих на пощата малки корекции.

# 60
  • София
  • Мнения: 2 708
Ето ме, вече съм с децата  Grinning

Прочетох писмото, хареса ми, точно каквото трябва да е  Peace  Само се чудя дали бройката ще е все още 40 ДЗ, защото вероятно точно от 15 ще отворят вряти надявам се поне няколко градини, но това няма как да го знаеме в момента

# 61
  • Мнения: 4 181
Пратила съм корекции на писмото на пощата Peace

# 62
  • София
  • Мнения: 737
....Само се чудя дали бройката ще е все още 40 ДЗ, защото вероятно точно от 15 ще отворят вряти надявам се поне няколко градини, но това няма как да го знаеме в момента
Може текстът на писмото да бъде: към 12 септември са затворени поради ремонт - или там съответния текст
Видно от поста на Саня няма да има същетвена  разлика
На мен днес нетът ми е кошмарен - пиша това от 1 час

# 63
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Мами, съгласно сайта на СГО вчера би следвало да са отворили врати  и следните ДЗ:

ЦДГ - 24, 53, 67, 79, 87, 93, 100 и филиал към него, 116, 117, 119, 129, 133, 136, 174, 177, 187;

ОДЗ - 1, 4, 10, 11, 13, 17, 25, 28, 29,34, 38, 39, 42, 43, 51, 59, 60, 66, 69, 73, 77, 78, 79, 80, 88, 90, 139 и филиал към него;


Кои от тях действително са отворили на 15.09?

За 29 ОДЗ знам, че не е отворило, а и няма надежда скоро.

Ето поста ми от темата за продължаващите ремонти в "Нашите деца". Да го има и тук. Ако имаме др актуална иф - давайте! Наде?

# 64
  • Мнения: 2 722
Мами, съгласно сайта на СГО вчера би следвало да са отворили врати  и следните ДЗ:

ЦДГ - 24, 53, 67, 79, 87, 93, 100 и филиал към него, 116, 117, 119, 129, 133, 136, 174, 177, 187;

ОДЗ - 1, 4, 10, 11, 13, 17, 25, 28, 29,34, 38, 39, 42, 43, 51, 59, 60, 66, 69, 73, 77, 78, 79, 80, 88, 90, 139 и филиал към него;


Кои от тях действително са отворили на 15.09?

За 29 ОДЗ знам, че не е отворило, а и няма надежда скоро.

Ето поста ми от темата за продължаващите ремонти в "Нашите деца". Да го има и тук. Ако имаме др актуална иф - давайте! Наде?
В 73 ОДЗ все още не е започнал приема в ясленските групи. Говори се за евентуална дата 20.09 или 1.10

# 65
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
В 73 ОДЗ все още не е започнал приема в ясленските групи. Говори се за евентуална дата 20.09 или 1.10

А в другите групи приемат ли вече деца и откога?

Дайте идея как да отбелязвам това "частично изпълнение". Не ми се иска да претоварвам списъка с излишни уточнения, ще се загуби същественото.

# 66
  • Мнения: 2 722
Самата сграда на 73 ОДЗ е на два корпуса, в единя тази година се падат 2,3 и 4 група - те започнаха на 8.09.
В другото крило са двете ясленски и двете първи където още тече ремонта. Чуха се слухове, че първите групи ще бъдат приемани от вчера, но не съм проверявала - утре ще прескоча да видя какво е положението и ще пиша със сигурност.
За съжаление външната фасада си остана грозна и стара и за двора не остана кофа боя да добият вид катерушките, но и догодина трябва да се ремонтира /сори за оф-а/

# 67
  • Мнения: 1 517
Дайте идея как да отбелязвам това "частично изпълнение". Не ми се иска да претоварвам списъка с излишни уточнения, ще се загуби същественото.
Да направиш подсписък с частично изпълнените и да ги местиш там? (34 ОДЗ "Брезичка" Дианабад също отвори врати за 2 сборни групи, а в двора е страшно!)

# 68
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Засега ще добавям "частично" - за ДЗ, к не работят на пълен капацитет. Мога да направя втори списък, но мисля, че така ще разводним иф, а и по-трудно ще се актуализира. Ако има преобладаващо "за" - ще направя втори списък.

В пика ДЗ бяха 46, сега са 40.
Какво стана с писмената позиция - Сия вероятно си ангажирана? Като сме готови предлагам да я качим на сайта и тук. Ще я изпращаме ли до СГО - това не го решихме.

# 69
  • Мнения: 4 970
Ето на какво попаднах преди малко...
http://sofia.dir.bg/
http://sofia.dir.bg/2008/09/15/news3377993.html

# 70
  • София
  • Мнения: 6 260
...
В пика ДЗ бяха 46, сега са 40.
Какво стана с писмената позиция - Сия вероятно си ангажирана? Като сме готови предлагам да я качим на сайта и тук. Ще я изпращаме ли до СГО - това не го решихме.

ЦДГ 93 "Славейче" още не е отворила, нищо че в списъка пише друго.  Outta Joint Чак на 01.10., при това нашата група сигурно няма да е готова.  ooooh!

За писмената позиция - гледах и последните корекции на Хриси, нямам нищо против тях, но си мисля, че е добре първо да я внесем СГО, след това да я качим на сайта и да дадем линк тук.  Peace Действай, моля те, по въпроса, че аз ще съм по командировки и вечери до петъка.  Praynig

# 71
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Писах на Куки ЛС, оставих вх.№ на писмото на мамите от Младост, та като координатор за ДЗ да търси контакт с М.Минчева.

За писмената позиция и аз няма да успея разчиствам кабинета, щото го сменям

# 72
  • Мнения: 2 722
Днешна информация - 73 ОДЗ от 15-ти са приели и 1-вите групи, остава ясленските, които ще започнат прием поетапно от 1 октомври.

# 73
  • София
  • Мнения: 2 708
Говорих с Мария Минчева, днес !? е получила писмото и го препраща към инж. Шопова, която е компетентна по въпроса за да даде отговор. Изришно поисках бърз отговор с отлед на непрагнтото положение и разговора ни с Фадъкова. Минчева обеща да дадат отговор бързо, въпреки, че официално можело да отнеме до 2 месеца отговора, но ме увери, че ще е определено по - бързо, не се ангажира със срок обаче. Мога да звънна към края на седмицата на инж. Шопова да попитам до къде е стигнал отговора й, ако науча нещо повече ще пиша пак

# 74
  • София
  • Мнения: 2 708
Мами, съгласно сайта на СГО вчера би следвало да са отворили врати  и следните ДЗ:

ЦДГ - 24, 53, 67, 79, 87, 93, 100 и филиал към него, 116, 117, 119, 129, 133, 136, 174, 177, 187;

ОДЗ - 1, 4, 10, 11, 13, 17, 25, 28, 29,34, 38, 39, 42, 43, 51, 59, 60, 66, 69, 73, 77, 78, 79, 80, 88, 90, 139 и филиал към него;


Кои от тях действително са отворили на 15.09?

За 29 ОДЗ знам, че не е отворило, а и няма надежда скоро.

Ето поста ми от темата за продължаващите ремонти в "Нашите деца". Да го има и тук. Ако имаме др актуална иф - давайте! Наде?

И 43 ОДЗ и 100 ЦДГ не работят още, очаква се от 01.10

# 75
  • Мнения: 2 388
Говорих с Мария Минчева, днес !? е получила писмото и го препраща към инж. Шопова, която е компетентна по въпроса за да даде отговор. Изришно поисках бърз отговор с отлед на непрагнтото положение и разговора ни с Фадъкова. Минчева обеща да дадат отговор бързо, въпреки, че официално можело да отнеме до 2 месеца отговора, но ме увери, че ще е определено по - бързо, не се ангажира със срок обаче. Мога да звънна към края на седмицата на инж. Шопова да попитам до къде е стигнал отговора й, ако науча нещо повече ще пиша пак

Два месеца  #Crazy
Нямаха ли месец по закон за отговор  newsm78

# 76
  • София
  • Мнения: 2 708
Говорих с Мария Минчева, днес !? е получила писмото и го препраща към инж. Шопова, която е компетентна по въпроса за да даде отговор. Изришно поисках бърз отговор с отлед на непрагнтото положение и разговора ни с Фадъкова. Минчева обеща да дадат отговор бързо, въпреки, че официално можело да отнеме до 2 месеца отговора, но ме увери, че ще е определено по - бързо, не се ангажира със срок обаче. Мога да звънна към края на седмицата на инж. Шопова да попитам до къде е стигнал отговора й, ако науча нещо повече ще пиша пак

Два месеца  #Crazy
Нямаха ли месец по закон за отговор  newsm78

И аз знаех за месец, но били много претоварени, имат много жалби и оплаквания от няколко месеца насам (повечето основателни) и май сдават багажа вече. Не знам дали е официално. Учудих се като ми каза 2 месеца, но понякога отнемало толкова  newsm78

# 77
  • Мнения: 1 517

34 ОДЗ Дианабад, "Брезичка" частично отворило врати на...09.08 - отвориха на 15.09 с две сборни групи
49 ОДЗ Дианабад, "Радост" - и тези работят частично, не съм сигурна точно, н о някъде от 1 или 8 септември

# 78
  • София
  • Мнения: 2 708
Момичета, какво правим с официалното писмо до СГО/ББ, някой успя ли да го внесе, ако не дали някой може да се заеме, времето си лети и леко се обезмислят нещата ...

# 79
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Момичета, какво правим с официалното писмо до СГО/ББ, някой успя ли да го внесе, ако не дали някой може да се заеме, времето си лети и леко се обезмислят нещата ...

Куки, дали ще се навиеш да обединиш корекциите и да направиш окончателния вариант на позицията? Сия е заета, а аз не се навивам, з първо не мога /двете леви Laughing/ да се оправя с този "редактор" или както там се нарича. И второ, не по-малко важно, стилът ми е доста остър /професионална необходимост Simple Smile/, а е добре позицията да не звучи точно така.
Ако нямаш възможност ще чакаме Сия.

Иначе съм "ЗА" да се внесе възможно най-бързо в СГО. Бих могла аз да скоча до деловодството им.

Мислех си и дали не е добре да добавим, че данните в сайта за ДЗ, к ще отворят на 15.09 се разминават с реалното положение.

# 80
  • София
  • Мнения: 2 708
Момичета, какво правим с официалното писмо до СГО/ББ, някой успя ли да го внесе, ако не дали някой може да се заеме, времето си лети и леко се обезмислят нещата ...

Куки, дали ще се навиеш да обединиш корекциите и да направиш окончателния вариант на позицията? Сия е заета, а аз не се навивам, з първо не мога /двете леви Laughing/ да се оправя с този "редактор" или както там се нарича. И второ, не по-малко важно, стилът ми е доста остър /професионална необходимост Simple Smile/, а е добре позицията да не звучи точно така.
Ако нямаш възможност ще чакаме Сия.

Иначе съм "ЗА" да се внесе възможно най-бързо в СГО. Бих могла аз да скоча до деловодството им.

Мислех си и дали не е добре да добавим, че данните в сайта за ДЗ, к ще отворят на 15.09 се разминават с реалното положение.

Мога да го направя, ще се пробвам за днес, но не знам дали ще успея, ако не ще гледам да е утре сутрин, но малкия ще е рожденник и цял ден тук ще е лудница, дано ми позволи  Peace Ще добавя и това, което предлагаш, не е лошо да го има  Peace

# 81
  • София
  • Мнения: 2 708
Саня, пращам писмото в пощата, май само аз не знам мейлът ти ако не можеш да го отвориш (прати ми го на лични ако може). Трябва обаче Танчето да го подпише преди да се пусне, ако искаш се разберете с нея как да стане. Бланката май си е същата, аз съм се объркала че има по - нова нещо  Blush

# 82
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Супер си бърза, Куки!  Heart Eyes Ако утре се стиковаме го нося.

Весел празник на детенце утре!

# 83
  • София
  • Мнения: 2 708
Супер си бърза, Куки!  Heart Eyes Ако утре се стиковаме го нося.

Весел празник на детенце утре!

Позволиха ми (децата) да го направя днес  Laughing Дано успеете с Танчето

Мерси   bouquet

# 84
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Днес имам възможност, в понеделник - не. автомобилна съм - казвайте кога и при кого. Все пак:

1.Взето ли е решение да се депозира? Имаше и мнения против.
2.Освен подпис трябва и печат. 

# 85
  • Мнения: 2 388
Да, трябва печат

Наде, днес съм на часове в центъра на Раковска от 11 нататък. Чукни ми къде можем да се видим да подпиша, но нямам печат в мен  newsm78

Да, ще го пускаме в общината и после на сайта.

# 86
  • София
  • Мнения: 2 708
Мисля, че се съгласихме да депозираме писмото, мнозинството беше за  Peace

Саня, ти ще можеш ли до Раковска да минеш за подпис? А печата предполагам е в Хриси или Доли  newsm78 как да се съчетаят нещата? На мен днес и утре ми е супер запълнена програмата и със сигурност няма да мога да мина където и да е, освен в южните части на СФ в определени интервали днес.

# 87
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
От Таня ще взема подписани две екземпляра - разбрахме си. За печат очаквам включване.

# 88
  • Мнения: 4 970
 Тони в момента пише корекции по писмото.Задръжте още мъничко.

# 89
  • Мнения: 2 388
Получих корекциите и принтирах финалния вариант от Тони.

Доли не ми вдига за печата, ама сигурно кърми или е с малката. Ще се чуя и с нея. Да се надяваме, че днес ще го внесем  Peace

# 90
  • София
  • Мнения: 2 708
Тони   bouquet

# 91
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Готови сме. Вх.№ тук или да го пратя на някои на лични?

Пратих вх.№ на Таня и Надя. Нашият екземпляр ще донеса на 28.09

Някой може ли да качи позицията на сайта?

Последна редакция: пт, 19 сеп 2008, 12:25 от мама САННЯ

# 92
  • София
  • Мнения: 2 708
Готови сме. Вх.№ тук или да го пратя на някои на лични?

Пратих вх.№ на Таня и Надя. Нашият екземпляр ще донеса на 28.09

Някой може ли да качи позицията на сайта?

Браво Саня   bouquet

За сайта Ели и Изи мисля че могат

# 93
  • Мнения: 1 517
да я кача на началната страница, която в момента е Новини  newsm78 (ех, как имаме нужда някой да оправи сайта!) или да я добавя в раздела за детските заведения?

# 94
  • Мнения: 4 970
Според мен в новини... Thinking Смятам  го за по-подходящо и актуално от  пролетния празник Crazy

# 95
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Според мен в новини... Thinking Смятам  го за по-подходящо и актуално от  пролетния празник Crazy

и за мен е по-актуално Simple Smile

# 96
  • Мнения: 1 517
готово  Peace

# 97
  • София
  • Мнения: 6 260
Супер сте, момичета!  Peace Обичам ви!  Heart Eyes Аз вече съм на линия, само още леко "реанимирам"...

# 98
  • София
  • Мнения: 2 708
Писах на Куки ЛС, оставих вх.№ на писмото на мамите от Младост, та като координатор за ДЗ да търси контакт с М.Минчева.

За писмената позиция и аз няма да успея разчиствам кабинета, щото го сменям


Саня, писах и в другата тема, градината ще работи от 03.11, сега в събота ще има и класиране (не особено справедливо според мен обаче, но това е друга тема). Ето инфо от сайта на kg.sofia.bg

# 99
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Писах на Куки ЛС, оставих вх.№ на писмото на мамите от Младост, та като координатор за ДЗ да търси контакт с М.Минчева.

За писмената позиция и аз няма да успея разчиствам кабинета, щото го сменям


Саня, писах и в другата тема, градината ще работи от 03.11, сега в събота ще има и класиране (не особено справедливо според мен обаче, но това е друга тема). Ето инфо от сайта на kg.sofia.bg

Аз не съм в състояние да преценя дали е справедливо или не - ти, разбира се, си мн по-навътре в проблемите, отнасящи се до ДЗ. Мисля си обаче, че е нормално и любезно да им отговорят /може и да са отговорили вече/ официално. Още повече явно отговорите на въпросите не са проблем, щом има яснота.

# 100
  • София
  • Мнения: 2 708
Писах на Куки ЛС, оставих вх.№ на писмото на мамите от Младост, та като координатор за ДЗ да търси контакт с М.Минчева.

За писмената позиция и аз няма да успея разчиствам кабинета, щото го сменям


Саня, писах и в другата тема, градината ще работи от 03.11, сега в събота ще има и класиране (не особено справедливо според мен обаче, но това е друга тема). Ето инфо от сайта на kg.sofia.bg

Аз не съм в състояние да преценя дали е справедливо или не - ти, разбира се, си мн по-навътре в проблемите, отнасящи се до ДЗ. Мисля си обаче, че е нормално и любезно да им отговорят /може и да са отговорили вече/ официално. Още повече явно отговорите на въпросите не са проблем, щом има яснота.

Несправедливо е за бебешоците, родени след 01.10.2007 защото нямаха (някои от тях все още нямат) право да кандидатстват, защото към септември нямат навършени 10 месеца. И тези дечица не са в списъците, а реално би трябвало. Отделно и това да се взимат всички деца с активни кандидатури в Младост - ами градината е мн. близо до Ст. град и Мусагеница, защо и те не са включени като райони ... абе има си кусури определено, но важното е, че има нова градина. Ще попитам за отговор в СО, ако искаш ти попитай и майките дали са получили отговор вече

# 101
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Кукс, мн благодаря за точните разяснения. Съвсем логично и правилно ми звучат. Дано се "чуят" и от органите, компетентни да отстранят за в бъдеще подобни недостатъци. Аз разчитам чрез теб от СНБМ да им помогнем да подобрят с-мата за записвания.

  bouquet за куки по отношение усилията й, свързани с ДЗ!

# 102
  • София
  • Мнения: 2 708
Кукс, мн благодаря за точните разяснения. Съвсем логично и правилно ми звучат. Дано се "чуят" и от органите, компетентни да отстранят за в бъдеще подобни недостатъци. Аз разчитам чрез теб от СНБМ да им помогнем да подобрят с-мата за записвания.

  bouquet за куки по отношение усилията й, свързани с ДЗ!

Саня, ти пък какви суперлативи  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Всичко е възпрос на задружни усилия, за което аз благодаря на всички вас   bouquet

Иначе ще се борим, няма как, не разчитам на нечии проблясъци (визирам властоимащите) да определят бъдещето на децата ни

# 103
  • София
  • Мнения: 143
от утре -т.е.1.10., 43 ОДЗ ще работи, но със сборни групи и само в едното крило.

# 104
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
от утре -т.е.1.10., 43 ОДЗ ще работи, но със сборни групи и само в едното крило.


Благодаря за иф. Ще актуализирам списъка след 01.10 - обещанието на СГО беше, че до тази дата ремонтите, финансирани от тях ще приключат.
Ясно е, че няма да се случи, но все пак да установим поне "частично изпълнение" - кои ДЗ ще отворят врати.
29 ОДЗ ще заработи евентуално на 01.11 Sad

# 105
  • София
  • Мнения: 6 260
... Градината (93 ЦДГ "Славейче", Лозенец - б. а.) утре отваря, нашата група (първа, "Звънче") ще си е редовна, за другите групи - не знам.  Peace

# 106
  • Мнения: 1 517
Директорката в нашата градина днес беше с напълно разбити нерви. Обвиняват нея в проточилия се ремонт, а тя е впрегнал всички служители в ДГ,м даже и родители поняга, да помагат. Част от сградата беше дадена под наем на частно училище, което сега е освободило помещенията, но им липсват работници. Една и съща фирма ремонтира почти всички градини  Rolling Eyes и няма изгледи скоро да започнат да ги ремонтират, а родителите чакат и разчитат че децата им ще тръгнат "скоро".  Много симпатична ми стана жената  Sad

# 107
  • София
  • Мнения: 2 708
100 ЦДГ вече работи, обаче 18 ОДЗ (няма я в списъка) не, в близкия месец казват, че няма и да проработи, пращали крайно нуждаещите се деца по другите градини

# 108
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
100 ЦДГ вече работи, обаче 18 ОДЗ (няма я в списъка) не, в близкия месец казват, че няма и да проработи, пращали крайно нуждаещите се деца по другите градини

Записала съм общо три промени. Чакам да станат малко повече и тогава ще актуализирам, за да не тормозя непрекъснато Креми с триене на постове.

# 109
  • София
  • Мнения: 2 708
100 ЦДГ вече работи, обаче 18 ОДЗ (няма я в списъка) не, в близкия месец казват, че няма и да проработи, пращали крайно нуждаещите се деца по другите градини

Записала съм общо три промени. Чакам да станат малко повече и тогава ще актуализирам, за да не тормозя непрекъснато Креми с триене на постове.

ОК, аз да снеса инфото, когато можеш го актуализирай    bouquet

# 110
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
   1 ОДЗ
   6 ОДЗ Толстой отворило врати на 15.09.08
 10 ОДЗ Мусагеница две сборни групи към 17.09
11 ОДЗ Младост 1, „Мики Маус”
17 ОДЗ Младост 1, "Мечо Пух" сборни групи от...09.08
18 ОДЗ
26 ОДЗ
29 ОДЗ Изток, „Слънце”
34 ОДЗ Дианабад, "Брезичка" две сборни групи към 15.09.08
37 ОДЗ Павлово, „Вълшебство” отворило врати на 15.09.08 тел.обаждания до родителите
38 ОДЗ Надежда
40 ОДЗ Красна поляна, „Жар птица”
42 ОДЗ Надежда 5
43 ОДЗ Гоце Делчев, „Талант” сборни групи от 01.10
49 ОДЗ Дианабад, "Радост" частично отворило врати на 08.09.08, без сборни групи от 29.09
51 ОДЗ                отворило врати на...
66 ОДЗ Панчарево
73 ОДЗ Люлин 8 частично отворило врати на 08.09.08
80 ОДЗ Красно село
86 ОДЗ Люлин
88 ОДЗ Дружба 2
90 ОДЗ Надежда 4
95 ОДЗ Люлин
106 ОДЗ ул. "Родопи", "Княгиня Мария Луиза"
ще отвори врати на 06.10.08
120 ОДЗ    отворило врати на 15.09.08
115 ОДЗ Надежда  - отворило врати на 08.09.08

12 ЦДГ филиал на ул. "Хр.Белчев"
12 ЦДГ ул. Гладстон,  централа отворило врати на 15.09.08
13 ЦДГ Люлин частично отворило врати на...09.08
53 ЦДГсборна група от 03.10.08
67 ЦДГ Бъкстон или Красно село ?????
85 ЦДГ Красно селосборна група от 06.10.08
87 ЦДГ Триадица, "Буката"
93 ЦДГ Лозенец, "Славейче"отворило врати на 01.10
100 ЦДГ Оборищеотворило врати 02.10.08
113 ЦДГ..............."Преспа"
117 ЦДГ Подуене отворило врати на...
128 ЦДГ Красна поляна, "Феникс" отворило врати на...
129 ЦДГ Стрелбище, "Приказен свят" отворило врати...09.08
139 ЦДГ Люлин 10 една сборна група от 15.09.08
162 ЦДГ Красно село "Вихрогонче"       
183 ЦДГ Гео Милев частично отворило врати на 15.09.08             


55.......Люлин
92.......”Лозичка” отворило врати на....09.08
133.....Изток
139.....Люлин 8, "Панорама"една сборна група от 23.09.08
............Младост 3, „Сребърно копитце”



 
  23 ДЗ все още не работят, дори и с по една сборна група
 

Последна редакция: сб, 04 окт 2008, 23:13 от мама САННЯ

# 111
  • Мнения: 2 534
92 Лозичка - работи отдавна , още от началото на септември

# 112
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
92 Лозичка - работи отдавна , още от началото на септември
може ли дата, за да не е с .....

# 113
  • София
  • Мнения: 6 260
Саня, само още едно уточнение (работя върху презентацията и ровя из сайта): "106 ОДЗ, ул. "Родопи", "Княгиня Мария Луиза" - ще отвори врати на 06.10.08" и "115 ОДЗ Надежда  - отворило врати на 08.09.08" са ЦДГ-та.  Peace Ето: http://kg.sofia.bg/?page=kindergarden&sel=typ&id=2Hug

# 114
  • София
  • Мнения: 6 260
Имаше и едно повтарящо се ДЗ ("139 ЦДГ Люлин 10 една сборна група от 15.09.08" = "139.....Люлин 8, "Панорама"една сборна група от 23.09.08"), както и неточности в кварталите. Ето какво актуализирах според инфото в сайта:

1 ОДЗ, Възраждане    
6 ОДЗ, Надежда (Толстой) -  отворило врати на 15.09.08г.
10 ОДЗ, Мусагеница - две сборни групи към 17.09.08 г.
11 ОДЗ "Мики Маус", Младост 1
17 ОДЗ "Мечо Пух», Младост 1 - сборни групи от ....09.08г.
18 ОДЗ "Детски свят", Средец
26 ОДЗ, Младост
29 ОДЗ "Слънце", Изток
34 ОДЗ "Брезичка", Дианабад - две сборни групи към 15.09.08 г.
37 ОДЗ "Вълшебство" , Павлово - отворило врати на 15.09.08 г.
38 ОДЗ "Дора Габе", Надежда
40 ОДЗ "Жар птица", Красна поляна
42 ОДЗ "Чайка", Връбница
43 ОДЗ "Талант", Гоце Делчев- сборни групи от 01.10.08 г.
49 ОДЗ  "Радост" , Дианабад - частично отворило врати на 08.09.08 г.
51 ОДЗ  "Щурче", Илинден -  отворило врати на ...
55 ОДЗ "Иглика", Люлин
66 ОДЗ "Елица", Панчарево
73 ОДЗ "Маргарита", Люлин - частично отворило врати на 08.09.08 г.
80 ОДЗ "Приказна калина", Красно село
86 ОДЗ "Асен Босев", Люлин
88 ОДЗ "Детски рай", Искър
90 ОДЗ "Веса Паспалеева", Надежда
95 ОДЗ, Люлин
120 ОДЗ, Възраждане - отворило врати на 15.09.08 г.

12 ЦДГ, Средец - централата отворила врати на 15.09.08 г.
13 ЦДГ "Ябълкова градина", Люлин - частично отворила врати на ....09.08 г.
53 ЦДГ "Света Троица", Илинден - сборна група от 03.10.08 г.
67 ЦДГ, Красно село
83 ЦДГ "Алиса",  Подуяне, новото крило
85 ЦДГ "Родина", Красно село - сборна група от 06.10.08 г.
87 ЦДГ "Буката", Триадица
92 ЦДГ "Лозичка", Лозенец - отворила врати на ....09.08 г.
93 ЦДГ  "Славейче", Лозенец - отворила врати на 01.10.08 г.
100 ЦДГ "Акад. Пенчо Н. Райков", Оборище - отворила врати 02.10.08 г.
106 ЦДГ "Княгиня Мария-Луиза", Сердика - ще отвори врати на 06.10.08 г.
113 ЦДГ "Преспа", Средец
115 ЦДГ "Осми март", Надежда  - отворила врати на 08.09.08 г.
117 ЦДГ "Слънце", Подуене - отворила врати на ...
128 ЦДГ "Феникс", Красна поляна - отворила врати на ...
129 ЦДГ "Приказен свят», Стрелбище - отворила врати на ....09.08 г.
133 ЦДГ "Зорница", Изгрев
139 ЦДГ "Панорама", Люлин - една сборна група от 15.09.08 г.
162 ЦДГ "Вихрогонче", Красно село    
178 ЦДГ "Сребърно копитце",  Младост  
183 ЦДГ "Щастливо детство", Слатина - частично отворила врати на 15.09.08 г. 

Ако има още неточности, казвайте!  Hug

Последна редакция: пн, 06 окт 2008, 09:38 от Спящата красавица

# 115
  • Мнения: 1 517
34 ОДЗ "Брезичка", Дианабад; 49 ОДЗ  "Радост" , Дианабад - работят. За "Радост" не знам със сигурност дали са приключили с ремонта, но "Брезичка" ремонтират още - имат едно освободено крило, доскоро давано под наем на частно училище, което трябва сериозно да се префасонира...

# 116
  • Мнения: 588
83 ЦДГ Алиса новото крило
за новата 1ва група набор 2005
НЕ РАБОТИ все още

и като се обадя все ми казват
че не се знае кога ще работи

# 117
  • София
  • Мнения: 6 260
Саня, поста си го коригирах с инфото от минка празникова, само трябва да оправим и презентацията, че вече ти я пратих.  Peace

# 118
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
ОК, Сия. Бравос за прегледния и точен списък! Мерси за презентацията.

# 119
  • София
  • Мнения: 143
 43 ОДЗ от  днес работи-ремонтът приключи и вече не са сборни групи.

# 120
  • Мнения: 1 517
34 ОДЗ "Брезичка" и 49 ОДЗ  "Радост" работят  Peace

# 121
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
34 ОДЗ "Брезичка" и 49 ОДЗ  "Радост" работят  Peace

За списъка, от коя дата са без сборни групи?

# 122
  • Мнения: 1 517
34 ОДЗ "Брезичка" и 49 ОДЗ  "Радост" работят  Peace

За списъка, от коя дата са без сборни групи?

Не знам Sad

# 123
  • Мнения: 4 181
Нашето 90-то ОДЗ работи от 29.09.2008г. за градинските групи нормално и от 6.10.2008г за яслените.  Peace
 

# 124
  • Мнения: 4 970
Мисля че това ще е от полза http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=341080.0.Това инфо си противоречи с данните  в списъка...

# 125
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Мисля че това ще е от полза http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=341080.0.Това инфо си противоречи с данните  в списъка...

Да...има противоречие, все пак става дума само за първите групи. Когато са налице такива несъответствия и иф е все от форума - да отбелязвам разл варианти newsm78 нещо не ми се струва добре.

# 126
  • Мнения: 4 970
В случая, познавам мамата и мисля че сериозно може да се застане зад думите й.Може да се дадат подобни  по-фрапиращи примери... Thinking

# 127
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Все пак от коя дата 129 ЦДГ работи със сборни групи? С какво може да помогнем?

# 128
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
1 ОДЗ, Възраждане, две сборни групи към 06.10.08г. , без сборни групи от 16.10.08г.   
6 ОДЗ, Надежда (Толстой) -  отворило врати на 15.09.08г.
10 ОДЗ, Мусагеница - две сборни групи към 17.09.08 г., без сборни групи от 13.10.08г.
11 ОДЗ "Мики Маус", Младост 1
17 ОДЗ "Мечо Пух», Младост 1 - сборни групи от ....09.08г., без сборни групи от...10.08г.
18 ОДЗ "Детски свят", Средец - отворило врати на 13.10.08г.
26 ОДЗ, Младост
29 ОДЗ "Слънце", Изток
34 ОДЗ "Брезичка", Дианабад - две сборни групи към 15.09.08 г., без сборни групи от 01.10.08г.
37 ОДЗ "Вълшебство" , Павлово - отворило врати на 15.09.08 г.
38 ОДЗ "Дора Габе", Надежда
40 ОДЗ "Жар птица", Красна поляна
42 ОДЗ "Чайка", Връбница - отворило врати на 06.10.08г.
43 ОДЗ "Талант", Гоце Делчев- сборни групи от 01.10.08 г., без сборни групи от 06.10.08г.
48 ОДЗ "Братя Грим" предстоящ ремонт
49 ОДЗ  "Радост" , Дианабад - частично отворило врати на 08.09.08 г., без сборни групи от 29.09.08 г.
51 ОДЗ  "Щурче", Илинден -  отворило врати на ...
55 ОДЗ "Иглика", Люлин
66 ОДЗ "Елица", Панчарево
73 ОДЗ "Маргарита", Люлин - частично отворило врати на 08.09.08 г.
80 ОДЗ "Приказна калина", Красно село
86 ОДЗ "Асен Босев", Люлин
88 ОДЗ "Детски рай", Искър - частично отворило врати на 01.09.08г., без сборни групи от 22.09.08г.
90 ОДЗ "Веса Паспалеева", Надежда - отворило врати на 29.09.08 г.
95 ОДЗ, Люлин, предстоящ ремонт
120 ОДЗ, Възраждане - отворило врати на 15.09.08 г.,но ремонтът продължава и в момента

12 ЦДГ, Средец - централата отворила врати на 15.09.08 г., филиал на 06.10.08г.
13 ЦДГ "Ябълкова градина", Люлин - частично отворила врати на ....09.08 г., без сборни групи от...10.08г.
53 ЦДГ "Света Троица", Илинден - сборна група от 03.10.08 г., без сборни групи от 08.10.08г.
67 ЦДГ, Красно село
83 ЦДГ "Алиса",  Подуяне, новото крило
85 ЦДГ "Родина", Красно село - сборна група от 06.10.08 г., отворило врати на 13.10.08 г.
87 ЦДГ "Буката", Триадица
92 ЦДГ "Лозичка", Лозенец - отворила врати на ....09.08 г.
93 ЦДГ  "Славейче", Лозенец - отворила врати на 01.10.08 г.
100 ЦДГ "Акад. Пенчо Н. Райков", Оборище - отворила врати 02.10.08 г.
106 ЦДГ "Княгиня Мария-Луиза", Сердика - отворила врати на 06.10.08 г.
113 ЦДГ "Преспа", Средец
115 ЦДГ "Осми март", Надежда  - отворила врати на 08.09.08 г.
117 ЦДГ "Слънце", Подуене - отворила врати на ...
128 ЦДГ "Феникс", Красна поляна - отворила врати на ...
129 ЦДГ "Приказен свят», Стрелбище - отворила врати на ....09.08 г.
133 ЦДГ "Зорница", Изгрев, отворила врати на 01.10.08г.
139 ЦДГ "Панорама", Люлин - една сборна група от 15.09.08 г., без сборни групи от 06.10.08 г.
162 ЦДГ "Вихрогонче", Красно село    
178 ЦДГ "Сребърно копитце",  Младост  
183 ЦДГ "Щастливо детство", Слатина - частично отворила врати на 15.09.08 г., без сборни групи от 01.10.08 г. 

15 ДЗ все още не работят.


 
 



 
[/quote]

# 129
  • Мнения: 1 479
26 ОДЗ "Калина"в Младост няма да отвори врати на 3.11.08.От Община Младост не могат да открият г-н Джонев,за да се побликува информацията в сайта на kg.sofia. Crazy

# 130
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Даа и 29 ОДЗ "Слънце", Изток няма да отвори на 03.11, дори със сборни групи. Новата "евентуална" дата е 13.11. Rolling Eyes


Мисля да направя отделен списък само с неотворилите ДЗ - губят се на общия фон.

# 131
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Списък на детски заведения, неработещи към 30.10.2008г. и такива с предстоящи ремонти

11 ОДЗ "Мики Маус", Младост 1
26 ОДЗ, Младост
29 ОДЗ "Слънце", Изток
38 ОДЗ "Дора Габе", Надежда
40 ОДЗ "Жар птица", Красна поляна
48 ОДЗ "Братя Грим" предстоящ ремонт
55 ОДЗ "Иглика", Люлин
66 ОДЗ "Елица", Панчарево
80 ОДЗ "Приказна калина", Красно село
86 ОДЗ "Асен Босев", Люлин
95 ОДЗ, Люлин, предстоящ ремонт

 
67 ЦДГ, Красно село
83 ЦДГ "Алиса",  Подуяне, новото крило
87 ЦДГ "Буката", Триадица
113 ЦДГ "Преспа", Средец
178 ЦДГ "Сребърно копитце",  Младост 

# 132
Бих искала да се свържа с майки от Пловдив, които искат да / работят заедно за подобряване на условията и повече сигурност за децата им в учебни заведения, детски площадки и на улицата. Дайте ми идеи как да ги намеря!

# 133
  • Мнения: 4 970
Сдружението не се ограничава със София.просто болшинството от членовете ни се намират  в столицата.Имаме членове и в много други градове в Блългария, които биха могли и работят  на местна почва.

# 134
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Бих искала да се свържа с майки от Пловдив, които искат да / работят заедно за подобряване на условията и повече сигурност за децата им в учебни заведения, детски площадки и на улицата. Дайте ми идеи как да ги намеря!

Ох, идеи нямам.
Филибето ми е мъка. Надали тук четящите жени знаят, че Етнографският музей е къщатата на хаджи Аргир.
Дано поколенията разберат защо тази къща не е реституирана.
И дано дъщеря ми ни прости някога това.

# 135
  • Мнения: 4 978
мама от пловдив, опитай да се свържеш с Моли Уизли - тя е от Пловдив и е член на сдружението.
Ако има време и възможност ще помогне.
Ти по-конкретно какви идеи имаш?

# 136
  • Мнения: 4 970
Бих искала да се свържа с майки от Пловдив, които искат да / работят заедно за подобряване на условията и повече сигурност за децата им в учебни заведения, детски площадки и на улицата. Дайте ми идеи как да ги намеря!

Ох, идеи нямам.
Филибето ми е мъка. Надали тук четящите жени знаят, че Етнографският музей е къщатата на хаджи Аргир.
Дано поколенията разберат защо тази къща не е реституирана.
И дано дъщеря ми ни прости някога това.

ooooh!Това какво общо има с  темата "ремонти....." newsm78

Ина, посоченото име вече не е член на сдружението, и моля те, друг път не се изказвай с подобни препоръки.


# 137
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Бих искала да се свържа с майки от Пловдив, които искат да / работят заедно за подобряване на условията и повече сигурност за децата им в учебни заведения, детски площадки и на улицата. Дайте ми идеи как да ги намеря!

Ох, идеи нямам.
Филибето ми е мъка. Надали тук четящите жени знаят, че Етнографският музей е къщатата на хаджи Аргир.
Дано поколенията разберат защо тази къща не е реституирана.
И дано дъщеря ми ни прости някога това.

ooooh!Това какво общо има с  темата "ремонти....." newsm78
/

Ремонтира се Нещо съществуващо. Не е ДЗ, но ако модераторите спазват правилата, горната полемика няма да е налична скоро.
Анна, що нещо те дращи.....бе....

# 138
  • Мнения: 4 978
Ина, посоченото име вече не е член на сдружението, и моля те, друг път не се изказвай с подобни препоръки.

Не знаех, Гери друго ми каза. Изяснете се  Peace
Освен това няма нищо лошо от такъв контакт.

# 139
  • Мнения: 4 978
Първата сглобяема детска градина в София готова до края на декември
Общината ще строи детски градини за по 150-200 деца
от Ангел Богданов | 15:50   

Първата детска градина от модулен тип, която се изгражда в кв. "Казичене", ще е готова до края на годината, съобщи заместник-кметът по строителство, инвестиции и контрол Ирина Савина. По проект сградата ще е двуетажна, с капацитет за 50 деца и ще струва около 1 млн. лева. Първоначално обявеният срок за завършването й беше август. "Няма голям интерес за строеж на такива градини. Има фирми, предлагат проекти и скици, но когато дойде време да участват в конкурс, се оттеглят", каза Савина.

Идеята "модулна детска градина" дойде като спасителен вариант заради недостига на места в детските градини в столицата. По последни данни над 3000 деца остават извън детските заведения т.г.

Ирина Савина допълни, че в средата на следващата година трябва да са готови още четири градини от модулен тип в Овча купел, Възраждане, Връбница и Световрачане. Предстои от дирекция "Архитектура и градоустройство" да издадат строителни разрешителни. Общо в тези градини ще влязат около 400 деца.

В районите "Красно село", "Илинден" и "Подуене" ще се строят детски градини за по 150-200 деца. В десети микрорайон на "Люлин" в момента се изгражда подобна голяма градина. Като цяло общината има осигурени 11 терена за строителството на нови детски градини в районите "Сердика", "Лозенец", "Илинден", "Връбница", "Нови Искър", "Банкя", две - в район "Триадица", и три във "Витоша". 

 

# 140
  • Мнения: 1 479
26 ОДЗ "Калина"в Младост няма да отвори врати на 3.11.08.От Община Младост не могат да открият г-н Джонев,за да се побликува информацията в сайта на kg.sofia. Crazy
Няма да бьдат готови и на 17.11.08. CrazyА 11-то ОДЗ "Мики Маус" си работи,но с неприключени ремонти.

# 141
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
1 ОДЗ, Възраждане, две сборни групи към 06.10.08г. , без сборни групи от 16.10.08г.   
6 ОДЗ, Надежда (Толстой) -  отворило врати на 15.09.08г.
10 ОДЗ, Мусагеница - две сборни групи към 17.09.08 г., без сборни групи от 13.10.08г.
11 ОДЗ "Мики Маус", Младост 1 - отворило врати на...., но с неприключил ремонт
17 ОДЗ "Мечо Пух», Младост 1 - сборни групи от ....09.08г., без сборни групи от...10.08г.
18 ОДЗ "Детски свят", Средец - отворило врати на 13.10.08г.
26 ОДЗ, Младост
29 ОДЗ "Слънце", Изток - отворило врати на 17.11.2008г.
34 ОДЗ "Брезичка", Дианабад - две сборни групи към 15.09.08 г., без сборни групи от 01.10.08г.
37 ОДЗ "Вълшебство" , Павлово - отворило врати на 15.09.08 г.
38 ОДЗ "Дора Габе", Надежда
40 ОДЗ "Жар птица", Красна поляна
42 ОДЗ "Чайка", Връбница - отворило врати на 06.10.08г.
43 ОДЗ "Талант", Гоце Делчев- сборни групи от 01.10.08 г., без сборни групи от 06.10.08г.
48 ОДЗ "Братя Грим" предстоящ ремонт, без сборни групи от 13.11.2008г.???
49 ОДЗ  "Радост" , Дианабад - частично отворило врати на 08.09.08 г., без сборни групи от 29.09.08 г.
51 ОДЗ  "Щурче", Илинден -  отворило врати на ...
55 ОДЗ "Иглика", Люлин
66 ОДЗ "Елица", Панчарево
73 ОДЗ "Маргарита", Люлин - частично отворило врати на 08.09.08 г.
80 ОДЗ "Приказна калина", Красно село
86 ОДЗ "Асен Босев", Люлин
88 ОДЗ "Детски рай", Искър - частично отворило врати на 01.09.08г., без сборни групи от 22.09.08г.
90 ОДЗ "Веса Паспалеева", Надежда - отворило врати на 29.09.08 г.
95 ОДЗ, Люлин, предстоящ ремонт
120 ОДЗ, Възраждане - отворило врати на 15.09.08 г.,но ремонтът продължава и в момента

12 ЦДГ, Средец - централата отворила врати на 15.09.08 г., филиал на 06.10.08г.
13 ЦДГ "Ябълкова градина", Люлин - частично отворила врати на ....09.08 г., без сборни групи от...10.08г.
53 ЦДГ "Света Троица", Илинден - сборна група от 03.10.08 г., без сборни групи от 08.10.08г.
67 ЦДГ, Красно село
83 ЦДГ "Алиса",  Подуяне, новото крило
85 ЦДГ "Родина", Красно село - сборна група от 06.10.08 г., отворило врати на 13.10.08 г.
87 ЦДГ "Буката", Триадица
92 ЦДГ "Лозичка", Лозенец - отворила врати на ....09.08 г.
93 ЦДГ  "Славейче", Лозенец - отворила врати на 01.10.08 г.
100 ЦДГ "Акад. Пенчо Н. Райков", Оборище - отворила врати 02.10.08 г.
106 ЦДГ "Княгиня Мария-Луиза", Сердика - отворила врати на 06.10.08 г.
113 ЦДГ "Преспа", Средец
115 ЦДГ "Осми март", Надежда  - отворила врати на 08.09.08 г.
117 ЦДГ "Слънце", Подуене - отворила врати на ...
128 ЦДГ "Феникс", Красна поляна - отворила врати на ...
129 ЦДГ "Приказен свят», Стрелбище - отворила врати на ....09.08 г.
133 ЦДГ "Зорница", Изгрев, отворила врати на 01.10.08г.
139 ЦДГ "Панорама", Люлин - една сборна група от 15.09.08 г., без сборни групи от 06.10.08 г.
162 ЦДГ "Вихрогонче", Красно село    
178 ЦДГ "Сребърно копитце",  Младост  
183 ЦДГ "Щастливо детство", Слатина - частично отворила врати на 15.09.08 г., без сборни групи от 01.10.08 г. 

# 142
  • Мнения: 24
Здравейте! Давам инфо за 26-то ОДЗ, което имам лично от директорката, говорих с нея по тел-а.

Детската градина е ремонтирана и подредена, чака се само разрешителното за работа от служба РИОКОЗ. Самата госпожа не се ангажира с точна дата, но каза, че до седмица разчита на започване на работа. Извинява се за причиненото неудобство и забавяне, но последно в кухненското им помещение беше избила водосточна тръба и майсторите работеха по отстраняване на въпросната повреда. Другото е, че родители/настойници, които са подали заявление за записване на децата си и са оставили телефон за връзка, могат да очакват обаждане за предстояща родителска среща, на която ще бъдат дадени допълнителни уточнения. Всички останали могат да разчита на инфо от сайта за детските градини (информационната система), което ще бъде подадено от директорката.
Това е, дано ви е полезно!

# 143
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Утре сутрин започвам прозвъняване на ДЗ.

# 144
  • Мнения: 370
здравейте,моето дете е в 83та ЦДГ"АЛИСА".принципно аз съм много доволна от детската градина и от персонала.до колкото знам новата сграда,която построиха към детската градина,беше готова август месец.напълно завършена отвън и от вътре.до 15 септемви мисля и парното беше свързано.децата бяха пуснати в сградата около 1ви октомври и по-късно беше посетена от г-н Бойко Борисов.в момента несъм запозната да се извършват там ремонтни дейности,защото май вече няма какво.на нашата група в началото на октомври смениха гардеробчетата и спалните комплекти от ,което децата са много доволни./това е за старата сграда/.използват се и двете,защото капацитета и на двете е за по 100 деца, и са ги разпределили.доколкото аз знам,не се е налагало децата да са подложени на тормоз поради течаща ремонтна дейност.затова казвам,че аз лично съм много доволна от организацията в детската градина и от персонала.а за детската кухня и ремонта там,немога да ви кажа нищо,защото моето дете,тръгнана градина ,след ваканцията,и кухнята вече беше ремонтирана.

# 145
  • София
  • Мнения: 6 260
ivafara,     bouquet !

# 146
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Сия, още веднъж БЛАГООДААРЯ за всичко, знаеш какво!  bouquet  bouquet  bouquet

не стига, че точно днес слоб ми е трудно да стигна до форума, ами и блокаж отвреме-навреме, май бързам с палчетата!

# 147
  • Мнения: 172
Днес минах покрай 81 ОДЗ и там едното крило го ремонтираха. Извинявайте малко късно, ама...

# 148
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Днес минах покрай 81 ОДЗ и там едното крило го ремонтираха. Извинявайте малко късно, ама...

Не е късно, благодаря - утре със СО ше си мешаме капите по темата.

# 149
  • Мнения: 1 479
На 03.11.новото ОДЗ 26 отвори врати и приема вече деца.Градината е направена супер! newsm20

# 150
  • София
  • Мнения: 2 708
За инфо:

Разходите за строителство на ДГ по бюджет за 2008г. - http://www.sofia.bg/pictss/buidjet08/kapital/1.detskiZAVEDENIAPO … sdvr2007-2008.xls

Реално ето тук може да видите разходваните средства за строителство на ДГ през 2008 г. - http://www.sofia.bg/pictss/otchet_buidjet08/5%201%20%D0%9F%D0%90 … 1=12=08%D0%B3.xls

И тези, които са определени по бюджет за 2009г. - http://www.sofia.bg/pictss/buidjet09/prilogenie%203.1.xls

# 151
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Да побутна темата.
СНБМ сме уведомени от СО, че през 2009г. процедурите по обществени поръчки за ремонт на ДЗ ще се осъществяват от отделните райони. Към настоящия момент, до бр.40 на ДВ не е публикувана нито една покана за участие...

# 152
  • Мнения: 1 119
В нашата градина имаше Частно у-ще в 1/2 от сградата. Обаче помещението е в окаяно състояние, спукана тръба, новоднено вътре, счупени прозорци- отвън с просто око се вижда как е. Дворът, в частта си, която  е било стопаниван от ЧУ също е в меко казано окаяно състояние. За целта- общината е отпуснала сумата от 300 000 лв. Силно се съмнявам, че условията септември  в тази част от градината ще отговарят на изискванията. Как така се отпускат сумите без предварителна оценка на състоянието?

# 153
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Още по-интересно е кога би приключил подобен ремонт, след като до този момент няма процедури за избор на изпълнители.

За съжаление на въпроса с недостатъчните средства предполагам отговор от рода на "...във вр с кризата, свития бюджет, предвиден за този род дейности..."

# 154
  • Мнения: 1 119
И знаете ли какви са перспективите след такива ремонти. Подобни на тези При нас. Ще ги напиша подробно защато мисля, че това ще стане масово /дано греша/.
Много мухъл в една от групите- РИОКОЗ заплашва, че следващото предписание ще е затваряне на помещението, където е точно нашата група за късмет. Директорите с извити ръце- единстеният изход- разпределяме децата по другите групи и чакаме да отпуснат пари за ремонт smile3516. И като чакаме чакаме, ние родителите ще тр да направим нещо- нали.

Иначе, ние въвеждаме постепенно здравословното хранене, ама на фона на цялата картинка- хич не се връзва  chef

# 155
  • Мнения: 4 970
http://www.focus-news.net/?id=n1195954 Тук има малко инфо за планирани ремонти и подобрения

# 156
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
В сайта за градините вече има за четене в секцията за ремонти. Ето линка от там:
Решение 302 на Столичния общински съвет от 30.04.2009 г. за осиг … ведения през 2009

# 157
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
В сайта за градините вече има за четене в секцията за ремонти. Ето линка от там:
Решение 302 на Столичния общински съвет от 30.04.2009 г. за осиг … ведения през 2009

Четох го преди няколко дни. ОК за иф, но проблемът с процедурите, по-точно липсата на такива Grinning, си стои.

# 158
# 159
  • Мнения: 84
Мили мами, нали знаете, че все някой трябва да пере пари в тази държава.Те нали си пращат децата в частни училища, кого го интересува твоето дете?  В нашия малък град също ремонтират ДЗ. Само че, за едната парите свършили и ремонта недовършен. Ами сега...? Искат пари от родители. Това честно ли е? Вече се замислям дали да остана в БГ при такова немърливо отношение на политици към обществото, което плаща непосилни данъци. И с тая криза все политиците се оплакват. Ами ние можем ли кажем "Ми криза няма да си плащам данъците, осигуровките и т.н...." Безобразие по път и над път

# 160
  • Мнения: 4 978
В рубрика "Новини" има съобщение, че на 16-ти, утре, от 10 до 12 ч., в подфорум "Нашите деца", Ирина Савина - зам кмет СО, ще отговаря на въпроси, свързани с ремонтите и строителството на дз  Peace

# 161
  • Мнения: 1 119

В сайта за градините вече има за четене в секцията за ремонти. Ето линка от там:
Решение 302 на Столичния общински съвет от 30.04.2009 г. за осиг … ведения през 2009


Днес разбрах, че ремонтните работи в нашето 34 ОДЗ, което е и в горния документ са преустановени веднага след изборите. Вече почти месец нещата са в застой.

# 162
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498

В сайта за градините вече има за четене в секцията за ремонти. Ето линка от там:
Решение 302 на Столичния общински съвет от 30.04.2009 г. за осиг … ведения през 2009


Днес разбрах, че ремонтните работи в нашето 34 ОДЗ, което е и в горния документ са преустановени веднага след изборите. Вече почти месец нещата са в застой.


Фани, какво точно ремонтират сега преди зимата, дай малко повече иф

# 163
  • Мнения: 1 119
Направиха външна изолация и смяна на дограма- изглежда сякаш отвън вече няма какво да се прави. Но вътре не е пипано.

# 164
  • Мнения: 1 517
А някой изказа ли някакви преположения защо?

# 165
  • София
  • Мнения: 9 517

В сайта за градините вече има за четене в секцията за ремонти. Ето линка от там:
Решение 302 на Столичния общински съвет от 30.04.2009 г. за осиг … ведения през 2009


Днес разбрах, че ремонтните работи в нашето 34 ОДЗ, което е и в горния документ са преустановени веднага след изборите. Вече почти месец нещата са в застой.

Не само са в застой, ами изобщо няма да го пуснат това крило - къде може да се пита или да се оплачем, защо е така?

# 166
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498

В сайта за градините вече има за четене в секцията за ремонти. Ето линка от там:
Решение 302 на Столичния общински съвет от 30.04.2009 г. за осиг … ведения през 2009


Днес разбрах, че ремонтните работи в нашето 34 ОДЗ, което е и в горния документ са преустановени веднага след изборите. Вече почти месец нещата са в застой.

Не само са в застой, ами изобщо няма да го пуснат това крило - къде може да се пита или да се оплачем, защо е така?

На работна група при дирекция "Образование" на СО ни уведомиха, че не са спазени някакви изисквания за земетръс и е необходимо допълнително проектиране.

# 167
  • Мнения: 1 119

В сайта за градините вече има за четене в секцията за ремонти. Ето линка от там:
Решение 302 на Столичния общински съвет от 30.04.2009 г. за осиг … ведения през 2009


Днес разбрах, че ремонтните работи в нашето 34 ОДЗ, което е и в горния документ са преустановени веднага след изборите. Вече почти месец нещата са в застой.

Не само са в застой, ами изобщо няма да го пуснат това крило - къде може да се пита или да се оплачем, защо е така?

На работна група при дирекция "Образование" на СО ни уведомиха, че не са спазени някакви изисквания за земетръс и е необходимо допълнително проектиране.


34 ОДЗ подновиха ремонтните дейности и от септември ще има нови групи Grinning

# 168
  • Мнения: 1 178
Здравейте!

Не зная дали сте коментирали бившето ОДЗ № 27, което се намира в жк. „Сердика”, ул. „Гюешево”, срещу Бизнес център Сердика- бившия Обувен завод.
Градината е построена 1985 година, с голяма кухня, салон, даже имаше и басейнче на двора. Не зная точно колко е капацитета, но съдейки по сградата, разпределението е за  6 групи. Градината функционираше до към 2002 година (по спомени), след това изведнъж опустя и след около година вместо деца започнаха да се виждат млади хора, главно момчета със синдрома на Даун. 

 Центърът бе преимеуван няколко пъти, но в момента името е Дневен център за възрастни хора  с  ментални увреждания „Света Марина”.  Пише, че е с капацитет 60 души, но реално не се ползва цялата сграда, клиентите на центъра са най-много 20-ина, и ми се вижда повече от странно и нелогично, при този дефицит на места и тази съществуваща добра база, сградата да не се ползва за детска градина, за каквато е и пригодена.
Миналата година, с бурни овации и присъствие на ББ, центърът  бе открит и бе обявено, че е направен ремонт на двора за 200 хил. лв.
Елате да видите на какво прилича сега... Поредните добре усвоени пари. ooooh!





 

# 169
  • Мнения: 753
http://kg.sofia.bg/tmp/c_f17173.pdf
тук пише, че в об.Красно село в 80 ОДЗ са правили ремонт на съблекалните към плувния басеин, а плувен басеин няма newsm78

Общи условия

Активация на акаунт