Папагали

  • 129 604
  • 846
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 657
Да ви се оплача.Гери започна да оплешивява и не знаем каква е причината.Водих го на ветиринар но ще чакаме резултат да не е някаква гъбичка.Всички са болни в къще.А Гери изглежда много гол и децата ги е страх да не настине.Летателните пера,около вратът и човката перата ги няма.Ветиринаря ни даде някакво мазило да го мажем на оплешивените места и да се надява ме че не е гъбички.

Миличка,и Жоки оплешивява-но сега им е сезона за линеенето,да не е от това?
надявам се това да е причината Praynig

# 61
  • Мнения: 3 782
marka_74, дано се оправи и аз знам,че точно сега са податливи.
Успех  Hug

# 62
  • Мнения: 2 467
marka_74, някъде из папагалските форуми бях чела за оплешивяване поради липса на витамини или неправилно хранене.
Дано се оправи пилето  Praynig

# 63
  • Мнения: 113
Излязоха резултатите на Гери.Има си някаква гъбична инфекция  който сега ще лекува ме с антибиотични пасти и мазила.Ветиринаря се надява бързо да му мине и да му израснат нови пера.До сега Гери не е имал проблеми.Имаме го от 6 год.Ветиринаря има съмнение че се е заразил от храната която сме му купили и сега изследва проби от тях.

# 64
  • Мнения: 2 657
 Cryужас...тъкмо мислех да питам как е и какво става...
Дано се оправи,на мен ми стана много мъчно за папагалчо...
Каква храна му взимате,от коя се съмнява ветеринаря?

# 65
  • Мнения: 113
Синовете са купили някаква нова храна за папагали.За нея ветеринаря казва че е била пълна с развалени и мухлясали семена.Вървим или по-точно летим към оздравяване.Спряха да падат пера .Гери се разхожда из къщи и да си призная харесва ми да не лети наоколо и да плаши хлапетата който идват на гости.А и мога да си пазя бирата по лесно.ха-ха-ха.

# 66
  • Мнения: 2 657
бравоооо,ще се оправи  Peace
относно храната,аз винаги я проверявам като отворя и я разглеждам много обстойно,точно поради тази причина Peace

# 67
  • Мнения: 2 657
как са папгалите???
темата ни замря Hug

# 68
  • Мнения: 3 050
Здравейте, не знаех че има такава тема. Аз съм собственичка на Корела мъжка, взехме го на три месеца, вече  е почти на 6 месеца. Свикна с нас, започна да излиза сам от клетката, сам и влиза когато огладнее. Обича да яде много солети. Като че ли вече си произнася името Кико. По-натам може да пусна негови снимки. Много сивкнахме с него.
Ще се радвам темата да се раздвижи и да си споделяме повече за нашите любимци.

Ние имаме женска Корелка - вече е на поне 5 години. Но е голяма `мадама` -мн. обича да хапва и си има собствен характер-прави каквото си иска Simple Smile

# 69
  • Мнения: 2 657
Добре дошла при нас Hug

# 70
  • Мнения: 20
Здравейте и от мен newsm68 Много готина темичка  Grinning и аз си имам 1 зелен александър - Коко. Голям шматарок е и много обича чипс  Laughing

# 71
  • Мнения: 20
Някой има ли представа кога трябва да се проличи дали е мъж или жена  newsm78  Grinning

# 72
  • Мнения: 100
Да се включа и аз в темата директно с въпрос.   Simple Smile  И ние си имаме жако, което не ми дава сърце да затворя в клетката и седи през цялото време извън нея. И по този повод вече е издълбал две дупки на дивана,  изял е горната част на един офис стол и горната част на вратите. Но не мога да му се сърдя - нали трябва нещо да дъвче.
Наскоро гледах в интернет някакви клетки, които не са точно клетки а основа, нагоре пръчка от която излизат други пръчки - нещо като имитация на дърво. Да се катери, да си дъвче и да се забавлява. Мисълта ми е, някой виждал ли е да ги продават някъде в България?

# 73
  • София
  • Мнения: 265
yoannabg, можеш ли да покажеш линк? Много интересно звучи, не съм виждала подобно нещо в БГ.

# 74
  • Мнения: 2 467
Защо трябва да е "нещо като имитация на дърво", като може да е дърво Simple Smile
На нашия "звер" (напоследък така се е разхапал, че звер точно му подхожда) в клетката вместо кацалки, му сложихме дървен клон с разклонения. Хем си седи на него, хем си точи клюна и ноктите (на пластмасова кацалка е невъзможно), хем кълве и си изкарва яда на него  Mr. Green Доста го е нагризал, но има мноооогооо до прегризване  Laughing

Имаме и канари. Сега им подготвяме по-голяма волиера и в нея също за кацалки мушнахме един голям клон.
Разходете се в гората и ще намерите много подходящи. По-добре е да е изсъхнало дървото.

Нашите клони са хванати за клетката, но без клетка предполагам в кръстачка за елха може да се напъха каквато височина и широчина клон искате. Отдолу се подлага подходяща по размер тавичка и воала Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт