изтичане на секрет от гърдите

  • 12 321
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 174
Да, коластра е това и зная, че е нормално, ама си мислех или по-точно си спомням от прочетено, че по-късно се случва. Аз нямах това "щастие" и по време на бременността (после раждането вече постоянно бях с подплънките). Wink

# 16
  • Мнения: 2 803
Мисля че е нормално, аз след три години все още имам по капка две.
Peace

# 17
  • Мнения: 31
Нямаш повод за тревоги, това е съвсем нормално. Ето на мен какво ми се случи - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=320884.msg8359809#msg8359809 и получих много полезен съвет от hedra. В кърмаческия форум ще намериш и друга полезна информация.

Поздрави и бъди спокойна и здрава!

# 18
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
 Wink 


Нормално си е  Hug



п.п. Carolina Herrera Heart Eyes любимия ми парфУм

# 19
  • Мнения: 9 973
 Crazy корастра

# 20
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Течеше доста от 5тия месец нататък, особено нощем. Сутрин редовно ставах с мокра нощница отпред Crazy
Но за съжаление, не е гаранция за много кърма после, поне при мен не беше.

# 21
  • София
  • Мнения: 137
Аз съм в 26 г.с., а тези капки при мен започнаха да се образуват около 4 месец! И се чудех, дали това е добър знак, и че ще имам кърма, защото много държа да кърмя  Praynig

# 22
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз съм в 26 г.с., а тези капки при мен започнаха да се образуват около 4 месец! И се чудех, дали това е добър знак, и че ще имам кърма, защото много държа да кърмя  Praynig
Означава, че каналите са много и са проходими. За количество и качество на кърма, за съжаление, не е гаранция. Явно си зависи и от други неща.

# 23
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз съм в 26 г.с., а тези капки при мен започнаха да се образуват около 4 месец! И се чудех, дали това е добър знак, и че ще имам кърма, защото много държа да кърмя  Praynig
Означава, че гърдите ти са чудесно подготвени и всичко в тялото ти функционира нормално - същото е и за момичетата, които не наблюдават спонтанно изтичане, но имат обичайните промени (болезненост в първите месеци; втвърдяване на гърдите пак тогава; увеличаване на размера - това обикновено не се забелязва много при майките с голям бюст; видими сини вени и потъмняване на ареолите). Това означава, че ако знаеш как да подходиш за правилно установяване и добра организация на кърменето, търсиш помощ от запознати с кърменето хора веднага при възникнал проблем и имаш мотивацията и желанието (а ти ги имаш) ще успееш да се справиш и да кърмиш колкото искате с бебето Hug Библиотеката на кърмаческия форум ще те ориентира за това как да започнете правилно Grinning
При здрава майка некачествена кърма НЯМА. Има проблеми с начина на сучене, заради което бебето не получава достатъчно кърма и не стимулира гърдите; проблеми с организацията на кърмене, които пречат да се стимулират гърдите достатъчно често или сериозни здравословни проблеми при майката - но не и некачествена кърма.

# 24
  • Мнения: 350
Имах секрет от гърдите още преди да забременея  Mr. Green Гениколожката каза, че се дължи на високото ниво на пролактина с което се борех, за да забременея.
С първата бременност си имах коластра през цялото време, сега с втората просто кърмата не е преставала, но сега пак придоби цвета на коластрата (по-гъсто и по-тъмно жълто на цвят)

При мен изтича само при по-силно притискане, а не на собствено "ход"  Mr. Green

Последна редакция: ср, 10 сеп 2008, 14:20 от Egisihora

# 25
  • Мнения: 799
След Хедра човек няма какво да каже  Mr. Green Peace

И аз щях да напиша, че от кърмаческия знам, че това означава, че каналите се "изчистват" по този начин.

Първият път имах много коластра по време на бремеността, достатъчно кърма след раждането и най-вече засилено изтичане на кърма от гърдата, от която не кърмя (ама как го обясних...  ooooh!). Бу и Хедра тогава ми казаха, че са ми много "широки" каналите и затова се получавало така. А пък това от своя страна е страшна далавера, защото изтичащото количество събирах в колектори за кърма (по около 30-50 мл. на кърмене), замразявах я, с което си осигурих страхотен запас за случаите, когато се налагаше да излизам, да бъркам първите каши и т.н. Факт е, че един месец след като спрях да кърмя (и започнах да пуша  Whistling), Маги продължаваше да пие кърма  Peace

Сега ми е по-малко коластрата, но се надявам, че просто каналите ми нямат нужда от "изчистване". Дано да е така, де, че цеденето е много досадна работа  Sick

# 26
  • Мнения: 3 929
Да, нормално е.

# 27
  • Мнения: 492
Нормално е  - това е коластра. При мен започна да капе по малко към 8-я месец.

# 28
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
най-вече засилено изтичане на кърма от гърдата, от която не кърмя (ама как го обясних...  ooooh!). Бу и Хедра тогава ми казаха, че са ми много "широки" каналите
Това, с изтичането на кърма от "некърмещата" в момента гърда го имаше и при мен. Наистина ли се дължи на широки канали?Търсих тогава да прочета нещо по този въпрос, че на всяко кърмене мокрех по 2-3 кърпи от другата гърда ooooh! Но твоя опит е доста добър, не се бях сетила да събирам изтичащата кърма.

# 29
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не, не се дължи на широки канали Laughing Дължи се просто на това, че рефлексът за потичане се задейства едновременно и в двете гърди и в първите седмици и месеци при повечето жени има спонтанно изтичане на мляко от некърмещата в момента гърда. Това постепенно престава с времето - неясно точно по каква схема.
Широки канали и тесни канали са ужасно относителни неща - щом млякото тече, значи каналите са каквито трябва. И няма такъв филм като `отпушване на канали` в първите дни - те са си отпушени, просто изтичането на кърма може да се блокира от силно препълване, особено ако самата ареола е ужасно твърда. Омекотяване на ареолата със специфичен масаж помага много повече от прословутото яко стискане за `отпушване` - и в добавка не боли Laughing

Общи условия

Активация на акаунт