АПРИЛчето в количката лудее, а мама в магазините щурее

  • 17 155
  • 314
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 534
Приветтт и от нас
Четит рожден ден на Йоана !

eva_merryи аз всеки път когато чета такива неша настръхвам и се сещам за моето раждаме  Grinning
Буренчеи ние от няколко дена сме така само пищим ,но не постоянно ами когато и е на кеф и най вече сутрин

# 16
  • Мнения: 354
без мен накъде, а  Shocked

Честито на Милени за радостта!
(и ако има други пропуснати празнуващи)

# 17
  • Мнения: 2 531
Привет и от мен, най после ми остана време за компа  ooooh!
Милена1976 на мен ми казаха че кашата се дава за 2-3 дни и почти няма реакции от нея! / нещо като 40-90-140гр/ . Аз обаче все още не мога да дам такива количества ooooh! Е поне пюрето го докарахме до към 100 гр / не всеки ден/ а за сега следобет давам пл. пюре по малко!
Я кажете каква каша давате, че аз съм взела елда на ХИП , дето хич не се котира ?!!
eva_merry много слако разказче, напомня ми за моето раждане / макар и не толкова естествено/ Wink  А за запушените каналчета - пиеш ли лецитин?

# 18
  • Мнения: 200
МОмичета дайте идеи как да консервирам тиква и моркови за зимата- намерихме си домашни, хубави, ама как да  ги обработя преди да ги замразя във фризера? Или сурови директно или да ги варя, как е най-добре? Дайте идеи вие как го правите?

Утре ще звъня на педи , днес ми отказа и картоф и чушка, домашно направени, а онзи ден чушката се скъса да я смуче и да я облизва  newsm78

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 99
Здравейте мамчета Simple Smile

Ева-мери, разказът беше наистина разтърсващ! Много миличко ми стана Heart Eyes
Иначе и ние крещим много и издаваме такива гърлени звуци като при гаргара ooooh!

Мирка, морковите мисля, че можеш да ги бланшираш и така да ги замразиш, ама за тиквата не знам. Обаче ако ги замразиш сурови почти съм сигурна, че като ги размразиш после ще се скапят. При линковете горе има рецепти за приготвяне на домашни пюрета и там пишише,  че пюрето може да се замрази в бурканчета или формички за лед, ама не съм сигурна за колко дълго могат да се съхраняват така newsm78

Айде отивам да гледам Бай Брадър

Честито на Йоанка на Миленни и на другите празнуващи  bouquet

# 20
  • Мнения: 2 531
МОмичета дайте идеи как да консервирам тиква и моркови за зимата- намерихме си домашни, хубави, ама как да  ги обработя преди да ги замразя във фризера? Или сурови директно или да ги варя, как е най-добре? Дайте идеи вие как го правите?

Варинтите са два. 1- замразени в суров вид , нарязани на кубчета. и 2- сварени и пюрирани и така ги замразяваш или затваряш в буркачета като консерва! Hug

# 21
  • Мнения: 121
Здравейте момичета!  Heart Eyes Радвам се че ви хареса новата темичка  Hug Laughing
АкварелчеEmbarassed не съм видяла твоите заглавия- извинявам се мнооого   Embarassed Embarassed  bouquet Hug Сега ги поместих, благодаря ти! Peace
Дороти!  bouquet
Нана много си смела- стахотна си!  Hug

А тая вечер да ви кажа- бяхме на площада със Стефко и гледаахме зарята и той много се впечатли, малко се постресна, но не е плакал  Naughty Laughing Държа се мъжки. Joy Joy
Утре ще ви разказвам пък къде се бях потулила вчера, че сега няма време, а и снимки ще има.   
Wink

# 22
  • Мнения: 139
Момичета здравейте и от нас!  bouquet
Какво става тези дни във форума-все едно бомба е паднала #CrazyКъде сте всички
Мире пробва ли с тиква с картоф или морков с картоф? Или пробвай само с тиква-тя е и зеленчук! Успех и не се притеснявай! Ако въпреки това Габи  не иска по-добре спри малко-за да не получи негативно отношение към храненето!
Ние днес си купихме столче за хранене http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/3557! Много съм доволна-невероятно е Hug Купих и космонавтче и то за 30 лв вместо за 120 Heart Eyes И страхотна зимна шапка Peace
Хиксита темата е много свежа и сладка Hug
Ева мери направо ми потекоха сълзи докато четях историята

# 23
  • Мнения: 479
Привет, момичета!

Не помня вече откога не съм писала и чела... Днес се включвам, защото имам повод да почерпя - Марта става на 6м. (а и зверовете току-що заспаха, ама трябва да побързам, че Марта спи 20 мин. и ще се ококори; бързо се наспива детето).
Откакто сме си в Софиа, нямам минутка свободна, а И Теди тръгна на училище преди седмица, та имахме вълнения около първия учебен ден...
Сега малко отчет - ние вече от няколко дена заменихме обедното хранене със зеленчуково пюре. Когато им се мръщосва нещо и не ги одобрява, Марта прави "бррм" с уста и целите се омазваме от глава до пети. А освен това иска сама да държи лъжицата. Започна да казва "ма-ма-ма" или "ам-ам-ам", не знам точно, но повече ми прилича на "ма-ма"  Laughing. Ние столче за хранене няма да купуваме, ще ползваме старото от батко Теди, което си е съвсем запазено.
..........
Даааа, не можах да довърша, защото бебка междувременно се събуди... И ето дописвам сега.
Имах въпрос: вашите бебета изхождат ли се зелено? Марта от известно време все зелени акита изхожда. И още: колко време след като започнахте да давате пюренца въведохте кашите?
Ние засега не сме се теглили, затова мерки и теглилки ще дам по-нататък.
Видях, че е имало среща с бебоци. Прекрасни сте! Дано следващата среща не я проспя отново  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 139
Тодоран ние от 1 месец акаме в зелено! Каша въведох след 20 дни след пюрето[/color
Вени б опитай с банановата на Хумана,а аз днес взех слънчо-дано е хубава #Crazy
Мире космонавтчето го взех от този магазин на Пиротска-много е хубав Peace

# 25
  • Мнения: 200
Вени мерси за отговора   bouquet

Хикси  въобще няма за какво да се извиняваш, аз не се сърдя. Не съм от тези дето ако не ми отговорят на въпроса или ако не ми четат мненията (никой не е и длъжен  Laughing) да се сърдя.  Stop Hug CrazyHug Аз нали пак си ги показах Wink  Peace

Янче браво, дай снимка да видим космонавтчето, и аз зърнах че има последния път, ама не ги разгледах, сега се глася в четвъртък да ходя до там. Наистина много готино магазинче е Wink Столчето е супер свежо, мн красиви цветя, със здраве да си го ползвате  Hug

Тодоранче, много целувки на Мартичка  Hug Какво ли е да чуеш "ма-ма"  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 534
Привет момичета айде и ние днес да почерпим ставаме на цели 5 месеца   Габи пораства ,,,

# 27
  • Мнения: 6 713
Здравейте и от нас!
Ние сме болни.... Пак.... Уфффф Confused Confused Confused Лидия е с хрема, не може да заспи, аз също едвам дишам! Как се насадихме само! ooooh! ooooh!

Честити месечинки на всички празнуващи! newsm18 Tada newsm18 dance dazzler1 dance
Миленни, честита ти рожденничка! Много да те радва! Hug
Миленая, добре си се разтоварила на сватбата!  Hug Съгласна съм напълно за моловете - не може да се намери нищо хубаво там!
Буренче, и ние пищим, та се късеме! Голяма врява Laughing Също и звуци като гаргара издаваме! Laughing
Аквариел, и Лидия един ден яде пюре, на другия хич не иска! Не се тревожи! Hug
Нана, стискам палци да се оправиш бързо! Praynig За историята ти със системата Confused
Вени, досега само оризова каша съм давала. Трябва да се замисля и за друга Thinking
Тодоран, аз давах пюрета 1-2 седмици и после въведох и каша. Peace

# 28
  • Мнения: 121
m_a_g_i_vs, честита месечинка на Габка!   bouquet   bouquet  bouquet
Тенкю за седнощният пир! Laughing Hug

Акварелче сега се сетих да ти кажа какво е мнението ми отосно зеленчуците и тяхното съхранение във фризера...  Laughing Колкото повече мисля все повече се убеждавам, че най сигурния и лесен начин е да се почистят, сварят и пасират, след което да се насипят в желаните съдчета за замразяване  Peace Аз залагам твърдо на формичките за лед- така е най-удобно и практично според мен  thumbsup Не ми се ще да изпадна в неловкото положение, когато ще извадя някой несварен замразен зеленчук и той вземе, че се разкапе...  Sick

Лурдес веднагамагически /както казва Емма  Laughing/ да оздравявате и забранявам всякакви разболявания повече от ваша страна, амаха значи!
Hug

Олеее и на Стефан носа е пълен със сополи  Sickгоркия не е спал, че и аз покрай него.... smile3507
Казвайте как се лекувате. Днес май ще се ходи при доки.
  smile3506

# 29
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Добро утро,

хремата я лекувам само със Стеримар и осцилококциум (ама това последното има смисъл да се дава още в началото). Невенка беше хремавичка миналата седмица, прихвана от големите.  Купих й и аспиратор за нос, но нямаше особена полза, но пък и тя нямаше силна хрема.

naana какво е туй чудо? Пробвала ли си с хомеопатия?

Невена се научи да пищи от големите, продънва ми ушите

и едно въпросче за замразяването на зеленчуците - вие бланширате ли пиперките и камбите преди замразяване или ги слагате натюр?

Общи условия

Активация на акаунт