Кога къпете бебето ( не е оф топик)

  • 2 268
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 622
Тези дни доста се чудя дали да не променя режима на бебето.
Къпя го към 21ч, после се храни, спи докъм 2, 3, 4ч различно и след това в 6 е кукуряк. Е, да, но аз ве4е трудно издържам, защото след 6 не иска да заспива и е един бодър свежар. Докато си "гукаме", докато пооправя става време за следващото хранене.
Явно бебето прави интервал от 5-6 часа след къпане, аз не мога да го будя към 23ч да яде, защото не иска, но и ми идва нанагорно това нощно ставане.
Кога ще е по-дбре да го къпя, към 23ч (явно след баня спи по-дълго), в ранния следобяд, но пък ние сме на разходка почти докъм 20ч, а това значи да не излизаме пак или да го будя да яде към 23ч, въпреки липсата на ентусиазъм?
Дайте някакви идеи Rolling Eyes
Как е при вас?

# 1
  • Мнения: 3 146
НА бебето му е все едно кога го къпеш, направи го така, че на теб да ти е удобно.Може още сутринта към 10 да го изкъпеш.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Според мен режимът ви сега е много подходящ. Нормално е към 9 и половина детенцето да е нахранено и да заспива. не мисля, че ако го къпеш по-късно ще спи повече.
Буденето през нощта може да се дължи на много причини - глад ( за целта в последното за деня мляко слагам малко каша или бисквита), никнене на зъбки, нови умения ( когато се научи да пълзи  Мартин по цяла нощ се упражняваше - как издържа толкова време без съм му се чудя - после беше същото с изправянето) или просто такъв период - в тоя случай нищо не можеш да направиш - чакаш да мине.

В общи линии обаче колкот по-големи стават се движат и играят повече, измарят се и спят по-дълго и по-добре.

# 3
  • Мнения: 672
Синът ми имаше същият режим като бебе.Пробвах да го будя в 23ч ,но той пак си ставаше към 3-4ч(без значение банята).След това (към края на 2-я месец) започанах по лека-полека да го храня малко по-късно като крайната цел беше 6ч.Така си преминахне спокойно към 9 часовата почивка.
Някой бебета не се влияят от това как ние им налагаме режима.Не е чак толкова отчайващо.Израства се.На мен ми беше по-лесно да се водя по него,а и така бебето беше по-спокойно.

# 4
  • Мнения: 3 146
Току що се върнахме от разходка изпотени до уши макар, че седяхме само по боди.Съблякохме се голи и двете и влязохме под душа.За пръв път го правя, но и се отрази много освежаващо.Ловеше струята с ръце и и говореше.

# 5
  • Мнения: 385
При мен винаги е било важно да се ръководя от детето.

Нашата баня обикновено започва  между 19:30 и 20:00. Зависи кога бебо се е събудил от следобеден сън. Примерно, ако се е събудил в 16:00, преди 20:00-20:20:30 не заспива за нощен сън.

Обикновено за нощен сън заспива към 20:30-21:00. После се буди на два-три часа, за да се кърми. Но пък преди 6:30-7:00 часа сутрин не се ококорва за начало на новия ден. Мен този режим ме устройва, защото между 20:30 и 22:30 ние с таткото си имаме свободно време. Никога не съм се опитвала да променя нещо, защото като му се спи в 20:00 си е кисел и не си струва да го държа до по-късно. Друго, дори и да си легнем по-късно, няма гаранция, че ще спим повече. Обикновено си отспива през деня.

Мисля, че не е разумно да местиш банята много късно. А и сама да налагаш режим, при който детето да си ляга за нощен сън толкова късно, не ми се струва разумно. Нощното събуждане е нещо нормално за толкова малки деца. И в един момент те го "израстват".

# 6
  • Мнения: 5 500
Като беше по-малък Цецо/ Божеее, той пък сега колко е голям Wink / го къпехме вечер около 8,30/9,00 часа. После преминахме на сутрешно къпане, защото и двамата с тати сме гроги вечер, а сутрин камбанката като се раззвъни в 6,00 и си изцока млякото се къпем и обличаме и хукваме да пълзим из цялата къща, докато ние се оправяме са работа.
Днес и ние като се върнахме от воаяжа, се изкъпахме, защото се изпотява в колата, и т. н. за днес стана два пъти и май лятото тъй ще е.
Та, тъй де и моята велика мисъл е, когато на вас ви е удобно.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 888
Цитат на: mama kenga
...влязохме под душа.За пръв път го правя, но и се отрази много освежаващо.Ловеше струята с ръце и и говореше.


Много са смешни, като пеят на струите вода. А Боби се сърди като види, че нищо не му остава в ръката.


Ripple,

Иначе по темата - съмнявам се, че по-късното къпане ще помогне. Защо не пробваш да го къпеш по-рано. При мене действаше. Къпех го рано, масаж, хранене и малкият заспива. Ще ти останат час-два да се видите със скъпия, да погледаш телевизия или просто да си легнеш и да се наспиш.

# 8
  • Мнения: 3 146
Имах предвид точно това ,което е написала Рая.Ние също сме хора (не само родители) и трябва да мислим и за собственото си удобство.Не е несъвместимо с най-доброто и за бебето.Просто трябва да се организира добре.

# 9
Ripple, da ti kaza i az biah na tozi hal. Probvahme razni "sistemi"...Samo i samo da regulirame rezima. E- NE STANA. Kupahme se kum 23.00, hrani se v 23.3 i se nadiavahme tova v 3.00 da ni se razmine. E ne stana. I az si misleh 4e se iztoshtava ot baniata. No se okaza prosto, 4e toi iska dulgia sun da mu e m/u 21.00 i 2.3-3.00. Sam si spria tova hranene v 24.00(koeto mu idvashe sedmo). No niakolko dni se opitvah i go budih v 24.00 za da iade, s nadezdata v 3.00 da ne reve. E ne stana. Reva i v 3.00 i v 3.30 i taka do 6.00 kogato go nahranih:-(((((. Ta sega se vodia po nego- kupane 20.30, hranene 21.00 i sravnitelno spokoistvie do 3.00. V 3.00 hranene i sun do 6-6.30h. Tova e. Ne uspiahme da go nagodim kum nasheto zelanie, toi ni nagodi kum negovoto "4asovni4e". Baniata se okaza bez zna4enie:-))). Zabravih da kaza, 4e sme na 1 i 1/2 meseca i se nadiavame rano ili kusno noshnoto hranene da otpadne:-)))))

# 10
  • София
  • Мнения: 2 210
tova poslednoto sum az:-))

# 11
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Ripple
Тези дни доста се чудя дали да не променя режима на бебето.
Къпя го към 21ч, после се храни, спи докъм 2, 3, 4ч различно и след това в 6 е кукуряк. Е, да, но аз ве4е трудно издържам, защото след 6 не иска да заспива и е един бодър свежар. Докато си "гукаме", докато пооправя става време за следващото хранене.
Явно бебето прави интервал от 5-6 часа след къпане, аз не мога да го будя към 23ч да яде, защото не иска, но и ми идва нанагорно това нощно ставане.
Кога ще е по-дбре да го къпя, към 23ч (явно след баня спи по-дълго), в ранния следобяд, но пък ние сме на разходка почти докъм 20ч, а това значи да не излизаме пак или да го будя да яде към 23ч, въпреки липсата на ентусиазъм?
Дайте някакви идеи Rolling Eyes
Как е при вас?


Да ти кажа ли, ние го къпем горе-долу в интервала между 9.30 и 23.00  Grinning Обикновенно го къпем в 9.30-10.00. В началото ми се будеше към 4.00, после почна да се буди към 5.30-6.00, а от десетина дни се буди пак в 4.00, дори тази нощ в 3.30  Sad . Но какво да го правя, така си огладнява явно. И аз мисля, че няма много значение часа на къпане. По-скоро има значение (при моят син де) колко е изморен след къпане, колко е гладен и колко яде. Някой път си яде нормално 10-15 мин, после се буди почти сутринта, друг път заспива на гърдата след 4-5 минути и се буди по-рано. Убий ме, не мога да го събудя като заспи на гърдата, за да си дояде. Дори не мога да го оригна и го слагам така да спи (не ме питай какви притеснения ми образуваше това в началото  Sad ).

Аз също понякога не издържам, защото вечер след като заспи и аз докъто се оправя и да се поровя и в клуба и то станало 12.00-1.00, после като се пробуди в 4.00-5.00, а след това към 7.00-8.00 и вече не иска да спи, а иска да си играеш с него, да гука, да се смее... Някой път успявам да го приспя, друг път обаче просто ставам и това е.

Мисля, че бебо ще си регулира режима в някой хубав ден  Simple Smile  (дано е преди септември, че тогава се връщам на работа и неспането и липсата на режим ще ми дойдат в повече  Sad ).

# 12
  • Мнения: 141
Prosto svikni bebo kato se sabudi prez noshta da pie voda.
Nie taka se ma4ihme 2-3 dni i svikna.
E, malko shte poplakva,no shte go iztraesh v imeto na badeshtoto spokoistvie! Laughing

# 13
Не мога да го свикна да пие вода, защото вода съвсем не пие, мръщи се, колкото и да е гладен и почва да пла4е страховито.
Да не говоря, че е почнал да се захласва докато пла4е и това много ме притеснява. А е само на месец и половина, мислех си, 4е по-големите дечица се захласват.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 888
По-добре си го кърми - по-бързо е, по-приятно и определено е по-хранително от водата.

# 15
  • Мнения: 1 512
Ние къпем Криси към 20.30-21.00 още от самото начало.Сега това се пада преди последното хранене;като се затопли от банята и масажа,после като се гушнем да я кърмя,заспива бързо- не по-късно от 22.00 ч. и си спи спокойно до 7-7.30.

# 16
nie puk weekenda biahme na vilata, vremeto bese hubavo i kupahme malkia na dvora v trevata sus sluncheva voda i malko ot boilera. Bese m,nogo stastliv, pliaskase s ruchichki i poludia ot kef.
Mojes da go kupes kogato si iskas za bebcho niama znachenie.
Inace vecher go parkiram v legloto v 21h i se subujda v 8.Poniakoga stava i v 9, koeto za nas e mngoo dobre, zastoto obichgame da si pospivame s muja mi. Na tozi rejim e otkakto stana na 2 meseca

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
gosta gore biah az

Общи условия

Активация на акаунт