Искате да помагате на други майки да кърмят? Мислите за ЛЛЛ лидерство? - FAQ

  • 11 098
  • 152
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 579

Не мисля, че ЛЛЛ лидерството е за мен, но все още искам да помагам на кърмещите майки.


Това си е за мен  Sunglasses .
 Нито отговарям на условията, нито имам амбиции да ставам лидер, но имам желание да помагам, както на мен помогнаха.

и аз така.

# 31
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
...допълнено с малки карикатурки Simple Smile

# 32
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аз го прочетох отново с карикатурките и пак имам купчина въпроси. Ако успея да дойда на срещата в събота ще ги задам лично, ако не-ще досаждам тук

# 33
  • Мнения: 2 837
Много отдавна съм си мислила за това. Още повече, че в Благоевград има въпиюща нужда от повече информация и от хора, които да прокламират кърменето.
Интересува ме какво може да се направи по въпроса - аз никога не съм била на срещи на ЛЛЛ  -  пространствена отдалеченост,  но имам огромното желание да разтапям ледовете. Имам определени успехи, но си мисля, че институцията би помогнала повече - все пак в момента аз съм само една майка, която говори нещо различно от повечето педиатри. Така че ми се струва, че ЛЛЛ би дала статут. Иначе не бих казала, че да бъда лидер е нещо, което ме вълнува. Но пък имам качествата да бъда. Де да знам. Бу, ти ме запали с тази идея. Ще мисля пак...

Последна редакция: чт, 27 ное 2008, 09:23 от Ana2

# 34
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Ана, прецени Simple Smile
Ако мислиш, че това, да общуваш с майки, да им помагаш в трудни моменти, да комуникираш със здравни работници за кърмене - не е за теб, то сигурна съм, можеш да намериш много други начини, по които да си полезна и да помагаш Grinning
Никой не е казал, че верният път е само един.

# 35
  • Мнения: 2 837
Ана, прецени Simple Smile
Ако мислиш, че това, да общуваш с майки, да им помагаш в трудни моменти, да комуникираш със здравни работници за кърмене - не е за теб, то сигурна съм, можеш да намериш много други начини, по които да си полезна и да помагаш Grinning
Никой не е казал, че верният път е само един.
Ех, Бу, ти ме разсмя...Ако това е да си лидер, не ми се вижда толкова трудно:)
Иначе си права. Не съм си и помисляла, че верния път е един - но предложеното от теб е път.
Аз и не съм спирала да говоря за кърменето - темата ми е много на сърце.
Това, заради което винаги ми се е искало да има институция зад гърба ми, е, че въпреки убедителните аргументи, все се стига дотам, че аз не съм доктор по медицина, нито някой друг, от когото се очаква да има такива познания. А това вече е аргумент в ръцете на много хора - защото знаеш, че педиатрите, неонатолозите и акушерките често са с една доста поостаряла информация за кърменето. От друга страна аз вече знам толкова неща, благодарение на този форум, а би ми се искало да науча още много повече.

# 36
  • София
  • Мнения: 12 225
  Бу как мога да се свържа с теб да те разпитам отново за ЛЛЛ и да поговорим. В офиса имам само кю, а нета ми е ужасно бавен. Вкъщи рядко ми остава вече време за интернет и форума.

# 37
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Aila, на лични ти писах Simple Smile

# 38
  • Мнения: 731
 newsm78 Не съм много сигурна дали искам да ставам лидер, но определено бих се радвала, ако мога да помагам както ми помогнахте на мен! Така да ми се идва и на срещата в Пловдив, но е абсурд да успеем да се организираме с дребен човек навреме  Sad

# 39
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Виждам, че все повече момичета мислят по въпроса.
Исках да те питам, Бу, имаш ли вече конкретна идея за осъществявавеното на повечето желания относно лидерство и помощ по темата?

# 40
  • Мнения: 1 593
Бу, какво стана с търсенето?

Аз като гледам отговарям на повечето условия (е, все още не съм член и не участвам активно в сбирки, но това лесно може да се промени  Laughing).
конкретните ми въпроси са - колко отнема процеса на акредитация и кога бих могла да се включа в него?

# 41
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Лени Grinning

Търсенето е постоянно. Няма ограничения в броя майки-лидери в един град, колкото повече, толкова по-добре - всички знаем, че има куп неща, които могат да се направят, за да се подпомогне по-доброто разбиране на кърменето тук. Simple Smile

Конкретно за въпросите ти:

Акредитацията отнема средно 6 месеца.
Може да отнеме по-малко или повече - няма точен срок, защото темпото е индивидуално и до голяма степен зависи от това, с каква скорост искаш и можеш да работиш ти. Всички имаме семейства и други ангажименти, така че има неща, които са на първо място. Най-кратката позната акредитация е отнела 13 дена  Laughing Най-дългата, за която знам аз - 3 години (по желание на майката). Все пак, средно обичайно отнема около 5-6 месеца, плюс-минус. Така че, няма нищо задължително, важно е да избереш скорост на работа, с която ти се чувстваш комфортно.

Можеш да се включиш веднага  Grinning
Обучението, което в момента се практикува, е както индивидуално, така и "отборно", тоест - няма определена дата, която да изчакваш, за да се включиш в обучение с други майки, можеш да започнеш веднага, щом има време, възможност и желание.

# 42
  • Мнения: 1 593
бу мерси  Grinning

а мога ли да направя нещо преди да съм се включила в обучението (идвам си в чак БГ след 1-2 месеца)? И всъщност какво се прави през процеса на акредитация освен обучение - може ли разяснение на стъпка по стъпка (ама така простичко като за мене  Mr. Green)

# 43
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 416
Надуших темата, сега ще чета ред по ред (вече прочетох по диагонала). Като се почувствам готова, ще помахам. newsm18

Май отговарям на повечето условия, а може би дори на всичките. С изключение на туй, че съм малко нещо интроверт жена и филАлог, любител на писмената реч.

В крайна сметка, ще помагам с каквото мога... ако не мога с каквото трябва.  Laughing

# 44
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Мяуче, много се радвам да те видя тук Grinning

Хубавото на ЛЛЛ е, че дава много и разнообразни поля за изява съобразно това, какво умее човек и кое се чувства най-склонен да прави Simple Smile В този ред на мисли, сигурна съм, че ти също можеш да намериш мястото за себе си!

Общи условия

Активация на акаунт