сьомга ?

  • 19 533
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 748
Имам  сьомга и и се чудя как да я направя,моля ви дайте някакви идеи.
Предният път я изпържих ,но е много суха и на никой не му хареса.Чудя се супа ще стане ли ,че наистина много суха ни идва,а на супичка няма да се усеща.
За пръв и последен път взимам такова нещо в къщи,пушена я ядем много ,но така.

# 1
  • Мнения: 262
Ако е с главите направи супа от тях. Ще стане екстра.

По принцип сьомгата е много мазна риба , но тази по нашите магазини е съвсем различна от оригинала , а и замразяването си казва думата  Peace

# 2
  • France
  • Мнения: 726
Взимаш морска сол. Слагаш 2-3 белтъка и омесваш солта хубаво. Рибата в тавата и върху нея  морската сол, около 2см дебелина. Печеш на 200 1 час. След като изстине, махаш солта и се наслаждаваш на страхотна сьомга.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Само веднъж сме приготвяли сьомга и то беше на барбекю. Хареса ми, но нямам база за сравнение  Hug Но си мисля, че не си струва да хабиш рибата за супа  Wink

# 4
# 5
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Сьомга със сметана от посочените от Блонди става много хубава!  Peace

# 6
  • Мнения: 5 001
Моята любима рецепта за сьомга е:
Рибата се посолява и се слага в намазнена с масло тава,залива се с готварска сметана,завива се с фолио и се слага във фурната.Други подправки не се слагат,за да си запази рибата аромата.
След като стане готова се сервира с гарнитура от задушени на пара зеленчуци(моркови,броколи,картофи).
Адски просто е,но много вкусно!

# 7
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Хм, Блонди не те е срам, с тези рецепти така ми се прияде сьомга  Crossing Arms  Mr. Green
Сьомгата е доста тежка риба, не е подходяща за пържене - най-добре задушена със сметана или на грил-тиган/BBQ.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз няколко пъти си поръчвам  шиш скариди и сьомга в едно заведение във Варна и е невероятен просто.
Сьомгата остава много сочна.
Представлява нанизани на шиш квадратни парчета сьомга и кралски скариди,като се редуват.Осолени са леко.И изпечени на скара.

# 9
  • Мнения: X
Аз видях рецептата от едно предаване ...Нареждат се парчетата в намазнена тава ,отгоре се намазват с песто и се пече на фурна.Не трябва да се препича,за да остане крехка...то това важи всъщност за всяка риба.

# 10
  • София
  • Мнения: 607
Правиш смес от горчица, майонеза и малко чер пипер. Посоляваш сьомгата и я намазваш с тази смес. Увиваш я във фолио и печеш във фурната. Става много мекичка и се топи в устата.

# 11
  • Мнения: 402
Това е един от любимите ми начини за приготвяне на риба /рецептата я научих тук, в Италия/
Върху рибата се правят 2-3 напречни нарези,в който се втрива счукан/ или сух/ чесън. Пържи се,маха се , и в същото олио се задушават с малко водичка нарязан на дребно лук и чесън. След което се сипват смлени домати/ от консерва/,маслини,каперси,сол.Долива се малко вода и се връща рибата да поври заедно със соса.Накрая се поръсва с магданоз.
Става много вкусно  chef

# 12
  • Мнения: 253
Аз лично я пека с копър, чесън, ехтин и картофки /във фолио също става добре/ и накрая преди да я извадя слагам отгоре парченца пушено сирене  Peace
Защо ти става суха?? Сьомгата е доста мазна риба, аз дори отделям част от тлъстините преди да я готвя... newsm78

# 13
  • Мнения: 147
     Аз я правя в плик във фурната заедно с картофки, морков, малко зехтин и подправка за риба. Става бързо и е сочна.

# 14
  • Мнения: 4 589
Аз като един бивш професионален готвач бих казала, че сьомгата се готви много малко, защото иначе изсъхва и не става хубава.
Аз лично правя няколко рязана в рибата и редувам домат и лимон. Посолявам рибата, слагам е във фолио с малко масло, зехтин и сол (хубаво е рибата да се осоли предварително, за да попие) и пека около 20-25 мин във силна фурна.

Сервирам с бяло вино и става фантазия.

# 15
  • Мнения: 340
Котлети от сьомга приготвям супер елементарно и е вкусно:осолявам котлета и го подправям с малко зехтин,оцет балсамико и сух чесън,запичам в грил тигана до готовност и е готово!По същия начин приготвям и скаридите...и с подходяща лека зеленчукова гарнинтура е чудесно меню и за гости Simple Smile  Доста бързо става.
Обичам сьомга и в ризото с малко зеленчуци и кашкавал Peace

# 16
  • Мнения: 5 183
Ние най-много я обичаме с мед и соев сос. Става божествено.
Днес вечеряхме сьомга, приготвена по този начин, с гарнитура от задушени броколи и карфиол.   chef

# 17
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Във Варна в Годзилата ядох крем супа от сьомга и скариди. Божествена ми се видя, а по принцип не съм нито по супите, нито по рибата твърде. Някой има ли идея за рецептата? Беше плътна бяла супа и сякаш с мляко в бульона.

# 18
  • Мнения: 2 381
В къщи я приготвяме по този начин или на грил-тигана.Мммм, много вкусно Simple Smile

# 19
  • Мнения: 3 268
Ако е с главите направи супа от тях. Ще стане екстра.

По принцип сьомгата е много мазна риба , но тази по нашите магазини е съвсем различна от оригинала , а и замразяването си казва думата  Peace
В България никъде не съм виждала сьомга с главите да се продава.Винаги е филе или котлет.Струва адски много и да я направиш на супа е направо извращение.В ресторант МОТТО съм яла сьомга с маслен со.Уникално е,но не знам как се прави.Ако някой знае,ще съм много благодарна да науча.

# 20
  • Мнения: 5 001
В България никъде не съм виждала сьомга с главите да се продава.Винаги е филе или котлет.
Продават в Пикадили цели риби (в МОЛ-а)...Продават и само глави.Аз често купувам от главите-правя точно супа( по рецептата на Червено Винце).... Crazy Crazy Crazy

# 21
  • Мнения: 3 268
Не съм виждала,извинете ме.

# 22
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Мдааа, а на Била има глава и гръбнак с доста месце, водят го набор за супа. Иначе не съм си и помисляла да правя котлети на супа...

Добавям, че намерих рецептата на Червено винце и май това ще да е. Ето тук.

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 16:24 от anomalia

# 23
  • Мнения: 3 268
Прочетох рецептите на Червено винце и ми се замая главата.Уникални!Супата от сьомга е от филе,но се използват само 200 гр.,което е супер.Явно тъй като е риба със силен аромат,това е достатъчно.Непременно ще я направя.Ето затова влизам от време на време тук,винаги можеш да научеш нещо ново.

# 24
  • Мнения: 592
Само веднъж сме приготвяли сьомга и то беше на барбекю. Хареса ми, но нямам база за сравнение  Hug Но си мисля, че не си струва да хабиш рибата за супа  Wink
и аз така - веднъж и то на скара. Преди това стоя в марината от лимон и някакви подправки. Сервирах я на гости и си облизаха пръстите.

# 25
  • Мнения: 5 001
Прочетох рецептите на Червено винце и ми се замая главата.Уникални!Супата от сьомга е от филе,но се използват само 200 гр.,което е супер.Явно тъй като е риба със силен аромат,това е достатъчно.Непременно ще я направя.Ето затова влизам от време на време тук,винаги можеш да научеш нещо ново.
Даааа.вече разбра за каква супа говоря нали?Да ти е сладко като я направиш!  Hug Hug Hug Hug Hug

# 26
  • Мнения: 423
Да попитам тези, които са я правили с глави от сьомга. Колко глави слагате и после вадите главите от супата? Моля обяснете  Praynig!

# 27
  • Мнения: 748
Направих сьомга със сметана  Simple Smile
Страхотна  Simple SmileБлонди Благодаря  Hug

# 28
Според мен, братушките не случайно наричат сьомгата-"Цар Риба", достатъчно е да се осоли леко и да се хвърли на скарата:)
аз лично, котлетите(2 бр.)  преди това ги държа около час в марината от: зехтин-50-100гр, бира-100-150 гр, малко лимонов сок/фреш/, малко соев сос, малко чили, 2 скилидки чесън(накълцани), малко риган, малко копър.
А после - с бяло вино или дори с малка водка, вечерта  добива друг нюанс:)

# 29

Общи условия

Активация на акаунт