пак за Лондон

  • 100 932
  • 738
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 119
За 30-40 евро по-малко не мисля  , че си заслужава полет с прекачване.
Най-малкото вероятноста да се изгуби багажа не е никак малка.

# 586
  • Мнения: 4 422
не нам какво имате предвид под Райън 250 евро, но на отиване имат за 21-ви - 59 евро и на 28-ми за 39 евро. а връщането има на 28-ми за 60 и на 1.1 за 80 евро

Това са цени без включени такси. С таксите съответно от 59.99 евро става крайна цена 85.98 евро , а връщането на 28 от 59.99 евро става 101.59 евро крайна цена.

Общо за отиване и връщане цената е : 187.43 евро ( + евентуално 30 евро за чекиран багаж + 10 евро такса за плащане с кредитна карта).
В крайна сметка цената на British Airways се оказва по-изгодна , а на Bulgaria Air  доста по-ниска.
мдааааа изгода от Райън  еър няма   Laughing
Благодаря!

# 587
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
mallkata, в случая е така, но за някои периоди разликата е доста по-голяма от 30-40 евро. Давам го като идея, всеки може да си сравни цените за периода и да прецени Peace

# 588
  • Мнения: 592
Действително на тези високи цени се появяват тези такси, но например има останали билети за 14.12 - от 28 евро - нямат никакви такси - точно 28 евро плюс онлайн чека от 5 евро. Явно са пресметнали че така и така ще пътуваш като е 2-3 дни преди празника и те натоварват като муле. Но все пак нискотарифните за това са такива, защото в 99% от дните в годината са по-евтини и ако сме по-организирани, като западняците, сега няма да търсим в несвяст билети за нова година. Щом ски курортите през март вече са позаети, отдавна хората са си оплели кошницата за новата година. Не се бойте - на 30 декември ако ви се приходи някъде, тогава ще има билети по 400-500 евро, ний сме от баровците, че платаме!
п.п. за билети търся единствено и само на сайтовете на компаниите, секви други сайтове са ми с 1 на ум!

# 589
  • Мнения: 119
Така е , но тук стана дума за точно определен период от време -  26.12-30.12  ( +-1-2 дни)
Иначе до Лондон с нискотарифните може да се пътува и за 60-80 евро ретърн, ако датите няма значение. Това традиционна  авиокомпания няма как да ти го даде никога.
Забялязала съм , че никостарифните много често  имат неконкурентни цени по празниците и летните ваканции ( ако резервираш по-късно от месец преди полета)
През останалото време нискотарифните предлагат много по-изгодна алтернатива.

# 590
  • Мнения: 1 893
Търсих билети за Лондон по Коледа още през май. Цените си бяха високи и на Wizz и на Easy.
Явно си знаят, че в този период ще ги продадат и не ги намалят.

# 591
  • София
  • Мнения: 6 999
Най-малкото вероятноста да се изгуби багажа не е никак малка.

Загубата на багажа не зависи от прекачването. Случва ми се и 3 самолета да сменям и никога не ми е губен багажа, а летя поне 2 пъти месечно най-вече през Мюнхен.
На мои близки обаче са им губени багажите и то все при единични полети /най-вече БГ еър/. 


Извинявам се за офф-а. Да кажа по разискваната тема, че до Лондон предпочитам да летя с Бритиш /много повече ми харесва обслужването/ и на връщане с БГ еър /летят от 4-ти терминал, който е удобен да стигнеш с такси, точно там не вървиш 2 часа из коридорите и последно, но не на последно място дори и с 30кг. куфар не са ми правили проблем/.

# 592
  • Мнения: 119
Е стават случайни неща , но шанса да се загуби багаж дето го товарят на три различни самолета е три пъти по-голям от шанса да се загуби при директен полет. Grinning

П.С. Жената пита за евтин полет и едва ли такси дето струва колкото полета в едната посока , а в някой случаи колкото полета в двете посоки. ( 50-70 паунда) е вариант за нея.
Вместо това с easyBus е на летището за 4-5 паунда...
Е ако е в командировка и някой поема разходите нещата стоят по друг начин.
Aко парите са без значение аз препоръчвам бизнес класата на British , защото храната е прекрасна за разлика от сурогатите които предлагат в икономичната си класа и няма да се прескачаш с разни емигранти.

Последна редакция: ср, 25 авг 2010, 13:11 от mallkata

# 593
  • Мнения: 4 422
За нашето пътуване не е задължително да е 26-30.12 може и 21-25.12 примерно
ще погледна Райън дали имат нещо тогава

# 594
# 595
  • Мнения: 414
Здравейте,

Четох сайта на Лондонското метро, интересува ме карта за метрото за 3 дни (зона 1-2). Виждам обаче само седмична карта и дневна карта. Миналата година мисля че имаше карти за 3 дни, но сега нещо не виждам. Също така ме интересува деца на 9 и 11 години как пътуват през тези 3 дни. Детски карти виждам само Ойстер, а те нещо не си струват за 3 дни, а и не ги разбирам.
Ако ми разясните ще съм благодарна.
  Flutter

# 596
  • Smallville
  • Мнения: 994
Аз карта не съм купувала,оставала съм по 3-4 дни максимум.Билет за възрастен за цял ден,включва метро,автобуси и някакви железници,не съм  ги ползвала,струваше 4.80 паунда мисля,а за детето,тогава беше на 12,към моя билет купувах и детски за 1 паунд.Но не можело да купиш само 1 детски от 1 паунд,само ако купиш билет за възрастен.
Само да вмъкна,че ако си купуваш билети през автомат, не от гише,там детски няма.Това е моето инфо,отпреди 6 месеца.
Ще ми бъде полезно инфо и на мен,ако нещо се е променило,нека се изкаже някой по-знаещ от мен Peace

# 597
  • Мнения: 119
4.80 e само извън час пик .
Няма по-добро от Oyster. Просто ти взимат депозит от 3 паунда , които може да си получиш когато върнеш картата.
Знаеш предполагам , че единичен билет струва 4 паунда.
Когато си с Ойстер ти струва само 1.6 паунда и когато се достигне сумата за дневна карта вече ти е безплатно.
Един пример - дневна карта струва 6.40 паунда . Когато си с Ойстер и направиш четири  пътувания ще ти струва 4X1.60=6.40 паунда. Оттам нататък в рамките на деня може да се возиш и сто пъти и няма да ти струва нищо.

# 598
  • Мнения: 214
Като разлеждах мненята Ви  остаанах с впечетление , че най добре е да се търси хотел в района на гара Виктория-КЕнсингтън , така ли ?

# 599
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
Не е задължително. Зависи от кое летище летиш, къде смяташ да ходиш, колко пари за хотел заделяш... В Лондон разстоянията са доста големи, абсурдно е да се ходи пеша дори да си в 1-2 зона. Така че за мен основното е транспортна достъпност, по възможност 24 часа (има нощни автобуси, но те не покриват целия дневен маршрут)- може в някой паб да се заплесне човек  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт