пак за Лондон

  • 100 916
  • 738
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 119
Направила съм списък на забележителностите,които трябва да видим за  6 дни в Лондон.Моля ви се да добавите още нещо което изпускам мнооого интересно,въпреки че надали ще имаме време за този престой--
1.Buckingam Palace
2.Houses of Parlament
3.Westminster Abbey
4.Big Ben
5.London Eye
6.Tower bridge
7.The tower of London
8.St Paul''s Cathedral
9.Covent Garden
10.Piccadilly Circus
11.Oxford street
12.British Museum
13.Hyde Park
14.Madame Tussauds
15.Nat.Gallery

а и природонаучният музей ми препоръчаха ,за децата бил интересен!


В Бъкингам не може да влезете , а гледате отвън по това време на годината.
Параламентът и Биг Бен са един до друг и  предполагам няма да влизате вътре ( трябва предварителна заявка)
Уестминстър е отсреща и си заслужава всяко пени.

Не пропускайте Сейнт Джеймс парк.
Препоръчвам горещо Кю Гардънс , и Хамптън Корт (всичко е много интересно пресъздадено с восъчни фигури , къкрещи гърнета в кухните  , звуци и дори миризми)  , или Уиндзор
Може да посетите и военния кораб "Белфаст" ( до Тауър Бридж)
На детето със сигурност много ще му хареса.

# 631
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
evelin, множко ми се виждат тези неща за обикаляне с две деца за 6 дни  Rolling Eyes
Синът ми е на 5 г. и абсурд да посетя с него и половината - не само, че се уморява, ами и бързо му омръзва. Така като се замисля моят личен интерес към този род обиколки и сега вече на децата като че ли след 10-11г. се появи, а вашето другото детенце е на 9. Ама то може вашите деца да са други, де  Laughing
Бих редуцирала силно забележителностите в плана си, съобразно с интереса на децата.
1. Парламент - Биг Бен - Аквариум - Окото (с влизане само в Аквариума и евентуално Ландън Ай) - mallkata, за Парламента има свободен (ама не е фрий  Grinning) достъп всяка събота, като на английски туровете са на всеки 15 минути, заявките ако се не лъжа са за заседанията. Може би да им е интересно разходка с клипърите по реката (примерно до Гринуич) - спирките са до Парламента. И пътьом се вижда Тауър бридж.
2. Музеи - природонаучен и/или на науката (много интересен е за децата, повечето неща могат да се пипнат/пробват, има уъркшопове за деца, дори съвсем малки, симулации...). Един до друг се намират.
3. Паркове - Мен ако питаш са за почивка, да се излегне човек на тревата да отмори тежки туристически крака  Grinning Иначе Риджънтс парк, Хайд парк откъм езерото с патиците.
4. Ако е хубаво времето и имате цял ден на разположение Кю гардънс е добра идея, също и Хамптън Корт, както писа mallkata.
5. Oxford street и околните - там минавам с деца (пък и без  Mr. Green) само ако е 7 часа тяхно време иначе ще ни отнесе тълпата... Виж, може да кривнете до Хамлис, ако си подготвена финансово и психически  Laughing

Последна редакция: чт, 16 сеп 2010, 15:28 от jul

# 632
  • Мнения: 4 784
Виж, може да кривнете до Хамлис, ако си подготвена финансово и психически  Laughing
В Хамлис аз бях прехласната, детето беше направо разногледо. Ама моето е малко, разминахме се с що-годе нормални разходи, направихме си мече, взехме му дрешки, кръстихме го... При другите играчки общо взето се задоволяваше да си поиграе на предоставените за целта. Но доста време отнесохме в този магазин де.

# 633
  • София
  • Мнения: 208
Mallkata,Jul,Veni9 много ви благодаря,ще добавям още към списъка пък да са ни здрави краката.
Само още едно въпросче-какви са тези европейски ученически карти newsm78 и от къде се изваждат-разбрах май че с тях детето може да пътува там безплатно или с намаление.И колко е картата за метрото за седмица за възрастен?!?!Много thanks!!!

# 634
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
Зависи от зоните. Виж тук http://www.londontoolkit.com/briefing/travelcard.htm информацията е доста прегледна.

# 635
  • Мнения: 4 422
Хамлис  Crazy Сина ми на 11 г беше разноглед-искам това,не моля те купи онова,не реших това ще е  Joy

# 636
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
evelin, ако са ви останали крака от ходене, можете да отидете до Гринуич - с  Кралската обсерватория и с възможността да  стъпиш на нулевия меридиан  Simple Smile

За мен това беше сред най-интересните атракции.

# 637
  • Мнения: 592
evelin, ако са ви останали крака от ходене, можете да отидете до Гринуич - с  Кралската обсерватория и с възможността да  стъпиш на нулевия меридиан  Simple Smile

За мен това беше сред най-интересните атракции.
Peace Peace

# 638
  • София
  • Мнения: 1 902
Момичета здравейте,включвам се и аз с един въпрос(засега)Ще пътуваме на 8-ми Октомври,за 5дни...то е ясно,че няма да вичдим всичко,но колкото успеем Peace
Въпроса ми е има ли нещо като седмична карта(в случая от петък до вторник)за градски транспорт и метро,която да включва всички зони?Или да ми препоръчате,кое ще е най изгодно да си вземем?
благодаря ви

# 639
  • София
  • Мнения: 1 402
по принцип на всяка каса в метрото си продават класическа карта за метрото, която позволява и безплатно возене в автобус, преди години имаше за 1, 3, 5 и 7 дни, съответно се ползват намаления при повече дни, за повече зони се плаща повече, ако не ви е необходим достъп до всичките 6 не си взимайте за всички, според мен от 1 до 3 е ок, зависи къде ще сте отседнали; иначе с туристическите карти на лондон не съм запозната;

# 640
  • Мнения: 119
Има разбира се . Седемдневната карта представлява Oyster Card ( когато е седмична не се удържа депозит от 3 паунда)

Ето ти цените :

http://www.tfl.gov.uk/tickets/14416.aspx


Едва ли ще ти трябва за повече от 1-3 зона ...

Ето карта на метрото :

http://www.tfl.gov.uk/assets/downloads/large-print-tube-map.pdf

Последна редакция: пт, 24 сеп 2010, 20:07 от mallkata

# 641
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
И за ме н най-удачният вариант е Oyster Card  Peace

# 642
  • Мнения: 119
To седемдневните карти винаги са Oyster . След като изтече може да си я зареждаш пак със седмична или  pay as you go.
Единствено дневните карти са хартиени.

# 643
  • София
  • Мнения: 1 902
Много ви благодаря Hug

# 644
  • София
  • Мнения: 1 402
ето и актуални цени: http://www.tfl.gov.uk/tickets/14416.aspx

Общи условия

Активация на акаунт