питане за дуфастон

  • 13 372
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 191
Здравейте,имам едно питане за дуфастон понеже неможах да намеря отговор из другите теми,значи след прием на дуфастон М на същата дата като миналия месец ли трябва да ми дойде или по-рано,тъй като трябва да ми дойде на 09.09 а вчера ми беше последното хапче за месеца и незнам кога да очаквам М(да не се изменя датата от хапчетата).Надявам се да не ми дойде понеже имам съмнения за бременност и незнам от кога да си засичам закъснението.Да засичам ли от 9-ти закъснение или от днес?Благодаря предварително.
Ако вече е била обсъждана темата,моля модераторите да ми изтрият въпроса.

# 1
  • Мнения: 1 335
Направи тест за бременност ако имаш закъснение.
Приемът на Дуфастон започва съобразно схемата, по която е назначен.
При мен препарата удължи МЦ

# 2
  • Мнения: 1 868
Ако си бременна засичаш закъснение от датата, на която е трябвало да ти дойде, а ако не си от дуфастона може да ти подрани, но не е задължително Peace

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ако си бременна засичаш закъснение от датата, на която е трябвало да ти дойде, а ако не си от дуфастона може да ти подрани, но не е задължително Peace



И аз мисля така  Peace

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
За какво го пиеш дуфастона Thinking По принцип би могъл да удължи цикълът малко, ако няма бременност /т.е. би могло да ти закъснее/, но доколкото знам при съмнение за бременност не би трябвало да се спира приема му преди закъснение на МЦ Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 191
Ами пия го по предписание от лекаря ми понеже ми е нередовен цикъла,и той ми каза да започна да го пия 14 дни след първата дата на М и така 10 дена т.е. питах дали да чакам да ми дойде пак на 9-ти като миналия месец или на друга дата Rolling Eyes(ако не съм бременна де)?
И още нещо,някоя от вас купувала ли си е тези тестове ''писалка'',че ако наистина съм бременна то днес ми е 17-я ден от зачеването и още нищо не ми показват.Дали са качествени като са толкова скъпи?

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Засичаш ли овулация newsm78 По принцип дуфастонът и другите прогестеронови препарати се приемат след овулация, защото я подтискат. Разбрах, че ти е нередовен цикълът, но горе долу каква му е средната дължина? Защото нещо не ми се връзва в сметките Thinking Как така днес е 17-ти ден от предполагаемата овулация, а имаш още 5 дни до предполагаемата дата на М; това прави ЛФ 22 дни, което ми се струва странно; да не би да не си изчислила нещо правилно newsm78 По принцип фоликулярната фаза варира като дължина /времето от първия ден на цикъла до овулацията/, а ЛФ е относително стабилна между 14 и 16 дни, ако няма проблем с ЛФ.
Аз установих бременността си с такъв тест-писалка, изчакай още 4-5 дни и го повтори на датата, на която очакваш да ти дойде Peace Успех Hug

# 7
При мене мина седмица докато ми дойде М.Но при при всеки е различно newsm03 smile3525

# 8
  • Мнения: 1 868
Съгласна съм с Goldie , дуфастон се приема след доказана овулация!

# 9
  • Мнения: 191
Ами бях на лекар два дена след като ми спря т.е. на 16.09., прегледа ме и ми изписа дуфастон и едни витамини за по-лесно забременяване и на 17-ти правихме опит за бебче(тва беше 1-я път)и на другия ден вечерта усетих тези ПМС,на следващия ден започна да ми се гади много,температурата ми се повиши(телесната ми е 37,2 , а БТ-37.0) от една седмица корема ми стои леко подут и твърд под пъпа,имам главоболие от време на време.По тези симптоми съдя че има бременност.А пък ову никога не съм следила,а М ми идва или през месец или с повече от седмица закъснение.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Всички симптоми, които описваш са нормални при прием на дуфастон, както и по принцип за ЛФ. Получават се от повишените нива на прогестерона и не е задължително да има бременност, да не говорим, че бременни симптоми на следващия ден след секс, ми звучат малко като лопе де вега Rolling Eyes Пожелавам ти да е бременност, но си изчакай датата за М и тогава прави тест Peace

# 11
  • Мнения: 191
Да,но аз дуфастона започнах да го пия след околко десетина дни след бебеправенето,иначе и аз бих се усъмнила че е от хапчетата,ще чакам пък каквото стане. Дано да е бебче,а не друго  baby_neutral

# 12
  • Мнения: 1 868
Дано е бебче Praynig
Но ако не е, ти препоръчвам да поискаш от док да ти направи фоликулометрия и след като види че фоликула се е спукал да ти назначи дуфастон за подпомагане на евентуална бременност.
Успех Hug

# 13
  • Мнения: 191
Момичета незнам какво става,сутринта като станах от леглото и започнах да кървя,незнам дали е М като трябва да ми дойде след 4 дена или ако съм бременна има някакъв проблем,незнам какво да правя,възможно ли е да е М толкова рано да ми дойде,от дуфастона ли е?Някоя от вас ако е имала кървене и бременност моля да ми опише какво е станало при нея,спешно е моля ви.

Последна редакция: нд, 05 окт 2008, 12:14 от paulina7

# 14
  • Мнения: 4 070
След прием на дуфастон и спирането му-ако не си била забременяла преди това- трябва да ти дойде до няколко дни, мисля че беше между 3 и 7 дни,Аз го пих за кисти и понеже бях извън БГ ми дойде чак на 5 ден след като го спрях. Но не се отчайвай др. месец точно бях бременна и мисля,че точно дуфастона ми помогна.
Успех!!

# 15
  • Мнения: 1 868
Със сигурност е цикъл, дано другия месец е твоя Praynig Hug

# 16
  • Мнения: 38
Пия дуфастон от 12 ден на МЦ 10 дни. От това което прочетох във форума по тази тема разбрах, че подтиска овулацията ако още не е минала. Това което ме притеснява, че не прочетох някой да го пие от 12 ден, явно е доста рано. Може ли това да ми подтиска овулацията? Ако някой има мнение и може да ми даде някакъв съвет ще бъда благодарна.

# 17
  • Мнения: 1 868
Пия дуфастон от 12 ден на МЦ 10 дни. От това което прочетох във форума по тази тема разбрах, че подтиска овулацията ако още не е минала. Това което ме притеснява, че не прочетох някой да го пие от 12 ден, явно е доста рано. Може ли това да ми подтиска овулацията? Ако някой има мнение и може да ми даде някакъв съвет ще бъда благодарна.
Почти сигурно е, че ти подтиска овуто, освен ако не ти е преди 12-тия  ден Peace

# 18
  • Мнения: 3 294
ts71 наистина е раничко от 12 ден , ти за какво приемаш Дуфастон ? Много е вероятно да ти подтиска овулацията , най-добре го обсъди със лекаря който ти е назначил това лечение  Peace

# 19
  • Мнения: 38
Правим опити за бебе, затова го приемам. Просто съм шокирана, защото миналата година едно светило даже ми го изписа от 11 ден, 14 дни прием, овуто ми със сигурност е по късно ако въобще го има. Съжалявам че досега не съм проявявала интерес за дуфастона във форумите, а съм се доверявала на лекарите. Благодаря ви за отговорите. Пожелавам късмет на всички!

# 20
  • Мнения: 1 868
Правим опити за бебе, затова го приемам. Просто съм шокирана, защото миналата година едно светило даже ми го изписа от 11 ден, 14 дни прием, овуто ми със сигурност е по късно ако въобще го има. Съжалявам че досега не съм проявявала интерес за дуфастона във форумите, а съм се доверявала на лекарите. Благодаря ви за отговорите. Пожелавам късмет на всички!
Всички прогестеронови препарати се приемат само след доказана овулация, сменяй доктора!!!

# 21
  • Мнения: 15
АЗ си мислех, че дуфастона регулира и спомага за овуто.
леле колко съм била заблудена. ooooh! ooooh! ooooh!
пила съм го преди около две години, понеже се оказа че имам проблеми с овулацията. казаха ми да го пия от 14 ден на МЦ за десет дена по два пъти на ден. била съм имала късна овулация. Според това е трябвало да го пия след 14 ден, но пък имах редовен цикъл, който идваше средно на около 28-30 дена
и си мислех че всичко е ок.
ужас
е тогава бях с друг приятел, не искахме дете, поне той не. и не е било фатално надявам се
Спрях го преди година, дори си смених и лекаря, който ми го изписа
Надявам се скоро отново да видя заветните  EFP
казвам отново защото преди две седмици загубих първото си бебче. бях едва в 3-4 седмица
много гадно  newsm45 Weary smile3518
пожелайте късмет момичета Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 868
tanja_cwete  късмет мила Praynig
Ще има за всички ни от така дългоочакваното щастие Praynig Hug

# 23
  • Мнения: 17
Здравейте,имам едно питане за дуфастон понеже неможах да намеря отговор из другите теми,значи след прием на дуфастон М на същата дата като миналия месец ли трябва да ми дойде или по-рано,тъй като трябва да ми дойде на 09.09 а вчера ми беше последното хапче за месеца и незнам кога да очаквам М(да не се изменя датата от хапчетата).Надявам се да не ми дойде понеже имам съмнения за бременност и незнам от кога да си засичам закъснението.Да засичам ли от 9-ти закъснение или от днес?Благодаря предварително.
Ако вече е била обсъждана темата,моля модераторите да ми изтрият въпроса.

Взимала съм дуфастон за предизвикване на цикъл. Зависи колко таблетки си взимала и по каква схема. Последният път когато го пих беше към 40-ти ден след последния ми цикъл, пих го 5 дни и ми дойде седмица след като го спрях.
Преди време съм го взимала за 3-4 месеца, но по друга схема и за повече дни и ми идваше 1-2 дена след последното хапче. Мисля, че при всеки е индивидуално. 
Ако не ти дойде до седмица се посъветвай с генеколог. А относно бременност и дуфактон, не съм наясно newsm78

# 24
  • Мнения: 195
на мен ми изписаха Дуфастон 2х1 за 10 дни, от 16 ден на цикъла.., заради фоликулярна киста след абразио ..
първите два месеца нямах овулация .., изглежда че и този месец няма да имам, понеже базалната ми температура не надвишава 36,7 .., освен това имам изписан и аспирин протект по 1т. всеки ден, който знам че също подтиска овулацията ..  Tired
понеже аз предварително бях запозната с това и питах док да следя ли овулацията, обаче тя се ядоса и ми се развика не съм ли разбирала какво означавало 16-ти ден от цикъла и че приема нямал нищо общо с О .

моля ви дайте ми някакъв съвет .., не знам какво да правя ..   Sad

# 25
  • Мнения: 1 868
на мен ми изписаха Дуфастон 2х1 за 10 дни, от 16 ден на цикъла.., заради фоликулярна киста след абразио ..
първите два месеца нямах овулация .., изглежда че и този месец няма да имам, понеже базалната ми температура не надвишава 36,7 .., освен това имам изписан и аспирин протект по 1т. всеки ден, който знам че също подтиска овулацията ..  Tired
понеже аз предварително бях запозната с това и питах док да следя ли овулацията, обаче тя се ядоса и ми се развика не съм ли разбирала какво означавало 16-ти ден от цикъла и че приема нямал нищо общо с О .

моля ви дайте ми някакъв съвет .., не знам какво да правя ..   Sad
На колко дена ти е цикъла и на кой ден си засичала Ову?

# 26
  • Мнения: 629
аз също пия дуфастон в момента заради киста на яйчника и лекарката ми каза, че трябва да ми дойде 3-4 дни след като спра хапчетата. Иначе от дуфастона се чувствам ужасно - вие ми се свят, повръща ми се, коремът ми е подут.

# 27
  • Мнения: 195
На колко дена ти е цикъла и на кой ден си засичала Ову?
цикъла ми е 28-29 дни .., а овулацията ми винаги е била вечерта на 15 срещу 16-ти ден. регистрирах се във /www.fertilityfriend.com.., и след като попълних стойности за базалната температура ми засече овулация и в двата месеца след аборта ми и независимо от приема на Дуфастон и Аспирин Протект, съм имала овулация.  newsm26

# 28
  • Мнения: 1 868
Базалната температура не е гаранция за ОВУ, едиснствения сигурен начин е фоликулометрия.
Ако все пак си убедена, че ОВу-то ти е на 15 ден, след това може да започнеш дуфастона за подобряване на лигавицата!
И все пак всичко това ми се струва несериозно, мисля че е редно да се направи, хормонален анализ и фоликулометрия(която включва и следене на маточната лигавица)и след това да се предприема каквато и да е терапия!
Това е от мен, а на теб желая успех Hug

# 29
  • Мнения: 195
Ако все пак си убедена, че ОВу-то ти е на 15 ден, след това може да започнеш дуфастона за подобряване на лигавицата!
И все пак всичко това ми се струва несериозно, мисля че е редно да се направи, хормонален анализ
да, сигурна съм че овулацията ми е на 15 срещу 16 ден.., само че  първия месец след започване на приема на Дуфастон и Аспирин Протект според базалната температура, овулацията се беше изместила на 19 ден! а на втория месец си е пак на 15-ти ден. на мен Дуфастона не ми е изписан за подобряване на лигавицата или поради прогестеронов недостатък, а заради киста на яйчника .. благодаря за пожеланието!  Hug

# 30
  • Мнения: 1 868
Ако все пак си убедена, че ОВу-то ти е на 15 ден, след това може да започнеш дуфастона за подобряване на лигавицата!
И все пак всичко това ми се струва несериозно, мисля че е редно да се направи, хормонален анализ
да, сигурна съм че овулацията ми е на 15 срещу 16 ден.., само че  първия месец след започване на приема на Дуфастон и Аспирин Протект според базалната температура, овулацията се беше изместила на 19 ден! а на втория месец си е пак на 15-ти ден. на мен Дуфастона не ми е изписан за подобряване на лигавицата или поради прогестеронов недостатък, а заради киста на яйчника .. благодаря за пожеланието!  Hug
Щом е заради фоликулярна киста, приема на прогестерон е само до като се махне кистата, така че няма проблем след него всичко ще си дойде отнова на място, желая ти го от все сърце Hug

p.s Мина време докато ти отговоря отново и съм забравила, че беше споменала за причината EmbarassedИзвинявам се, но съм малко разсеяна Wink

# 31
  • Мнения: 15
Здравейте момичета!!!
Скоро не съм влизала тъй като бях заета с много други неща около мен.
Най-важното се оказаха онези  EFP, които се надявах да видя отново скоро.
Ето че чудо можело да стане и ..... ги видях на 28.12.08г.
С моето момче не можахме да повярваме на теста( поне аз де).
На 30.12.08 ми го потвърди лекар и сега вече съм в 7-8 седмица.
След нова година се преместихме в нов дом и докато си пуснем нета и да пооправим.....

Знам, че моята новина за бебчето може би не и е мястото тук, но реших да пиша, за да дам кураж на всички онези момичета тук, които също се надяват да получат такъв подарък.
Пожелавам ВИ го от сърце!!!
Пък и има една приказка, която тука се видоизмени от "Правете любов, а не война!" на "Правете любов, а не бебе!"

Мисля че точно това направихме и ние и се получи.
Понякога като спреш да мислиш за нещо и то взима че става.!!!


Simple SmileSimple SmileSimple SmileSimple Smile
  bouquet Two Hearts Two Hearts Two Hearts smile3535 baloni baloni baloni

Това е от мен засега!
Ако някой иска да ми пише нека го направи.
Може и на мейла, може и тука, може и по скайп(tigreca817)


ЧАО Simple Smile

# 32
  • Мнения: 1 868
tanja_cwete Честито мила, много се радвам за теб, дано повлечеш крак Peace
Желая ти много лека и приятна бременност и най сладкото и пухкаво бебче  bouquet

# 33
  • Мнения: 15
tanja_cwete Честито мила, много се радвам за теб, дано повлечеш крак Peace
Желая ти много лека и приятна бременност и най сладкото и пухкаво бебче  bouquet

Благодаря ти много за пожеланията!!! Simple Smile
Дано след мен има още много момичета с такава радостна вест!!!
Нека тази  година форумите бъдат изпълнени само с лентички за бременни и бебета!!!

Лек и спокоен ден!!!

  bouquet  bouquet  bouquet

# 34
  • Мнения: 152
Приемах Дуфастон от началото на бременността си до 7-ми месец, защото съм с двурога матка и с приема му се запазва бременността. Не съм забелязала някакви странични ефекти.

# 35
  • Мнения: 13
Здравеити и от мен мили мацки,
Ние правиме опити от около 9 месеца и от три месеца пиа Дуфастон по схема от 16 до 26 ден от цикьла. Днес ми е триети ден след спиране на дуфастона и много се надиавам да не ми доиде. Гьрдите ме болиат безумно много - така никога не са ме боляли. Крьста ме боли, много често ходиа до тоалетната и наи странното е че не моГА ДА ИЗПУША  една цигара до краи. Не знам до внушение ли е???? Моли Ви даите ми кураж и ако накои е имал такива симпртоми след употреба на Дуфастон да ми каже за да не се надиавам напразно!!!!
   Предварително Ви благодариа txtloves txtloves txtloves

# 36
  • Мнения: 629
Dacka, аз докато пиех дуфастона съм нямала такива симптоми. Дано при теб се е получило този месец. По принцип гърдите ме наболяват няколко дни преди да ми дойде, но докато пиех дуфастон нямах никакви болки. Четох обаче в една друга темичка, че доста момичета са имали. Така, че остава само да стискаме палци  Praynig

# 37
  • Мнения: 13
Много ти благодариа миличка за куража които ми даваш newsm51. Ще почакам още няколко дена  Praynig молеики се да не доиде лелкта и ще направя тест.



Страшно много БЛАГОДАРЯ

# 38
здр аз къде ли не съм писала вече. При мен е следното: пия дуфастон от 1 ден до 25 ден (имам нередовен цикъл)втория месец като го пих  към 15 ден леко прокървях (според док това е овулаторно кървене) спрях дуфастона на 25 ден и кагато трябваше да ми дойде 3-4 дена имах кафяво зацапване,което после спря ,мислех че ще ми дойде,но уви не ми дойде. Днес е 12 от както съм спряла дуфастона и все още нямам цикъл,правих и тест "-" ще се видя с док чак в петък. Моля за съвет ако някой е бил в моята  ситуация

# 39
  • Мнения: 195
Аз за първи път чувам за подобна схема на приемане на дуфастон.  Shocked   Доколкото знам дуфастона потиска овулацията, ако се приема в началото на цикъла..

# 40
от всичко коетo съм чела и аз не прочетох никъде за така схема,но най рано  в петък съм на док и вече какво ли не мисля моля за съвет

# 41
  • Мнения: 195
Tова ако ти помогне:

http://g2l2.hit.bg/duphaston.jpg

От тук може да изтеглиш цялата листовка.


Най-добре си изчакай часа за лекаря. Успех!

# 42
# 43
  • София
  • Мнения: 2 908
Копирам си поста,от темата в Здравния,където Висулка е питала за проблема и ще се повторя и тук:

Висулка,незнам какъв доктор посещаваш но Дуфастон обикновенно се приема от 16 до 25 ден 2x1 и след това до 10 дни трябва да се появи цикъла,аз съм така всеки месец,обикновенно ми идва до петия ден след като го спра.Та исках да ти кажа,че заради тази схема по която си го пила е настанало такова объркване и хаос в организма. Peace


Висулка,отиди при друг читав гинеколог,че този с тези схеми,които ти предписва си играе със репродуктивното ти здраве.
Важно е да се грижим за собственото си здраве.


# 44
  • Мнения: 850
          Дуфастона , се приема по различни схеми препоръчани от производителя и в последствие препоръчани от лекъря за нуждите на пациента !  Всичко е индивидуално и трябва да се наблюдава правилно , намерете си свестни доктори! Защото може да има друга причина за нередовността на цикъла и дуфастона само подпомага идването му , а няма адекватно решение!

# 45
Моля за съвет.
С приятеля ми правим опити от 6 месеца.
През месец юли трябваше да ми дойде на 10-то число (при 30-дневен цикъл - идва ми от 10 на 10)
но на този ден ми зацапа.На 11 нямах нищо.
Направих тест - отрицателен.
На 15-то число пак ми зацапа. #Crazy
И вече на 19-то ми дойде наистина,но освен нормалните 4 дни цикъл,ми зацапва още 3 дни кафяво Shocked
Както и да е...зачакахме следващия месец...
И този месец(август) значи трябва да ми дойде на 19 или 20 август.
Но на 11-ти пак ми зацапа,днес  май няма нищо още.
Чела съм за Дуфастона че спомага на яйцеклетката да се захване за ...незнам как да го обясна...
за риска от спонтанен аборт
Чудя се дали сега да пия...
Ако съм забременяла и сега се опитва да се задържи...
Незнам какво да правя. Sad
(Юли месец началото, преди да стане това със зацапването имах гъбички и ходих на лекар - той каза,че нямам проблеми с яйчниците)

# 46
  • София
  • Мнения: 2 908
Ами моят съвет за всичките тези неща,които описваш че се случват е да отидеш на преглед и консултация при лекаря си.
Успех от мен. Flowers Four Leaf Clover

# 47
  • Мнения: 9 436
Дуфастон на своя глава недей да пиеш.
Пие се по схема и най-много да си навредиш ,отколкото да си помогнеш!.
Такива аномалии могат да настъпят с МЦ ,че даже и идея си нямаш.

# 48
  • Мнения: 1
  Zdraveite, imam problem sys cikyla si , trqbvashe da mi doide predi 4etiri sedmici i go 4akah dve sedmici, posle 5 dni bjh na Duphaston i veche edna sedmica 4akam da mi doide i vse oshte ne idva . Trqbva li da se pritesnqvam ?
 -Ne sym bremenna !

# 49
  • София
  • Мнения: 35 935
Namida 
М. трябва да дойде до 10 дни /максимум/ след последния прием
Лекар ли ти назначи Дуфастона?

Общи условия

Активация на акаунт