Klebsiella oxytoca ESBL(-) и Enterococcus faecais

  • 3 056
  • 4
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 691
 Каква е тази бактерия Klebsiella oxytoca ESBL(-)? На дъщеря ми която е на 7 мес и я откриха при изследване на влагалищен сектет и я лекувахме с гентамицин локално чре капки сутрин и вечер. Тя имаше срастване на малките лабии и затова и направиха изследването.
При следващо изследване след около 20 дни я нямаше тази бактерия но имаше Enterococcus faecais. Какви са тези бактерии и как да я предпазя от последващо появяване?

Последна редакция: сб, 04 окт 2008, 09:21 от Milagros

# 1
  • Мнения: 5 760
И двата вида могат да се приемат като замърсяване от изпражнения или от околната среда. можете да правите бани със смрадлика и лайка по един път дневно например преди лягане в продължение на 15-20 дни и добър тоалет при изхождания по голяма нужда. Памперсът да се сменя на 3 часа, ако ползвате тъкъв, като преди новия памперс е добре да се измива с бебешки сапун или шампоан.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 691
Значи един вид по всяко време докато е на памперси тя може да пипне някоя бактерия от акито Sad Sad. Тези двете ги намерихме случайно ами ако в последствие пак има и не ги знам/ колкото и да я мия аз все пак не мога да предотвратя това замърсяване с аки/ .....колко отрицателно може да и се отразят............дали ще има проблеми от това в бъдеще?

# 3
  • Мнения: 5 760
За вбъдеще не, но е добре да се посъветвате с акушерогинеколог за режима на хигиена в тази деликатна област.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 691
ПРЕПОРЪЧАХТЕ "бани със смрадлика и лайка по един път дневно например преди лягане в продължение на 15-20 дни" ИМА ЛИ НЯКАКВО СЪОТНОШЕНИЕ НА БИЛКИТЕ?

Общи условия

Активация на акаунт