Софийските боклуци

  • 2 224
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 175
Ние не излизаме Sad Мия с Доместос всеки ден. А таткото като се прибере - директно го пращам в банята, а дрехите в пералнята. Излизахме последно преди 2 дни и видях около някои кофи мърша, растителни изгнили и вмирисани отпадъци и разкъсани от кучета торби с памперси. Кучетата, гълабите и котките разнасят всичко наоколо. А малки мушици непрекъснато се опитваха да кацат по бебето. Има и хора, които ровят по кофите, а след това сядат по седалките в градския транспорт. Много е неприятно стоенето в къщи, но не ми се иска да рискувам. Бях спряла стерилизацията, започнах я отново. Добре, че сме на 12 етаж. След седмица тук почва и профилактика и ще спрат и топлата вода. Ако до тогава нещата не се оправят, ще трябва да се оттеглим в провинцията Sad

# 16
  • София
  • Мнения: 1 546
Какво да кажем ние като ходим на ясла. Whistling
От яслата в къщи и от дома в яслата.Това е. Носим се на ръце защото той просто иска всичко да пипне.

В тази връзка.
Не мислите ли, че не държавата трябва да съдят софиянци а ....суходолци. Според мен те са преките застрашители в случая за здравето на гражданите? Не, че оправдавам общината, но да ходят да си споряд пред нея или някъде другаде. А ако недай си Боже тръгне епидемия???!!! Кой ще е виновен. Според мен вина ще имат и самите суходолци.
А защо те не си трупат техния боклук по улиците??????? newsm78

# 17
  • Мнения: 330
Дано да завали дъжд.От жегата бактериите се размножават и вероятността да плъзне епидемия е много голяма.Много се притеснявам,защото за 1 път съм бремена и ме е страх да не се разболея от нещо baby_neutralМалката точица няма още и 1 месец ,за това и не излизам много...Баси,да те е страх да си покажеш носа навън...а в ЕС сме тръгнали да влизаме  Rage

# 18
  • Мнения: 2 950
И мен ужасно много ме е страх от тази мръстоия. Добре че времето е хладно, че иначе до сега да е плъзнала епидемия. И аз пращам таткото веднага в банята и единственото, което ме успокоява е, че я кърмя още и поне някакъв имунитет й създавам! Дано се разминем с най-лошото! smile3515

# 19
  • Мнения: 1 440
И аэ съм много притеснена.Заобикалям колкото мога преливащите контейнери,чистя редовно в нас,но си е опасно.Май е най-добре който може да се спасява някъде в провинцията.

# 20
  • Мнения: 524
...Не мислите ли, че не държавата трябва да съдят софиянци а ....суходолци. Според мен те са преките застрашители в случая за здравето на гражданите? Не, че оправдавам общината, но да ходят да си споряд пред нея или някъде другаде. А ако недай си Боже тръгне епидемия???!!! Кой ще е виновен. Според мен вина ще имат и самите суходолци.
А защо те не си трупат техния боклук по улиците??????? newsm78

  202uuМного ме е страх от зарази сега съм точно ни напред ни назад с бремеността. Нямаме къде да отидем в провинцията. Ако трябва да се махаме от София ще трябва да сме на хорел някъде , а това са пари....и неудобство за нас все пак.... Не мога да се затворя в къщи, защото аз все още ходя на работа. От работа в колата право в къщи, ама пък мъжо му се налага да ходи напред назад по улиците (такава му е работата) и направо съм подивяла откъм хигиена. С шкембетоп не мога да нтъркам подовете всеки ден. Вчера накарах мъжо ама всеки ден да чисти той не ще ( и с право де), а чистачката ми може да идва само през деня , а аз през деня съм на работа #Cussing out newsm61 smile3511 smile3514 в отчаяние съм!!!!
Не знам какво да правя направо...

# 21
  • Мнения: 457
мами от затъналата в боклук София, какво правите за да се предпазите от заразите, които вече плъзнаха...добре че следобед камионите ще почнат да извозват боклука, но ще трябва да пробият живата верига!!!

Ще го извозват, ако ги пуснат #Cussing out суходолци
Аз се опасявам, че този дъжд ще повлече много мръсотия и ще я разпръсне навсякъде ooooh! Дано да спре Praynig

# 22
  • Мнения: 287
на мен ми се струва че се отклоняват вниманието на хората от разни далавери из парламента, защото в България сметището не е едно единствено и само Софийското и ако искаха да извозят боклуците до сега да са го направили
:Мисля че Пернишкото е по-близо, пък и доколкото съм информирана вече трябва да е построено новото(по Европейски стандарт) Simple Smile

# 23
  • Мнения: 524
И защо мислите,че в Пловдив ще искат мизерията на софианци Shocked



Ами ако го направят културно като в останалият свят - софийска община плаща на пловдивска, че ползва нейното сметище, за 10 дни докато направят нови площи или нещо такова Grinning. В крайна сметка всички  плащаме такса смет (не малка сума) всяка година ако обича община софия да предостави услугата...

# 24
  • Мнения: 524
Цитат на: vivita в Сряда, 06 Юли 2005, 17:43
на мен ми се струва че се отклоняват вниманието на хората от разни далавери из парламента, защото в България сметището не е едно единствено и само Софийското и ако искаха да извозят боклуците до сега да са го направили

:Мисля че Пернишкото е по-близо, пък и доколкото съм информирана вече трябва да е построено новото(по Европейски стандарт)

Цитат

 smile3521 newsm10

# 25
  • Мнения: 372
Мили мами от София,
аз съм от Варна и тук не сме имали подобен проблем,така че да ви кажа, че ви разбирам, едва ли ще е точно. Съчувствам ви обаче, колкото мога и се чудя на хората от Суходол, защо излагат на риск животът ви. Аз и тях ги разбирам, че искат да защитят правата си, но не може  така. Трябва някакъв среден вариант да се избере, например да пускат 5 камиона дневно, докато намерят площадка. И това е нещо все пак.
Стискам палци проблемът да се разреши скоро.

# 26
  • Мнения: 10 758
Добре че живея н къща. извеждам го в двора и т`ва е положението.

# 27
  • София
  • Мнения: 676
Положението с боклуците е трагично.  Cry Сутринта слушах изказване на временния ни кмет Герджиков, който каза, че до 24 часа трябва да се извозят боклуците. Иначе пламва епидемия.  Суходолци за себе си са прави, но трябва да се стигне до консенсус. Всеки ден излизаме, но заобикалям кофите. Бебчо има нужда от въздух, а и спинка навън. Макар, че в парка кошчетат взеха да преливат.

# 28
  • Мнения: 596
Започнало е извозването на боклуците тази нощ! Току що го казаха по новините.

Общи условия

Активация на акаунт