златна гривна-за или против

  • 26 745
  • 170
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 16 024
Пробихме ушите на дъщеря ми на Благовещение, преди да навърши 2 год. Тогава и сложих сребърни обици. Ходеше си с тях и на ясла, и на градина. Като загуби някоя - купувахме други и така. После си избра медальон със зодията и си го носеше на  врата. Не сме имали проблем при събличане в градината. Имах  5 сребърни гривнички, правени за мене по поръчка,  дадох и ги и до сега си ги носи. Вече е на 19 г., но костите и ръцете и са  много слаби.
За синьото око - доколкото знам е всевиждащо око на Аллах. Знам го със сигурност, защото дълго време работех във фирма на турскоговорящи българи. В интерес на истината, откакто ми подариха такова око живота ми стана по-спокоен, по-уреден. Не знам, може да е внушение, казаха, че не било от сувенирна сергия. Било осветено от ходжа в Истанбул.
Злато в къщи почти нямаме. Каквото  имам си го нося - 1 обици, 2 пръстена и колие.
Чувала съм от колежки - млади баби или лели , че купуват златни гривнички за подарък на 40 дни или за 1 год. на бебета. Предполагам майките ги прибират за по-късно.
За детските гримове, всеки решава. Но дъщеря ми отскоро е маникюристка,  разказва ми, че като идват млади майки с момиченца децата винаги искат маникюр. Шефа им е казал да им лакират ноктите с някакъв лак и да им лепнат по 1 цветенце. Прави се без пари, просто за да се зарадва детето. След като майката разрешава - защо не? По-добре така, отколкото детето да мрънка и реве докато и правят косата или козметика на майката.

# 46
  • Мнения: 2 471
За мен също е грозно малко детето да се кичи с каквото и да било. Като порасте ще го прави само - аз си пробих ушите на 14г на балкона в нас с игла за шиене. Не си загрозявайте децата, те са красиви и без златни и сребърни, лъскавички елементи. Простее със сигурност нещо подобно. За мен е проява за много лош вкус.

# 47
Сийке, грешен линк си дала.
Ето
По темата: И според мен гримирането и окичването с бижута по малко дете е грозно.

# 48
  • Разград
  • Мнения: 2 102
За мен малко дете със златна гривна е нещо много смешно. Как е възможно родителите така да окичват децата си? Не мога да разбера какво искат да демонстрират.

# 49
  • София
  • Мнения: 337
Уф, добре че имам момчета Praynig!
Това със златото го намирам за смешно, да не кажа просташко.

Златни кръстчета са подарявали на децата ми за кръщението. Приемам го като символичен дар, ама ако ги окича на детска възраст с тях, ще трябва да  е, защото са ме заплашили с риск за живота им ooooh!.
Ако едно време не е имало какво хубаво хората да купят - ок, ама сега наистина има всичко, а и отдавна златото е някакъв символ за статус за определени социални прослойки.

Не разбрах дали въпросът ти е: дали майка ти да и подари злато или дали да  я накичиш с него?! Ако е първото - това е неин избор, ако е второто и питаш за съвет - категорично не и слагай гривна. Прибери я!

И аз имам подарък от баба ми златен пръстен - сантиментален е, но не си представям да го нося. мисля че и тя не го очаква.
(офф, не нося злато, чакам някой нешлифован диамант, ама на... Mr. Green)

# 50
  • София
  • Мнения: 39 758
Според мен дъщеричката ти е малка за такива бижута. Няма лошо да получи такъв подарък, но да го носи на по-осъзната възраст.
У дома никой не носи злато. Аз не го харесвам. Дияна има обици, гривна, 3 ланчета (едното е кръстчето от кръщенето й). Не ги носи. Стоят в една кутия, отлежават.
Обици й сложих на 2годишна възраст. Носеше ги. Когато започна да посещава заниманията по плуване ме предупредиха, че не е желателно да носи златни обици. За да не се загубят. Смених ги със сребърни. Басейна глътна няколко обици Simple Smile А и Дияна доста често губи обици, зависи какво е закопчаването. Златните обици не е слагала от години, казах и че може да ги носи - те пък се оказаха малки Simple Smile Нямам никаква представа кога ще й ги подменя, или дали изобщо ще ги подменя.
А страха от това дали някой няма да й открадне нещо или я нарани при това действие... не е лошо да се замисли човек.

# 51
  • Мнения: 1 447
Единственото злато по дъщеря ми са обеците на ушите й.Мисля,че е доста малка още за златна гривна.
Всичкото злато което има съм го прибрала и един ден като поотрасне сама да решава какво ще носи.Даже съм сигурна,че тогава няма нищо да хареса и сама ще го подмени.

Последна редакция: нд, 12 окт 2008, 09:00 от mimoza04

# 52
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Моята майка е същата, а аз съм като теб - против златни бижута за малки деца. Но... не мога да изляза на глава с нея, последно е купила за Коледа по едно златно кръстче на двете щерки. Абсолютно неподходящ подарък според мен - първо те са на почти 3 и 5 години - няма да ги оценят изобщо, второ - не сме религиозни, и т.н., но какво да правя - не искам да се карам с нея. Просто ще кажа благодаря и ще ги прибера за по-късно. Това е.

# 53
  • Smallville
  • Мнения: 994
За мен малко дете със златна гривна е нещо много смешно. Как е възможно родителите така да окичват децата си? Не мога да разбера какво искат да демонстрират.

Подкрепям!!

# 54
  • Мнения: 4 451
Децата ми носят сребърни обици, след като и двете изгубиха по една златна. Златни гривни и ланци на малки дечица никак не харесвам. Не е по моят вкус. Но голямата ми дъщеря, която е в предучилищна група от една година носи тъничка златна гривна (от тези, тип синджир) на ръчичката по нейно желание. Баща и и я беше подарил. Не се притеснявам, на ясно съм че може да я изгуби, но тя едва ли е повече от грам.
Около мен малки бебета масово носят златни гривнички с плочки,  на които са изписани имената им...

# 55
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Не смятам, че трябва децата да носят златни украшения, за да не пострадат при опит за кражба. Подарените такива на дъщеря ми ги пазя. Изключение - златните обици, които и сложих около 3 годишна възраст /когато и пробих ушите/ но тя сега харесва да носи сребро и сме ги сменили.
Виждала съм бебенце /момченце/ около 1 годишно със златна гривна.
За гримирането на деца съм твърдо против, но момичетата като навлязат в училищна възраст си умират за комплектите с детски гримове и съответно имаме и такива.

# 56
  • Мнения: 3 818

За да не съм съвсем офф - и на мен са ми отвратителни гримовете и лаковете за деца, но пък като седи и се тръшка, и иска да е като "мама"?! newsm78

E като иска да пуши, за да е като мама, дава ли му някоя мама, която е с ума си, цигара? Laughing
Има неща, които за мен са недопустими, и просто в такива случаи и да се тръшка и да реве, не ги получава. Моята дъщеря се "лакира" и "черви" най-редовно с моите лакове и червила, но без да ги отваря Laughing  Знае, че това не е за деца.
Златни неща има доста подарени - обеци, гривна, верижка, всичко е прилежно прибрано и я чака да стане тийнейджърка, за да й ги дам. Сега си слага пластмасови герданчета с кончета, цветенца и пеперудки Simple Smile.
А за златото и ходенето на градина пък съм абсолютно против, защото ако се изгуби там, родителят спокойно може да обвини учителката (на което съм била свидетел) за загубата.

# 57
  • Мнения: 668
Виждала съм окичени деца,не е приятна гледката.Според мен е въпрос на възпитание това.Моят има ,но едва ли ще го носи докато не стане достатъчно голям за такива неща.Просташко е малко дете окичено с ланец или гривна.Има достатъчно неща подходящи за възрастта им.

# 58
  • София
  • Мнения: 13 206
За мен това е кич, ужасен кич. Никога не бих сложила златна гривна на дете и толкоз...бляк! Sick

# 59
  • Мнения: 2 438
За мен това е кич, ужасен кич. Никога не бих сложила златна гривна на дете и толкоз...бляк! Sick

В комбинация с памперс е направо трепач Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт